Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

terous01
8. dub 2010

uz ma nekolik dni zelenou nudli v nose, trochu kasle a dneska mel teplotu:(ja jsem taky trochu nachcipana, ale nezda se mi, ze by to chytil ode me. vsichni mi rikaj, ze kojene dite by nic chytit nemelo, tak nevim:( jj, chodim taky k dr. Schutove, je moc hodna🙂 ja to tady znam dobre, nasi bydli jen deset minut ode me, tak to mam vsude kousek..urcite se pak domluvime 🙂

hrusti
9. dub 2010

Ahoj holky, tak ja bydlim na druhe strane prehrady, smerem k Hajum🙂 Predpokladam, ze bydlite v tech novostavbach, co jsou tam 😀

Teri, tak at je Olicek brzy zdravy. S tema prckama je ta ryma vzdycky na dyl. Nam kdyz se to rozjelo, tak to bylo i na 10 dni, protoze po ryme prisel kasel☹

blanches
9. dub 2010

Ducky, Terous on práve dudlíka vůbec nechce, jakmile mu ho strčím do pusy, tak je naštvaný a hned ho vyplivuje a začne šíleně plakat. Jinak já ho nenechám plakat, vždy k němu jdu a vemu ho, nebo jsem u něj a hladím ho, ale pak ho zase vrátím.
Tero tak doufám, že se to urovná.
Dnes je celkem OK tak uvidíme.
Monivo to jsem ráda, že nejsem sama. 😅 Terka je ale drobínek a pořebuje hodně papat aby hodně rostla. 😉

adelaz
9. dub 2010

Kativka: Já jsem z Lhotky!!! ulice Čimelická🙂
Mandragora: ahoj tak jak jste dopadli dneska??? Já si docela dobře popovídala s paní doktorkou🙂 Řekla, že malej se tam u mě má hrozně dobře, že je vidět jak je v pohodě😀 Monitor že mám podle knížky ukázkový a že bych měla rodit v termínu... Malej má teď prý cca 3300g 🙂 Čípek už se prý připravuje a tak... Takže super... fakt dneska byla paní doktorka komunikativní a hrozně milá🙂

mandragora10
9. dub 2010

Adel, tak kontrola v pohode, dneska teda pani doktorka mela super naladu a nikam nespechala, tak jsem se taky pekne vyptavala. Rekla, ze jsme uplne ukazkovy, krasny monitor, krasne srdicko, prutoky v pohode, vody dostatek a byt uz nejake zmeny v deloze jsou, porodime pravdepodobne az v terminu, ted o vikendu pry urcite ne 😉 Mrnous ma kolem 3 250 g, tak je mame skoro stejne velke a stejne pozitivni zpravy 🙂 Tak jsem moc rada a kontrola opet za tyden v 7:15. Docela jsem zatouzila mit u porodu zrovna tuhle doktorku 🙂

kativka
9. dub 2010

Mandragora adelaz: o jake doktorce mluvite? v patek tam byvala ta ukrajinka, ne? jaky mate nazor na sestricku takovou zrzavou?

adelaz: super, my olbramovicka. tak jen co se rozdvojite, zacnem drandit 🙂

my jdem dneska taky na kontrolu, nastestoi uz ne do porodnice. drzte nam palce, at nas zas neposlou do nemocnice, od minuleho ctvrtka si ten nas dablik zase udelal dve dychaci pauzicky. kdyb slo o me, tak to doktorce zamlcim. 😀 kdyz jde o matyase povim to na nej a snad mi to odpusti 😀

adelaz
9. dub 2010

Jeee já tam jsem taky na 7:15 tak to se potkáme asi na monitoru🙂
Jojo přesně dneska nikam nespěchala a byla hrozně příjemná a opravdu všechno vysvětlila🙂
Chichichi to máme ale hodné dětičky🙂 To je dobře🙂

mandragora10
9. dub 2010

Tak ze bychom se priste vyjimecne o fous nemijely 😉 Mozna byla tak prijemna, ze byla v ordinaci tentokrat sama bez doktora 🙂 Nebo treba predtim byla u nejakeho pohodoveho porodu 😉 Psala jsem pred chvilkou budoucim babickam, jak maji hodne vnoucatko, tak se cele rozplyvaly 🙂

adelaz
9. dub 2010

Kativka: jojo je to ta ukrajinka Ludmila a dál nevím🙂 Zrzavá sestřička se ke mně chová moc pěkně🙂 Dokonce na potřetí řekla moje jméno správně a měla z toho radost... Ale na jednu paní tam trošku vyjela, ale ta paní nebo slečna je divná... taková pomatená... Já se na ní usmívala a ke mě se chovala moc pěkně🙂
Určitě začneme drandit už se na to těšším🙂

adelaz
9. dub 2010

Mandragora: no snad už se potkáme🙂 Jee si mi připomněla že musím zavolat babičce že jsme ok🙂

mandragora10
9. dub 2010

Kativka....jojo, je to ta Ukrajinka. Dneska byla opravdu moc prijemna. Jinak na monitoru je pohodova setsricka, takova starsi, cernovlasa. Zrzava sestricka merila tlak....dnes jsem ji mela poprve, tak tezko soudit, na me byla hodna.

ducky
9. dub 2010

Blan to já nemyslela že ho necháváš vyřvat. 😉 Jen že do třech měsíců se s řevem nedá nic dělat, pak existují metody, jak na uplakané dítě, víš? Tak to jen tak. Jinak jediná rada, nevím, co zkoušíš za dudlík, ale hodně dětí, které plivaly Nuky, Aventy, MAMy a podobně si nakonec vzaly klasickou kytičku z lékárny. Tak to jen ještě takový další tip. 😉

Holky teda, ti vaši kluci jsou ale vzorňouškové. No, ale počkáme si, jak to bude doopravdy 😀 😀

sabuse1
9. dub 2010

blanches: s těma dudlíkama sme měli to samý, až po šestinedělí vzala na milost obyč.latexový kulatý dudík a to byla naše záchrana. Jinak sem jí ze začátku musela unosit na ruce a pak vydržela.Další spása byla zavinovačka kde měla svázaný ručičky, to už tu holky taky radily, při troše šikovnosti se to dá umotat i z tetra osušky nebo nějáký deky, to pak spala jak andílek, chce to jen zkoušet, každý mimi je jiný a co funguje na jedno na druhý nemusí. Tak držím palce ať na nějáký fígl přijdete a jste všichni spokojení🙂

blanches
9. dub 2010

ducky, sabuse tak dopo byl andílek, pak když se probudil a byl už napapaný, přebalený, tak spustil. Nechtěl chovat ani normálně a řval jak tur, pak pomohlo když jsem ho nosila na tygříka, ale jak už má skoro 4 a půl kilča, tak jsem to dlouho nevydržela, tak jsem mu zkusila dát dudlíka a najednou mu v pusince vydržel, uklidnil se, pak dudlíka vyplivl a teď spinká. 😀 😀 Chtěla jsem jít na procházku, ale nebudu ho přenášet, počkám až se vzbudí. 😀
No s tím svazováním, to u nás asi neprojde, začala mu vadit i zavinovačka, takže je jen pod dekou. Když jsem ho zavinula a neměl volně ručičky, tak se mi tak naštval, že pak nespinkal vůbec.
No stále se seznamujeme 😀 😀 😀, určitě přijdeme na to abychom byli všichni spokojení. Díky moc za rady 😉

minea
9. dub 2010

Tak proti dudlíkům jsem já, co taky čekat od miney, že? 😀

Blanches, ještě mě napadá růstový spurt, každé dítě ho má jindy, ale uvádí se právě 3. týden, to by mohlo být ono, ne?
Mně moje doktorka, jak tu tehdy byla na té první návštěvě, naučila super věc, jak poznat, jestli dítě ještě pije nebo už jen dudlá. Asi tak po 10 minutách jsem zkusila prso (velmi jemně) jakoby vytáhnout z pusinky, stačí trochu zatlačit prstem. Dítě buď zvýšilo aktivitu a snažilo se prso neztratit a nebo ho nechalo vyklouznout z pusy. V tom prvním případě jsem pokračovala v kojení.

No a jinak oblíbený doktor Karp, kniha Nejšťastnější miminko v okolí a model svázat/naklepávat/pustit vysavač... 😉

jajinka27
9. dub 2010

Ahoj,

jste toho napsali 🙂)

dudlík u nás první dva měsíce trága, nechtěl ani omylem a pak ho vzal na milost a teď je závislák :( vzal taky ten obyč za 15kč hihi a spal svázanej až do 5 měsíců minimálně

momentálně taky marodí, je to děs, horečky, rýma a kašel

adelaz
9. dub 2010

ducky: to bylo škodolibé!! 😀

ducky
9. dub 2010

Blan tak že by? 😀 Však vy nakonec přijdete na to, co je pro vás nejlepší 😉

Mineo tak když si člověk přečte jen konec věty, tak to působí skoro morbidně 😀 Svázat, naklepávat, pustit vysavač 😀 😀

Adel jenom malinko. 😀 To já vám jako přeju hodná miminka 😉

jajinka27
9. dub 2010

tak kniha působí jak na koho, já se jí ráda zbavila

minea
9. dub 2010

ducky, napsala jsem to tak schválně 😉, vycházím z toho, že o tom už mnohokrát byla řeč. Vzpomněla jsem si na kamarádku, která po prvních měsících pronesla, že ty rady nejsou samospasitelné, ale lepší s nimi než bez nich. To podepisuji 🙂

marti123
9. dub 2010

Já jsem rodila v Krči před 5. měsíci a zkušenost taková: Zkopírovala jsem si to odjinud, kde jsem již své zkušenosti popisovlaa bezprostředně po porodu, takže je to celkem dlouhé, ale výstižné ...

Už před porodem jsem v Krči nebyla spokojená, vždy na poradně jsem chytila neochotného doktora (tuším, že byli dva mladí, jména bohužel nevím…) Přenášela jsem a oni měli na všechno času dost..a hodně mi vadilo, že jsem měla pokaždé jiného doktora a jednou dokonce doktorku cizí národnosti, která ani nerozuměla mým dotazům…
Přenášení jsem se bála, však víte, co všechno by se mohlo stát…
Nakonec mi 40 + 5 tt praskla v půl 2 ráno voda a jeli jsme. Sestra volala doktora snad 20 X než se uráčil přijít dolů, asi jsme ho vyrušovali ze spánku či co..
Na můj dotaz, jak to vypadá, odpověděl- NIC MOC…to mluví za vše, že?? Tak jsem si odvodila, že asi ještě nerodím a asi nejsem dost otevřená..Nad­standart samozřejmě volný nebyl, tak Boban jel domů a mě ubytovali na pokoji s paní, která už tam měla své novorozené mimi…Takže jsem noc strávila v bolestných kontrakcích, ve sprše a posloucháním, jak paní buď chrápe, nebo odstříkává mléko nebo pláče malé…!!! To se fakt nedalo!!!
Ráno na vizitě mi zřejmě paní Dr. udělala Hamiltona a konstatovala že se jde na přípravnu..Na přípravně mi chtěla PA dát YAL, ale já jsem strašně krvácela, tak řekla, že to bude bez YAL a jde se rodit!! Sotva jsem tam ležící v krvi zavolala Bobana ať už jede..Přijel, když jsem byla v bolestech napojená na monitor..O tom raději mluvit nebudu, ještě teď jsem vyřízená…V kon­trakcích jsem byla asi hodinu a půl a pak se šlo tlačit, šlo to pomalu, PA byla ale vynikající, dodávala mi velkou odvahu a sílu, to samé Boban..když už šla hlavička, tak mě nastřihli, což mě docela mrzí, ale to už nevrátím..Jinak jsem odstala Dolsin a rodila jsem bez EPI…Placentu mi též vyrvali násilím, bylo to jako rodit další mimi…U toho ale PA nebyla, dělal mladý doktor (naštěstí ne ten z poradny) a mladá doktorka velice příjemná! Každopádně bych byla raději, kdyby placenta odešla přirozeně..pak přišlo na řadu šití, byla jsem potrhaná zevnitř a venku nastříhlá, takže jsem myslela že umírám, přišlo mi, že to ani ničím neumrtvili…
Toť porod!
Na šestinedělí jsem byla 2 dny na klasickém pokoji, malého mi donesli hned 3 hodiny po porodú (je to teď zřejmě novinka rooming in..)myslím ale že by si žena měla odpočinout a minimálně 2 dny se pořádně vyspat..když jsem se chtěla 2 hodiny po porodu vysprchovat a vyčůrat, volala jsem zvonkem sestru, ale ta nešla, tak jsem se zvedla a šla jsem sama! Potkala jsem ji na chodbě a začala na mě řvát, že jak to, že jsem si dovolila vstát a atd.tak jsme na sebe chvilku řvaly obě, protože nejsem žádnej malej capart, aby po mě řvala! Nakonec se z ní vyklubala docela příjemná sestra..bylo jen třeba ukázat, že se jí nebojím..
Hodně mi vadilo buzení na kojení a neustálé otravování sester na pokoji, proto jsem si druhý den vzala nadstandart a tam to bylo jako nebe a dudy, konečně mohla návštěva zamnou dovnitř a nemuseli stát na zmrzlé chodbě, konečně jsem měla TV, vlastní sprchu a totální klid od sester, poradkyň a kdesicosi…Byla jsem sama se svým zlatkem, spinkal mi skoro celou noc a měla jsem klid!! Jediné, co jsem chytla bylo, že firma, která dodávala jídlo měla zrovna v tu dobu nějaký stop, takže jsme měli jen jedno teplé jídlo denně..
Do porodnice jsem nastoupila v sobotu v noci a odcházela ve čtvrtek ráno..takže jsem si užila!

Ještě doplňuji, že jsem na 1.dobu porodní mohla chodit okolo porodního lehátka, což mi výrazně ulevilo a polohu na porod jsem si vybrala sama, nebo spíš vyřvala, protože oni chtěli, abych rodila na boku, což mě neuvěřitelně bolelo a nešlo mi to..Na zádech to bylo o mnoho lepší!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se snažit o to, aby dostaly nadstandart!!! Vřele doporučuji!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské rukavičky, svou zavinku a čepičku- využila jsem..jinak tam oblečků a plen bylo dost!

marti123
9. dub 2010

Jéé holky, já koukla na začátek fóra a nepřečetla si, že zkušenosti jsou dávno pasé...omlouvám se 😅

adelaz
10. dub 2010

Marti123: určitě nejsou pasé a i špatné zkušenosti je dobré znát...
Je vidět že u každého je to jiné, mě rodilo v Krči několik kamarádek a všechny byly spokojený...
Já zatím narazila jen na velmi příjemný a ochotný personál, tak doufám, že se to nepokazí🙂

mandragora10
10. dub 2010

Marti, teda trosku jsi me vylekala, ja zatim slysela spis same pozitivni zazitky, jen sem tam nejaka komplikace v podobe neprijemne sestry nebo ne mco dobreho jidla, coz se mi zda jako malickost 😉
Ja mam stejne zkusenosti jako Adel, ale mozna je to tim, ze do poradny chodime ve stejny den 😉

marti123
10. dub 2010

JJ, holky, to je o tom, který den chytneš! Třeba PA jsem měla u porodu perfektní, strašně milou a usměvavou 🙂 Tak vám držím palce, ať už máte mimísky brzy u sebe!! A co nejochotnější sestřičky na šestinedělí..

Jen musím říct, že nadstandart mě fakt osvobodil z deprese, chtěla jsem aby mohl přijít na návštěvu manžel, mamča a tak a abychom si mohli v klidu popovídat, ale to na klasickém pokoji prostě nešlo, museli jsme stát na chodbě u vstupní haly, kam jsme se kolikrát ani nevešli a jak byl listopad, tak byla zima a průvan, no děs...

Tak pa pa

chiwule
10. dub 2010

no nechtěla jsme vám se psát a narušovat pověstný klid, ale když už napsala marti...
do Krče už taky nikdy více! Ležela jsem měsíc na riziku u Apolináře a vzhledem k přeplněnosti porodnic mě ve 33tt jakmile mě stabilizovali předali do Krče, kde jsem měla docházet do porodu, protože jsem u nich byla registrovaná. Při každé kontrole někdo jiný, nebrali ohled na dosavadní zdravotní komplikace, z jejich strany žádné relevantní info... Po poslední KO v 35tt jsem přes víkend šíleně otekla, sama jsem si zašla na ambulaci a ti si mě tam už nechali. Tlak jsem měla kdesi ve výšinách, bílkovinu v moči, no prostě paráda. Ubytovali mě na pokoji s rodícíma nebo odrodivšíma maminkama, které se mi tam průběžně střídaly, já se tam snažila ještě co nejdýl neporodit a mimi udržet, ony tam řvaly v bolestech a následně řešili jak kojit, přebalovat, vyspat se, utěšovat řvoucí mimi, no nápor na psychiku jak hrom. Za 3dny jsem byla totálně vyšťavená. Nepříjemné sestry ani nebudu zmiňovat.
Pak mi v noci praskla plodovka, byla zakalená, najednou velký šrumec, honem na porodní box, ani žádná příprava, dokrorka co rodila se ani nenamáhala představit, nikdo mi neřekl co se bude dít, jestli je nějaký průšvih atd. Na sále v jednu chvíli mudra prohlásila, že cítí hlavičku, pak zas že ne, dali mi oxythocin - PŘI VYSOKÉME TLAKU BY SE VŮBEC NEMĚLO! - takže jsem během 2minut měla tlak 215/115, okamžitě na sál a akutní císař.
No a poté? Nejlepší to asi bylo na JIPce, tam byly skvělé sestry a velice ochotné a milé. Sestry z novorozeneckého mi odmítli i po několika hodinách dceru přinést, že je malá (máme v rodině - 2,20kg, já měla stejně). Když jsem se rozbrečela, že jsem jí od porodu neviděla, tak mi jí milostivě za 3hodiny při dalším hromadném kojení přinesly. Malá se šikulinka jako jediná z přinesených dětí okamžitě přisála a to i přes to, že jsem se díky rozkuchanému břichu nemohla pohodlně natočit aby to měla jednoduššní. Jak jsem se později dozvěděla, měla Apgar skore 8-9-10, což je na dítě oblblé narokozou z císaře úžasný! Se stejnou sestrou jsem měla pak další rozmýšky, byla to bohužel vrchní.
Když jsem byla na 6ti nedělí, na maminku s velkými prsy řvala, že nidky kojit nebude a že má dítě určitě rozštěp proto mu to nejde. To samé tvrdila před porodem jiné mamince s úplně normálními prsy. TAkže podle mě kráva, co neumí naučit kojit a to se tam holedbají ligou kojení 😠 Po dvou dnech dalšího psychického vyčerpání, kdy samozřejmě hladové dítě druhé maminky neustále řvalo a budilo mě i moje dítě jsem si vyprosila nadstandard a najednou jsem byla v ráji. Jiné prostředí, jiné sestry, jiný přístup, klid, pohoda, skoro relax 🙂 Sice jsem měla společnou malinkou sprchu a záchod s jinou maminkou, ale oproti šíleným sprchám nahoře to bylo úžasné. Manžel a ostatní mohli docházet podle mých potřeb a nemuseli sedět na studené profukujíc chodbě před normálním šestinedělím, kam jsem se ostatně bála vzít i malou, když byla předčasně narozená o 4týdny.
TAkže Krč už nikdy více - kvůli doktorům v ambulanci a kvůli porodnici a šestinedělí.

adelaz
10. dub 2010

Je vidět jak se to tu liší zkušenostma... Maminky co měly problémy v těhu mají špatné zkušenosti a ty co měly normál průběh těhu jsou spokojený... Ale bohužel co vím, tak moje kamarádky a švagrová a jiné co měly problémy s porodem a tak byly jak u Apolináře tak v Podolí a taky nespokojené... Taky špatné zacházení a nepříjemný personál a tak...
Takže ono je fakt složité si vybrat... Všude můžeme narazit na neprofesionalitu a nepříjemný personál a tak...
Tak budeme jen doufat že naše porody proběhnou ok...
Jinak s tím, že se střídají doktoři to mi ani nevadí... Prostě je to porodnice a ne gynda... tady už to frčí a rodí se tu dětičky...
Takže je tu fofr... To vidím každý pátek v poradně kdy přijmou třeba 3 nebo 4 maminky a do toho vyšetřují haldu těhulek a tak... A na to jak to tam frčí se sestry chovají slušně a mile... a když se na ně usmějete tak se usmějí taky...
Jinak nadstandart je určo příjemný a dobrý pro maminky co měly komplikace, ale ty co měly normál průběh si myslím, že je zbytečný... Nebo aspoň pro mě. Každá ušetřená korunka dobrá🙂
Tak jen doufám, že sem budu moc napsat dobré zkušenosti až porodím piškota🙂

sabuse1
10. dub 2010

Adel: taky sem měla problémy v těhotenství, 2x sem dokonce v Krči ležela a i tak bylo všechno naprosto v pohodě. Když sem tam poprvé přijela vyděšená s krvácením dr.mi všechno v klidu vysvětlil, řekl mi co a jak, postup atd...
To samý u porodu, přijeli sme v noci s odteklou vodou, dr.mě po vyšetření poslal na šestinedělí a vysvětlil mi, že pokud se to samo nerozjede začnou mi porod vyvolávat. A přesně jak píšeš na blbce se prostě dá narazit úplně všude tak se nenech vystresovat, všechno bude určitě v pohodě🙂
Ještě co se týče "otravování" sestřiček na pokoji, mě to zas tak hrozný nepřišlo, než sem porodila chodily mi píchat atb kvůli té odteklé vodě, poslouchat ozvy a natáčet monitor, to sem spíš brala jako velký plus, že se starají a hlídají mimčo, po porodu si nás gyn.sestry skoro nevšímaly, jen nám ráno vrazily teploměry a zeptaly se jak se cítíme a dětský sestry tam chodily hlavně první den aby nám pomohly s kojením, pak sem si chodila za nima když sem potřebovala.
Před porodem mě taky dali na pokoj k mamince s miminkem a něják mi to nevadilo - naopak, rychleji mi to utíkalo, ale je fakt, že sem měla štěstí na hodný mimi který moc nebrečelo🙂
I další porod hodlám absolvovat v Krči tak doufám, že budu stejně spokojená jako jsem byla🙂

jajinka27
10. dub 2010

nebudu komentovat popisovaný porod, asi bych se rozčílila....

adelaz
10. dub 2010

Jajinka: rozčílila čím? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru