Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

lio
18. čer 2010

ducky, díky. zajedu tam nadvakrát tedy. No já sem totiž na rizikovce, kvůli nedostatečnosti děložního čípku.Ležím od 20tt, tak se musím zeptat, kam budu tedy chodit. 🙂
a budu doufat, že mi neprdne dřív voda, abych mohla jet pozdějc 😒

ducky
19. čer 2010

@lio Né, to jsem nemyslela, zajeď tam jen jednou, jen třeba na sepsání se objednej v 9 a do poradny v 9.45 nebo tak 😉 Prostě si tam nech trochu času. Ono se teda ani nic nestane, když do poradny přijdeš později, než jsi objednaná, stejně totiž záleží, kolik je tam mamin 😉

lio
19. čer 2010

@ducky no chápu, ale tím, že ležím budu ráda, když nebudu v poradně dlouho čekat, takže bych se do ní objednala na ráno, jak tu psaly holky.jinak na to sepsání se musím objednat?? když jsem tam šla na první ult, tak mne z recepce poslali do příjm. kanceláře a to sem obj nebyla.- pokud se tedy toto sepisuje v kanclu??

ducky
19. čer 2010

@lio Jo, tak to jo, ale to teda nevím, zda je rozumné jít do poradny ráno, to tam podle mě bude docela nátřesk. Já teď byla jednou nějak po jedné a teď kolem druhé a byla jsem hned pryč 😉 Když tak se poraď se sestrou, řekni jí o svojí situaci a ona ti snad řekne nějaký nejlepší termín, aby jsi nečekala.
A právě že tu registraci nesepisuješ jen v kanclu, tam začneš, ale pak tě pošlou jakoby do poradny a někdo se tě ujme a jde s tebou sepisovat anamnézu. Já se v roce 2008 objednávat nemusela, to tam měli hodiny, v kterých to dělali, ale teď je to vyloženě na stránkách, že se musíš objednat a je pravda, že když jsem tam přišla, tak to bylo první, na co se mě zeptali. Jste objednaná? 😅

lio
19. čer 2010

@ducky tak z toho sem tedy kudrnatá😀, já už v tom kanclu začla, takže když se objednám do poradny poprvé, tak jim musí bejt jasný, že semnou nikdo nic nesepisoval ne😀 Když se podívám na web, tak je tam obj do poradny - rizkové či normoš...takže tohle obj máš na mysli,ne?nebo tam zavolám a řeknu že jdu prvně a tedy i na sepsání dokumentace,,,
kdybyste to tady nezminovaly, tak to takhle neřeším, ale nějak si ted nejsem jistá🙂 ☹ natvdrdlá no.-)

lio
19. čer 2010

@ducky áááá už sem se k tomu prokousla. mne jen neslo do hlavy, obj na sepsání a do poradny a je na to jedno číslo🙂
ale už jsem to našla, a zajedu tam zvlášt, kvůli čekání.
ty máš tedy zkušenost, že odpo je tam méne lidí? holky tady nahoře říkaly, že bylo nejlepší hned ráno....dík za postřehy.-)

ducky
19. čer 2010

@lio Objednat se musíš jak na sepsání, tak do poradny 😀
Já tam chodila ráno v 2008 a kolikrát tam bylo ženských. Je fakt, že snad nejvíc jsem tam čekala asi 45 minut, ale v tvojí situaci i tohle bude nepříjemný. Teď jak jsem tam třeba byla v ty 2, tak jsem přišla, nikde nikdo, jen jedna maminka byla v kabince, takže jsem jen chvilku čekala, než jí pan doktor prohlídne a pak už jsem šla na řadu. Přijela jsem do porodky ve 14 a ve 14.15 jsem už odjížděla.
Být tebou bych ale určitě řekla o svojí situaci už při objednání a poradila bych se, kdy přijít. Já vůbec nevím, jak to funguje s tou rizikovkou, ale ty asi půjdeš tam, ne?

lio
19. čer 2010

@ducky asi jo, já to pozjistím, díky.-))

sofieanna
20. čer 2010

Dobre rano, mela bych taky rodit v teto porodnici. Ale je to vlastne diky tomu, ze jsem zacala pozde vybirat porodnici a vsude uz bylo plno, tak jsem dostala doporuceni na jednu soukromou doktroku a ta spolupracuje prave s touto porodnici, ma soukrome zarizeni prague women health centre dr. Stejskalova, nemate nekdo zkusenosti? Jelikoz je to soukromy, chce za porod 20 tis............dekuji za Vase odovedi

minea
20. čer 2010

@sofieanna Moc tomu nerozumím - chceš rodit v Krči nebo v soukromém zařízení za 20tis? 😕.
Porodila jsem v Krči obě děti zadarmo a nevím nevím, jestli přidaná hodnota soukromého zařízení by odpovídala této částce 😅. Co vlastně řešíš? V Krči se rodí skvěle, jsou tam odborníci na svém místě a to, že tam jsou ne zrovna reprezentativní sprchy, mě nechává chladnou 😉

sofieanna
20. čer 2010

minea, protoze pokud nebudu u te soukrome doktorky tak v Krci rodit nemuzu, protoze uz tam neni misto,nestihla jsem tu registraci.... a kdyz budu u ty doktorky, tak tam jsem automaticky prihlasena.....

minea
20. čer 2010

@sofieanna Aha 😕. Tak to asi záleží na tvé finanční situaci, dvacet tisíc není málo. Asi bych v tom případě jela mimo Prahu - Neratovice, Benešov... Ale tohle si musíš rozhodnout sama 😅

sofieanna
20. čer 2010

@minea no jako muzu to dat, ale zda se mi to moc, na to, ze si platim pojisteni a kde co a jeste si budu platit tohle a to ani nevim jeste jestli je to cena vcetne treba epiduralu, protoze v krci se plati skoro 6tis za to ... a nechce se mi davat za porod skoro 30tis..... nevim no ... udelala jsem chybu, ze jsem zacla pozde shanet ty porodnice no ... 😔 ja chci prave rodit v Praze .. a taky potom ke konci musis dochazet do ty porodnice kazdy tyden ne, a dojizdet do Benesova, to je docela daleko ... no pos*ala jsem si to ........tak uvidime... a jinak je to tam dobry? to jsem taky slysela ze to tam neni moc novy a moderni, spis hodne zastaraly, ale jinak pry dobry 🙂

minea
20. čer 2010

@sofieanna Tak jestli to chápu dobře, dostaneš úplně stejný servis jako my, jen za to zaplatíš těch dvacet tisíc?? To je teda síla 😒. Zázemí v Krči není nic moc, budova potřebuje rekonstrukci, ale porodní sály jsou v pohodě (až na ty sprchy, ale to člověk v té chvíli neřeší). Řešením je nadstandard, kromě klidu a soukromí si tam člověk zajistí i lepší zacházení, což je pro tebe ale další výdaj. Jinak zvaž ještě ty mimopražské, právě na BN lidi pějí samou chválu, Neratovice zase volí matky, co preferují přirozený porod, taky jsem slyšela pozitivní ohlasy na Hořovice. Přijet můžeš až k porodu, stačí, když si domluvíš i ty poslední kontroly u svého gyndr. No nezávidím ti tohle rozhodování, ale hlavní je, aby bylo mimino v pořádku, čert vem nakonec ty peníze 😅

ducky
21. čer 2010

@sofieanna Tak já bych teda být tebou zvolila taky tu variantu rodit mimo Prahu a na kontroly chodit ke svému dr. 20 tisíc je šíleně moc peněz 😝 A já teda musím říct, že se mi to jako registrované rodičce ani nelíbí. Takhle by se mi mohlo stát, že pro mě nebude postel, ptž budou rodit holky, které si to zaplatily. No, nevím teda. 😝

ankava
21. čer 2010

holky, celá ta záležitost s registrováním se mi zdá pošahaná, zvlášť když je třeba se registrovat někdy okolo 12. týdne. Já stále zažívám nervy, jestli bude všechno v pořádku a už jsem zaregistrovaná k porodu. Naštěstí jsem to věděla od kamarádek, že je třeba jít takhle brzy, ale podle mě spoustu holek na to fakt nemusí vůbec pomyslet a na gyndě toho kolikrát moc neřeknou. Potom se dostáváme k těm nesmyslným částkám za něco, co je zcela běžné. A co když se pak u porodu sejdou všechny najednou?? Copak některá z nás má den porodu garantovaný???
Nejde asi ani o ty peníze, ale o ten princip. Já bych volila taky porodnici mimo Prahu (vždyť do BN je to kousek) a kontroly u svého gynekologa. Co by asi dělala holka, která by těch dvacet tisíc neměla??? Rodila by pod mostem????

lio
21. čer 2010

@ankava moje slova, představa, ze jedu rodit a oni reknou, smůla, máme plno, a já se otocím a jedu zkouset dal mne ponekud desíííí.
a 20tis je fakt pálka, plus dalsi vydaje, epi, nadstandard,apod....mazec
Ja bych taky jela mimo prahu, a chodila ke svemu dr. prob ted je, ze jsou dovolené a tak i ted doufam, ze kotr u mého dr za 14 nebude tou poslední...

ankava
21. čer 2010

to máš lio přesně pravdu, i když jsi přihlášená, tak stejně nemáš jistotu, že tě přijmou. Jo beru, že mají nějaký denní počet, kolik jich můžou registrovat, protože stejně, jak každá pak rodí jinak, tak se to zase rozprostře skoro stejnoměrně. Ale nechápu, proč ta registrace není nejdřív tak po dvacátém týdnu... kdy už se dá předpokládat, že bude vše v pohodě, přestane ti bejt blbě a máš trochu klidu se rozmyslet. A co když se přestěhuješ z Moravy do Prahy???? tak pojedeš 300 km rodit, jenom proto, že nejsi zapsaná a nebo vyplázneš dvacet? Myslím, že těch, kterým by těch dvacet tisíc nechybělo zase tolik není.
lio, přeju ti, ať máš všechny kontroly do konce v pohodě a máš krásný léto 🙂 🙂

ducky
21. čer 2010

Holky zrovna ale registrace v Krči je naprosto v pohodě a já si tam volala ve 12tt, takže až když jsem věděla, že to nejhorší mám snad za sebou. Pak jsem si asi týden na to zajela pro razítko. Vše naprosto v klidu a v pohodě.
Slyšely jste někdy o registraci v Podolí? Taková ponižující záležitost dle mého 😝 Ale je 14+0, ovšem naprosto přesně. To zas nevím, jak to dělají holky, co mají dva termíny jako mám třeba já 😕
A to, že ty registrace jsou je holt daň za babyboom, ty porodnice se opravdu musí nějak jistit, že se jim tam nesejde hromada rodiček, které by nemohly přijmout. ☹ A věřte, že to opravdu začalo až nedávno, kámoška má 4 letou holčičku a 6ti letýho kluka a ani s jedním se registrovat nemusela 😉

lio
21. čer 2010

@ducky jjchápu to opatření a registrace v Krči byla v poho, já tam šla až ve 14tt a pohoda.
Jen prostě nedej bože v den kdy budu rodit tam nebude místo, ale holčina , co si zaplatí 20tis tam bude rodit bez registrace.....
Navíc donedávna byla Krč jedna z mála porodnic, možná poslední v Praze, kde bylo volno i když si těhulka zavolala na poslední chvíli, prý kvůli tak drsně placenému epidurálu....ale dle plného sešitu, co měla na srpen v únoru mi nepřišlo, že je prázdno 🙂)
Ostatní registrace, kdy stojíš frontu v šest ráno je opravdu mazec, ale to sou ty velkovýrobny ☹ jak by to taky delali no....
nezbývá než si držet palce aby v náš den D bylo volno 🙂 😎

ducky
22. čer 2010

@lio No tak to se právě naprosto shodneme, taky se mi nelíbí představa, že jsem pečlivě zaregistrovaná rodička, jen 5 minut přede mnou přijela rodička, co si platí 20 tisíc 😝 a já kvůli tomu budu muset jinam.
Teď to v Krči jede hodně co vím, ale je to i tím, že Podolí maluje nebo domalovalo asi.
Nicméně jsem tam zažila situaci, když jsem čekala malou, takže 2008, čekala jsem v poradně a byla tam ženská, skoro otevřená, ale neregistrovaná a samozřejmě jí vzali, nikdo jí nevyhnal, ptž už by hrozilo, že porodí cestou. Na jednu stranu to chápu, že přijela nejblíž a taky bych to udělala, na druhou stranu jsem si právě říkala, že teď třeba jede i nějaká registrovaná a tu nevezmou. Ale tak v Krči se to asi zas až tak nestává, vím, že obsazují i gynekologická lůžka rodičkama, tak snad to dobře dopadne i u nás 😀

lio
22. čer 2010

@ducky držme si palečky, víc asi nevykouzlíme.-)

renejaarudolf
22. čer 2010

Možem sa spytat maminiek co to už maju v Krči za sebou ako je to s dokladmi koli matrike. Doniesli ste originali al. stacila len kopia odacieho listu? 😅 dakujem

ducky
22. čer 2010

Lio asi tak nějak 😉

Rene já už si to právě nepamatuju, ale mám v tašce nachystanou kopii. Když tak jim manžel přinese origoš druhý den.

heryna
22. čer 2010

Holky, jak jsou v Krči návštěvy, myslím čas.Děkuji

verbalinka
22. čer 2010

@sofieanna já jen bych ráda vysvětlila ty debilní registrace. REGISTRACE k porodu NENÍ VŮBEC NUTNÁ! U registrace jde spíš o předporodní kontroly, ale k porodu ji vážně nepotřebuješ. Takže pokud bydlíš v Praze a může tě tvůj gyndař mít v péči až do porodu, tak registraci neřeš a až to na tebe přijde, tak si prostě zavoláš 155 a oni tě odvezou tam, kde bude volno.
Já byla registrovaná v Podolí, ale protože malovali, tak jsem prostě jela do Krče a dokonce bez předchozího ohlášení a jen s manželem. Byli trošku protivní, ale museli mě vzít, protože jsem měla rozjetej porod (otevřená na 4 cm). V případě rozjetého porodu, nebo odtoku plodovky tě ani nesmí poslat jinam. A v případě možnosti převozu a jejich stop stavu ti musí oni zajistit náhradní porodnici.
Takže klid 🙂 Nebo jezdi na kontroly třeba do Hořovic, Nerátek apod. a pak na porod jeď do pražské 😉

verbalinka
22. čer 2010

Registrace jsou dost nefér, ať už k těm, co se registrují, nebo k těm, co to nestihnou. Je to na hranici zákona a porodky jen využívají neznalosti zákona, jako všude 🙄

syraell
22. čer 2010

Taky jsem dostala nabídku rodit v Krci za poplatek - registrace pak neni problem...Prislo mi to ujety, takze jsem nakonec rodila v Horovicich...Misto placenyho porodu jsem si koupila pracku a susicku pradla, at ty dva mrnousy muzu pohodlne opecovavat 😉

ducky
23. čer 2010

@renejaarudolf René tak kamarádka mi psala, že originál, tak vezmi radši ten, taky už jsem si ho přibalila do tašky. I když jim ho stejně maximálně ukážu, přece ho nedám z ruky, tak si tam nechám i tu kopii. 😉

vrana
23. čer 2010

Holky já jsem tenkrát 100% brala jen kopii a bylo to v pohodě. Dokonce jsem se ptala jestli potřebují notářsky ověřenou a nepotřebovali. Tak jestli se něco nezměnilo, tak kopie stačí. Taky bych origoš z ruky nedala a ani ho s sebou nebrala, ještě se to tam v tom frmolu ztratí 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru