Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

syraell
5. črc 2010

ducky
tak to by mi vyhovovalo - jakožto nemožná matka mám problémy se zapatováním rodných čísel svých dětí 😀

ducky
5. črc 2010

@syraell A to buď ráda, že nemáš holky 😀 Tam se k měsíci přičítá 50 😀 😀
Já si teda zatím pamatuju svoje, manžela, malé a dokonce vím i bráchovo 😀

syraell
5. črc 2010

ducky
Ha, tak to jses dle mych meritek cyborgt 😀
Užívej těch cca 8 dní, protože jakmile budete stereo, už to nebude nikdy mono 😉 Matěj má zrovna fázi prdíky a Kuba zase fázi - je mi smutno, jdu k vám do postele. Snažím se jenom ve vzácných chvílích, kdy mimčo chrní zabránit Kubovi, aby ho zalehl 😀

ducky
6. črc 2010

@syraell 😀 😀 Tak to ti děkuju teda 😀 Ale už to není, co to bývávalo, mívala jsem paměť jako slon a ty těhu a mateřský demence se na tom teda trochu podepsaly 😀
Hele ono už to užívat fakt moc nejde, ta kyčel mě bolí naprosto příšerně, vedro mi je, začalo natékání končetin, i když teda oproti tomu, jak jsem byla nateklá s malou je tohle pohoda. Spát nemůžu, skoro nic nemůžu 😅
A prdíků se bojím jak čert kříže, malá byla v pohodě, tak se děsím, že si to vyžereme s malým 😅 😅
Malá nám leze do postele už teď, naštěstí jen ráno, když se vzbudí, takže na tom se asi nic nezmění 😀 Jen teda chce dělat hají i v malého postýlce, což jí tam teď občas dáme, až tam bude on, tak už ne a snad se nebude moc dožadovat 😀

syraell
6. črc 2010

ducky
Tak pevná nervy při bitvě o postýlku! 😉 Já teda musim říct, že je mi fyzicky taky líp, než před porodem a to jsem po sekci a zjizvená jak korzár 😀 Vydržať!

ducky
7. črc 2010

@syraell Dneska jsme vyhráli 😀 Zase bylo hají tam 😀 , ale radši jsme vstali a zabavili jí jinak.
Uvidíme, jak to pak bude no. Dneska si to malá přihasila v 5 ráno, tak to nás málem švihlo. Manžel jí dal mlíčko a zahnal jí a já se pak proberu v 7.30, manža akorát vylezl z koupelny já mu říkám, jestli malá ještě spí a on že jo, tak jsem ho hnala okamžitě jí budit, aby mi spala po obědě. 😅
Zjizvená jak korzár mě teda fakt pobavilo 😀 Ale tak co, to se časem spraví, že? A zdravé mimi za to stojí.

renejaarudolf
8. črc 2010

Mozte mi prosim povedat ako je to s platením v krči za pobyt v nemocnici a prit.tatinka u porodu, či sa to plati hned po prepustení alebo daju cislo uctu.dakujem

ducky
8. črc 2010

@renejaarudolf My to platili při odchodu z nemocnice a hotově. Nevím, jestli to jde i přes účet. 😉

minea
8. črc 2010

@renejaarudolf Nadstandard + tatínka jsem platila při odchodu v hotovosti (převodem to nejde). Nemocniční poplatek se platí zvlášť, v kanceláři, ale odcházela jsem mimo úřední hodiny, tak mi vystavili papír o uznání dluhu a zaplatila jsem to doma z účtu.

lio
8. črc 2010

@minea byla si spokojená s nadstandardem? o ten stačí zažádat až při příjmu, nebo se o něj mám hlásit už v poradně při sepisování?

minea
8. črc 2010

@lio Žádat můžeš až při příjmu k porodu, žádné rezervace dopředu se nedělají. Ze sálu tam brnkli a dali mě na seznam, pokoj se uvolnil až druhý den, takže první noc jsem strávila na obyč 6nedělí. Můžu tedy porovnávat, a je to nebe a dudy, chaos, bouchání s dveřmi a nulové soukromí versus klid, ticho a lidský přístup. S placeným pobytem jsem si "koupila" i slušnější zacházení, což je docela smutný 😒

ducky
9. črc 2010

@lio Tak já se nechala přijmout s malou na šestinedělí, prdla mi voda, ale nebyla jsem vůbec otevřená. Když jsem šla na porodní sál, tak jsem rovnou hlásila, že bych pak chtěla nadstandard, takže jsem si zabalila tašku, sebou si vzala jen věci k porodu a měla kliku, že po porodu už mě rovnou vezli na nadstandard, kde čekala i moje taška 😀
Jinak jak píše Minea, žádej klidně už při příjmu, ale když bude plno, tak jdeš na pořadník a čekáš a mezitím jsi na šestinedělí.

@minea Koukni zas někdy a napiš, jak se daří 😉 😀

lio
9. črc 2010

díky holky, něak o tom nadstandardu začínám uvažovat....

syraell
10. črc 2010

lio
Neváhej, stojí to určitě za to!

Holky, za kolik jsou vlastně teď v Krči nadsandarty?

syraell
10. črc 2010

Ducky
Jsi ještě v jednom kuse, nebo už jsi v Krči? 🙂

ducky
10. črc 2010

@syraell Stále 2v1. Do termínu 4 dny, tak uvidíme, jestli si to chlapeček rozmyslí nebo se nechá prosit 😀

A v Krči stojí furt stejně, ten nejlevnější je za 1100,- a já ho teda budu chtít určitě. S malou jsem si to užívala a teď ho chci o to víc, ptž malou by na chodbě nikdo neudržel. 😀

syraell
10. črc 2010

ducky
Tak ty tropy nejak prezij a drzim palce!

ducky
10. črc 2010

@syraell Díky, snažím se nějak přežít, ale občas za cenu, že s malou nejdeme ani ven ☹

syraell
10. črc 2010

ducky
Na to se vybodni - ted je stejne venku na padnuti, lepsi nevystrkovat cenichy 😉 Kuba vcera valel pres brasku sudy a dneska ho prevratil i s lehatkem - druhy dite je brnkacka, kdyz k tomu nemus zabranovat tomu prvnimu, aby ho zlikvidovalo 😀
Drzim palce s tema nadstandartama - ja s etaky vzdycky modlila, aby nejakej vysel...

ducky
11. črc 2010

@syraell Ono se ani nedá moc nic jinýho dělat. ☹
No já jsem zvědavá na tu mojí cácorku, před chvílí skočila z linky, jsem po ní hrábla sice, ale měla jsem v ruce maso. Najednou prostě řekla táta a hop. A to přitom umí říct dolů a vždycky to říká 😅 Normálně se mi z leknutí udělalo šoufl. 😝
Ráno chtěla zase lézt do připravené postýlky, už měla nohu přes žbrdliny 😀 , ale poslechla.
Kubajs je teda éro 😀 , tak snad se to podaří nějak ukočírovat, aby nebyl Matýsek obouchaný jak píšťalička 😅

renejaarudolf
15. črc 2010

Maminky už ste niektora porodila?ja furt prenasam 😖 ,

ducky
17. črc 2010

@renejaarudolf Já už taky přenáším ☹ A přitom malá šla na termín, hernajs, bych do toho kopla v těhle vedrech 😝

renejaarudolf
18. črc 2010

@ducky no presne!!je to ako za trest, este že je dnes tak chladno,úplne mi to vyhovuje 😵 😵 , tak ja asi pojdem zajtra na tu vyvolavačku bo malej sa dako nechce 🙄

syraell
21. črc 2010

ducky
zenska, co tu jeste delas? 😉 Drzim palce!

lio
21. črc 2010

ducky už doufám porodila......

já byla dneska prvně v poradně v Krči, v rizikovce, vše je ok, jen pan dr napsal "nepřenášet" ale vše je ok, mimi i můj čípek kvůli kterýmu jsem půl těhu proležela, tak snad to bude v poho, už to mám za pár

vrana
22. črc 2010

Ahojky,nesu zprávu,že ducky už má Samuela u sebe, má 52 cm a přes 4100 g,narodil se včera před 4 hodinou ranní. Je rozkošný.

syraell
22. črc 2010

No tak slava! Teda tak Ducky ma nakonec taky takovyho obra jako ja 😀

lio
23. črc 2010

@vrana jéééé děkujeme za zprávu a ducky moc gratulujeme !!!

ankava
23. črc 2010

@vrana děkujeme za zpráv@ducky moc moc veliká gratulace 🙂 🙂

renejaarudolf
23. črc 2010

Maminky tak ja som už tiež porodila, 19.7 sa nam narodila Zara Sofia, 3530g 50cm 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru