Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
21. zář 2010

@lio Tak to je super, že se začal přisávat a že to zkoušíš. Spoustu holek by už hodilo flintu do žita. Tak to moc držím palce, ať to klapne. A když ne, tak se ale taky svět nezboří, však Domísek potřebuje maminku v klidu a psychické pohodě, i kdyby třeba na UM.
Já kojím, mě se nikdy neztratilo mlíko po malé, takže i v porodce jsem měla rychlý nástup mlíčka, dokonce už mi tam začínal zánět, ale naštěstí se mi podařilo to rozehnat hned v začátku. 😅
Na fotečky jsem koukala, moc se vám povedl 😀 A je to fakt vlasáček. Já měla vlasatou dceru, ale malej má kraťounký vlásky a navíc světlý (po kom to fakt nevím 😀 ), je takovej plyšáček 😀 A jinak je mix, pusu má po mě, oči bych řekla po manželovi, no, však on se ještě vystříbří. O malé všichni říkali, že je celý táta a dneska je od nosu nahoru moje, jen pusu má po tátovi 😀
Hele můžu ti říct, že bych radši bývala měla prvního kluka, páč malej měl prdíky a byl celkově docela uplakanej, takže jsem lítala kolem něj a malá chudák musela počkat nebo tak, což se u ní ne vždy setkalo s pochopením, když doteď byla jediná a první 😅 Ale člověk se naučí být i chobotnice částečně, umím je chovat oba dva naráz a tak 😀
Tý jo, tak to jsi si užila se spodkem teda. Já měla jen nástřih, takže sice to bolelo a tahalo, ale fungovat se dalo. A navíc s dvěma dětma ti ani nic moc jiného nezbývá, že? I když manža byl týden s náma doma, tak má taky jen dvě ruce a malý se nedá vysvětlit, proč na mě nemůže hopnout a tak. Ještě že se ale dobře hojím obecně, tak ono to šlo naštěstí docela rychle. 😉
Já mám teda ale totál v pr... záda. Už jsem byla i na masáži a půjdu zase, říkala, že mám úplně uzlíky na svalech. Holt tahám dva prcky, kojení a tak dále a já mám od mala záda v pr..., ale s nějakou normální bolestí jsem se naučila žít, tu už ani nevnímám, ale tohle je masakr. Ale taky s tím musím fungovat holt 😅
Ale my ženský toho vydržíme, viď? 😀

lio
21. zář 2010

@ducky no, co sem si vyzkoušela "kojení" tak mi sejří, že musíme dokrmovat, bo v noci už to kolikrát nezvládám jak sem utahaná a ted vstát a jít to namíchat, ohřát, dát.....prsa sou lepší, ale dyž z nich neteče tolik, co nadělám.....
můj spodek - já měla taky jen asi tři stehy, ale přešívali mne, bo se to dr zdálo blízko konečníku, jak to PA zašila, a taky sem měla příšerné podlitiny, až černé a to byla kurevská bolest, že sem došlápnout nemohla....a pak jít na velkou a mírně zatlačit, to byl pro mne druhý porod, ten tlak a pak ta bolest....modřina se hojí dlouho ale dost mi pomohla bioptron lampa už jsem fit...
manža mi pomáhal v porodce, s mamčou a mamča jezdí kočárkovat doted, manža má neska dovču (v sobotu byl na flámu, tak jako náhradu) tak je venku s kočárem a je taky zlatej, prej at odpočívám, tak žehlím, poklízím, at se zítra můžu věnovat zase jen a jen malému....
se dvouma si to nedokážu představit .-)

ducky
21. zář 2010

@lio Tak je fakt, že já kolikrát klimbám u kojení 😅 😀 Ale zas taky se mi chce kolikrát na malou po kojení, takže stejně musím vylézt 😀 😀
Aha, tak to je masakr. A jak to, že jsi tam měla modřiny? Jak vznikly? Jako tím šitím? 😲
Já jsem si tam teda radši nekoukala 😀 😕 😀
Tak to máš dobře zařízený 😀 Já mám mámu pracující, pomáhá mi taky jak může, třeba mi hlídala malou v práci, když jsem jela na masáž, ale tak je to omezený. A manža samo pomáhá, večer koupe obě děti a uspává malou a ráno vstává s malou on a dává jí mlíčko, takže si na něj rozhodně nestěžuju. Teď už je to pro nás jednodušší, už jsme se zaběhli nějak, malej už není tak uplakanej, takže taky super, už se směje a brblá, což je roztomilý a člověk mu pak odpustí nějak ten řevík 😀

lio
22. zář 2010

@ducky ad modřiny, nemám vůbec tušení, možná tím tlačením dvouhodinovým, protože malej nesestupoval, balon nepomáhal a já pak tlačila na bocích po dvě hodiny v době, kdy se tlačit ještě nemá, ale mne to PA dovolila, at se malej sesune dolu, nesesunul....a taky to zavádění tablet byl docela masakr, takže já už byla bolavá ještě před porodem.
Já se tam v porodce nekoukala, ale když furt chodily sestřičky " ježíš a to vás to tak bolí, to by už nemělo" tak se mi tam juknul manža a říkal krásný stehy ale příšerná modřina....
mamču mám taky pracující, ale dovolené měla a má mraky .-)

ducky
24. zář 2010

@lio Tak to je síla teda. Tak hlavně že jsi už v pořádku. Co je zač ta lampa? 😲

lio
25. zář 2010

@ducky takovej ten zázrak od zepteru, bioptron lampa..za normoš okolností tomu nevěřím, ale byla jsem za ní ráda, bo dost pomohla, za pár nasvícení jsem cítila ´úlevua do týdne pohodička

sheinka
27. zář 2010

Ahoj holky 🙂 Muhu se vás, čerstvých maminek zeptat na to, jak se vám rodilo v Krči?

lio
27. zář 2010

@sheinka ahojky, na předešlé stránce jsou mé reference, abych se neopakovala sáhodlouze.....pořád mám názor ten, že je jedno která porodnice, záleží na jaký personál natrefíš, já obecně neměla problém, ženské sestry v pohodě, v poradnách to super šlapalo, nikdy jsem dlouho nečekala a sestry i vyšetřující dr v pohodě, jen dětské sestry na nadstandardu - jsem nestihla zírat (odešli jsme nerozkojení s tím ,že malej to nikdy nezvládne, že má malou bradičku a kdesicosi a sát z prsa nikdy nebude...po příchodu dom sem přišla o mlíko, nastartovávám ho znovu a velmi ztěží a malej se přisál po 4 týdnech, ale přisál.....) nejspíš bycdh šla do Krče znovu , ale už poučená a obohacená zkušeností z prvního porodu....a jídlo či barvu kachlíků fakt neřeším, to pro mne není důležité, navíc je to v Krči předělané a jiné , než před x lety ....pokud nacházíš na netu reference staršího data....

ducky
27. zář 2010

@lio Tak to vůbec neznám a slyším o tom poprvé, tak ale hlavně že ti to pomohlo 😉

@sheinka Rovněž i můj názor tam je, tak jukni 😉

sheinka
28. zář 2010

@lio @ducky díky moc holky 🙂

heryna
28. zář 2010

Holky, jak jsou návštěvy v porodnici na šestinedělí, myslím časově?Děkuji

adelaz
29. zář 2010

od Elišky :
DNES V 21:52 OPUSTILO BŘÍŠKO MIMINKO, MĚLO TAM MÍSTA MALINKO. NÁŠ MALÝ DALIBOREK MĚŘÍ 52CM, VÁŽÍ 4230 G A TEĎ SLADCE SPINKÁ POD DOHLEDEM PYŠNÉHO TATÍNKA. MAMINKA JE UNAVENÁ, ZDRAVÁ A ŠŤASTNÁ.

ducky
29. zář 2010

@heryna Tuším do šesti???

ankava
30. zář 2010

@adelaz pro Elišku, hodně štěstí, ať se vám moc moc daří 🙂 🙂

lio
30. zář 2010

@heryna netuším já byla na nadstandardu a tam jsou od devíti do deviti

heryna
30. zář 2010

@lio a kolik stojí nadstandart?Se ptám kvuli starší dceři, aby za námi mohla co nejčastěji....

ducky
30. zář 2010

@heryna Ten nejlevnější 1100,- Kč a koupelnu máš společnou ještě s jedním pokojem. Já teda byla i jako prvorodička a teď to bylo jasný, přesně proto, aby tam mohla starší dcera bez problémů pobýt. Ono už takhle je to náročný a ještě jít za mámou jen na chodbu, to by se zbláznila. Můžu fakt jen doporučit 😉

heryna
30. zář 2010

@ducky Děkuji.Ještě, aby byl volný...U dcery jsem nadstandart nepotřebovala, automaticky jsem měla sprchu společnou pro dva pokoje a první noc jsem tam byla sama, ale ted zvažuji...

ducky
30. zář 2010

@heryna Tak si to promysli, ty máš holčičku už docela velkou, ale ta moje cácorka by na chodbě rozhodně nevydržela. Takhle šli krásně za mnou na pokoj, malá si sedla ke mě na postel nebo tam pak lozila a byl relativně klid 😉
Hlaš to případně při příjmu, že chceš nadstandard a uvidíš, když nebude volný hned, tak tě třeba přesunou až bude. Tohle už ti nikdo neřekne, jestli bude nebo ne 😉

heryna
30. zář 2010

😀 No jo holčička je velká a určo by na chodbě vydržela, ale já to nevydržím, jí vidět jen chvíli na chodbě

lio
30. zář 2010

@heryna já hlásila na příjmu, to po telu měli za 1500 což mě omejvali, bo jsem to měla v porodce nadýl...ale na oddělní mi pak nabídli za 1100 .....takže hlaš na příjmu a uvidíš....držím palec
já byla za něj nesmírně ráda, mamča za mnou chodila na celé odpo, manža tam semnou jednou spal....díky bohu za to

jajinka27
30. zář 2010

@heryna na obyč šestinedělí byl se mnou manža na chodbě ještě před 20tou hodinou 😉

heryna
1. říj 2010

@lio Tam může manžel i přespat?

lio
1. říj 2010

@heryna jasně, je to sice za další poplatek, ale je tam postel a může...

heryna
1. říj 2010

By tam mohla spát i starší dcerka tedy?To by bylo dobrý, akorát nevím, jak by to bylo v praxi🙂Ještě jsem se chtěla zeptat, už bych asi měla začít chodit do poradny do Krče někdy za 14 dní, jsou tam velké fronty?

ducky
1. říj 2010

@heryna Může tam přespat kdo chce 😉 Samozřejmě jak píše Lio, tak za další penízky, je to někde na internetu. Bývalo to 500,- tuším, ale nevím, jestli to nezvedli.
Fronty vyloženě né, ale asi i záleží, kdy do poradny jdeš. Já tam chodila teď vždy někdy po poledni a to nás to moc nebylo. Ráno je asi větší nátřesk.

@jajinka27 Jáji oni ale s těma návštěvníma hodinama šibovali. Na nadstandardu byli v 2008 do 22 a letos už jen do 19ti. Tak nevím, jestli to nějak neupravili i na šestinedělí. Asi po domluvě na tu chodbu můžeš jít i po návštěvkách, ale musíš se domlouvat se sestřičkama. 😉

heryna
1. říj 2010

@ducky Děkuji, no tak to my bychom se stejně ráno nevypravily 😉

lio
1. říj 2010

@heryna já zase byla v poradně párkrát ráno v osm a nebyl tam nikdo a to sem sebe i manžu připravovala na horor, pak jsem šla v 11 a taky pohoda... idyž byla plná čekárna, šlo to rychle, někdo šel už na příjem, někdo čekal na monitor, a bylo to rychlé
ted to přespání bylo za litr myslím....nebo 700 abych nekecala, maj to na webu a návštěvy do 21 na nadstandardu

zlatouch
15. říj 2010

Ahoj, narazila jsem tu na zminku, ze je to v Krci predelane 😉 Myslite, ze se mohlo neco zlepsit na 6ti nedeli (myslim obyc pokoje) od listopadu 2008? 😀 Obavam se, ze moc ne, co? Ja chtela do Motola, ale maji plno, tak jsem registrovana v Krci. Rodila jsem tam i minule, ale nahodou, v Motole zrovna malovali 😉 Byla jsem spokojena, ale ted, kdyz uz vim, do ceho jdu a vzpomenu si na ty hajzliky pres celou chodbu...

lio
16. říj 2010

@zlatouch od listopadu 08 asi ne 🙂 já byla na nadstandardu, takže wc na pokoji, o obyč šestinedělí nemůžu referovat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru