Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

minea
16. říj 2010

@zlatouch Na 6nedělí se nezměnilo nic, předělané je jen přízemí - recepce, poradna..... Byla jsem na obou odděleních a taky hlasuju pro nadstandard 😉.

zlatouch
16. říj 2010

@minea @lio nadstandartd asi neee, me by bylo lito tech penez 😉 To je min tisic na noc,ne? Minule skoro tyden, to si radsi nekam zajedem 😉 Minule to navic bylo docela v poho na obyc pokoji, aspon jsem se mohla poradit a nekdy i docela pobavit se spolumatkama, byly fajn 😉 Hlavne, jak jsem to tam vubec neznala a nic nezjistovala, doslo mi az za par dnu, ze je to vlastne dost omsely, fakt jsem resila jiny veci 😉 Coz ted uz bohuzel naplati 😒

ankava
25. říj 2010

ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, jestli po Vás v Krči chtěli zprávu z vyšetření od obvodního doktora a EKG?
Doktor na mé gynekologii mě nikam neposílá, tak nevím, jestli je to vůbec zapotřebí? Díky za odpověď 🙂

minea
25. říj 2010

@ankava Myslím, že o tom v Krči se mnou nikdo nemluvil, asi to brali jako samozřejmou věc. Při porodu si křivku z EKG založili do mé složky. To, že si mám tyhle věci oběhat, mi řekl gyndr, když jsem dostala průkazku. Slouží to vlastně jako předoperační vyšetření pro případ, že by byl nutný akutní císař.

ducky
25. říj 2010

@ankava Zapotřebí to je, přesně jak píše Minea. Buď si EKG někde musíš zařídit sama anebo se zeptej svého gyndr., jestli ti někoho nedoporučí. 😉

lio
28. říj 2010

@ducky
@minea po mne ted v Krči nic takového nechtěli, ale je fakt, že zprávu z vyšetření jsem měla v průkazce, kterou si nechávali, ale žádnou křivku si neschovávali a detailně po mne výpis z vyšetření nechtěli...v průkazce toho moc nebylo napsanýho

bloumik
28. říj 2010

Ahoj holky,

měla bych na vás jednu prosbu. Měly jste do Krče dvě tašky - porod a šestinedělí - nebo jen jednu a v ní vše? V Podolí chtěli dvě, ale na stránkách Krče nic takového nepíšou.

Moc děkuju. 🙂

minea
28. říj 2010

@bloumik Ahoj Bloumik, jé, ty už jsi na řadě 😀. Vem si jednu tašku, do ní všechno, tu si přineseš na porodní sál, dají ti jí do skříňky, dostaneš klíček. Věci, co si bereš přímo na box nebo do sprchy, stačí mít v igelitce. Kdybys potřebovala něco dalšího, kdykoli si do té skříňky zajdeš nebo někoho pošleš.
Tak přeju krásný porod! 🙂

bloumik
28. říj 2010

@minea skříňka? 😅 a vejde se do ní megataška? 😀 dík za tip s igelitkou, já bych ji samozřejmě neměla, že. 😝 Tož přibalím. 😉

minea
28. říj 2010

No nacpala se tam i ta moje, má takových 70 cm. Samozřejmě si personál neodpustil poznámky o tom, jestli mě vyhodili z domova, byla pěkně těžká 😀.

bloumik
28. říj 2010

@minea 😀 😀 😀 no já si toho ani tak moc neberu, jenomže když jsem tam nacpala župan a gumové boty a la crocs 😀 tak to zabralo docela dost místa a spíš než těžká je prostě objemná.

ankava
1. lis 2010

@bloumik já se byla v Krči podívat, ta skříňka je fakt dostatečně velká... mě doporučili vzít si igelitku na přípravu, pak mít v další tašce věci k porodu a v jiné věci na šestinedělí. Ale budu toho mít taky hodně, fakt jen ten župan a boty zaberou skoro celou tašku. Zatím mám nahrubo zbaleno v igelitovém pytli, ale já doufám, že ještě pár týdnů vydržím... i když co kdyby....
ty už to možná teď nečteš a už jsi tam, tak držím palce, ať jste v pohodě 🙂 🙂

ankava
24. lis 2010

ahoj, můžete mi některá napsat, jestli vám v porodnici vystačili plenky pro miminko nebo jste si pak nechaly přinést z domova? V papíru. který jsem dostala je napsané, že 18ks na celý pobyt. To se mi zdá celkem málo. Díky moc 🙂 🙂

minea
24. lis 2010

Mně stačily, dvě jsem si ještě dovezla domů. Byla jsem tam tři noci. Jinak s tím počtem jsou striktní, když jsem se po první noci stěhovala na nadstandard, tak si pečlivě ohlídali, abych nedostala pleny navíc 😅.

minea
24. lis 2010

Dala jsem do fotoblogu svůj porod 🙂.

sheinka
24. lis 2010

Ahoj holky 🙂 tak jsme se dneska byla registrovat a rovnou na NT.. jsem ráda, že je tu kde sbírat tipy a rady 😉

ankava
24. lis 2010

@minea díky, raději doma připravím balík, aby mi ho kdyžtak donesli. 🙂

zlatouch
24. lis 2010

@ankava ahoj, mne nestacily, taky jsme tam byly 6 noci. A hlavne jsem nevedela, ze uz dalsi nedostanu, nastesti doma naky byly a manzel je nasel 😉

jenniffer001
24. lis 2010

@ankava ahojky, mě teda stačily, přesně v poslední jsme jeli domů 😉 a byla jsem tam 5dní 🙂 (4noci)

lio
3. pro 2010

@ankava nevím, kolik ks bylo celkem jeslti 18 jak píšeš, ale my tam byli s mimískem 5 nocí a poslední den jsem si nechala přivést už svoje, striktní tedy jsou, normoš to odpočítávali 😀

sabuse1
3. pro 2010

@ankava: my tam byli 4 noci a nestačili nám, poslední noc už jsem měla svoje. Jinak mám teď čerstvou zkušenost, rodila jsem tam podruhé a opět jsem byla moc spokojená, možná víc než poprvé. Tak držím palce ať máš stejný štěstí na lidi🙂

ankava
4. pro 2010

@sabuse1 díky, já doufám, že bude všechno v pohodě a do Vánoc už budu doma s mimčem 🙂

ducky
5. pro 2010

@sabuse1 No gratulace kočko. Se ani neozveš 😀 Tak držím palce, ať to všechno zvládneš 😉

@ankava Mě plínky nestačily. S malou jo, v roce 2008, to jich bylo teda 20 a až vyloženě na cestu domů jsem jí dala naší plínku. Malej byl ale jako průtokáč, jakmile jedl, tak i kadil a plenky silně nestačily 😀

ankava
7. led 2011

Ahoj všem, kdo se chystají nebo rodily v Krči. Přidávám svou čerstvou zkušenost 🙂 22.12. jsem akutním císařem porodila holčičku a poležela jsem si na šestinedělí týden.
Musím říct, že jsem se opět utvrdila v tom, že celé fungování porodnice je jenom o lidech, kteří tam zrovna jsou.
Naštěstí jsem narazila spíš na ty vlídné sestřičky.
Určitě musím pochválit doktory a to jak gyndaře tak pediatry.
Nejstrašnější na celém pobytu bylo jídlo, ale vzhledem k dodávkám z domova se to dalo přežít 🙂
Klidně bych šla do Krče rodit znovu 🙂
Přeju všem, které se tam chystáte hodně štěstí a kdybyste potřebovaly něco konkrétního, tak sem napište 🙂

ankava
7. led 2011

jo.. a těch 18 plín na prodlouženej pobyt rozhodně nestačí... systém je takový, že plíny vám odpočítají, až když vám miminko dají napořád na pokoj... což po císaři je zhruba 3. den 🙂

zlatouch
7. led 2011

@ankava díky za čerstvé reference a gratuluju! Jestli bylo nejhorší jídlo, tak to zvládnem 😉 (i když mě minule přišlo vcelku OK, obzvlašť v porovnání s Motolem...ale třeba se zhoršili) Byla jsi na standartnim pokoji? Kolik vas tam bylo? Dik

ankava
7. led 2011

@zlatouch jen jeden příklad: na Štědrý den nám dali všem po císaři a kojícím matkám houbovýho Kubu z krup 😀

byla jsem na standartnim pokoji a byla jsem tam jednu noc sama a pak jsme tam byly dvě. Vůbec si na to nemůžu stěžovat. Na záchody a do sprch blízko a počet sprch byl úplně dostačující. Většinou jsem tam nepotkala nikoho nebo maximálně jednu maminku.
Nadstandarty jsem viděla a jediný rozdíl mě přijde v tom, že jsou tam delší návštěvy a můžou na pokoj, tady jen do té haly před oddělením.
Byla jsem radějí, že jsem si měla na pokoji s kým sdělit své dojmy a strachy.... ale je fakt, že jsme si se spolubydlící celkem padly do noty 🙂

zlatouch
7. led 2011

@ankava no jo, ale pořád lepší než ty šunkový "salámy" bez masa v Motole....
jj, mě ten standart minule taky vyhovoval a to i ty návštěvy, jednoduše jsem každého vyprovodila (takhle by mi zacláněly v pokoji celý den...). Tys tam vlastně strávila vánoce, co? 😒 To je třeba míň lidí, nesnaží se pouštět víc domů?

ankava
7. led 2011

je tam jen míň personálu. nechodila rehabilitační a dietní poradkyně, ale jinak se nic neměnilo, ani nebylo poznat, že nějaké Vánoce jsou.a s těma návštěvama máš pravdu. za mnou byli vždycky tak na hodinu a bohatě mi to stačilo. raději jsem si dala šlofíka, pokud jsem nekojila 🙂

zlatouch
7. led 2011

@ankava aha, tak těhle poradkyň jsem si minule vůbec nevšimla, tak mi asi chybět nebudou 😉 Jde vám kojení? Mě minule horko těžko rozkojovali (teda spíš malou, nechtěla sát, u mě to bylo ok) a myslím, že nakonec na úspěšném kojení měla Krč fakt velkou zásluhu, buhví jak bychom dopadly jinde 😒 Tak užívej miminka a ať se hezky sladíte 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru