Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
2. čer 2012

@surinka Já jsem srabík, takže o něj stojím 🙂

berticka
16. čer 2012

Jako čerstvá maminka, která minulý týden porodila v Krči, bych chtěla tuto porodnici maximálně vychválit. Rodila jsem bohužel plánovaným císařským řezem (konec pánevní, velký plod), ale kdybych čekala menší miminko, nechali by mě konec pánevní rodit přirozeně. Veškerý personál byl maximálně vstřícný, samotný porod úžasný, chtěla jsem lokální anestezii a vyhověli mi, takže jsem slyšela malou plakat, první přiložení proběhlo hned na sále, na JIP mi malou pravidelně nosili, o všech lécích, které mi dávají, mi nejprve řekli a když jsem odmítla opiáty, nedali mi je. Pobyt na šestinedělí byl úžasný, porodní asistentky i dětské sestry bezvadné, rozkojily mě, pomáhly mi, prostě super. Malá pak hodně zhubla a když jsem sestřičce řekla, že by mi bylo líto, kdyby ji dokrmovaly, řekla, že mi ji bude nosit na kojení každou hodinu, aby do rána přibrala a pan doktor nenařídil dokrm - to se taky stalo a dokrm se opravdu nekonal. A šestinedělí vůbec není tak ošklivé nebo hrozné, jak se říká. Jsou to normální, pěkné pokojíky. A ve které porodnici máte třeba k dispozici vložky zdarma? A strava dobrá, ostatně kdo má po porodu velkou chuť do jídla... Prostě já byla maximálně spokojená a Krč doporučuji.

aaa
16. čer 2012

@berticka Gratuluju k miminku a musím říct, že jsi mě maximálně potěšila tou chválou 😵 😉

diviska
16. čer 2012

ahoj holky, já sice rodila v Neratovicích, ale po porodu mi malou odvezli do Krče na nedonošence a musím říct, že mi jí tam vypiplali. Krmili jí MM od dárkyně stříkačkou, takže nebyl problém aby se malá naučila pít z prsu..to taky nedělají v každé nemocnici. A po telefonu byl personál vždy milý a vstřícný..takže tolik moje zkušenost 🙂

luciskap
2. črc 2012

ahoj holky, můžu se k vám přidat? mám termín 13.10.a budu rodit v Krči. Od půlky srpna do půlky září je porodnice zavřená. Od 33 týdne se má chodit na kontroli do porodnice.Když bude porodnice zavřená, nevíte kam se bude "náhradně" chodit, zda je to na nás a aby nás v jiné porodnici vzali???

jmisa
2. črc 2012

Tak chodit můžeš i ke gyndaři, já chodila až do 37tt.
Jinak jsou myslím zavřené jen sály, ambulance jsou v přízemí.

jmisa
3. črc 2012

Hmm, tak jsem se koukala na stránky, že je tam zavřený i spodek, tak to se budeš muset domluvit se svým gyndr., nejlíp, aby si Tě nechal ve své péči dál a do FTN jít až po uzávěrce.

V případě problémů Tě ošetří kterákoli jiná porodnice.

aaa
3. črc 2012

@jmisa Co tam budou dělat, že na to potřebují celý měsíc? 😕

jajinka27
3. črc 2012

@aaa dovolím si odpovědět 🙂 vloni měli sály zavřené 3 týdny, malovali a desinfikovali 🙂

aaa
3. črc 2012

@jajinka27 Děkuju 🙂 . Nenapadlo by mě, že na to můžou potřebovat celý měsíc 🙂

jajinka27
3. črc 2012

@aaa asi to v nemocnicích vše trvá déle

luciskap
3. črc 2012

jj je to zavřené včetně ambulance.v areálu cosi rekonstruují, z toho důvod je prý zavřená i porodnice, domluvím se s gynekoložkou, určitě bude mít víc takových pacientek.díky za odpověď

jmisa
4. črc 2012

jj, uzávěrky jsou každý rok, mají je všechny porodnice, některé sice kratší dobu, ale zase 2x v roce.

svija
7. črc 2012

Ahoj,
tak já jsem po porodu v Krči před dvěma týdny a byla jsem opět spokojená (podobně jako u prvního). Rodila jsem jen s PA, ptali se mě co chci a co nechci (porodní plán jsem neměla), jen na konci už mi trochu vnutili Oxytocin, ale bylo to nakonec dobře, protože to ten konec velmi urychlilo a měla jsem to za sebou 🙂 . To byla však jediná medikace během porodu. Na nějaké moc velké alternativy ale moc nejsou zařízení, spíš na ty medicínsky vedené porody, ale přijde mi, že se snaží. A oddělení šestinedělí taky velká spokojenost, za mě mají fakt plusové body, za to, jak se snaží maminky s dětmi rozkojit. Ženské sestry taky naprosto bez problémů. Takže pokud někdy bude nějaké potřetí, tak zase do Krče 🙂

tera87
7. črc 2012

Ahoj holky v Krči jsem rodila v dubnu 2010 jsem tady někde v půlce diskuze 😀D a naprostá spokojenost 🙂) plánujeme druhé mimi a když se zadaří určitě opět Krč.

luciskap
9. črc 2012

tak to ráda slyším, že jste byly spokojené, člověk nikdy neví a vždycky má obavy, ono záleží na porodu jaký je a jak probíhá, ale i tak se bojim🙂

tarasa
9. črc 2012

ahoj holky,
já mám spíš obavu, co bude když začnu rodit dřív než 9.9. kam půjdu, do té doby je totiž Krč uzavřená kvůli rekonstrukci.... ☹

jmisa
9. črc 2012

@tarasa no, pojedeš do nemocnice - porodnice, kterou si zvolíš a tam, pokud bude místo, tak si Tě nechají a nebo Tě převezou - odešlou do jiné porodnice, kde to vytelefonují, zda je místo. 😒

mmiirrkkaa
10. črc 2012

@tarasa Rozhodně se nestresuj! Neboj, prcek si počká na Krč 😉

slavistka
12. črc 2012

S Krčí jen a jen spokojenost,rodila jsem pred tydnem,s porodni asistentkou,vse mi rikala,ptala se,za souhlasim s medikaci,kdo nechce,nenuti,takze neni pravda,jak tady jine pisou,ze delaji jen medicinske porody,vse je na domluve.Nejdriv jsem byla na mici,tim se to krasne urychlilo a pak sup na kreslo porodit.Vsichni hrozne prijemni,hodni,i na sestinedeli nebyla jedina neprijemna sestricka.Nevim,proc se vsichni hrnou do podoli apod,tam je to jak na bezicim pasu,3 me kamaradky tam rodily,ani jedna nekoji,vysoupli je ikdyz jim to neslo,potrebuji prece misto na dalsi maminy-to by se v Krci nestalo,tam fakt rozkoji kazdeho.takze za me sama plus.

surinka
16. črc 2012

ahoj holky, já jsem rodila v Krči před týdnem a nemůžu si stěžovat. Jasně nějaký mouchy by se našly, ale to nestojí za řeč. Hlavně teda sestřičky jsou opravdu milionový.. všechny byly moc přijemné, hodné a nikdy mě nikdo neodmítl když jsem něco potřebovala. A to jak sestřičky na šestinedělí , tak i ty dětské. Kojení nám moc nešlo, tak se nám věnovaly tak dlouho dokud jsme se to nenaučili a dokud by to nešlo, tak by nás domů nepustili. A porodní asistentka byla také naprosto dokonalá.. milá , hodná , šikovná.
Pokoje jsou docela pěkné , jen ty sprchy by potřebovali rekonstrukci, ale dá se to. Když pak zjistíte co všechno dělají sestřičky aby to tam měli maminky aspoň trochu vyhovující, tak už neřeknete ani slovo. Je to teda smutné, že to nejde jinak, ale kloubouk dolů před sestřičkama.
Tak Vám všem přeju rychlé a bezproblémové porody a ať jste s Krčí spokojené.

aaa
16. črc 2012

@slavistka
@surinka Holky, děkuju moc za info, já snad na ten porod začnu těšit 😉 😀

tarasa
16. črc 2012

ahojky

@aaa už jsi byla v Krči na tom velkém utz? a máš nějaké nové poznatky? 🙂

jinak já jsem rodila syna v Krči v únoru 2010 - plánovaný císař a musím říct, že jsem byla spokojená nad míru, malého mi dokrmovali, protože se mi mlíčko rozjelo asi až 4. den a krmili ho přes stříkačku, takže kojení pak nebyl problém 🙂

aaa
16. črc 2012

@tarasa Nebyla, byla jsem v Genettu. V Krči mě nevzali, měli plno 😢 . Takže poznatky žádné, bohužel...

antymania666
21. črc 2012

ahoj holky, taky přemýšlím nad podolím a nebo krřem.krč mam o neco blíž,jelikož jsem z braníku. pokud se zadari melo by nas to potkat v breznu 2013.

mmiirrkkaa
21. črc 2012

@antymania666 S Podlolím zkušenost nemám, ale s Krčí jsem byla spojena. Osobně si myslím, že Krč je dobrá v tom, že to není taková "fabrika" na děti jako jiné porodnice v Praze a že je to tu na pražské poměry "domácí"

jajinka27
21. črc 2012

@antymania666 někdo je spokojený v Krči někdo v Podolí, já rodila v Krči 2x, bohužel oboje císařem a už bych tam asi nešla :/ co se týká šestinedělí a porodních asistentek jsem ale byla spokojená, fakt zlatíčka sestřičky, hlavně ty starší, nebýt jich asi bych to nedala 😉 pokud je porod v pohodě tak si myslím že Krč super, pokud se jedná o vyvolávanej, tak zbytečně prodlužují a za každou cenu chtějí přirozený porod a to i po prvním císaři :( což by se nemělo

antymania666
22. črc 2012

a kdy se tak chodi nahlasit a zaregstrovat oak do poro?

jajinka27
22. črc 2012

@antymania666 můžeš si tam zavolat už teď, oni si tě zapíšou do knihy a řeknou ti kdy si máš přijít pro razítko 🙂 aspoň vloni to tak bylo

antymania666
22. črc 2012

i kdyz jsem teprve v 6tt?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru