Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

girafka
4. led 2013

@novakovatere Ahojky, já se tam chystám rodit za měsíc😀 Tak jsem zvědavá

girafka
4. led 2013

@aaa chtěla jsem se objednat taky na ten kurz, ale když jsi psala, že jsi si volala měsíc předem, tak to asi už nestihnu 😒 Snad to zvládnu i bez toho

steffi77
4. led 2013

@salvation84 ahoj, rodila jsem v prosinci 2011 a bez nástřihu. Já bych řekla, že zrovna v Krči nejdou do nástřihů bezhlavě. Přeji, aby tě taky nenastříhávali.

kovik
4. led 2013

@mmiirrkkaa @aaa
@girafka -
@antymania666

Ahoj holky - mám pár dotazu na tuhle porodnici.
Objednává se na předporodní peči tedy ty 4-3 týdny před porodem. Jak probíhá první návštěva, je i monitror, poppřípadě nějaké lístky s pořadníkem.

A co na oddělení šestinedělí ne nastandart - četla jsem že sprchy a wc je společné na chodbě. Dá se to zvládnout se všema maminama na oddělení nebo jsou fronty 😀 😀 😀 😀

florentina
4. led 2013

@kovik já tu rodila před dvěma lety, tak nevím co se změnilo. Ale na první poradně rozhodně monitor nebyl. Monitor jsem tam zažila až snad poslední týden. A sprchy a záchody jsou společné, ale většinou jsem tam nikoho nepotkala a front se tedy určitě bát nemusíš /a na oddělení šestinedělí bylo plno/.

kovik
4. led 2013

@florentina - kolik je tam sprch 😀 😀 😀 😀 😀.

a jak je to s registrací, nikde nic nemůžu najít od kolikati atd.....a kde

antymania666
4. led 2013

@kovik o tom j NIC NEVIM, JA SE SLA JEN REGISTROVAT, DALI MI RAZITKO DO PRUKAZKY A REKLI AT SE OBJEDNAM VE 33. TYDNU NA SEPSANI DOKUMENTACE

antymania666
4. led 2013

@kovik MUZS SI TAM ZAVOLAT A ZAREGISTROVAT SE PO TEL. A PAK SI TAM ZAJDES PRO RAZITKO. ONI TI REKNOU DO KDY SE TAM MAS PRO NEJ STAVIT. JA TO UDELALA TAKY TAK

steffi77
4. led 2013

@kovik registrovat do Krče se můžeš hned, jak dostaneš průkazku. Ale stačí zavolat, oni si tě zapíšou do sešitu a pak se tam stavit a oni ti dají razítko do průkazky. Registruje se dole v kanceláři.
Ve 33tt se sepisuje předporodní dokumentace (jsou na to formuláře na jejich webu) Já si je vytiskla, vyplnila doma a pak to bylo rychlejší.
První poradna je ve 36-37tt a není při ní monitor. Pokud teda nemáš nějaké komplikace, to tě pak dr. může na monitor poslat dodatečně.
Šestinedělí- je tam tuším 6 sprch a 6 záchodů, jestli dobře počítám. Ale nikdy jsem nečekala a většinou jsem se sprchovala sama a to bylo plné oddělení. Takže se neboj. A zvádnout se to dá, člověka stejně nejvíc zajímá mimi a ne, co je kolem 🙂 Podruhé jsem měla nadstandard a to je úplná pohádka.

kovik
4. led 2013

@antymania666 - už na to koukám, zrovna ten den 14+0 musím se synem k doktorce, tak to je super, zavolám. teda pokud se rozhodnu úplně. 2x jsem byla u Apolináře. Poprvé jsem byla naštvana na šetinedělí a po druhé na sále ( šestinedělí mi bylo už fuk, vše potřebné jsem už věděla. Pro mne je nejdůležitější sprcha 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a standart nehrozí.
A taky jsem zjistila , že Krč je co se týče dojíždění nejlepší. Což v letě asi bude nejlepší

kovik
4. led 2013

@steffi77 - a je možno šoupnou dítě k sestřičkám když pujdu do sprch ?

steffi77
4. led 2013

@kovik jojo. Ale my jsme byli na pokoji dvě a hlídali si děti navzájem. Bylo to jednodušší.

kovik
4. led 2013

@steffi77 - s tím počítám 😀 😀 😀 , jen kdyby náhodou třeba byla mamča pryč a já potřebovala.
a jak je to s poradnou? , je tam narváno, U Apolináře jsem čekal a i dvě hodiny

steffi77
4. led 2013

@kovik na poradnu objednávají a nejdřív jdeš k sestře (tlak, moč apod.) a pak čekáš na dr. Já byla vždycky objednaná hned na osmou a chodila jsem o půl hoďky dřív a byla jsem max druhá a do půl deváté jsem byla pryč. Já ale nezažila monitor, jsem jim porodila dřív než jsem stihla druhou poradnu s monitorem 🙂 Ale je tam dost mamin, takže se čeká, to je asi všude stejný

florentina
4. led 2013

@kovik počet sprch si nepamatuji. Na registraci a ostatní ti odpověděla @steffi77. Jinak čeká se všude, já třeba chtěla taky objednávat na ráno, ale na první kontrolu jsem byla objednaná tuším na 11.00 a pak vždy když objednávaly sestry na další tak už bylo ráno plno, takže já čekala vždy minimálně hodinu. Jinak já na šestinedělí taky spokojená nebyla, ale je to prostě o tom na koho narazíš. Po porodu jsem byla jednoznačně přesvědčená, že už bych tam nikdy nešla znovu. Pak jsem ale vychladla a kdyby tam nebyl zákaz návštěv na pokoji, šla bych tam asi v případě těhu znovu /protože na základě zážitků kamarádek z jiných porodnic nemám pocit, že je to jinde jiné, záleží prostě na personálu/. Nicméně ten zákaz návštěv na pokoji se pro mne ukázal tak zásadní překážkou, že z tohoto důvodu už bych tam znovu nešla.

aaa
4. led 2013

@kovik Já byla na monitoru i při první kontrole, ale je fakt, že jsem šla až ve 39.tt, do té doby jsem chodila ke svému doktorovi. Strávila jsem tam celkem asi 2 hodiny, ale to bylo tím, že jsem měla špatný tlak a 3x mi ho přeměřovali a pak jsem musela ještě na krev. Druhou poradnu už jsem nestihla, porodila jsem. Na šestinedělí jsem byla jen první den a noc, druhý den jsem se přesunula na nadstandart. Ve sprchách ani na záchodě jsem nikdy nikoho nepotkala. Jinak musím říct, že na oproti šestinedělí je dole božský klid a pohoda.

pavlinka21
4. led 2013

Tak mám první termín poradny 15.1,jsem zvědavá jak dlouho tam skejsnu 😀

aaa
4. led 2013

@pavlinka21 Já když se objednávala do první poradny, tak mi rovnou řekli, ať si vezmu pití, svačinu a čtení, že se čeká 😅 😅 . Ale nebylo to tak hrozný 😉

mufinka26
4. led 2013

holky chtěla bych se zeptat, nevíte jak je to v krči s plánovaným císařem? Může být tatínek u toho? Děkuji

kovik
4. led 2013

@florentina dekuji. Vazne, tak to ja mam jinak, nedovedu si navstevy na pokoji predstavit. No ale u nas nastevy neprobihali dlouho, cim dele byly se mnou tim hur jsem to nesla. Hlavne, kdyz syn s manzelem odchazeli 😠
@mufinka26 cetla jsem, ze tam byt nesmi, ale je hned s miminkem

Jo a jsou tam postylky na koleckach. Treba jestli se jezdi s miminkama, nebo se musi donest v naruci

mufinka26
4. led 2013

@kovik to je blbí ☹ děkuji... Ještě chci se zeptat, do motola zamnou nesměla na návštěvu moje desetiletá dcera, jak je to tam? smí tam i děti, strašně špatně sem to nesla a ted bych si právě nedokázala představit, že by zamnou obě děti nemohly 😒

sheinka
4. led 2013

Holky co už máte starší dítko chci se vás zeptat. Jak jste to dělali na poradnách v porodnici s dítětem? Vždy hlídal tatínek, babičky apod.? Nebo jste tam některá byla i s dítkem? Je možné ho pak třeba nechat u sestřiček na dobu nezbytně nutnou (když zrovna budu v křesle s roztaženýma nohama)? Manžel má časově náročnou práci a babičky a dědečkové zatím všichni v práci.

kovik
4. led 2013

@mufinka26 tak to nevim zda mohou deti,ani me to nenapadlo, ze by nemohly. U apo. Mohly, ale to navstevy byly na chodbe

@sheinka ja tu mela sestru a je tu svagrova, takze vzdy pohlidali doma. Ale pokud se neda nic delat, tak ji vzit sebou musis. Ja beru malou na gyndu a vzdycky mi ji pohlidala sestricka tedy zabavila, kdyz jsem byla na koze. Ale v poradne to bude h
usty. Parkrat jsem to zazila v poradne, ze je meli sebou a po nejake dobe toho meli plne zuby, ty deti.

florentina
4. led 2013

@kovik no jasně, každý to s těmi návštěvami vidí jinak. Jako já jsem o návštěvy taky nestála, až na tu jednu a to manžela. Neměla jsem na nikoho náladu ani energii. Ale měla jsem málo mléka a musela jsem od začátku kojit, dokrmovat stříkačkou a odsávat, což bylo každé po cca 30 minutách, do toho nějaké přebalování, mytí dítěte i moje a když jsem pak skončila začínala jsem za hodinu se vším znovu. Malá pořád křičela hlady. Pro dokrm jsem musela chodit na sesternu, měla jsem ji na druhém konci chodby, dojít tam bylo po císaři dost těžké a když jsem tam došla, tak mě sestra řekla, ať přijdu znovu, že mi to připraví. Malá pořád řvala hlady. Takže jsem po pár dnech myslela, že to nepřežiji. Po císaři byl každý pohyb problém, jídlo se nesmělo brát na pokoj a já se nestačila párkrát dojít ani najíst...když mi manžel něco donesl, táhla jsem to napokoj sama.../např. vody. sice tam měl být erární čaj, ale většinou nebyl/. Takže já bych strašně uvítala, kdyby za mnou mohl manžel, strávil tam odpoledne pár hodin, malou dokrmil, přebalil a já věděla, že si můžu na chvilku v klidu lehnout. Byla jsem tak vycukaná, že jsem tam za těch 5 dní vůbec nespala, né málo, prostě vůbec...takže jsem myslela, že to tam nedám. Když jsem přijela domů, manžel si vzal dceru, nechal mě pár hodin vyspat a já byla jak znovuzrozená. No bylo to spousta dalších detailů, jako jednotlivosti nic hrozného, ale dohromady mě to málem porazilo. Ještě teď, když si na to vzpomenu se mi dělá nevolno. Jako ženské sestry byly fantastické. Dětské ...no dost od rány. Já nechci nikoho soudit, mají to asi těžké a taky už je tam třeba teď někdo jiný, ale nám bylo taky řečeno, že když nebudeme moci, můžeme dát na chvíli děti na sesternu, že nám pomohou, regenerace je důležitá a když se pak jedna mamina ptala, tak jí bylo odpovězeno: a jak to budete zvládat doma? No to mě točilo nejvíc, jak sestry, tak doktoři pořád říkali, jak si toho máme vážit, že tam jsme. Že je tam o nás postaráno. Já tam byla tak vystreslá a připada jsem si tam tak bez pomoci. Pořád teď musíte sem, dítě tam, tohle a tamto...všechno hned, nezdržovat, na dětské sestry nesmíte zvonit atd.....moje spoluležící na pokoji z toho byla stejně "odvázaná" jako já, ženské sestry nás tam pak utěšovaly...super. Jako proti péči jako takové nic nemám, ale trochu lidskosti mi tam fakt chybělo, většina těch věcí šla řešit naprosto jednoduše, tím, že by se to někdo obtěžoval říct předem atd. Takže pokud by mohl manžel za mnou, věřím, že by mne pomohl prakticky i psychicky.
Vozíky jsou tam na kolečkách, s nima se jezdí na chodbu. Já ale rodila v lednu, chodba plná prskajících návštěv, byl tam průvan, tak sem tomu nechtěla mimi vystavovat, nebylo si často kam sednout /což po císaři bylo taky super/ a já ani dlouho sedět nevydržela...takže prostě já už tohle znovu zažít nechci. Pokud budu ještě někdy rodit, chci aby manžel mohl za mnou, já mohla ležet v posteli a on se mnou mohl chvíli být.

sheinka
4. led 2013

@kovik no na gyndu s ní taky chodím, ale přeci jen to tam je takové celkově klidnější a ona je v pohodě. Přemýšlím jestli právě nebude moc protivná (i když by se nebylo vůbec čemu divit). No možná zkusím zaurgovat nějaké mateřské centrum v okolí, že by mi jí jednou za čas na pár hodin pohlídali.

florentina
4. led 2013

@kovik
@mufinka26
no tím, že jsou návštěvy na chodbě, tak tam může kdokoli, to nikdo nekontroluje.

@sheinka
no tady k doktorovi chodíš do jiné ordinace než k sestřičkám. Jdeš vyřídit věci k sestrám a pak čekáš na doktora. Ten má u ordinace kabinky, kam jdou vždy dvě ženské - teda každá do jiné kabinky, tam se svléknou a čekají až je zavolá. Takže dítě v tu chvíli asi u sestřiček nenecháš. Já když jsem tam byla, tak jednou přede mnou šla maminka a měla syna a brala ho dovnitř. Takže asi nic moc. Navíc mě taky prudilo, jak sestra vždy říkala, že v kabince musím čekat slečená, abych nezdržovala doktora. Párkrát se mi stalo, že jsem tam takhle stála jak trubka docela dlouho a pak doktor odešel a já se oblékala na pokyn sestry a čekala znovu...fakt prima buzerace, hlavně aby pana doktora nikdo nezdržoval...

sheinka
4. led 2013

@florentina vím jak to tam chodí..už jsem tam s malou byla. Ona by to vydržela u sestřiček, jen nevím jestli by případně měly čas alespoň pohlídat, aby nikam neodešla..je to tam jak na běžícím páse.

florentina
4. led 2013

@mufinka26 ne tatínek čeká na chodbě a hned jak vezou dítě na ošetření tak může jít s ním, popsat ho a tak...jinak já měla taky plánovaného císaře, ale začala jsem rodit týden před plánovanou operací v neděli odpoledne. Tak jsem si myslela, že když císař, tak si aspoň neužiji kontrakce....ha na sál mě vzali až druhý den po 17 hodinách kontrakcí. A manžel u toho málem nebyl. Neb když jsem se pořád ptala, kdy budu na řadě, tak to bylo: včas vám řekneme, ničeho se nebojte, dřív jak v pondělí ve 14.00 nejdete na řadu...no ale asi se něco zvrtlo, neb mi nikdo nic neřekl a v 10.00 sestra ať s ní jdu a že mě vezme na holení a přípravu a já jí dávám věci a říkám: Kdy mám volat manželovi, kdy budu rodit a ona za 15minut...takže super...málem jsem se tam rozbrečela, že u toho nebude. Volala jsem /do porodnice to máme cca 35minut/, ale naštěstí manžel se vyskytoval poblíž, takže dorazil hned, ale já už byla na sále a nestačila jsem se s ním ani rozloučit před narkózou. To už mě hnali na sál, že to musí být hned. Ještě než jsem usnula tak mi sestra přiběhla říct, že manžel dorazil, tak jsem se aspoň uklidnila, že bude hned u malé. Když je císař akutní, což ten můj plánovaný nakonec byl, tak ti nedávají na výběr z narkozy a rovnou uspávají....

florentina
4. led 2013

@sheinka no nevím, podle mne hodně záleží na koho tam narazíš, ale já osobně bych z toho byla nervozní. To mateřské centrum je podle mne skvělý nápad.

sheinka
4. led 2013

@florentina to asi ano, jen to bude na dlouhé lokte. Přestěhovali jsme se takže rodinné centrum co jsme chodili dřív a malá je tam zvyklá máme strašně z ruky. Budeme muset začít chodit někam pravidelně, aby si zvykla a nedělalo jí pak problémy tam beze mě v nejhorším případě pár hodin vydržet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru