Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
17. říj 2008

Ty jo, lehátko až z Bahrajnu, tak to bude zcestovalé lehátko 😎
Jj, vybírali jsme s kámoškou, ona ho má taky. Je to dobrý, že to bude sloužit docela dlouho, člověk má pak lepší pocit z té investice. I když nebylo nijak drahý. Kolem mě jinak nikdo tohle lehátko nemá.
Švagrová ho měla půjčený, kamarádka mamina medička ho neměla vůbec, takže půjčit nebylo kde.

Ty jo tak to máš dobrý, já ti ani nevím, kde tu mám v okolí nejbližší půjčovnu, když pominu to, že teď už bych tam teda fakt nechodila 😀
Já si naposled koupila Paní Živagová z Queen´s Parku od Olivie Lichtensteinový. Je to prima čtení, absolutně nezatěžující mysl. Teď v těhu obzvlášť se mi to líbilo a přečetla jsem to asi za 3 dny.
To je nejhorší, když se zažeru, přečtu knížku hrozně rychle 😉

Ta práce fakt není náročná. Dělám Superusera pro spediční program. Ve firmě ho máme od 2003, takže dneska to vyžaduje už jen minimální zásahy nebo větší, když se rozjíždí nový obchod. Ale jinak fakt v poho.
Alespoň si přivydělám nějakou kačku a navíc mám stále k dispozici služební mobil, což mi taky snižuje náklady.
😀

katchula
17. říj 2008

To mi prijde super, ze muzes pracovat z domova a navic kazda koruna je ted dobra. Ja porad cekam, ze mi prijde nejaky dopis ze socialky s vymerem kolik a jak dlouho budu brat tu materskou a stale nic. Pritom jsem na MD od 21. zari. Ted si zrovna rikam, ze uz to je skoro mesic! 😲 To mi to docela uteklo, rekla bych, ze jsem doma tak 14 dni. Ze zacatku jsem nedelala nic jinyho nez prala a zehlila veci pro prcka a ted uz to vsechno mam 🙂

Taky si ted vybiram spis nenarocny cteni. A s miminkem se nejspis ani moc ke knizkam nedostanu. Tak snad na ty matersky uplne nezblbnu 😀

matru
17. říj 2008

Jupí, tak u Vrany už to vypadá nadějně 🙂 držím palečky at je to rychlé a nekomplikované 😉

ducky
17. říj 2008

Katchu a ty jsi před MD nepracovala?
Protože MD ti platí zaměstnavatel. Jak je to u studentů bohužel nevím, ale radši bych si na tu sociálku zavolala.
Přece nemůžeš být přes měsíc bez peněz.
Já jsem zůstala doma už dřív, od července, protože moje práce byla docela stresová a navíc jsem každý den dojížděla autem a to víš, čím větší bříško, tím horší bylo pro mě čelit dalšímu stresu na silnicích.
Navíc jsem pracovala 10 let, takže jsem si to prostě trochu zkrátila 😉

Matru ahoj, máš nějaké čerstvé info?

matru
17. říj 2008

Katchu: těch 28 týdnů máš plat od zaměstnavatele, nevím přesně kolik je to procent, ale docela to šlo, nebylo to o moc méně než když pracuješ...teprve pak si zvolíš rodičák....takže ted ti nic nepošlou, normálně dostaneš výplatní pásku

matru
17. říj 2008

žádné novinky nemám, hned bych se ozvala 🙂 možná jestli něco neví Oskarka

matru
17. říj 2008

Jakto, že máte stejný den termín a jedna jste 38 a druhá 39? to nechápu 😲

ducky
17. říj 2008

Matru to je jednoduchý, já mám totiž podle MS termín 30.10.
Ten 2.11. mám podle UTZ.
Taky si všimni, že já mám u sebe již 39 tt a Katchu ještě 38tt.
Tehdy mi řekli, že pokud se to neliší o 14 dní, tak to nechávají podle MS.
😉

Oskarka je se ségrou, tak snad až přijde, tak zahlásí 😀

matru
17. říj 2008

no právě proto se ptám, že to tu vidím 🙂
neboj, až Kája vyleze tak se to určitě dozvíme 🙂

katchula
17. říj 2008

Samozrejme jsem pracovala 🙂 Ale bylo mi receno od nasi ucetni, ze mi prijde dopis ze socialky s tim vymerem a taky ona sama za me posilala dopis na socialku, kde bylo kdy nastupuju na materskou + zadost o to, aby mi posilali penize na ucet a ne slozenkou. Jinak jsem teda ted dostala i vyplatni pasku, protoze jsem jeste do 19. zari chodila do prace.
Ted jste me holky ale trochu zmatly, ja teda zila v domeni, ze materskou (tech 28 tydnu) mi bude posilat socialka a ono to tak neni? 😕

Matru s tema rozdilnyma tydnama co nam to s ducky ukazuje to taky nechapu. Prece kdyz nam to ukazuje stejny termin porodu, tak by to melo ukazovat i stejne tydny...

ducky
17. říj 2008

Mám delší cykly, proto jsem jakoby o pár dní těhotná dýl. Poslední MS byla 24.1.

Katchu MD ti vyplácí zaměstnavatel a nikoliv sociálka. Ta ti dává až ten rodičovský příspěvek.
Sociálka ti teď rozhodně žádný výměr posílat nebude, nemá proč.
Tak mi přijde, že paní účetní neví, která bije. 😅

katchula
17. říj 2008

Ja mela posledni MS 26.1., takze to souhlasi 🙂
Aha, no diky za vysvetleni, uvidim teda co se bude dit s moji materskou 😀 Pokud nic, tak volam ucetni at s tim neco provede!!

ducky
17. říj 2008

Katchu určitě si to pohlídej.
Mě přišla MD ve stejném termínu jako plat + samo dostávám stále výplatní pásky, kde si to můžu zkontrolovat.
Teď si dej ještě pozor, že bys měla dostat část výplaty a část MD, když jsi pracovala do půlky září.
😉

Jsem napjatá, jak je na tom Vrána.
Jdu luxovat, aby bylo čisto než dorazí návštěva.
😎

katchula
17. říj 2008

ducky, tak je to trochu jinak, radsi jsem si o tom neco hledala na netu (kopiruju):

Kdo mateřskou vyplácí? Kde se o ni žádá?
Zaměstnanci odevzdávají vyplněný formulář o zahájení MD (od gynekologa) svému zaměstnavateli, další žádosti se nepodávají. Místo malých firem, do 25 zaměstnanců, vyplácí PPM Okresní/Městská správa sociálního zabezpečení.

A to je muj pripad, protoze jsem pracovala v maly firme, kde nas bylo dohromady 13. Takze snad prece jen ucetni vi co dela 🙂 🙂

Jdu taky neco delat a asi vyrazim i na nakup. Tak zatim papa

ducky
17. říj 2008

Aha Katchu, tak to vidíš, tak takováhle možnost mě ani nenapadla. Naše firma je totiž středně velká, zaměstanců přes 100 určitě.
Tak zaplať koště, bude tedy vše O.K. 😀

Já budu nakukovat a čekat, až se objeví Oskarka, doufám že s novýma info 😉
Papa

vrana
17. říj 2008

Zruš ahoj kočky, baji mi půjčila svoje úžasný zařízeníčko, tak můžu poreferovat. U mě test úplně v poho, kontrakce žádné, bolest témeř žádná a prý jsem úplně zavřená . Dr. ráno při vyšetření říkala, že se to možná trošičku hnulo, ale nic výrazného... Jinak špitál dobrý, je fajn že jsme s baji na pokoji, aspoň můžeme pokecat a ve dvou se to lépe táhne, že... Jinak u mě zatím žádný strach, ani nervozita, spíš radost, že si mě tu nechali a že se to snad konečně pohne ku předu. Po hospitalizaci jsme měla tlak nižší, ale teď už zase ten svůj vysokej, tak to vypadá, že to není strach z bílých plášťů, ale prostě komplikace při konci těhu... Jinak personál je tü moc fajn.

Tak držte palečky, ať to všechno jde jako po másle, hlavně rychle 🙂 Já se zase nějak ozvu, ať už od baji nebo přes sms.

marcet
17. říj 2008

Vrana:ahoooj,na jakým pokoji ležíš,já mám dneska noční 😉

vrana
17. říj 2008

Ahoooja, jsme s baji na 1, jmenuju se šmidtová, tak klíďo zaskoč 🙂))) Jinak doufám, že už brzo bude Kája u vás, ale zatím to nevypadá.

marcet
17. říj 2008

tak super,jakmile budu mít chvilku podívám se za Váma na 1..novorozenci a šestinedělí je jedna chodba 😉

ducky
17. říj 2008

Vrani ahóóóóóóój,
já jsem od rána napjatá jak špagát, tak super, že si písla 😎
Budu držet všechny palce, půjčím si i ty Bětky, aby byla Kája už brzy na světě a ty si to vše v poho zvládla.
😀
Ještě že má Baji úžasné zařízeníčko, to se brzo dozvíme, kolik Kája měří a váží 😀
Tak se opatrujte holky a dej vědět.

ducky
17. říj 2008

Marcet když tak Káje trochu domluv 😉

katchula
17. říj 2008

Ahoj Vrani a Baji, taky jsem moc rada, ze jsi se Vrani ozvala a mas se fajn 🙂 🙂 A je super, ze jste holky spolu na pokoji, to vam uplne zavidim, aspon pokecate. Prosim te a Baji je tam proc hospitalizovana, taky ceka na vyvolani?? Ja mam dojem, ze mela termin az nejak po 20. rijnu, ne?? Ze ji moc zdravim a drzte se holky 😉

matru
17. říj 2008

Vrani a Baji, holky držte se, myslíme na vás 🙂 je super, že jste se tam tak pěkně sešly, můžete závodit, kdo dřív 😉 tak hlavně at je všechno v pohodě 🙂 Marcet vás tam ohlídá 🙂 těším se na další zprávičky....zatím pa 🙂

baji
17. říj 2008

katchu, ahojky, já jsem tu kvůli tý cukrovce, nechtějí mě nechat přenášet, už tak malý odhadujou kolem 4kg

baji
17. říj 2008

matru, díky 🙂

oskarka
17. říj 2008

Ahoj holky, tak se ta návštěva u sestry trochu protáhla🙂, ale bylo to super, užily jsme si pěkný sestřičkovský den (super povídání, vaření, procházka, vyzvednutí objednaných hraček na poště, koukání na filmy, atd...)
Tak Vrani a Baji jsou spolu na pokoji, jo? No, to je super!
Holky, držíme Vám palce.

katchula
17. říj 2008

baji nazdarek, no me to pak doslo, ze to asi bude kvuli ty cukrovce. To jsem teda zvedava na sebe, mozna me to teda taky ceka... Tak hlavne holky at to jde rychle a hladce 🙂 Vsichni na vas myslime 😉

oskarka
17. říj 2008

Ahoj katchulo, a jak je Tobě?

katchula
17. říj 2008

oskarko ahojky, me je fajn, jen me trochu boli bricho. Pripada mi, ze malej tam uvnitr snad nacvicuje na spartakiadu 😀 Nekdy to je fakt docela sila, co tam vyvadi a delaji se mi uplny boule na brise 🙂

A co Ty? Vidim, ze jsi si aspon uzila pekny den. To Ti docela zavidim takovy vztah se sestrou, ja mam brachu skoro o 7 let starsiho a teda moc blizky si nesjme 😒

oskarka
17. říj 2008

No, naše mimi má také dost velká vlnobití a tělocviky, někdy je to opravdu síla, ale ven pořád nějak nechce... Tak třeba o víkendu... Když ne, tak v úterý nás čeká kontrola v poradně a uvidíme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru