Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
22. říj 2008

Ahoj Hani, to nechápu, že tě pustili, to jsi chtěla nebo ti to řekli????Přece bys tam mohla být a na JIP docházet, ne?

katchula
22. říj 2008

Ahoj Vrani, tak jeste jednou gratulace ke krasny holcicce 🙂 A co jo vlastne presne je, ze musi byt na Jipce?? Tak snad to nebude dlouho trvat a budete vsichni spolu doma uz jako stastna rodinka 😉 A co porod??

vrana
22. říj 2008

Tak začnu postupně...

oskarka
22. říj 2008

Ahoj HANKO, ráda Tě vidím a gratuluji ještě jednou k dcerce.
Jak vidíš, jsem stále vcelku, takže Tě asi budu ve vyvolání následovat. Těším se na zprávy od Tebe.

vrana
22. říj 2008

Na Jipce jsme proto, že jako komplikace porodu byl můj vysoký krevný tlak, následně se ukázalo, že i zkalená plodová voda a po narození museli Káju křísit, že si lokla vody, navíc byla v nějaké křeči, prý dost dlouho... Takže mi ji na břicho nedali, hned si ji odnesli, aspoň MM ji viděl a mohl vyfotit. Pak si ji odnesli na JIPku, kde za ní byl manža večer sám, protože jsem toho měla plný kecky. Druhý den ji přestěhovali na nedonošenecké odd. do pokojíku, tak jsem za ní začala docházet každé tři hodiny přikládat a sestry mi tam ukazovaly co a jak. Jenže pořád se někomu něco nezdá. Nebudu to rozepisovat, je to fakt složité a ty informace se hrozně často mění. Takže poslední info z dneška, kdy jsem měla nstoupit s ní na pokojík je, že jí museli odsát nějak víc krve, protože měla hodně červených krvinek a hustou krev a to, pak má nižší hladinu glukozy a navíc se zjistila nějaká infekce, možná ještě z těhu, takže dostává ATB. No a proto je na JIPce a je možné, že tam bude třeba 3-4 dny. Já jsem mohla zůstat na šestinedělí, jenže popravdě... měla jsem tam depky, hrozně mě bolí záda, a na té místní posteli se toho nezbavíte, pak obecně nemocniční prostředí, bez MM...prostě jsem se rozhodla, že když ji tam stejně nemůžu přikládat, tak jí víc pomůžu,když půjdu domů a dám se psychicky do pohody a budeme za ní s MM chodit a až jí bude líp, tak si tam s ní lehnu.

katchula
22. říj 2008

Tak to naprosto chapu, ze jsi radeji doma. Stejne tam asi budes dochazet nekolikrat denne za Kajou s mlickem. Teda nemela jsi to jednoduchy... Tak ted uz se snad vsechno bude darit a Kaja bude prospivat.

vrana
22. říj 2008

Jinak než popíšu porod, tak pár slov k nemocnici a personálu... Od sestřiček z šestinedělí vím, že na odd. je docela místo, ale nadstandard bývá hodně často plný, kupodivu i po zdražení. Personál musím až na malinké výjimky, jenom a jenom chválit. Na odd. nás dennodenně kontroloval MUDr. Menšík, klobouk dolů, příjemnějšího doktora jsem nezažila 😉 , sestřičky na oddělení moc fajn, snaží se pomoct, podrží když je to potřeba, prostě paráda. S kojením teda osobně trochu problém vidím, aspoň mě to teda nikdo extra nevysvětlil, občas přístup, že chytnou prso a mimču ho prostě narvou do pusinky přes bolest prsa a odmítání mimča. ☹ Odsávání elektrickou odsávačkou huuustý a docela nepříjemný, teda aspoň když máte mini množství mleziva.. Takže až dneska odpo mi jedna moc milá sestřička od novorozenců ukázala, jak vůbec odstříkávát rukou, no je to docela věda, ale jakž takž to jde, a mlíčko se pomalu tvoří. Mám stříkat po 3 hodinách,ale teď jsem měla problém že mi doma byla hrozná zima a to za boha nejde nic odstříkat ☹.

Porod...mazec....ale OBROVSKÉ DÍKY paní doktorce a asistence, bohužel nevím jména, lékařka myslím nějaká Klára, vlnité hnědé vlasy pod uši a PA nevím, blondýnka s dlouhými vlasy. Bez nich, bech to teda fakt nezvládla. A bez manži taky ne. Asi si chudák taky docela užil. Jinak v sobotu 18.10. 9:00 tableta na vyvolání, od 15:11 bolesti po 3 minutách, leč neporodní bolesti. Na noc injekce, prášek, čípek, sprcha, bolesti neutuchající, ale opět k ničemu. V noci mi PA zjišťovala nález a začlo se to zlepšovat, nějak se to změkčovalo. Ale bolesti hustý, celou noc jsem prochodila na chodbě. K ránu mi dali kapačku magnéska, po tom jsem trochu spala, asi tak po 15 minutách. K ránu jsem byla otevřená asi na 2-3, myslela jsem že nic moc, ale PA řekla, že na sál se chodí už se 4. Ráno to dr. potvrdil a v 19.10. v 9:00 jsem šla na přípravnu. Hodina ve sprše, klystýr, v deset přijel MM a šlo se na sál. Na nějaké pohupování na balonu fakt nebyla nálada, celé jsem to proležela s bolestma a prodýchávala a MM drtila ruku. Píchli mi vodu, dali nějakou injekci, leč kontrakce nesílily, tak mi dali kapat oxytocin a to byl mazec. Až ve 13:45 PA řekla že jdeme tlačit na ostro a že do tří bude po porodu. No to jsem myslela že mě omejou, když jsem viděla hodiny a představa hodinu a čtvrt tlačit v kuse....protože kontrakce už byly po půl minutách a to se fakt nic nedalo.. No a malá se narodila kolem půl třetí, muselo se jednat rychle, takiže střihnutí, PA u mě na břiše, asi tak dvě obří zatlačení a byla venku.

matru
22. říj 2008

No tak doufám, že už sis to všechno vybrala a ted už bude všechno jen dobrý...měla jsem strach, jestli tě domů nevyšoupli, pokud jsi chtěla, je to ok a manžel ti určitě bude oporou a určitě brzy půjdeš za Kájou, stává se často, že sue mimča nalokají vody, hlavně at je to v pořádku...a porod jsi zvládla, jsi šikula, 4 kilové dítě si zaslouží poklonu, to já proti tobě rodila trpaslíčky...tak hodně odpočívej, at máš pak hodně síly....a co Baji?

katchula
22. říj 2008

No ty blaho tak to muselo bejt husty 😝 Uplne mi beha mraz po zadech, protoze to vyvolavani mi hrozi taky kvuli tomu cukru. No tak hlavne, ze jsi to zvladla, jsi statecna holka.

oskarka
22. říj 2008

Tak to se mám na co těšit☹. Jsem zvědavá, jaký průběh bude mít vyvolávání u nás. Mímo prostě ven samo asi nepůjde, pořád se k ničemu nemá...
Hanko, hezky si doma odpočiň a naber síly.
Všem přeji dobrou noc a pěkné sny.

vrana
23. říj 2008

Baji měla porod naopak bohužel moc rychlý, myslím že po druhé tabletě chvíli nic, jenže pak se otevřela snad během hodiny, nestačily ani klystýr, přípravu, nic... Zní to sice báječně jenže bohužel to vůbec neměla lehké, nakonec šla malá kleštěma a baji ztratila hodně krve. Nechci vám to psát za ni, určitě se o svoje zážitky pak podělí. Ale myslete na ni, ať je jí líp a má malou u sebe. Je teď sama na pokoji, tak jí je asi smutno, na člověka tam všechno padá. Tím spíš když u sebe nemá mimčo. Povím vám, my jsme se hledaly...ke mně nemohla malá a baji zase nemohla za malou. Fakt dvojka.

oskarko držím moc palečky, určitě to zvládneš. Když jsem to zvládla já a to jsem fakt posera 😉 A jak to máš s tou kontrolou? Už ti stanovili kdy tě když tak přijmou? Nenech si to ještě oddalovat. Ani se mi nechce domýšlet, co by bylo, kdyby tam malá byla ještě dýl. ☹

matru, bylas šitá? Začly tě zhruba po třech dnech ty stehy tak jako hodně tahat až bolet? Mě včera hlavně ten vnitřní a je to fakt hodně nepříjemný, ale asi je to známka hojení. Jen by mě zajímalo, kdy to přestane.

Jinak šestinedělí si teda užívám se vším všudy, bulím, kudy chodím, a to úplně bezdůvodně. Lehnu si a začnu brečet. Je to na palici. Doufám že to brzy přejde..

ducky
23. říj 2008

Ahojky holky a zejména vítám Haničku 😎
tak jsem to všechno přečetla a už mám stažené hrdlo.
Jseš Hani statečná a Kája taky a určitě to vše bude v pohodě. A tvůj MM musí být skvělá opora.
Pevně věřím, že za pár dní bude Kája s váma doma a budete si užívat jeden druhého a třetího 😀
Já teď bohužel nemám moc času, jdu za chvíli na kontrolu a pak s maceškou na kafíčko, ale až přijedu, tak za váma hned letím 😀
Teda já jsem z toho úplně rozhozená.

matru
23. říj 2008

Ahoj holky 🙂 dobré rámo všem 🙂
Hani: s Nelinkou mě nešili, zvládla jsem to bez nástřihu....zato s Kačkou bylo šití strašný, nejhorší z celého porodu, stehy mě bolely a tahaly snad 3 měsíce, sedět jsem nemohla a třeba na kolo jsem si nesedla ještě po půl roce, pak už ale dobrý...pamatuju si, že mi tenkrát dávali v porodnici led(kondom naplněný vodou a zmrzlý) a to pomáhalo od toho cukání, hlavně to hlídej, aby se to nezanítilo, hodně sprchovat a větrat, to jde doma líp než tam...a hlavně se šetři, nic nedělej, odpočívej, za pár dnů si Káju přinesete a budete se radovat všichni 3...jo a já taky bulela kvůli všemu,to přejde, je to normální a kor když to máš trochu komplikovanější...

matru
23. říj 2008

Tak koukám, že jsem tu sama 😠 tak jdeme na nákup a prochajdu...a Alenka tu dnes nebyla 😲 nic neříkám 😀

jajinka27
23. říj 2008

ahoj holky,

Vrani ještě jednou velká gratulace k malé. Teda porod jsi zvládla super, fakt jsi statečná. No a doufám že malá se brzo uzdraví a budeš jí moct mít doma, věřím že takhle je to na palici. Tak držím palečky 😉

oskarka
23. říj 2008

Ahoj holky, přeji všem hezký den.
Dala jsem se do domácích úklidových prací a semo tamo pospávám.

matru
23. říj 2008

Tak jsme zpátky z prochajdy, vzala jsem to přes Budějárnu a koupila jsem Nelince džíny a sobě svetr 🙂
Ali, ty už tu máš 42 tt? Kdy jdeš do poradny?

oskarka
23. říj 2008

Matru, dneska jsem 41+0, takže začínáme 42tt, poradna mne čeká zítra.

matru
23. říj 2008

Tak ti přeju, abys už do ní nešla 🙂
Nakonec se tam sejdete s Hankou, třeba na pokoji 🙂

ducky
23. říj 2008

Ahojky ještě jednou,

tak jsem zpět. Čípek dobrý, placenta taky, plodovky dost, takže zatím nic, ALE naměřila mi sestřička dnes vyšší tlak, takže mi odebrala krev (sestřička byla moc šikovná, ani jsem to skoro necítila) a dostala jsem pilule na tlak.
Mám je zobat ráno a večer, ale na lačno, takže buď 1,5 hod před jídlem nebo 3 hod po jídle a ještě mezi těma dvěma pilulema má být 12 hod odstup. Už jsem to vymyslela, jak to budu dělat, takže to půjde a hlavně doufám, že to zabere.
Jinak jsem se dnes ptala pana dr. Menšíka na vyvoláváné porody a komplikace při nich, ale říkal, že to spolu nesouvisí. Tak mě to celkem uklidnilo. Oskarko neboj 😉

Matru byla jsem dnes taky kousek od Budějárny, daly jsme si s maceškou kafíčko v Ovocném světě u Hájka.
Vůbec jsem nevěděla, že to tam je a přitom tam dělají výborné zákusky. Občas jsme s kámoškou jely kvůli tomu na Chodov a přitom to tady mám pár stanic busem. Ale ono je to v sídlišti, takže o tom asi vědí hlavně místní
😀

oskarka
23. říj 2008

Ahoj ducky, vítej po kontrole.
Mňam nějaký dobroučký ovocný dortík bych si taky dala, možná se vypravím do "světa" trochu se provětrat a něco si někde koupím🙂 🙂.

matru
23. říj 2008

Ducky: v té cukrárně jsme pořád, mají tam i malou zahrádku se skluzavkou...byli jsme tam zrovna minulý pátek, dokonce mají i svářo, to se ted hodí 🙂 tak až porodíš, tak se tam sejdeme 🙂
S tím tlakem to máte všechny, já to měla opačně, hrozně nízký, pořád se mi motala hlava...tak papej pilule, at jsi v pořádku... 😉

oskarka
23. říj 2008

Tak jsem uklidila celý byt, ještě mi zbývá vytřít obývák a pak půjdu na tu zmiňovanou procházku. Ale s mimískem to nic nedělá, naopak mám pocit, že ten můj pohyb ho ukolébal a líbíl se mu.

matru
23. říj 2008

Ty seš ale pilná holka, já dnes akorát vyžehlila a hrajeme si s Neli, pořád chce číst a směje se 🙂 vůbec se mi nechce od ní jít něco dělat, ale práce nemá nohy 😀

oskarka
23. říj 2008

A kde na Budějárně je holky ten Hájek? Jsem v těchto končinách také dost často, ale vůbec o tom nevím.

matru
23. říj 2008

je to nad Kačerovem, když jdeš zadem kolem gymplu, tak v tom sídlišti...blízko je hospoda Červená cibule, jestli znáš

oskarka
23. říj 2008

Aha, tak to asi vím, kde to je, tož si tam můžeme někdy v budoucnu dát srazíka.

matru
23. říj 2008

jasně, už se těším 😉

katchula
23. říj 2008

Holky ahoj, tak v ty cukrarne jsme byvali taky casto, dokud jsem jeste mohla sladky, to byly casy... No a podle me to neni na Budejarne, ale spis nad Kacerovem, je to takova zastrcena cukrarna, ale skoro vzdycky tam je plno. Nicmene Hajek je bezkonkurencne nejlepsi na zakusky 🙂

matru
23. říj 2008

snad se tam naskládáme s tolika kočárama 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru