Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
15. čer 2009

Míšo jakmile jdeš na sál, tak tam s tebou manžel může být. Pokud bys nějakou dobu trávila na pokoji (např. než se otevřeš na 4), tak tam být nemůže, respektive může jako klasická návštěva, tzn. na chodbě a jen v návštěvních hodinách 😉

Černobilko tvoje zkušenost s dětskýma sestrama mě překvapila. Byla jsem na nadstandardu a nemůžu si na ně stěžovat. Zažila jsem jak víkendovou směnu, tak směnu v týdnu a všechny sestry pomáhaly a radily. A když jsem se vyptávala, tak odpovídaly na mé možná někdy hloupé dotazy, ovšem u prvorodičky a prvokojičky asi normální 😉

jajinka27
15. čer 2009

já jsem taky překvapená, protože sestry byly až na jednu dětskou docela fajn, asi jak na koho natrefíš 😅

jmisa
15. čer 2009

No možná to chce se prostě zeptat, když nevím. 😒 Já se tedy budu ptát a snad se nějak domluvíme.

Jinak jsem dneska vyfásla Dopegyt na tlak, tak snad se tlak ještě urovná než začnu chodit do Krče, nevím, jestli jsou tam tak rozumní jako můj gyndař. 😕 Nerada bych tam ležela jen na pozorování.

ducky
15. čer 2009

Míšo mě kvůli tlaku taky nehospitalizovali, ale vyfasovala jsem též Dopegyt 😉
On ti to bude držet dole, neboj 😉

jmisa
17. čer 2009

Ducky, no doufám, zatím drží dole jen ten spodní tlak, ten vrchní mi občas nad 140 vyleze, hlavně večer, ale můj gyndr. říká, že to neva, tak uvidím, co budou říkat pak v Krči. Ale mám jen menší dávku 1-0-1.

Chtěla jsem se zeptat, jak probíhá pak poradna v Krči, třeba na ní ani nedojde, zatím chodím ke svému, ale ......

Koukala jsem, že tam jsou kabinky mezi sesternou a doktorem. To funguje tak, že sestra, pak jdu do kabinky, tam se svlíknu a pak jdu k dr. kde si popovídáme? dojde na vyšetření? a až při odchodu se oblíkám?

Já jsem od svého zvyklá, že si pokecáme, pak jdu za paravan, tam se svlíknu, vyšetří mě, zase se rovnou oblíknu a jdem dokončit hovor, prostě taková ordinace v růžové zahradě 🙂 Takže chodím normálně v kalhotech.
Ale zase bych nerada pochodovala s holým zadkem po ordinaci v Krči, tak proto jsem zvědavá. 😕

misa_1
17. čer 2009

jmisa: ja to mam u sveho doktora taky sestra-kabinky-doktor, ale jdu k doktorvi oblecena popovidame si a pak se jdu svliknout zpatky do kabinky 😉

jinac dneska jsem byla na tom screeningu v krc, vysledky budou pristi tyden. a rovnou jsem se tam oficialne zaregistrovala. tak uz je rozhodnuto.

jmisa
17. čer 2009

Miso, no ono to právě chodí všude jinak, proto se ptám, jak je to přímo tam. Kdysi jsem měla dr. a tam jsem fakt musela v sukni, protože jinak bych tam pobíhala s holým zadkem 😠

ameli
17. čer 2009

Ahoj, jen bych se s Vami chtela podelit o vlastni kratkou zkusennost s Krcskou porodnici. Byla jsem cerstve tehotna ve 4tt, tehu mela potvrzene od sve lekarky. V patek vecer jsem zacala trochu krvacet, coz me vydesilo a moje doktorka uz neordinovala a nemohla jsem se ji dovolat. Nechtela jsem to nechavat pres vikend a rozhodla se jet na pohotovost. Nejblizsi byla Thomayerova porodnice. Ocekavala jsem, ze me doktor prohledne, doporuci klidovy rezim a hlavne predepise neco na spineni. Bohuzel se mi pan doktor nepredstavil, nevim jmeno. Sestra na prijmu byla otresna a celou dobu se zajimala o to, ze ma v ordinaci mravence a hledala biolit a prvni co mi rekla bylo, ze postcoitalni antikoncepci muzou podat az za 72 hodin po styku! Pan doktor, me nejdrive prohledl a aniz by se nejakym zjistovanim snazil dobrat stari tehotenstvi, oznamil mi, ze je to zamlkle (ano, mam delsi cykly a ovulaci pozdeji a jsem tedy tyden pozadu, to ho ovsem nezajimalo) zeptal se me na to kdy jsem jedla a pila naposledy a chtel me poslat na "zakrok", nastesti pro me jsem jedla pred hodinou! Osocil me, proc chodim tam a nejdu za svym gynekologem s takovou blbosti, ze nedela nic jineho nez, ze cely vecer papiruje (chapu, mel zapnutou TV a bezel mu tam nejaky serial) a ze potom celou noc musi rodit. Nic mi nepredepsal, neporadil a rekl mi, ze kdybych zacala krvacet a to tak, ze hodne tak mam prijet, krvaceni na nekolik vlozek je malo a mam pockat do pondeli na svou MUDr. Jo a uplne nakonec, kdyz jsem odchazela se me zeptal, jestli je to chtene tehotenstvi. Tak tohle je nase zdravotnictvi.

ducky
17. čer 2009

JMíšo, v Krči jdeš k sestřičce, pak zpět do čekárny. Když si na řadě, zavolají tě a jdeš do kabinky. Tam si svklíneš spodek a čekáš, až tě dr. zavolá, páč většinou tam má pacientku z vedlejší kabinky. Pak jdeš k němu, prohlídne tě a jdeš do kabinky. Pokud by si s tebou chtěl povídat, tak tě nechá jít oblíct. Teda aspoň já měla takovou zkušenost, pravda, s jedním doktorem. Jak to dělají ostatní nevím. Každopádně sukně může být taky dobré řešení 😀
A já ty přášky měla 1-1-1 a držel mi i ten vršek. Tak uvidíš, oni tě budou hlídat. Mě taky stále měřili tlak 😉

Ameli to je mi líto, že máš takovou zkušenost, vždycky je to o lidech. Já zase nedávno četla naprosto hrůzný popis porodu v Podolí, byla to holka s vysokým tlakem a těhu cukrovkou. A jak tam na ní dlabali, to nemělo "chybu" 😝
Nikdy nevíš, na koho narazíš a může to být kdekoliv. Každopádně tady si vyměnují zkušenosti maminky spíše o porodu, nevím, jestli je tu někdo, kdo byl v Krči na začátku těhu jako ty, aby nám mohl popsat svojí zkušenost.

jajinka27
17. čer 2009

no já byla v krči na pohotovosti když jsem byla ve 12tt a trošku jsem zašpinila, byli úplně úžasní, talže to opravdu bude o lidech

ameli
17. čer 2009

Souhlasim, je to o lidech, moje kamaradka v Krci rodila pred tremi tydny a byla naprosto spokojena, dokonce kdyz odchazela z porodnice, vypadala jako po dovolene 🙂 Asi jsem mela smulu, ale nechapu, proc ten doktor tu praci dela, kdyz ho nebavi. Jak si muze dovolit takhle vydesit tehotnou zenu a nechat ji tak pres vikend. Nechci tim, co jsem napsala nejak pospinit tuhle porodnici, vsude je neco. Ale myslim, ze je dobre byt pripravena na vsechno 🙂 ja nebyla a tahle srazka se statnim zdravotnictvim byla sok.

susik77
17. čer 2009

ameli- ja uz mam 1 zamlkle tehu za sebou a nasledne v dalsich 2 tehu v 1.trimestru hematom-teda vzdycky asi do 13.tt krvaceni a behani na pohotovost. Musim rict, ze dr. to do konce 1.trimestru berou dost s rezervou,
ja uz si na to zvykla. Jeste zavisi od toho kdo jejak empaticky a jakou ma naladu 😎
V Krci na pohotovosti mi taky mlada dr. -asi ukrajinka nebo nej. cizinka rekla, ze neco ve smyslu ze ji tam dnes chodi sami suimulanti s hloupostmi-ze ji zbytecne zatezuji-to jsme tam byli 2 holky ve 12.tt a krvaceli jsme...
Pro nas je to vzdycky vazny-jedna se o nase dite-ale pro ne je to banalita...Po 2. jsem tam natrafila na pohotovosti na Dr., ktery se shodou okoln. znal s mym gynekologem a ten byl fajn, vysvetlil mi, ze krvaceni nemusi byt vubec znakem potratu, ze abych si davala pozor na krece-ze vtedy je to vazny...

Akorat me zarazilo, ze se me vyptaval, kde budu rodit a kdyz jsem rekla ze v Podoli tak ochladl a doporucil mi jezdit na pohot. do Podoli a ne k nim...To mne moc nevyhovuje, protoze to mam dost daleko a jednou po porodu jsem byla na pohot. v Podoli v Porodnici a bylo to drsny-cekala jsem tam cele dopol., dr. z ambulance sel operovat a nemeli zadnou nahradu:(.
Ono je asi nejlepsi kdyz zacnes v tehu krvacet nechat se odvezt sanitkou a nemuzou te nechat nekde cekat 4 hodiny...

sabuse1
17. čer 2009

ameli. docela valím oči nad tvojí zkušeností z Krče...já jela do Krče ve 12tt s krvácením,poslal mě tam můj dr.protože sem krvácela docela dost, pravda na amublanci jsme strávili asi hodinu, ale byli před náma lidi, jinak přístrup dr.super, okamžitě mě prohlédl, udělal utz., všechno mi vysvětlil a nakonec hospitalizoval. Pravda, bylo to v normální pracovní době, ale stejnou zkušenost mám o týden později kdy sem se tam vracela s krvácením znovu v 6h ráno a opět super přístup. Je to opravdu jen o lidech, na blbce se bohužel narazí všude...

ducky
17. čer 2009

Tak dle zkušeností ostatních je to skutečně o lidech.

Ameli tobě přeji, ať už nemáš do konce těhu žádné problémy 😉

Susiku to je asi normální, že když si jim řekla, že tam nejsi zaregistrovaná, tak ochladl. Byla jsem svědkem v čekárně, přijela tam ženská, co už rodila a sestřičky si povídaly o tom, že zabere místo nějaké registrované. Na jednu stranu je to fakt, ty se tam ženeš, registruješ a pak si představ, že rodíš a nemají pro tebe místo, ptž museli přijmout nějakou jinou mámu. Na druhou stranu samo z pohledu té mámy, co rodí, je jasný, že se nechce trmácet do porodnice, kde je registrovaná, chce už jen porodit.
Jo a jak jsem tam psala o tý holčině, co popisovala děsný přístup v Podolí, tak tam taky nebyla registrovaná. Prostě jí prakla voda na nábřeží.

susik77
17. čer 2009

ducky-ale ja jsem tam nechtela rodit-jen jsem sla na gyndu na pohotovost...dokonce mi to doporucil muj gynekolog-ze kdyz zacnu krvacet, tak mam jet do nejblizsi nemocnice-co je pro mne Krc...

susik77
17. čer 2009

bylo to v 12.tt takze jsem neohrozovala zadnou zaregistr. rodicku 😉

jmisa
17. čer 2009

No já bych osobně jela na pohotovost v těhotenství tam, kde jsem zaregistrovaná, přišlo by mi to tak normální. Tu porodnici jsem si kvůli něčemu vybrala a tak i problémy bych řešila v ní.

Ale je jasný, že tyhle řeči si maj dr. nechat pro sebe.

jmisa
17. čer 2009

Ducky, dík za odpověď. Takže to se nemůžu těšit na nějakou společenskou konverzaci jako u svéh gyndr.? 😀 Hezky rovnou na věc, jo?

susik77
17. čer 2009

jmisa: jasne, kdybych nemela doma 2-lete dite ktere mi nema kdo pul dne pohlidat tak jedu tan kde jsem zaregistrovana...vsak uvidis, az budes mit doma maleho prcka, urcite nevydrzi s tebou sedet a cekat 4 hodiny v cekarne v nemocnici 😉

jajinka27
17. čer 2009

susik...však holky to chápou ale doktoři ne, mě se taky ptali kde jsem registrovaná a když jsem řekla že u nich tak to bylo o něčem jiném 🙂 kdyby se mi to stalo někde mimo Prahu určo bych nejela do Phy ale když jsem tady tak bych volila porodnici kde budu rodit, ale já jí mám za rohem 😀

susik77
17. čer 2009

hm, ja uz netouzim zopaknout si tu zkusenost sedet pul dne na gynde v podoli a jeste nic nevyresit...potom jsem musela jet na druhy den k memu gynekologovi... ono je dost problem, kdyz mas male dite, co ma zrovna obdobi vzdoru a kdyz ho necham nekomu hlidat tak cely cas place nebo trucuje...
ale je rozdil jit do podoli na gyndu a do porodnice. na tom porod. oddeleni byli vsichni moc fajn 😉

susik77
17. čer 2009

ja jsem zase byla v Podoli moc spokojena, v Krci bych rodit nechtela, uz tu nebudu psat duvody, je to kazdeho vec kde chce rodit ale na pohotovost mas narok jit kdekoliv...bez omezeni registrace. 😉

lynn77
17. čer 2009

ja jsem byla taky na pohotovosti v Krci, bylo to vecer a vse v pohode 🙂 (navic pro ne asi banalita) a taky bych jela spis tam kde jsem registrovana 😉 teda kdybych nebyla zrovna v Brne nebo na druhem konci Prahy, na pohotovosti by te meli vysetrit vsude bez kecu

nikieda
17. čer 2009

Ahojky, přečetla jsem si poslední stránku diskuze a nedá mi to, abych také nepřispěla 😉 Ve 32tt jsem se začala otvírat, nejsem plašan, ale po jedné hodně rušné noci jsem se přeci jen odhodlala a šla neohlášená ke svému gyn. Ten zrovna neordinoval, ale doktorka, která byla místo něj, mi doporučila, jet do Krče, kde jsem registrovaná. MHD jsem dojela do KRČe a první musela absolvovat papírování, pak mě příjmul doktor Sever (na sestry je asi pes, ale ke mně se choval maximálně slušně a trpělivě) a nechal mě u nich na 2 dny na hospitalizaci. Bohužel jsem se nestabilizovala, ale otvírání pokračovalo, takže jsem zůstala skoro týden. Po propuštění jsem měla nařízen klidový režim+mangnesium. Když jsem šla na kontrolu ke svému gyn, tak mě tak trochu sprdnul, že neležím a řekl, že už jsem úplně otevřená, jen praskne plodovka a jedu, jelikož jsem byla 33+6, dost mě vystrašil. Na další kontrolu mi doporučil jít už rovnou do KRČe. Další týden 34+6 jsem šla tedy do KRČe, kde mě doktroka Vacková uklidnila, že jsem otevřená "jen" na 1cm a vše mi v klidu vysvětlila. Tento týden 36+6 ordinoval doktor Menšík, také hrozně fajn, mimi je v poho, jsem otevřená na 1,5cm a děloha už je měkká, připravená k porodu, ale už nemusím dodržovat klidový režim 🙂 Navíc mi nechal udělat jaterní testy a zjistili mi zvýšené hodnoty, takže jsem tam včera byla pro recept. Jsem s přístupem doktorů v KRČi maximálně spokojená 😵 Necítím se hloupě, že mi "něco je", pro ně je to normální!!
Jimsa, v poradně to chodí tak, že si vezmeš ranní moč, v čekárně jsou papírky, tak si ho namočíš do moči a až vykoukne sestra, dáš jí svou průkazku a ukážeš papírek s výsledky moči. Až bude volno, sestra Tě zavolá, zapíše váhu, změří tlak, atd. Pak jdeš do kabinky, kde si "odložíš", doktor/ka si Tě zavolá, vyšetří, pak se jdeš obléci do kabinky a příjdeš znova "na pokec". Nikde se napůl svlečená promenádovat nebudeš, neboj 😉
Jak už jste tu psali, na blba se dá narazit všude, je to o štěstí 😉

jmisa
17. čer 2009

Nikieda, koukám, že máš termín jeden den ode mě. Třeba se potkáme po porodu 🙂

ducky
17. čer 2009

Nik Dr. Menšík je báječnej, rodil mě a naprostá spokojenost. U dalšího porodu bych ho chtěla zase 😀

Jinak si Míšo a Nik okoukněte fotky, až se potkáte na chodbě, ať víte, jak vypadáte 😀 😀 😀

A Susik, já jsem to četla a vím, že jsi tam nebyla rodit, jen jsem ti na tom chtěla osvětlit, jak to asi berou. Prostě tak to bude ve všech porodnicích, že se o registrované postarají s úsměvem a o neregistrované bez 😔
Nemusí se nám to líbit, ale je to tak.
Já jsem pracovala ve spedici a taky jsem se trošku jinak chovala ke stálým zákazníkům než k těm, co s náma jeli jednou za rok a naotravovali se až běda. Samo jsem na ně byla milá, ale museli počkat, až jsem měla čas. Zatímco když zavolal stálý zákazník a něco chtěl, tak jsem všeho nechala a honem makala na tom jeho 😉
A tím fakt nechci říct, že je to v pořádku, ale je to prostě realita. 😕

cernobilka
17. čer 2009

ameli já měla s pohotovostí v Krči úplně stejnou zkušenost. příšerný přístup doktora skoro namne křičel proč tam chodím. děs. byla jsem tam dvakrát, vždy to byl ten samý doktor. podruhé nepoznal, že krvácím z dělohy a je tam hematom. odpálkoval mne tím, že neschopenky nedává. dodnes, když ho tam potkám, mám chuť ho praštit.

nikieda
18. čer 2009

Jmisa, jestli budeme rodit v termínu, tak se sejdeme na šestinedělí 😉
Ducky, dobrý tip, v průběhu dne aktualizuji foto 😉
Škoda, že si nejde doktora u porodu vybrat, jedině si zjistit, jak mají služby a pak miminku vysvětlit, kdy má chtít ven 😀
Holky, chtěla jsem se zeptat, je možno si před porodem říci, že nechci žádné podpůrné medikamenty, pokud to nebude nutné? Budou to akceptovat? A že chci nechat dotepat pupečník, než ho přestřihnou? Ráda bych darovala krev z pupečníku. Nechce se mi psát porodní plán.. Také by mě zajímalo, jak se rodí v podřepu nebo polosedě, mají na tu polohu speciální lehátko? PA masíruje hráz při porodu automaticky, nebo si musím říci? Vím, že někdy je lepší nevědět, ale jsem zvědavá, co mě vlastně čeká 😅

jmisa
18. čer 2009

Cernobilko, jakej dr.?

Nikiedo, něco nám říkali na kurzu, ale já jsem hlava děravá. PA říkala, že si plán sepsat můžem, stačí je ty body pro nás důležité a pokud možno v heslech, že se to snaží respektovat.
Osobně bych řekla, že medikamenty si budeš muset ohlídat ty nebo partner.
S tím pupečníkem nevím, jestli nechávaj dotepat, akorát říkala, že pokud bude chtít přestřihnout partner, tak je upozornit už při tlačení, jinak ho střihnou oni, porod placenty vedou prý aktivně, tedy podávaj medikamenty.
Polohu údajně upřednostňují polosed - pololeh, předvedla nám to porodní křeslo, to bylo jako fakt moc pěkný. Ale to je teorie. V praxi bych řeka, že bude záležet na koho narazíš.

sabuse1
18. čer 2009

nikieda: doktora u porodu si vybrat můžeš, jen si ho musíš zaplatit...Na medikamentech asi hodně záleží jaký má porod průběh, pokud jde vše hladce a rychle zbytečně ti je asi cpát nebudou...Já osobně jsem byla ráda za oxytocin otvírala sem se hrozně pomalu a díky němu se to hodně urychlilo, asi bych se tomu tolik nebránila a nechala to na nich, přece jen mají větší zkušenosti🙂 Porod v pololehu, z vlastní zkušenosti ale můžu říct, že pak už mi bylo všechno jedno, už jsem jen chtěla porodit a neřešila sem v jaký poloze, nakonec sem byla hrozně ráda, že sem se jen přetočila z boku na záda, oni mě napolohovali do polosedu a mohla sem tlačit, hráz automaticky asi nemasírujou, ale asi v dost případech preventivně nastříhávají a ten pupečník nevím, myslím ale, že v Krči se krev darovat nedá, že si jí můžeš nechat jen pro vlastní potřebu, nejsem si jistá jestli už to nezměnili, ale tuším, že to tak bylo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru