Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

blanches
5. bře 2010

Lucko, tak to držím mooooc palečky, ať se ještě dneska, nebo v noci rozhodne jít ven přirozeně. Se tam potvůrka šlechtí😉

Kativ já nějak ani na porod nemyslím, spíš se těsím až to budu mít za sebou a drobečka v náručí 😀 😀

ducky tak třeba budeš mít druhý porod jako Tereza, šup a bude malej venku 😀 😀 😀

ducky
8. bře 2010

Lucko tak co? Že by jsi byla už maminka?

Jinak my byli dneska na genetické UTZ, malý má vše, jak má mít i ve správném počtu, tak zase jedna pidi úleva. Akorát se lumpík vůbec nechtěl ukázat, takže fotku nakonec nemáme žádnou 😢 No co, hlavně že je zdravý. 😉

blanches
8. bře 2010

Halo halo, nikdo tu není?

Tak Lucka už to má od víkendu za sebou, tak dofám, že všechno OK.

My jsme byli v sobotu v Ikee a tak jsem si dokoupila zbytek drobností, box na hračky pod postel, lampu, krabičky na ponožky a plenky, takže teď už nám opravdu chybí jen ten mrňousek 😀 😀

Tak co Kativ? Jak se cítíš? 😉

kativka
8. bře 2010

Koukám, že tady už je to jedno velké čekání.
ducky- zustanes tu sama, kde jsou novy maminy? Byli jste na UTZ v Krci, nebo zas maji plno a poslali vas k Brestakovi? Pamatuju si jako vcera, kdyz jsem byla v tvem tydnu ne UTZ a sup, cekam, kdy budu rodit 🙂
Blanches - no uz to vidim, ze budu prenaset. Kontrakce jsou mene a mene, jako by se ted mimco rozhodlo, ze je jeste na porod cas. Takze myslim, ze duben to jisti 🙂 🙂 Snazim se na to nemyslet, protoze to cekani leze opravdu na hlavu. Dala jsem si jako cil zacatek dubna a kdyz to bude driv, tak budu jen rada.

Taky jsem myslela na Lucku, ze uz to ma asi za sebou.Tak jsem zvedava, kdy se tu ukaze. Snad se o vikendu neco dozvime 🙂

Tak holky, at se mame dobre 😎

ducky
8. bře 2010

Kativ asi jako já kecají jinde 😀 Sem přijdou jen na dotázky, ale nevadí. Občas nakouknu, třeba i Minea a třeba se tu urodí nějaká nová miminka. 😉
Nene, já byla rovnou u dr. Břešťáka. Akorát mi ten další ve 32tt bude dělat moje dr., má už na to UTZ. To je změna od minula, s malou jsem byla i ve 32tt u pana doktora. V Krči jsem nebyla ani jednou na UTZ.
Jestli ti to teď utíká, tak počkej, jak to poletí, až bude mimi na světě. Mě těch 16 měsíců ulítlo jak voda. Už mám doma malou osobnost, už se rozmlouvá, takže občas i vím, co mi říká, už se s ní dá dohodnout, prostě už to není ležící mimi, ale malý čertík, co mě dokáže jak nazlobit, tak naprosto odrovnat, rozesmát a tak. 😉

Užívejte každý den holky, malí budou jen jednou. 😉 A každý věk má svoje kouzlo. 😀

blanches
9. bře 2010

kativko já také raději počítám zhruba se začátkem dubna. Každý komu teď volám, tak první otázka je jestli volám kvůli mrňouskovi 😀 Všichni jsou napnutí jak struny. Nejůžasnější je manžel, někde mě něco píchne a hned, tak co rodíme? Už 14 dní se bojí dát si třeba pivko, kdyby jsme náhodou jeli do porodnice 😀

ducky je mi jasné, že jakmile bude mrňousek na světě, tak poroste jak z vody a já se nestačím divit 😉 😀 😉

na Lucku jsme zvědaví všechny 😀

monivo
9. bře 2010

ahoj holky, tak jsem vás letmo přečetla, přišla jsem vás jen pozdravit.

Už se tu dlouho neukázala Prosteja, že? Asi má doma honičku 🙂

My stále rosteme, Terezka má již 1800g. Dnes ji přendali z inkubátoru do vyhřívaného lůžka, vypadá to jako inkubátor, ale bez stříšky, jen to má plastové okraje, aby mimčo nevypadlo a vyhřívá to zespoda. Také už zkoušíme přikládat, Terezka vypije 15-30ml, jak kdy. Taky jsem jí dnes mohla poprvé obléknout, tak je to již takové pěkné mimčo 🙂 Ale zatím netuším, kdy ji pustí, počítám konec března.

Tak se všechny mějte fajn.

jajinka27
9. bře 2010

monivo...teda to je super, krásně přibírá a hezky papá, šikulka 🙂) a za chvilku jí máte doma 😵

blanches
10. bře 2010

monivo - to jsou úžasné pokroky, je to na výborné cestě, určitě ji již brzy pustí domu, věřím, že se moooc tešíte 😉 Držím palečky ať je to co nejdříve.

ducky
10. bře 2010

Monivo to jsou krásné zprávy, jste hrozné šikulky, hlavně teda Terezka 😀 Konec března tu bude ani se nenaděješ a pak už budete s Terezkou doma. 😉

Blan jak se cítíš?

Lucka to už má určitě za sebou, tak jsem zvědavá na míry 🙂

blanches
10. bře 2010

Ducky já se cítím celkem fajn, mám elánu 😀 😀 Ale čekám kdy to přijde, chtěla bych aby to přišlo co nejdříve, zítra jdu na kontolu do nemocnice a mám to i s monitorem, tak jsem zvědavá 😅

Kativ také jdeš zítra? 😉 Jsem zvědavá, jestli tam bude opět paní doktorka Chromiaková, nebo nějaký jiný doktor. Docela by mě zajímalo jak vypadá ten pan doktor Menšík 😅

ducky
10. bře 2010

Blan tak zítra poreferuj, jak jsi dopadla 😉
A pan doktor Menšík je prostě mladý a hezký 😀 😀 😀

mandragora10
11. bře 2010

Ahoj holky,

tak od pristiho tydne uz se taky chystam do poradny do Krce, tak jsem zvedava, na ktereho doktora narazim. Ktery den v tydnu ze tam ordinuje ten sympaticky pan doktor Mensik, ze bych se zkusila vnutit zrovna na ten den? 😉

ducky
11. bře 2010

Mandragoro za mě měl čtvrtky, ale spíš ti asi napíšou holky, ptž bych řekla, že se to v poradně dost změnilo. Např. neznám Dr. Chromiakovou, o které psaly holky, že slouží a je šikovná. 😉

mandragora10
11. bře 2010

Tak uvidime, co napisou ostatni....ja bych preferovala nekoho sympatickeho, kdo prohodi i par slov a nebere maminky jednu za druhou jak na bezicim pasu 🙂 Ale ono je to asi tezky, jestli tam jsou denne navaly maminek....uvidime.

blanches
11. bře 2010

Ducky tak se hlásím z poradny, stále jsem otevřená na 2 cm a prý to může přijít kdykoliv, jen je potřeba aby dorazily pravidelné kontrakce, nebo praskla voda. Opět tam byla paní doktorka Chromiaková.

Mandragoro paní doktorka, je opravdu moc sympatická, zkontoluje čípek a polohu miminka, průtoky, zeptá se tě jestli je všechno v pořádku a jak se cítíš. Cokoliv ráda vysvětlí. 😉 Ale moc dlouho u ní nejsi, čekárna je narvaná dalšíma maminkama. Zatím jsem na nikoho jiného nenarazila, takže více nemůžu soudit.

Jednu mamču tam přivezli záchranáři, když jsem byla v kabince, tak jsem slyšela, jak paní doktorka říká 4cm rovnou na porodní sál, maminka byla úplně vysmátá a v pohodě 😀 😀

Kativ co ty?? 😉 Jak je?

hrusti
11. bře 2010

Blanches, pani doktorka CHromiakova je moc fajn. Rodila me 😀

blanches
11. bře 2010

hrusti také bych jí brala u porodu 😉 😉 😀

hrusti
11. bře 2010

Treba budes mit stesti a zrovna tam bude, az budes rodit 😉 Si vzpominam na jeji "hlasky". Kdyz jsem se nerozkojila, tak rikala, ze pry ona byla taky na sunaru a ze nekde cetla, ze kojeni zvysuje inteligenci a pry kdyby byla kojena, tak je genialni 😀 .... A pak kdyz komentovala moji jizvu po cisari... pry ukazkova jizva do bikin 😀 😀 😀

ducky
11. bře 2010

Blan tak super, že je vše v pohodě. Teď už by to ani nevadilo, kdyby chtěl prcek na svět, už je dopečený 😀 Tak ti nezbývá než čekat, kdy to přijde 😉

To s tou maminkou mi připomnělo mojí kamarádku, kde jsem byla v úterý. Má druhé dítko, 8mi týdenního chlapečka, rodila teda taky v Krči. Ale ta prý začla trošku krvácet, tak pro jistotu jeli do porodky. Dokonce snad i bez tašky. A tam jí řekli, že je otevřená na 8 cm 😀 😀 a že rozhodně už nikam nepojede. Ona prý vůbec neměla žádné bolesti nic. No a malý si vyklouzl na svět asi za 2 hodiny poté. Ideální situace, tak by se mi to taky líbilo. 😀

Petí 😀 😀

hrusti
11. bře 2010

Ty jo, to je porod. Treba se ho podruhe taky dockam 😀

mandragora10
11. bře 2010

Blanches, no mne staci, ze mi udela ty prutoky a zkontroluje cipek...proste ujisti, ze je vse ok. Je mi jasny, ze na velky povidani to neni, kdyz je plna cekarna. 🙂
Jinak drzim palecky, at uz necekas moc dlouho. Koukala jsem na tve fotky a mam pocit, ze jsme se asi potkaly na porodnim kurzu v Krci...s tatinky 🙂
Jinak ja dnes byla u sveho gynekologa a on mi dal jeste termin poradny k sobe na pristi patek a do Krce at zatim nechodim, to uz budu zacinat 37tt, tak me docela zmatl.....mela jsem za to, ze do porodnice na sepsani te rodinne anamnezy se ma jit uz v 35tt. Tak ted resim, zda se tam jit zapsat a pak dal do poradny chodit ke svemu doktorovi nebo zda jeste pockat se vsim, az me tam odesle anebo proste chodit do poradny do Krce i ke svemu. Nemate nekdo podobnou zkusenost?

hrusti
11. bře 2010

Mandragora, klidne tam jdi na tu registraci a domluv se s nima ohledne prvni navstevy v poradne. Me se myslim tenkrat ptali, kdy jdu naposledy ke svemu doktoru a objednali me na ten dalsi tyden.

ducky
11. bře 2010

Mandragoro v tom 35tt tam na tu registraci jdi, však se nemusíš hned objednávat. řekneš, že jdeš ještě naposled ke svému dr. a že si pak zavoláš. Ale tu registračku si určitě udělej 😉

mandragora10
12. bře 2010

Hrusti, ducky....diky za radu, pristi tyden tam urcite vyrazim na tu registraci a domluvim se s nima 🙂

blanches
12. bře 2010

Já mám podle ultrazvuku termín 16.3. 😀, takže to opravdu už může prijít kdykoliv 😅 😅

Hrusti jo přesně taková je, sem tam nějaký ten vtípek 😉, je s ní sranda 😀

Mandragoro joo to je možné, měla jsem na sobě růžové tričko a seděli jsme s manželem hned vedle PA, kde jste seděli vy? Nebo jsi tam byla bez tatínka? A zaregistrovat do poradny se určitě běž, přesně tak jak doporučovaly holky. Na 12 hodinu do příjmové kanceláře, je to naproti informacím 😉

mandragora10
12. bře 2010

Blanches, jojo, sedeli jste po leve ruce PA. My sedeli primo proti ni, byla jsem tam s tatinkem, mela jsem na sobe myslim cervene tricko a mela jsem z vas nejmensi bricho 🙂

blanches
12. bře 2010

Mandragora jo vzpomínám si 😀 , tak to je legrace 😉 Na ty bříška jsem také koukala, vždy koukám na ostatní maminky jaké mají bříško 😀 😀 a každá ho má úplně jiné, to ta příroda 😀 😀

ducky
14. bře 2010

Tak já tu pořád vyhlížím tu Lucku a stále žádné zprávy. ☹

Holky taky jsem okukovala bříška 😀 A zase okukuju. 😀 😀

minea
14. bře 2010

Ducky, jak máš velký bříško? Já mám úplně obrovský, skoro jako minule před porodem. Někdo mi říkal, že prý si to děloha "pamatuje" a při dalších těhotenstvích se dřív roztáhne. Platí to i u tebe? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru