Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

hrusti
20. dub 2010

Terous, Honzik mel taky reakci na kazde ockovani ☹

mandragora10
20. dub 2010

Ahoj hoky,
Tak mame za sebou uspesne první den a nc po propusteni z porodnice a ještě nez se zase zapojim do pravidelneho chatovani a doctu vas, pridavam popis vseho, co se udalo za poslednich 5 dnu.
Porod fakt nic moc, bolesti mi zacaly ve stredu v 17:00, ve ctvrtek v 0:30 jsme jeli do porodnice, tam me prijali na sestinedeli, do 6:00 jsem porad mela jen kontrakce a vubec jsem se neotvirala, tak mi pak porodni asistentka udelala nejaky drsny hmat, aby to rozpohybovala, do 11:00 jsem se otevrela na 3 cm, tak me poslali na pripravu na sal, kde jsem byla hodinu, pak uz jsme dostali porodni sal - ten nejvetsi a mohl tam se mnou i Jirka. Pichli mi dolsin na otvirani, ale bohuzel nezabral - pry kvuli tomu, ze jsem mela operovany cipek kvuli rakovine ☹ Tak mi pichli oxytoxin na urychleni kontrakci - ty se rozjely naprosto silene, ze uz jsem je nezvladala p tech x-hodinach unavy prodychavat, uplne jsem se klepala vycerpanim a brecela jsem bolesti, takze mi nabidli epidural a ja souhlasila. Penez nelituju, fakt moc pomohl...jednak jsem na 2 hodiny necitila bolesti a odpocinula si na zaverecne tlaceni a jednak jsem se do 2,5 hodin otevrela na potrebnych 10 cm. Pak to bylo rychle, prisla doktorka, rekla jdeme na to….parkrat jsem zatlačila, bohužel maly sel rukou vpred, tak me museli strihnout, ale byl venku….hned mi ho polozili na bricho….byl nadhernej  Mne pak nesla ven placenta, kdyz ji konecne vytahli, zjistili, ze neni cela….museli volat druheho doktora, ten zjistil, ze v deloze mam myom a o ten se kus delohy zaseklo….museli to tedy vyskrabovat. No a pak me sesivali, ale to jsem vubec pres ten epidural necitila, az kdyz to prislo k sobe.
Tomasek mel nejake problem s dychanim,protoze se nadychal plodovky, tak prvni noc stravil na JIP. Mne odvezli na sestinedeli - byla jsme na normalnim pokoji, dvouluzak….puvodne jsem chtela nadstandard, ale kvuli placenemu epiduralu jsem se spokojila s obycejnym pokojem. Nakonec mi to vubec nevadilo, snad jen kvuli navstevam, ze jsem musela na chodbu a kdyz Tomasek zrovna brecel, tak hold navsteva musela po 5 minutach odejit. Sprchy i zachody byly v pohode, jidlo klasicke nemocnicni, ale ja stejne nemela ani hlad, a kdyz uz jsem ho mela, mela jsem pocit, ze nestiham jist.
Sestry na sestinedeli byly fajn, coz nemuzu rict o sestrach destkych – az na 2 vyjimky mi s nicim neporadily, byly drsne – na vse odpovedely, ze je to normalni, nebo se divily, proc se ptam, kdyz ty veci jsou preci jasne. Chvilema jsem z nich byla nestastna, protoze Tomasek orad ublinkaval, chvilkama mel uplne zachvaty, kdy cely zrudnul a davil se…tak jsem ho pak pored hlidala, vubec nespala, jidlo zhltla behem 5 minut a na zachod jsem sla jen kdyz spolubydlici byla na pokoji.
Vcera nas pustili z porodnice domu a musim rict, z eve dvou se to lepe tahne, domacoi prostredi udelalo sve a hned jde vsechno lip. Tomaska pored polohujeme, aby nelezel rovne a neublinkaval, vcera jsme poprve koupali a docela se mu to libilo….a nekdy zvladne mezi kojenim spat i 4 hodiny, tak se obcas vyspim  Pred chvilkou u nas byla pani doktorka, mam mu davit min jist…trosku se prepiji, ale jinak nas chvalila.
Tak drzim palecky vsem ,at mate rychly a co nejmene bolestive porody – no a tesim se, jak se postupne budeme seznamovat s nasimi miminky a vzajemne si radit. Tomasek zdravi vsechna narozena miminka a tesi se na nova.

ducky
20. dub 2010

Mandragoro ještě jednou gratulace a jak čtu, tak jsi si teda taky užila svoje. ☹ Ale tak hlavně že už je vše v pořádku, jste doma, to dělá divy 😉 Za chvilinku se sžijete a pak už bude vše zapomenuto 😉

hrusti
20. dub 2010

Tak jsem si zase pobrecela 😉 Ja vzdycky u popisu cizich porodu brecim 🙂 Manragogo, jeste jednou gratulace. Drzim palecky, aby Tomasek hezky rostl a ty jsi byla brzy fit po tak narocne porodu!

minea
20. dub 2010

Mandragoro, gratuluju k narození Tomáška! No neměla jsi to jednoduché, ale teď už bude líp, uvidíš 😅.
Můžu se zeptat na to položení mimina na břicho hned po narození? Mně to tam tehdy nepoložili, i když jsem je o to žádala 😖. Zajímá mě, jestli ti ho tam dali ještě před přestřižením pupečníku nebo až potom. Teda jestli si to vybavuješ 🙂.
Který dr byl zrovna ve službě?

minea
20. dub 2010

Teda chtěla jsem napsat "ho" tam nepoložili, to je zase překlep 😀

minea
20. dub 2010

Ještě k tomu Dolsinu - jsem rozhodnutá ho tentokrát odmítnout zuby nehty. Nechtěla jsem ho ani tehdy, ale trochu mě k tomu dotlačili. Bohužel, kromě toho, že uvolňuje porodní cesty, může dojít k zastavení porodu. To mi přímo na místě řekla doktorka. Jedním dechem dodala, že kdyby se to zastavilo, tak by mi pak píchli oxytocin na vyvolání kontrakcí. Podotýkám, že jsem byla přijatá s kontrakcemi po 2 minutách, otevřená na osm a konstrukce se zastavováním porodu, aby mi ho pak mohli další medikací zase vyvolat, mi připadala jako největší hovadina pod sluncem 😀. Jinak konizaci čípku mám za sebou taky, nikdy nikdo to ale nedával do souvislosti s porodem, spíš s předčasným zkracováním čípku 😕.

kativka
20. dub 2010

Mandargoro veliká gratulace. Je dobře, že je vše v pořádku a jste s tomáškem doma. Taky na sestry na destkym nevzpomínám s laskou, ale clovek to nejak prezije. Hlavne, ze zvladli porod! Sestry na sestinedeli jsou suprove, tam bych se pomalu vratila 🙂 Snad se to tam trochu procisti a az budem rodit priste, budou tam jen same ochotne sestricky, ktere nam vsechno ukazou, vysvetli, poradi... 😀 mozna i my uz budeme trochu zkusenejsi, tak na nich nebudeme tak zavisli. Ale co rikaly kamaradky, tak v Podoli to neni o nic lepsi :( Jeste jednou gratuluju a ted se jen rychle poznat a najet s Tomaskem na stejnou notu...

adelaz
20. dub 2010

Tak večer jsme si užili s manželem romantiku a ve dvě ráno jsem měla 2 hodky poslíčky, ale zase nic... a přes den v pohodě...
Asi jdu skákat na trampolíně nebo co🙂 malej se tam vrtí a pěkně to bolí... asi už mu dochází místo... 😅
Chi manžel říkal, že si budeme muset asi ještě jednou užít trošku té romantiky 😀

mandragora10
20. dub 2010

ahoj holky,

diky za podporu a gratulace.
Minea....no doktoru jsem za ten porod zvladla vic...prijimal me Kral...na sale jsem pak mela dve doktorky....rodila me takova mlada, blondynka s mikadem, sympatanda....placentu mi pak vytahoval jeste nejaky jiny doktor, ale jmena bohuzel nevim.
Prilozili mi ho uz po ustrihnuti snury....Jirik mi hned udelal fotecku. Porodni asistentka mi to sama nabidla, zda ho chci takhle spinaveho prilozit nebo ne.
S tou konizaci....fakt nevim, jak to je...svedli to n atohle, ale treba to byl prave ten dolsin....ze zacatku to vypadalo, ze to trochu rozjel, ale po hodine se to najednou zastavilo, kontrakce byly po delsich intervalech a zadne otvirani.
Adel, tak na tebe moc myslime.....a dejte si dneska dalsi davku romantiky....ja mam pocit, ze s tim, co mam dole...vcera jsem se odvazila podivat zrcatkem.....na romantiku muzu snad pul roku zapomenout ☹

ducky
20. dub 2010

Adel tak držím palce, aby romantika zabrala 😀

Mandragoro neboj, ono to teď vypadá děsně, ale v podstatě to šestinedělí a pak jsem byla fit. Tak držím palce, ať se rychle zahojíš. 😉

monivo
20. dub 2010

Mandragoro, také gratuluji 🙂

Zkusím se vás, holky, zeptat na radu. Od doby, co měla Terezka oficiální datum narození, tzn. 13.4. mi již méně spinká. Po kojení ne hned usne jako předtím. Přes den je to samozřejmé si myslím, ale začala to dělat i v noci. Včera v noci mi to udělal po všech kojeních. Nakojím ji, nechám odříhnout a když ji položím do postýlky, tak je vzbuzená, kouká a když si lehnu a zhasnu, tak začne křičet a vyžadovat pozornost. Chvilku ji nechám, ale v noci se to dost rozléhá, takže vstanu, rozsvítím a jak mě uvidí, tak přestane. Prostě vyžaduje pozornost. A trvá to vždy docela dlouho, takže si ji buď vezmu k sobě a ona usne nebo ji dám prso a pak se mi ji podaří uspat. Je to docela únavné a hlavně se bojím, jestli někde neděláme chybu a nebo abych si jí nějak špatně nenavykla. Taky doufám, že nezačne mít otočený režim. Dnes zatím spí dobře, dala jsem jí poprvé dudlík a vzala si ho, tak snad to zabere.

ducky
20. dub 2010

Monivo já teda bohužel nevím, jak to funguje u nedonošených dětiček, jediné co jsem slyšela byl pojem korigovaný věk, ale ani moc nevím, v jaké souvislosti se to používá a proč.
Každopádně špatně určitě nic neděláš, naprosto chápu, že jí v noci nechceš nechat řvát. Já to dělala tak, že jsem nakojila a šoupla dudlíček a ona si třeba povídala, ale neřvala a já jí tím pádem mohla zkoušet usnout, což se mi teda většinou bohužel nepodařilo 😀 Dokud nespala malá, tak já nějak nemohla. Nicméně dětem se ten spánek střídá a mění, ale nemyslím si, že by si otáčela režim 😉

monivo
20. dub 2010

ducky, v našem případě jsou Terezce 3měsíce, ale korigovaně 1 týden. Korig. věk se počítá od data porodu, který měl být. A udává se to hlavně první rok dítěte kvůli tabulkám - v jakém věku by dítě mělo umět zvedat hlavičku, lézt atd. Je logické, že co umí 3měsíční dítě, tak Terezka umět ještě nebude, i když jí jsou dle data narození také 3měsíce. Pro příklad, já mohu Terezku srovnávat s Tomáškem od mandragory, protože jsou jakoby stejně staří.

Taky nevim, jestli je to běžné, ale po kojení si ji dám na rameno k odříhnutí a ona úplně vytuhne. Kojení je pro ní únavné. V noci bych ráda kojila z obou prsů, ale ona je tuhoň a často ho už nechce.

kativka
21. dub 2010

monivo my od zacatku kojime vzdy jen z jednoho prsu. malej byl docela drobek (3000) a obe by proste nezvladl. i ted mu to staci. driv po kojeni spal jak mimino 😀 , ted vytuhne na rameni, chvlku si dachne, cca 2 minuty a je cilej. ve dne si s nim povidam a v noci jsme museli ze zacatku houpat, zpivat. bylo to tak tyden az 3 po porodu. nejdriv jsem ho davala do postylky uplne uspanyho a pomalu jsem slevovala, ted uz v noci rihne a jde do postele. vetsinou se chvili krouti a heka kvuli prdikum, ale nakonec zabere bez uspavani. dudliku se branime a zatim nam to vychazi. kdyz je hodne neklidnej, svazem do pleny, ale to uz je vyjimka. a jak vsude pisou, tak v noci na nej nemluvim, kojime skoro po tme a snazim se i omezit prebalovani. proste aby pochopil, ze noc je neco jinyho nez den. ze zacatku jsme uspavali v noci treba i hodinu, pomalu se to zkracovalo a ted uz to proste nevyzaduje. pres den bez houpani neusne. ale ja razim nazor, ze dite do pul roku se rozmazlit neda a neplace proto, ze by melo jasne vymysleny plan, jak terorizovat rodice.neceka az zhasnou a zaberou, aby mohlo zacit jecet (i kdyz u nas to bylo dlouho pravidlo, ted to mame s jidlem, asi nechce, abychom ztloustli 😀 ), ale place, protoze vola o pomoc. kdyz v noci plakal, tak jsem si proste rekla, ze se tam sam boji a ze me vola na pomoc. zjistil, ze prijdu, kdyz si rekne a uz nema potrebu volat. ziskal duveru. ale to je jen moje teorie, ktera muze jiny maminy pekne poburovat. rodina nam tvrdi, ze si ho rozmazlime, kdyz vzdycky pribehneme, ale dokud jsme meli tendence nechat ho vyrvat, bylo to k nicemu, byli jsme nervozni vsichni tri. ted u nas vladne pohoda. on vi, my vime 😉

kativka
21. dub 2010

mandragora: a jinak k tomu nastrihu. ja nemela odvahu zrcatko pouzit. dokonce jsem dobu nechapala, proc mi to boli jen na jedne strane a myslela jsem si, ze se to spatne hoji. pak mi doslo, ze nemohli strihat do délky, ale do strany 😀 po 14 dnech vypadly stehy a uz to neboli. romantiky se trochu bojim, ale 6 nedel je 6 nedel a telo melo dost casu, tak uvidime 😎

mandragora10
21. dub 2010

Kativko...tak jsi me trosku uklidnila s tim nastrihem....taky ho mam k jedne strane 😉 ...nicmene sev skoro az ke konecniku, takze sezeni je fakt nedky peklo ☹ Ale jsem optimista....snad to bude jen a jen lepsi.

My kojime zatim z obou prsu, davame odrihnout....Tomasek nekdy usne skoro hned, co ho po kojeni zabalim do zavinovacky a dam do kolibky nebo postylky....nekterou pauzu mezi kojenim proste prokouka nebo profnuka....nekdy potrebuje uspat dudlikem nebo proste pohoupat v naruci. Rozhodne to neni mimco co spi od kojeni ke kojeni. Taky ma rad, kdyz se s nim povida a kdyz ho hladim....ale snazim se ho moc nerozmazlovat.

adelaz
21. dub 2010

Sex nepomohl... hnusnej odvar taky nepomohl tak fakt nevím... je to malej terorista!!! 😅

kativka
21. dub 2010

Adel vydrz. kdy sis delala cajik?pisou treti ctvrty den. vis jak se to rika - ver a vira tva te uzdravi. 😎

ducky
21. dub 2010

Kativ to děláš dobře, že ho nenecháváš vyřvat, psychologové uvádějí, že do 3 měsíců se dítě nesmí nechat vyřvat, ptž jinak má pocit, že jsi ho opustila. Takže se nenech zvyklat řečma ostatních, jak ho máš nechat vyřvat. A taky myslím, že do půl roku dítě rozmazlit nejde, my teda měli kliku, že malá ani nějak neřvala, ale po těch 3 měsících bych už třeba zkoušela přijít, pohladit, tiše promlouvat a pak odejít. A zase, ale už né třeba vyndavat z postýlky nebo stát u dítěte půl noci jen aby neřvalo.

Monivo já jsem od začátku kojila jen z jednoho prsa, měla jsem mlíka pro armádu 😀 Navíc jsme měli půjčenou váhu od doktorky, takže jsem přesně věděla, že si malá z toho jednoho vzala kolik potřebovala. 😉
A pokud je Terezce korigovaně 1 týden, tak bys to měla dělat tak, jak popisuje Kativka. 😉

Mandragoro já se teda podívala asi až po měsíci, nějak jsem neměla odvahu. 😅 😀

Adel to je mi líto, vydrž, však on se umoudří. 😉

blanches
21. dub 2010

Ahojky,

tak jsem se sem nějakou dobu nedostala, tak jdu dočítat 😀

Koukám, že Adel stále 2v1, neboj ono to přijde, to čekání, ale musí být šílené.

kativka
21. dub 2010

Je ducky tys mi potesila. krome manzi jsi zatim jedina, kdo me chape. vsichni na me koukaj, ze jsem toho moc precetla a tyhle rady pisou odbornici od stolu. pry si na sebe sijeme bic. mozna sijeme, ale je to nase dite a nemuzu po 9 mesicich, kdy byl v brisku v bezpeci furt se mnou, po nem chtit, aby byl vychovanej. pises do tri mesicu... to mi prijde logicky a verim, ze pak uz si dite trochu rodice ochocuje. nevedomky, ale prece 🙂 no, treba mame jen hodne dite a kdybychom meli megakriklouna, taky bych se mozna uchylila k tomu, ze ho necham vyrvat. ale podle me bych tu ted mela byt jen pro nej, domacnost pocka, mimis ne. taky to u nas podle toho vypada🙂 ja jsem jak vyzle, protoze kdyz spi, jsem na netu misto abych jedla 😀 a kdyz nejsem na netu, jsem s nim 🙂

mandragora taky mu ze zacatku pres den stacilo mazleni a povidani, ale ted mi prijde, jako by rikal, mamo, na tohle uz jsem velkej. potrebuju akci, takze se mnou chod, tancuj, zpivekj mi, ale jen tak lezet nebudu. chci podnety

monivo to se fakt terezka dnem oficiálního porodu uplne zmenila? je jasny, ze nemuze mit "vykony" jako 3 mesicni donoseny mimco, ale ze i rezim si otocila?me ted malej vicemene spi tak, jak jsem spala ja ke konci tehu, jako by si ten rezim prinesl uz z briska, i kdyz mu chvili trvalo, nez si rozpomnel 😀

blanches
21. dub 2010

Mandragoro, jsi šikulka, porod jsi měla teda pěkně komplikovaný, ale neboj, každý den bude lépe a lépe. Já se fizycky cítím, jak kdybych nerodila, jen psychicky hormony fungují, jsem citlivější 😉

My už máme také úspěchy, v noci z pátka na sobotu spinkal celou noc (s přestávkami na kojení) a v postýlce, jinak od té doby je někdy vzhůru až od 4, jindy od 2. Ale je to lepší, určo se to časem vyrovná. Ale jinak poslední dny pořád trápí prdíky, navíc ty tvářičky má jak struhadlo, tak si říkám, jestli ho to nesvědí, protože chudinka moje malá mi sem tam pláče i v náruči. Naštěstí pomáhá dudlík, tak ho využívám, ale vždy mu ho musím vnutit 😒 .

ducky
21. dub 2010

Kativ mě to řekla i sestřička v porodnici, takže nejen od psychologa, je to i od dětské sestry. 😀
Ty řeči, jak si dítě rozmazlíš jsou naprostá blbost. Jako snad někdo ani nemůže tvrdit, že měsíční dítě pláče z kalkulu. To pláče, ptž se jinak vyjadřovat neumí a dává tím najevo úplně všechny trápeníčka.
V těch třech měsících se to samo neláme najednou, ale polehoučku se dá začít s tou metodou, jak jsem psala.
Moje kamarádka měla ubrečené dítko a rozhodně do třech měsíců ho nenechával vyřvat. To až daleko daleko později, museli, ptž pak už si i vynucoval pozornost a bylo to zcela evidentní. To jsou pak takové situace, kdy dítě bulí a jak přijdeš, tak se žulí 😀 Tak to ho evidentně nic netrápí, jen prostě zrovna třeba nechce spát, přitom ty vidíš, že je unavené. 😉
Většinou teorii o vyřvání razí starší generace. Nechci se jich dotknout, ale tehdy byla medicína i psychologie trošku jinde. Navíc ono jim třeba ani tolik času nezbývalo, ptž prali plíny a tak (odtud slova jak to,že naše mámy toho tolik zvládaly), takže nás prostě zaparkovaly někam do stínu a hotovo. My se dneska dětem mnohem víc věnujeme, užíváme si je už od mimineček a já jsem tomu ráda.
Jo a rozhodně nemám pocit, že je malá rozmazlená, někdy jí možná až moc nedovoluju oproti demokratickým vychovávačům. 😉

hrusti
21. dub 2010

Blanches, tim, co jsi psala, jsi mi pripomnela naseho HOnzika. Taky nas nekdy kolem 3.-4- tydne zacaly trapit prdiky a pusinku mel jak pubertak. Zkus mu ji behem dne otrit zinkou nebo kosmetickym tamponem namocenym ve vode a namazat bepanthenem 😉

vrana
21. dub 2010

Bad! Tak co, nerodíme, adel? Nápoj nezabral zatím jo?

Kativka, já to taky četla o těch miminkách, že je tím rozhodně nemůžeš rozmazlit a přesně jak píše Ducky, jak jinak by to měly tyhle prťousci vyjádřit. Buď v klidu a na okolí kašli. Je to vaše dítě, takže vy byste měli vědět co je pro něj nejlepší. Mě takhle prudily kecy kolem nočníku. Od té doby co Kája začla sedět jsem poslouchala jestli už chodí na nočník. 😠

vrana
21. dub 2010

😅 Mělo tam být samozřejmě Baf 😀

adelaz
21. dub 2010

Nene pořád nerodíme. Ten nápoj jsem měla v pondělí a sexík taky🙂 No v pátek máme jít na kontrolu, tak kdyby se to do té doby nepovedlo, tak uvidíme co nám řekne doktor... Ale byla bych ráda, kdyby se to povedlo... už je to fakt dlouhý... takový blbý čekání.. Každý píchnutí člověk sleduje a nakonec z toho nic není... Ale nezbývá mi než to vydržet🙂
No vydržela jsem to 9 měsíců, tak dva týdny navíc mě nezabijou😀

vrana
21. dub 2010

adel mám to v živé paměti. Celý těhotenství mi přišlo relativně v pohodě, ale ten konec mě fakt ubíjel ☹ Do každé poradny jsem chodila s nadějí že mi řeknou, že už to vypadá nadějně a prd. Nejhorší asi bylo jak mě bolelo v kříži, že jsem nemohla ani chodit, jinak bych to snad i přežila. Ono není divu, malá měla 4 kila, tak koho by záda nebolely, že jo.

Tak ti držím palečky, ať si to malej rozmyslí a do pátku je venku 🙂

adelaz
21. dub 2010

vrana: tuk tuk tukam to na drevo ale me díky bohu nic nebolí... spíš jen dole stydká kost a tak... ale záda ne to jsem fakt ráda...
Je to dlouhý, hlavně denně mám tak 10 telefonátů a 10 sms jestli už rodím a fakt už mě nebaví odpovídat že ne... lidi nechápou, že bych jim samozřejmě napsala... 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru