Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

blanches
4. kvě 2010

Mandragoro mě Honzík spal v noci 4 hodiny a kousek jen jednou a to už jsem byla tu poslední hodinu nervní, že nevstává a čekala jsem, místo abych spala 😀 😀 😀 jinak déle než 3 hoďky nevydrží a kolikrát má přes den hlad i po kratší době, tak mu cpu dudlík, ale pokud ječí a ječí tak se slituji a třeba po 2 a půl mu dám prso a je klid 😝

mandragora10
4. kvě 2010

Ducky, Blanches....tak uz jsem klidnejsi a budu se teda tesit, az bude Tomasek starsi, ze se mu bude chtit spinkat dele 🙂
My jdeme dneska akorat na prohlidku, tak jsem zvedava, kolik zase za tyden pribral....dle noseni odhaduju, ze to zase bude kolem 0,5 kg....doufam, ze z nej nebude jednou Otesanek....na prso se uplne klepe, vzteka se, kdyz ho odtrhnu na odrihnuti....a pri podavani nutritonu strikackou mi div nevycuca prst 🙂

blanches
4. kvě 2010

Mandragoro jo to mi něco připomíná 😅 , Honzík po návratu z porodnice měl 3,24 a za 14 dní měl už 4,31 a 54 cm, zítra nás čeká poradna, no a dle váhy si myslím, že bude mít určitě přes 5 kilo, takže jsem zvědavá. Když jsme byli na kyčlích tak byl velký jak 3 měsíční děti 😀

adelaz
4. kvě 2010

Ahoj holky, tak koukám, že to máme stejné🙂 Náš malej přes den celkem dobře spinká a večer by furt čumákoval ... a nebo se vrtí že nemůže usnout... Ale dudlík zabral a hned první aventáckej🙂 Jinak s mlékem stále zápasím, takže pořád dokrmujeme ale ode mě taky dostává 🙂 Je spokojený to je nejdůležitější... Jinak jsem taky unavená jak pes... přes den nemůžu usnout a když tak se malej probere🙂 Chodíme denně na procházky ... už se těším až trošku povyroste a budeme mít řád🙂 Jinak malej spí se mnou v posteli... pokaždé k němu vstávat bych fakt nezvládla... ale co vím od kamarádek tak to tak taky měli a žádná neměla problém pak malýho přeorientovat na postýlku😀 tak doufám, že u nás to bude stejné... Taaak malej je vzhůru a jdeme krmit papa

blanches
4. kvě 2010

Adel to jsem se chtěla zeptat, jak to nakonec dopadlo s manžou, šel na finální tlačení za dveře, nebo byl s tebou nakonec až do konce? 😉

adelaz
4. kvě 2010

Šel pryč🙂 Ale asi by se tam ani nevešel... bylo tam 5 lidí na tom malým sále...

mandragora10
4. kvě 2010

Blanches, tak s vahou jsme na tom podobne, pri propousteni z porodnice mel 3 180 a dneska po 14 dnech 4 180 g, jen ho nemerili, tak si ho vecer budu muste premerit sama 🙂 No ma uz peknou dvojitou bradu a nabeh na faldiky na stehnech, tak se asi taky muzu tesit na nejakeho cvalicka 🙂
Adel, tak to je fajn, ze to kojeni zvladate i takhle s dokrmovanim...presne jak pises, dulezite je, ze je malej spokojenej 😉

minea
4. kvě 2010

Ahoj holky, pro ty z vás, co ještě neslyšely o téhle knížce - mám ji doma a potvrzuju, že stojí za vyzvednutí 😉.

Kniha ZDARMA
Kniha Babyweb do ruky se nebude prodávat. Objednat si ji můžete ZDE. A zdarma! Pokud nechcete platit ani poštovné, pak si knihu můžete osobně bez předchozí registrace vyzvednout v síti prodejen BABYPARK v Praze a Brně. Připomínáme, že platí omezení jedna kniha na jednu osobu.
http://www.babyweb.cz/Clanky/a4035-Maminky-ted-...

kativka
4. kvě 2010

Ahoj holky, vy jste se rozjely, ze vas ani pomalu nestiham docitat. My ted jezdime na rehabku, protoze malej ma predilekci, tak ho trapi a ja doma taky. Jen jsem postrehla, ze tu vsichni resite dudliky? Asi je to blby dotaz, ale proc se snazte je naucit na dudliky? My se naopak snazime, abychom ho nepotrebovali a on na nem pak nebyl zavislak. Vzdycky kdyz place, tak ma nejaky duvod, ktery proste vyresime (hlad, prdiky, unava, nuda) a ja zatim dudlik vyuzila jen dvakrat, kdy jsme fakt nevedli, co s nim a on se potreboval uklidnit a usnul. Jinak tu i tancujem, ale vzdy bez dudliky. Treba je nejaky duvod, o kterem nevim. 😀 😀

minea
4. kvě 2010

Jé, kativka, ty mi mluvíš z duše!! Taky to vidím tak, že zašpuntování dítěte není řešení problému, ale jen jeho přebití. A to nemluvím o riziku při kojení. Dcera viděla dudlík poprvé v roce a půl, v puse jiného dítěte a ptala se mě, co to je 🙂.
Predilekcí jsme si taky prošli. Je dobře, že to řešíte takhle brzo, naše pediatrička to trochu zanedbala a cvičit jsme začali až skoro ve 4 měsících, kdy už byla zjevná asymetrie celého těla. Byla to řehole, ale zlatá vojtovka! I přes všechno to trápení a psychický nápor je fakt zázračná.

ducky
4. kvě 2010

Kativ tak třeba já jsem v noci nechtěla malou brát do postele, psala jsem už výš, že mám dost tvrdé spaní a bála jsem se, že jí zalehnu. A vzhledem k tomu, že byla trochu nespavá a rozhodně se nebudila hlady ani prdama, ničím jiným, najeli jsme na dudlíka, ptž ten jí vždy během chvilky uklidnil a zase spala dál.
Další důvod, jsem až příliš ohleduplný tvor, takže když mi malá brečela v MHD, na poště, v krámě a tak podobně, nechtěla jsem, aby svým pláčem rušila okolí, dostala dudlíčka a byla zticha. Možná namítneš vystoupit, odejít a tak, ale ono to kolikrát nejde. Anebo ti to přijde jako blbý důvod a nechala bys Matýska plakat, však lidi okolo to vydrží, což máš taky pravdu, jenže prostě moje výchova byla taková, abych co nejméně obtěžovala svoje okolí a to nejde jen tak přejít.
Já měla trauma i v porodnici, ptž malá bulela hlavně v noci. A to jsem byla na nadstandardu a stejně jsem měla pocit, že moje dítě budí celé okolí. ☹
Jak to šlo, tak jsme malé dudlíka přestali dávat, bohužel nám zůstal na spaní a zatím bez něj usne akorát když už je opravdu hodně unavená. Pomalu ho chceme odbourat, tak snad budeme úspěšní. Rozhodně ti držím palce, aby se ti podařilo dudlíka nedávat, aspoň to budeš mít pak jednodušší, i když třeba si Matýsek začne cucat prsty a to je ještě horší odnaučování, co jsem tak slyšela. ☹

ducky
4. kvě 2010

Mineo o riziku při kojení fakt nevím, neslyšela jsem o dítku, které by při používání dudlíku přestalo chtít bradavku. A dětí mám kolem sebe dost a dost. Tím samo nechci tvrdit, že se to stát nemůže, jen prostě z praxe ze svého okolí nevím o takovém případu.
Zrovna tak vím o spoustě dětí, které braly láhev i bradavku a bylo jim to jedno a před tím se taky varuje. 😔

monivo
4. kvě 2010

ahoj holky, dnes mi říkala máma, že jedné kolegyně snacha ve čtvrtek porodila v Krči chlapečka. Už je pustili domů a teď mají problémy. Zatím se jí asi pořádně nespustilo mléko, prý snad už jeli do Krče půjčit odsávačku. Malej se jí blbě přisává apod. Jak je možné, že jí pustili domů, když jim nejde kojení? Dost mě to překvapuje, když si hrají na laktační ligu. Nebylo by řešení tam jet a nechat si tam poradit? To by se jí mohli více věnovat, ne?

renejaarudolf
4. kvě 2010

tak moja dcera mala dudlika od 2mes. do 2 rokov a kojila som ju v pohode do 2,5 roka.takže je to ozaj individualne, ale je pravda že dost trvalo kym si odvykla od neho.

ducky
5. kvě 2010

Monivo tak asi se to stát může. 😔 Moje švagrová měla taky problém s mlíkem, takže dokrmovala. Měla být v porodnici o den déle, ale pak jí večer propustili, ptž měli plno a potřebovali lůžko a u švagrové už bylo jasné, že více mlíčka mít nebude a že prostě bude muset dokrmovat. Tak to je tak jediný, co mě napadá 😔

René a jak jste se ho zbavili? Já o tom furt přemýšlím, už jsem načetla nějaké fígle. Co zabralo u vás?

cervikova
5. kvě 2010

U nás jsme to s dudlíkem vyřešili tak,že jsme ho dali čertovi (synovi bylo 2,5roku) a byl klid.Jen mi potom přestal spát po obědě.No jo holt je něco za něco.Jinak nelituju ,že jsem mu dudlík nacpala 🙂 ,ale je to každého věc,jestli dá nebo ne.Mám druhého chlapečka (3týdny) a už taky statečně dudá. 😀

adelaz
5. kvě 2010

Ahoj tak já dudlíka dávám, ale jen po přebalení a po krmení když vidím, že je unavený a nemůže usnout nebo je nevrlý... Takže nejdřív samozřejmě řeším proč pláče a pak buď usne bez a nebo s... každopádně si myslím, že je to úplně jedno... prostě rodič, který se dítěti věnuje a chce ho odnaučit na dudlík tak ho odnaučí... třeba to chvilku bude trvat, ale dá se to... Jinak přesně jak píše ducky, taky jsem klidnější když malej neřve když jdu k doktorce nebo do krámu a tak... takže ať si cumlá hlavně ať je spokojený...🙂 já cumlala taky, brácha taky moji rodiče taky a všichni jsme se odnaučili🙂

kativka
5. kvě 2010

Uf, tak jste me trochu uklidnily,ze neni zadnej padnej duvod dudlika davaT 🙂 Dokonce nam vcera na rehabce rekli,ze je fajn,ze nedavame dudliky,ze ma moznost si cumlat ruce a tim ziskava vice podnetu. tak nevim, dudliky mame pro jistotu tri a doufam, ze se nam nase presvedceni povede udrzet.

minea: nam pediatricka taky nejdriv tvrdila, ze je jeste cas, ale na neurologigi nam rekli, ze do 6 tydnu, tak jsem si proste nechala doporuceni napsat,protoze radsi pojedu zbytecne, nez ho pak trapit, uz ted rve tak, ze to sma skoro nezvladam :(
ducky: na jednu stranu te chapu, ale s temi lidmi v autobuse nejsem tak dlouho, tak to hold musi vydrzet. to bych mu ho spis dala, aby se netprali, kdyz ho nemuzu pochovat, ale jen kvuli cizim lidem si zavarit na "zavislost", to se mi nechce 😀 ale ono je to o tom, ze je jeste malinkej, takze v buse jezidme minimlane a vzdycky nastesti spi, jen co zacne vriskat, budu premyslet jinak 🙂 v porodce jsem teda v noci s nim nejela ani chodbu, aby nebudil sici maminky, ale to bylo neco jineho, tam slo o delsi caovoy usek

mandragora10
5. kvě 2010

Tak my taky dudame...jen kdyz rve a nemuze usnout....kazdy pediatr na to ma jiny nazor...v porodnici nam je zakazali, nase pediatricka mi zase rekla, ze dudlik je fajn - lepsi nez kdyz si dite cuca palec, pry se to hur odnaucuje....dudlik diteti proste seberes, ale palec ne, navic se pry diky dudliku uci aspon dychat nosem a nam pry pomaha i proti blinkani. Tak pak aby se v tom clovek vyznal....asi je nejlepsi to vyzkuset primo na diteti, co mu vyhovuje vic.

jajinka27
5. kvě 2010

kuk 🙂 hlásím se po 3 dením maratonu s 10 dětma a matkama 😀

monivo...já si nikdy Toma do postele nevzala až nedávno když mu rostl zub a byl opravdu neklidnej a furt plakal, já jsem prostě proti tomu a myslím si že jsem jedna z mála co měla s Tomíkem opravdu velké problémy se spaním, fakt libůstka...
dudlík taky nechtěl do 2 měsíců vůbec až pak vzal tu kytičku ale zvykal si dlouho

jajinka27
5. kvě 2010

dudlík máme, je závislák, střídá klidně dva ale já to neřeším, lepší než cucat prsty, popřípadě paroháče kterého kamarádka nemůže odnaučit....
a já to mám jako Katka s tím řevem a lidma

ad kojení, kojila jsem a dudlík měl taky, problémů s kojením jsme měli hafo a proto jsem to v půl roce přestala řešti a přešli jsme na UM 😉

adelaz
5. kvě 2010

Holky spí vám prckové za tmy a nebo máte malé světlo rozsvícené???
Já musím všechno překopat, začala jsem spát s malým v obýváku na sedačce abychom nerušili tatku (mám tu rozsvícené malé ssvětlo celou noc), mám tu přes den i postýlku... takže se mi to nechtělo stěhovat... malej ale spí se mnou na sedačce...teď ale zjišťuju že je to asi špatně...
Dneska se přestěhujeme do ložnice a budeme zápasit tam... malej bude v postýlce aby si tam zvyknul a holt budeme večer tatku budit... uvidíme jak to půjde...

sabua
5. kvě 2010

Ahoj děvčata, asi před 3 týdny jsem objevila vaše stránky a od té doby je pilně pročítám. Dudlíky zatím neřeším, dnes mi na kurzu říkali, že zezačátku nejsou vhodné, protože kazí techniku kojení, ale z praxe zatím nemohu posoudit. Já spíše vyhledávám informace o porodu v Krči, který když všechno dobře půjde, bude + - 7.7.. Jinak je mi 40 a jsem prvorodička, mám ale 10 letého syna, který se zatím na ségru těší. Tak vám i vašim dětem přeju hodně zdraví. PS trochu teď musím řešit těhotenskou cukrovku, jsem na dietě a mám pořád hlad, zhubla jsem 1,5 kg za 14 dní. Máte některá tip jak se nasytit a neriskovat zvášenou hladinku... Díky

ducky
5. kvě 2010

Adel rozhodně bych to otočila, ty s malým v ložnici, manžel na gauči. Potřebuješ kvalitní spánek, aby jsi nabrala síly a mohla se starat o malého 😉 A jinak my spali a spíme ve tmě, jen na usínání u malé svítí modré světlo od chůvy. 😉

Sabuo doporučuju ti stránky www. tehotenskacukrovka.cz Jsou dělané přesně podle poradny u Apolináře, kde působí nejzkušenější a vyhlášená Dr. Moravcová. Jinak bys měla mít 250 g sacharidů za den, ale samozřejmě pomalé cukry, tzn. žádné sladké a tak. Je to tam fakt přesně popsané, musíš vážit a počítat. Já ti např. popíšu můj jeden stravovací den:
8.00 houska s máslem (max 40 g sacharidů)
10.30 jogurt s ovocem (max 30 g sacharidů)
13.00 vařené nebo pečené maso + příloha (brambor, rýže, těstoviny - max 60 g)
16.00 ovoce nebo někdy kousek štrúdlu bez cukru (max 30 g)
19.00 zeleninový salát, např. šopák + kousek pečiva (max 60g)
22.00 houska s máslem
Jinak v sekci těhotenství je diskuze o těhu cukrovce, tak když tak tam načerpáš další info, přeci jen tohle je diskuze o porodnici a nikoliv o cukrovce 😉

adelaz
5. kvě 2010

ducky: jojo taky si myslím, dneska mám nějakou plačtivou mám pocit že dělám všechno blbě.. asi to je tím, že malý přestal přes den tak dobře spát a je to náročnější...

kativka
5. kvě 2010

adel to znam, kdyz uz jsme mela pocit, jak je matysek hodny a pres spi, tak prestal a plakal. od te doby ho uz moc nechvalim, on jakoby to slysel a zas se rozjede. zjistila jsem, ze se mi kolikrat ho vyplati pres den uspat. driv usinal sam, ted ho musim capnout, sednout na mic, pustit dadu (nesnasim ji, ale matysek usina zasadne pri kravy, kravy, jak si vlastne povidate 🙂 🙂 ) a on usne. sice treba jen na 15 minut, ale i ty jsou cenny. rozhodne nemam pocit, ze bychom se po sestinedeli nejak sehrali, kazdej den me prekvapuje- v tom dobrym, ale i v tom spatnym

jinak dneska poprve rval v autobuse, asi se vas chtel holky zastat a musim uznat, ze mi to bylo vuci lidem neprijemne, ale vedela jsem, ze ma desnej hlad, takze dudlik by to stejne nevyresil, tak jsme to proste museli zvladnout. nastesti to byli 3 stanice.

zacinam tu rehabku nezvladat, on je vzdycky chudak tak hotovej, prijde tam jako pohodovy miminko a po 45 je z nej nestanicek. ocicka uplne cerveny, zality slzickama a uz ani nema silu plakat, jen "heka" a kouka na me hrozne zklamane, zejsem ho neochranila, kdyz volal o pomoc :( ja vim, ze je to pro nej dobry a nesmim byt mekota, ale kdyz na vas vase dite takhle kouka, tak je celej den nalada v ...

monivo, jak dopadla ta znama? zvladaji to nejak?

kativka
5. kvě 2010

adel: my se snazime mit tmu, jen takovou tu diodu do zastrcky, abychom se uplne nezabili, kdyz pro nej jdeme do postylky 🙂 myslim si, ze pri tme lepe pochopi rozdil mezi noci a dnem. aspon matysek jo. od 6 je vzhuru, tak se tesim na zimu az bude dlouho tma 🙂

sabua
5. kvě 2010

Ducky: a to ti stačí? Já mám pořád hlad. Ale co mne drží nad vodou je, že po porodu GD zmizí, těším se na větrník 🙂

ducky
5. kvě 2010

Adel takových stavů ještě bude 😉 Já měla pár dnů po příchodu z porodnice sto chutí otevřít okno a dát malou prvnímu, kdo půjde kolem 😀 Bylo to po dvou naprosto úděsných nocích, kdy to završila vstaním v 5 ráno 😀
Hlavně se nijak nebraň pocitům, jestli se ti chce brečet, tak breč, ono se ti uleví 😉

Kativ tak s tím chválením si udeřila hřebíček na hlavičku a nedělej to 😀 My taky vždycky v diskuzi pochválily naše děti a ty nám to daly hned sežrat 😀 😀 Takže jsme postupně přestávaly a přestávaly a ony byly samozřejmě čím dál hodnější 😀 😀

Sabuo stačí. Jak začneš jíst pravidelně, tak budeš mít menší pocit hladu. Jen si nepředstavuj, že k obědu sním 60 g brambor, to je jen celkový počet sacharidů. Např. brambor má ve 100g 14,8 g sacharidů, takže výpočtem dojdeš k tomu, že brambor můžeš sníst 400 g. A to k nasycení rozhodně stačí. Navíc maso můžeš neomezeně, to je bílkovina, samozřejmě pokud je vařené nebo pečené ve vlastní šťávě. Jakmile je to omáčka, musíš ubrat přílohu a tak.
Ty nechodíš nikam do dia poradny?

jajinka27
5. kvě 2010

adel...jeee ja bych mohla vypravet , ja mela sestinedeli jako lahudku fakt, nejdriv jsem se nemohla srovnat s tim ze mam syna misto dcery, rikala jsem si ze holka by tak nervala a spala lip, pak kdyz rval, brecela jsem taky, nevedela jsem co s nim mam delat, dala bych ho v tu chvili komukoliv.... ale vse se srovna neboj, hlavne to nekomu vzdy rekni co te trapi

jo a my máme tmu, jen dioda od chůvičky a teď už ani ta ne, má tam tmu jak v pekle 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru