Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
20. kvě 2010

Adel super, že zabraly kapky. Tak teď už bude Markus jen zlaté miminečko 😀

Ankava já do FTN volala ve 12tt, zaregistrovala jsem se a pro razítko jsem tam jela asi o týden později. Fakt v pohodě.

Syraell nevím, jak Apolinář, ale do Podolí je drsná registrace. Musíš naběhnout přesně 14+0 a ještě tak v 6 ráno, abys měla místo jisté. Stojí se tam fronty 😝 Nejen kvůli tomuhle bych tam teda nerodila.

Pomóc, moje dítě je snad otesánek 😀 Chodí pod skříňku se sušenkama a křičí šinky, šinky 😀 😀

kativka
20. kvě 2010

ducky tak to chapu, taky radsi jezdim k babickam na navstevy, nez oni k nam, protoze kdyz jsou tu, je to prace navic, nikoli naopak. a ja uz mela pocit, ze neumim efektivne vyuzivat babicka, kazdej si pochvaloval, ze kdyz prisla bababi, tak si odpocli a ja to mela naopak, tak jsi me potesila.

hrusti - fakt tak dlouho? my mame presne to samy, hlavicka na jednu stranu a z toho asymetrie celeho tela, sice se to lepsi, ale furt to tam je :( ja doufala, ze s tim, jak bude past kone a tak, ze se to bude rovnat samo a ze uz ho nebudu muset tak dlouhou mucit. jak casto jste cvicili? a jak? my ho mame na boku mackat k podlozce a druhou rukou vytahovat do dalky, nebo ho mame drzet, prsty zaseknout jako hacek za panevni kost a jakoby ji chtit otevrit. no zkousela jsem to na manzovi 😀 a ani jsem ho za tu panevni kost nechytla, jak mu to bylo neprijemny 😀 kam jste jezdili?

blanches diky. snad uz bude lepe

koukam, jak vam vsem prckove rostou. no my uz mamem 60 cm a to se narodil jako 48centákovej 🙂 no v korbe dlouho nevydrzi

adel jsem zvedava kolik tam bude v pondeli lidi, kdyz jsem tam byla naposledy, cekala jsem 1,5 hodiny a to jsem sla hned rano, takze tentokrat asi pujdu pozdeji. super, ze kapicky zabiraji, hned je o starost min, co?

hrusti
20. kvě 2010

Kativ, ty rehabky vetsinou byvaji dlouhodobe. Nam rovnou fyzioterapeutka rekla, ze nas vyradi z evidence, az bude prcek lezt 😉 Zacinali jsme cvikem, kdy se macka bod bod zebrem a jakoby vytahuje hlavicka, postupne pridavala jine cviky. Vzdycky jsme meli max. 2 cviky, meli jsme cvicit 4 x denne, ale zvladala jsem to tak 3x, pak jen 2x denne. Ne vzdycky byl prcek dobre v dobre nalade, aby se s nim dalo cvicit s minimem revu 😔 A jestli ma prcek asymetrii, tak jen pasenim koniku se to nespravi, ta vojtovka je urcite lepsi a zabira! I kdyz ted necvicime, tak chodime na kontroly k neurologovi... opravdu je to beh na dlouhou trat. Pevne nervy!!!

adelaz
20. kvě 2010

kativka: no zrovna jsem mluvila s kamaradkou a ta tam jde taky v pondeli na kontrolu... ach jo snad tam s malým nebudu čekat tak dlouho... to by byl fakt opruz...

ducky: no zlatý není, ale stříbrný jo🙂 kapičky snad zabírají, ale asi je ráno přes den jsme museli pomahat... no uvidíme jak to bude pokračovat jestli to bude lepší a lepší🙂

ducky
20. kvě 2010

Kat jj, chápu to až moc dobře. Fakt jen ta moje máma je pomoc, jinak mě to spíš vyčerpává. ☹ Ale já bych si zas tak nepomohla ani kdybych k těm tchánovcům jela, sice bych nemusela vařit a chystat, ale zase bych musela mít oči ještě víc na šťopkách, ptž to absolutně nemají přizpůsobené dětem ☹ A rozhodně nechci, aby si malá cvakla nějakého čističe např. ☹

Adel určitě se to bude lepšit. Jednak kapičky a pak, až se začne trochu pohybovat, přetáčet a tak, tak se ty střeva dají do pohybu. Neboj. Holt to musíte teď vytrpět ☹
Já se toho taky děsím, kór když tu mám jedno dítě. Jako jestli malej bude trpět na prdy, tak nevím nevím, jestli nebude budit malou. Teď to momentálně ale nechávám koňovi, ten má větší hlavu 😀

mandragora10
21. kvě 2010

Adel, tak my mame problem s vykakanim zase brzy po ranu - mezi treti az sestou ranni, tlaci treba hodinu, obcas uleti nejakej prdik, ale kakani ne...no a kdyz zacne rvat, musime rourkovat. Jinak pak behem dne je v pohode, brisko, prdiky ani kakani ho netrapi. Tak si rikam, ze kdyz treba od osmi vecer spi, je v klidu, moc se nehybe, tak mu to pak jde spatne. ☹
Uz se tesim, az bude pohyblivejsi, snad ho to pak prejde.
Holky, jak casto behem dne davate mrnouska na brisko, aby trenoval paseni konicku?Nam se to zatim mco nelibi, hlavicku sice drzi, ale po minute odpadne, zacne rudnout, pak rvat a je po cviceni...takze na to mam nervy tak maximalne trikrat za den.

ducky
21. kvě 2010

Man tak já dávala malou na bříško v každé pauze mezi kojením. Měly jsme rozestup 3 hoďky, takže vždycky tak po hodině, pokud spala, tak dýl. Taky někdy řvala, ale na tu chvíli se to vydrželo 😉

blanches
21. kvě 2010

Man nám původně doktorka řekla ať ho dávám na bříško na chvilku tak 4 denně, tak jsem tak praktikovala. Honzíkovi se líbilo a já byla nadšená. Když jsme měli poradnu v 6 nedělí, tak mi řekla ať ho na bříšku nechávám, dokud ho to bude bavit a čím častěji tím lépe. Jenže jakmile jsem ho nechala déle než tu chvilku co před tím, tak se začal zlobit. Teď už vydrží i 7-8 minut, než se začne vztekat. Ale nemůžu ho dávat tak často jak bych chtěla, protože mi potom blinká (hodně), takže dávám vždy před kojením 😉 a jen přes den a i tak se někdy poblinká, takže tak 5x denně na dobu co ho to baví, takže + - 7 minut , doufám, že to není málo 😅

ducky to chápu, že tě to moc nebaví když jsi na návštěve a běháš všude za malou, to tchýně je šikovná, má natrénováno od švagrové, ale zkátka je daleko 😅

ducky
21. kvě 2010

Blan tak tchýně má taky 7mi letého synovce, ale naprosto svojí hlavu. A to já nestrpím.
Jako když byla malá ještě menší, tak jí manža u nich přebaloval, byla zrovna pokaděná. My jí zadeček utíráme ubrouskama už od miminka. Tak jí začal utírat a ona furt vem ji do umyvadla a umej jí to. On že ne, že to děláme takhle. Ona mu jí sebrala, odnesla do koupelny, malá pochopitelně řvala jak když jí na nože berou, zadek jí umyla a přinesla jí zpátky. Vrchol všeho ale byl, že měla v pipince hovínko. Já byla tehdy hodně nas.... a tohle má u mě schovaný. A taky jsem byla naštvaná na manžu, že nezasáhl a nechal si jí vyrvat. Já bych byl ráznější.
Nebo teď v neděli, můžu jí dát šunku? Já říkám ne, má za chvíli sváču. A co myslíš, za minutu vyjde malá z kuchyně a drží šunku v ruce. 😠 Vůbec její názory na jídlo, že dítě má ochutnat od všeho trochu, tak to ted fakt těžko. Jí chtěla cpát kulajdou plnou hub 😠 😠 😠 Anebo mi jí pak nacpe čokoládou? Malá to fakt nepotřebuje, je akorát. Neříkám, že jsme jí nedali ochutnat, ale fakt kousnout, líznout a víc nic. A když vidím, že už teď dostává figurky k Mikulášovi a Velikonocům, lentilky apod., tak je mi mdlo, že jí to budou dávat, až tam nebudu. 😠 ☹

blanches
21. kvě 2010

ducky tak to chápu, Honzíkovi moc dobře ubrousky nedělají, tak používáme žínku a ubrousky sem tam, hlavně na cesty. Nesnáším když mi někdo kecá, že to takhle nemám dělat a dělat to jinak. Oni hodně mají zažito, že dříve to tak dělali, tak proč by to nešlo dnes. Hlavně dříve nebylo tolik čokolády a všech blbostí, protro nás tím necpali a teď se snaží to vynahradit vnoučatům. 🙄 🙄

ducky
21. kvě 2010

Blan jj, není to jednoduché. Navíc já naprosto nesouhlasím s jejich výchovnýma metodama. Ne samo se všema, ale některé věci jsou pro mě dost zásadní. Kdybych se mohla spolehnout, že tam nechám přesné instrukce a budou dodržovány, tak možná, jenže mě je jasný, že jen by za mnou klaply dveře, dělo by se tam věcí. 😠
Vím, že tam jednou bude zůstávat, ale zatím to jednak není potřeba a druhak to už snad bude mít i svůj rozum. A hlavně potřebuju, aby uměla mluvit a vše mi naprášila 😀
Ještě jedna věc mi přijde vtipná, přesně jak píšeš, mají něco zažito. Ale to měli i jejich rodiče a oni taky nesnášeli, když se jim do toho kecalo. A teď to dělají nám. 😝 🙄

mandragora10
21. kvě 2010

Ducky, Blanches...diky za odpoved.
Blaches...ja resim uplne stejny problem, Tomasek ma reflux, takze taky porad blinka a kdyz je na brisku, tak specialne. Takze to taky muzu praktikovat jen pred jidlem....no a to uz je vetsinou hladovej, tak se vzteka a moc se mu do toho nechce. Ale kdyz nahodou jo, predvede ukazkove paseni koniku 🙂
Ducky, teda, to jsou zazitky...doufam, ze Tomikovy prarodice budou rozumejsi a budou respektovat moje nazory!!!Jinak nam hrozi hadky v rodine 🙂

syraell
21. kvě 2010

Holky, nestalo by za to zalozit si novy tema? Ja vzdycky dojdu pro nejaky info o Krci a ta se neresi ani omylem 😀

minea
21. kvě 2010

syraell, myslím, že máš pravdu, jsme často off-topic 😅.
Už před časem si zdejší maminy založily téma v Regionech nazvané
Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II, taky bychom mohly založit nějakou obdobu s rokem 2010 😉

minea
21. kvě 2010

Jinak holky, měly jste pravdu, dr Smrčina je fakt k sežrání 😵

kativka
21. kvě 2010

hrusti, tak to jsi me nepotesila, ale mozna diky ti. páč já bych usla na vavrinech a myslela bych si, ze to bude lepsi samo od sebe. takze dneska uz zas bude cvico :(

jsem pro, zalozit novou diskuzi, maminy, co sem vlezou kvuli krci maji jaksi trochu problem dobrat se informaci. tak bychom jim to mohly usnadnit

adelaz
21. kvě 2010

Měla jsem stejný nápad, ale nějak jsem se to bála vyslovit😀 tak jak se to bude jmenovat a kdo to založí?🙂

ducky
21. kvě 2010

Chichi, to bylo naše témátko, dokonce jsem zakladatelka. Ale opustily jsme s holkama koně, ptž se tady nedaly témata zamknout a to nás nakonec vyštvalo. 😔

mandragora10
21. kvě 2010

Holky, pres vikend tu asi nebudu, tak pokud zalozite novou diskusi, dejte vedte, kde vas najdu 🙂 Peknz vikend, my poprve vyrazime s Tomaskem k pritelovym rodicum, prvni delsi cesta autem a noc v cestovni postylce, tak snad to zvladneme!

hrusti
21. kvě 2010

Kativ, nechtela jsem te nijak strasit 😅 Promin 😉 Dokud je prcek maly, tak se s nim lip cvici. Jak pak bude rust, tak bude mit vic sily se s tebou prat a to bude teprve zuzo 😉 😝

blanches
22. kvě 2010

ducky, tak máš natrénováno, založíš pro nás 😀 😀 ? Jako, že k Vám chodily i jiné holky diskutovat? 😅

minea
22. kvě 2010

blan, né, to když nějaká skupina diskutuje delší dobu a pak se už holky znají, tak se začnou probírat i milenci, a na to je potřeba mít soukromé téma 😀 😀 - nebo jak to bylo, ducky?

eliska_v
22. kvě 2010

Ahojky holky.
Mám na Vás dotázek... V září budu rodit v Krči a chci se zeptat co všechno je potřeba mít připravené dopředu. Jestli ňáké papíry... A jestli až budu chodit na kontroly do nemocnice jestli se musím dopředu objednat? 😅
Děkuju za odpověď 😵

ducky
22. kvě 2010

Blan klidně založím, to není problém 😉

Mineo 😀 😀 Jako tak i tak, teda né že bychom zrovna chtěly probírat milence, ale už jsme se prostě chtěly bavit více soukromě, ptž se opravdu známe, i osobně. Navíc tady nás četly (nebo stále čtou) sestry z poradny, takže nás patrně četly i tam a taky tam občas zavítaly nezvaní hosté. Od všeho kousek.

Tak se holky jen domluvte, jestli chcete uzamčenou diskuzi nebo veřejnou 😉

Elisko v 35 tt musíš dojít do porodnice na sepsání dokumentů. Chtějí i třeba rč. partnera, tak na to pozor. Sepíší s tebou i rodinnou anamnézu, k tomu ti ale dají i papír sebou domů, ptž si samozřejmě nemusíš na vše vzpomenout nebo vše vědět, takže pak v klidu obvoláš rodiče, zeptáš se, vyplníš a tak. Zároveň s tímto dostaneš i papír o jménech a to je myslím vše.
Tohle vše pak bereš k porodu + průkazku + pokud nejste s partnerem manželé, tak papír z matriky, aby mohlo mimi dostat jeho příjmení.
Ve chvíli, kdy tam jseš na sepsání, můžeš se objednat rovnou do poradny, nebo si tam pak zavoláš, záleží, do kdy si tě nechává tvůj gyndr. Většinou od 36tt se chodí do porodky 😉 Ale určitě se objednat musíš.

eliska_v
22. kvě 2010

ducky: Děkuju moc... Stejnak se budu ptát asi ještě několikrát... 😉
A jak dopředu je nutné se do té porodky na prohlídky objednat? Jsem jak trdlík... 🙂

ducky
22. kvě 2010

Elisko poprvé se objednáš při tý registraci a pak už tě budou objednávat v poradně vždy na další týden 😉

bloumik
23. kvě 2010

Ahoj holky,

chtěla jsem poprosit, jestli budete zakládat soukromou skupinu, jestli bych do ní mohla mít taky přístup. 🙂 Sice jsem v Krči ještě nerodila, ale doufám, že na podzim porodím. 🙂
Jo a jinak se nám asi s manželem podařilo to, co jsem si teda já moc přála...manželovi to bylo jedno 😅 ...a vypadá to teď napodruhé na kluka. 🙂 Takže páreček. 😵

eliska_v
23. kvě 2010

ducky: Registrovaná k porodu jsem už v krči... Ležela jsem tam v 10tt a sestřička mi sama říkala, že je lepší se zaregistrovat už takhle brzy a že je možná už pozdě, ale naštěstí měli volný termín... 😅
Takže až mi dr. při další ko řekne že se mám už objednat do nemocnice, tak se tam zastavím a objednám se.. 😉

Jinak pokud budete zakládat jinou soukromou diskusy, tak bych do ní taky ráda patřila... 😉

bloumik: Tak to je hezké, že se Vám povedl páreček... Já jsem chtěla první holčičku a koukám, že Tvoje dcerunka se jmenuje Veronika, to jméno jsem chtěla pro tu naší princeznu, ale čekáme chlapečka, takže snad druhé mimčo bude holčička 😉 😵

ducky
23. kvě 2010

Bloumik gratulace 😵 😵 Nám se taky zadařilo, i když my jsme si původně říkali, že druhá holka by byla fajn. 😀

Elisko né tuhle registraci, jsem myslela tu v 35 tt, to sepsání dokumentů 😀 😀 Teď se prosím do poradny v Krči ještě neobjednávej 😀 😀

eliska_v
23. kvě 2010

ducky: Vidíš jo... prvorodička a nevím nci!! 😀 😀 neboj te´d bych se neobjednávala,.... zas takový trdlo nejsem! 😀 🙂
Už je to na mě moc info..Co člověk všechno musí... Je toho čím dál tím víc:: 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru