Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

katchula
5. kvě 2008

Marcet, tak to chápu, mě stačila rekonstrukce bytu a to je proti stavbě úplný prd 😀 Jinak už rok a půl makáme na domku za Prahou, který jsme si koupili, že tam jednou budu s dítětem na mateřský bydlet přes léto a přítel bude dojíždět do práce do Prahy. A snad to i vypadá, že se to všechno stihne. Což je neuvěřitelný!!
Tak Ti přeju ať Vám to jde od ruky 🙂

matru
5. kvě 2008

Petule, na šestinedělí plno nebylo,bylo pár volných míst, ale hrozně se to točilo, ve středu nás odcházelo domů asi 10, ale zase se spousta dětí narodilo 🙂 a nadstandart byl plný, ale já se na něj ptala jen při příjmu, pak už ne, protože jsem měla v pohodě porod, tak už jsem ho nepotřebovala...kdybych rodila císařem, tak bych o něj bojovala 😀 😀 Marcet ahoj a přeju at vám domeček rychle roste a brzo se dočkáš miminka 🙂 🙂 🙂

marcet
5. kvě 2008

katchula:díky,no nám to bude stavět firma,ale stejně..to nechci vidět🙂

matru:díky a co malá? 🙂

petule.h
6. kvě 2008

ahoj holky,
no jsem ráda, že bydlíme, byla to hrůza, já se sice o nic nestarala, ale jak jsme se začali stěhovat, tak začali nervy, všude bordel, nikde pomalu nic, jen to základní, takže skříně na ty jsme čekali ještě 2 měsíce, tak jsme hledali hadry po krabicích 🙂 , ale je fakt že v dubnu co se narodil malej užto tak nějak vše bylo dokoupené, pač jsem šlápla manželovi na krk, že to musí být 🙂 .Jinak nám stavba trvala se vším 1,5 roku.Ono hrubá je dobrá, ale pak to uvnitř voda, topení, elektřina, kuchyň...jinak doporučuji všem kdo bude mít barák na 2 patra centrální lux, já ho nechtěla a teď jsem fakt š'ťastná.

matru
7. kvě 2008

teda holky, já jsem tady asi jediná kdo nemá barák 😀 no ale na úklid mi naše 3+1 bohatě stačí 😀 😀 Marcet malá je v pohodě, na dnešek spala od půlnoci do šesti 🙂 🙂 🙂 a přibrala za 5 dnů 150g a od porodu už 400g 🙂, jediný co nás trápí je to ublinkávání,nevím jestli má GER nebo se přejídá...dr. říká, že asi obojí, tak uvidíme co bude dál, ale když jinak pěkně prospívá, tak to asi nebudeme řešit...akorát máme hromady prádla denně 😀 😀

katchula
7. kvě 2008

matru, já bydlím v paneláku 3+1 - ale opravdu miniaturní. Ten domek co jsme koupili je spíš takový víkendový nebo letní sídlo - jak mu říkáme 🙂 V zimě by se tam bydlet moc nedalo, je tam špatná příjezdová cesta, leda, že bysme si pořídili nový auto, nějaký terénní jeep 😀

Vidím, že malá Ti děla samou radost, to je pěkný spáč 🙂 A co to je prosím tě GER - slyším to prvně. Tak ať Vám dál jen a jen prospívá a dělá radost 😉

matru
7. kvě 2008

ahoj Katchulo, GER je gastroezofageální reflux a je to v podstatě návrat obsahu žaludku zpět do jícnu, takže mimi pořád ublinkává, není to nic hroznýho a pokud prospívá tak se to ani neléčí, můžou se dávat nějaký zahuštěný mlíčka, ale když kojím tak se mi do toho nechce...to letní sídlo je super, aspon budes s mimčem porad venku, my mame chalupu, tak taky vypadneme z Prahy na celé léto 🙂

katchula
7. kvě 2008

Aha, díky za vysvětlení, to víš, já se v tomhle vůbec nevyznám - aspoň zatím 🙂 Tak to je v pohodě, pokud teda nevyblinká všechno a něco jí taky zůstane v žaludku. Což určitě jo, když přibírá.
No ono je to asi nejlepší řešení vypadnou v létě z Prahy – hlavně z bytu teda – někam na vzduch. My razíme na chalupu zítra k rodičům přítele do jižních Čech, tak se těším. 4 dny volna to je paráda 😉
Akorát jsem nějaká nastydlá, hlavně kašel mě trápí. Dneska jsem se v noci kvůli tomu skoro nevyspala, protože mě to budilo každou chvíli ☹ Takový ten dráždivý kašel, tak se chci zeptat v lékárně co bych si mohla na to koupit. Četla jsem, že je vhodná vincentka, tak uvidím. Snad mi poradí.

vrana
7. kvě 2008

katchul, zvažuješ to cvičení a kurzy v Krči? Kdy se případně chystáš?

katchula
7. kvě 2008

vrana no mě přijde, že je ještě dost času, tak jsem se o to zatím moc nezajímala. A od kdy se to doporučuje - myslim od jakého měsíce tt, nevíš?

vrana
7. kvě 2008

No to přesně nevím, ale většinou 4-5. měs. už chodí.

katchula
7. kvě 2008

Aha, tak to jsem vůbec nevěděla, já myslela, že to se chodí až někdy ke konci těhotenství 😲 No tak to zkusim zjistit co a kdy v tý Krči nabízejí. A taky za kolik. Já pracuju v centru, tak uvidim, jestli by nebylo časově výhodnější chodit někam blízko práce.

vrana
7. kvě 2008

je jej, tak ke konci už by to asi moc nemělo smysl, kvůli kondičce, to chce průběžně 🙂 Já jsem si zjišťovala kurz ve Vodičkový, ale je to dost drahý a navíc jsem si říkala, že by mohlo být fajn poznat por. as. z Krče, které ty kurzy vedou.

katchula
7. kvě 2008

Aha, tak to zní celkem rozumně s tou kondičkou. Mimochodem já bohužel nemám kondičku tak jako tak žádnou. Skoro vůbec jsem nesportovala ani před otěhotněním, takže je to se mnou bída, funim už teď jen než dojdu na metro 😀 No je fakt, že by mohlo být fajn jít na ty kurzy do Krče jak kvůli por. asistentkám, tak kvůli tomu prostředí. že by tam člověk byl aspoň zvyklý než tam začne chodit do tý poradny před porodem. Mrknu na jejich stránky večer až budu doma.

katchula
7. kvě 2008

Tak jsem se na to mrkla hned teď. Mají na stránkách jen dva letáčky, 1 o cvičení a 1 o tom předporodním kurzu. Ovšem o tom cvičení jsem se z toho letáčku nic moc nedozvěděla, jako třeba v jakém měsíci se chodí nebo jestli je to jedno, to tam teda nenapsali. Ale zaujalo mě, že je to pouze v malých skupinkách, maximálně 4 maminky, to může být fajn. Na ten předporodní kurz bych asi chtěla jít, ať jsem aspoň trochu v obraze 😉

Zajímalo by mě jestli některá z holek co tu jsou nemá s tím cvičením nebo kurzem v Krči zkušenosti??

marcet
7. kvě 2008

Matru:tak to jsem ráda,že Vám malá dělá jenom radost...co se dává na to blinkání,tak to je NUTRITON,ten se podává před kojením a docela zabírá..odstříká se mlíko do něj se přidá jedna odměrka toho Nutritonu a stříkačkou se to tomu miminku dá...ale uvidíš...třeba se fakt jenom přepíjí...důležité je,že přibývá na váze ;)

petule.h
8. kvě 2008

Ahoj holky, je jedno, kde bydlíte, hlavně , že jste tam š´tastné 🙂 , v baráku jsem nikdy před tím nebydlela a sama se tu bojím v noci , no hrůza...ale výhodu tio má zahradu to jo, že nemusím od rána do večera courat někde s kočárem, ale to je jedno.
Katchula. můžeš cucavé bonbony a hlavně jitrocelový sirup..ten je i na protrhávání, ale v lékárně ti poradí.co si budeme povídat, ono to zabírá vše pomaleji, ale to musíme vydržet 🙂
Jinak to blinkání jsme měli taky, to přejde samo časem, jak píše zkušená sestra, hlavně že přibývá 🙂 . Znám děti co vrhají fakt šavle 😉 .
My dnes jedeme na 4 dny do třeboně, tak se těším, holky mějte se krásně...a hezké volno 😀

matru
8. kvě 2008

Marcet: díky, přesně o tom jsme mluvili s pediatrem, ale zatim ještě počkáme, ona se fakt přejídá, musím jí to prso vždycky sebrat, sama se nepustí a pila by klidně hodinu 😀 Katchulo: já jsem nikdy na žádné kurzy nechodila, ale myslím, že je dobrý si to aspon poslechnout a trochu vědět do čeho jdeš 🙂 ale porodit zvládneš i bez toho 🙂 🙂 Petule: preju krásný víkend a trochu závidím, že jedete pryč, my zatím musíme být doma, ale hned jak budeme mít za sebou šestinedělí, tak taky vyrazíme 🙂 🙂 🙂 zatím se chystáme do zoo, tak snad vydrží krásné počasí.... 🙂 tak hezký prodloužený víkend všem!!!

petule.h
12. kvě 2008

Ahoj, já taky na kurzy nechodila..možná kdybych na ně chodila, tak bych se víc bála, možná né...určitě to není nic špatného, to je jasný 😀 . Jinak v třeboni ok, akorát jsme nastydli jako blázen, pohotovost nás neminula a mě zalehli uši z rýmy. jinak dnes jdu zase na kontrolu na gyndu, tak doufám, že budu mít v normě tu bílkovinu v moči a vyšli mi 2 negativní protilátky.Mějte se

matru
12. kvě 2008

Ahoj Petu, držím palce at je to na gyndě v pohodě 🙂 za chvíli už začneš chodit do Krče, to to letí 🙂

petule.h
13. kvě 2008

Ahoj, díky, vše je ok, ještě mě čekají jedny protilátky ve 32tt a půjdu se taky ve 32tt registrovat na administrativu, jinak já půjdu do krče až ve 36tt, budu až do konce u svého doktora a pak budu v krči chodit taky jen k jednomu doktorovi, ale letí to, což je pravda 😀

katchula
13. kvě 2008

čau holky, tak ode dneška je na stránkách Krče, že do 10.11. je kapacita porodnice zaplněna 😖
Petule já ti závidím, za 3 měsíce už budeš mít mimčo dávno doma! Já až za půl roku 😒 Nějak mi to neutíká... Venku je nádherně, tak jste určitě někde venku 🙂 No já tvrdnu v práci u compu. Přítel je nemocný, leží doma a bere antibiotika, tak snad to od něj nechytnu i já. Jsem pořád nějaká nastydlá, ale jde to. Máme teď pro jistotu oddělený ložnice 😀

petule.h
13. kvě 2008

ahoj, jak ráda bych šla ven, ale malej je nemocnej, má teploty a vše co může mít, takže tady celej den leží a chce abych byla u něj, tak jsem se na chvilku ztratila a navíc musím uvařit na zítra.no jsem celkem ráda, že už to tak uteklo, ale vůbec se netěším na to co přijde 😀 .u prvního těhu jsem se těšila a bylo mi to jedno, te´d nevím co mě čeká ze 2dětmi, no uvidíme, každá to musí zmáknout. 😝

katchula
13. kvě 2008

Tak to přeju malýmu aby byl brzy zase fit, to je otrava ty nemoce ☹ No budeš mít určitě velký fofr, ale mě se zase líbí, že budeš mít kluky takhle věkově blízko, to si budou rozumět. Za rok už si budou spolu třeba i hrát a zabavěj se samy 😉 To je zase fajn. Já mám bráchu staršího skoro o 7 let a musim říct, že jsme si teda nevyhráli vůbec. Spíš jsme se pořád jenom hádali. Strašně jsem se celý dětství těšila až odejde na vojnu a já budu mít pokojíček sama pro sebe 😀 😀 No na vojnu samozřejmě nikdy nešel...

petule.h
13. kvě 2008

jojo, tak jsem to taky chtěla, mít je 2 roky od sebe a 2 kluky..my jsme z bráchou o 5,5 let, takže vím, o čem mluvíš 😉 , nicméně nejhorší bude asi ten 1 rok, pak už si vyhrajou líp.Já jen, že Tom je pěknej raubíř...no beran.Teď to bude Lev a já jsem střelec, takže 3 ohnivé znamení.Bude to boj 🙂 ,Já jsem taky nemocná, ale už je to lepší, normálně jsem ohluchla z rýmy, chytla jsem to od malého, ale moc léků pro mě není i když kapky do nosu nedodržuji, to bych se zbláznila.Jinak mám stále4,5kg nahoře, tak jsem ráda, že mi to šlo jen do břicha.Za chvilku už katchulo budete pomalu mít vidět pohlaví mimina, budeš ho chtít znát??

katchula
13. kvě 2008

Já když mám rýmu, tak se taky bez kapek do nosu neobejdu. Hlavně na noc.
Ve znameních se teda vůbec nevyznám, my budeme mít štíra. Pohlaví si chceme nechat určitě říct, asi bysme to nevydrželi 🙂 I když je nám to jedno, hlavně aby bylo mimi v pořádku a zdravé. Ale zatím máme vybraný jméno jenom pro kluka, takže holku nebereme 😀 😀
Jinak já mám pořád nahoře ty 2 kila. Taky vych ráda kdyby mi to šlo jen do břicha jako Tobě.

petule.h
14. kvě 2008

Ahoj.no mě se taky víc líbili jména pro kluky, mezi těmi jsme dokonce vybírali, ale u holky jsem měla jen barbora a nebo adéla.jinak já bych to taky nevydržela nevědět to co to bude, navíc je to celkem praktické krz povlečení do postýlky...hadry...aby se to pořádně sladilo.já tedy vše nakupuji na www.brumla.cz, tam mají pěkné hadříky.Jinak si myslím, že jak máš teď 2 kg, tak to taky neporoste moc nahoru 🙂

katchula
14. kvě 2008

Ahoj, no tam maji fakt pekny veci. Diky za odkaz. ja zatim nemam lautr nic koupenyho, jeste je cas. Prave cekam na to az budeme znat pohlavi, taky mi to prijde prakticky kvuli obleceni, zarizeni pokoje a vubec. Jinak dneska jdu opet do lekarny, rozjela se mi taky ryma, takze si pujdu koupit nejaky kapky do nosu. Na netu jsem se docetla, ze nektere se dokonce muzou i v tehotenstvi. A kdyz si to kapnu jen vecer pred spanim, tak to snad nevadi ani ty pro dospely.

petule.h
14. kvě 2008

no v lékárně ti doporučí vincentku a ještě něco, ale to není taková ta úleva za chvilku, to je hlavně čištění nosu mořskou vodou, já používám olynth pro děti od 2 let.Jinak já na BRUMLOVI KOUPILA VŠE, JELIKOŽ DĚTI STRAŠNĚ ROSTOU A pak strašně vše zašpiní, takže fakt super a zatím mě to nezklamalo.Navíc pro takhle malé děti je ještě výběr.My na to sice máme, ale tolik peněz za výbavu já bych nedala.
🙂

katchula
14. kvě 2008

Tak tu vincentku uz jsem si poridila pred tydnem a je to uplne na nic. Olynth pro deti od 2 do 7 let jsem ulovila zrovna dneska 😉 Ale me se ta ryma rozjela teda dneska fakt moooc, takze me ten Olynth taky moc nezabira 😒 Na noc si dam asi sanorin, ten se asi nema, ale zabira mi vzdycky. A jinak bych se proste nevyspala, mam za ten jeden den uplne odreny nos, vypadam fakt hrozne a je mi jeste hur. Takze zitra jdu hned rano k doktorce a na neschopenku. musim to proste asi vylezet no.

S tim oblecenim pro mimina mas pravdu, je zbytecny kupovat vsechno novy, kdyz to potom dite nosi jen par tydnu a pak z toho vyroste. A nemas neco po Tomaskovi? Ja budu mit neco od segry myho pritele, ta ma dva kluky, tak po nich. No a bracha muj ma holcicku, tak snad i po ni neco podedime. Ja spis budu mit problem s kocarem, vubec se v tom nevyznam a hlavne mame maly vytah a bydlime v 6 patre. Tak si budeme muset poridit nejaky co nejmensi a taky nejlehci, pac ja nemam zadnou silu, tak abych ho zvladla treba poponest v MHD a tak. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru