Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

oskarka
13. říj 2008

vrani, jj, ahoj a pěknou koupel. Třebas se uvidíme, pa.

vrana
14. říj 2008

Dobré ráno,
poslušně se hlásím před dnešní kontrolou, za chvíli na ni vyrážím. Budu tady až po obědě, tak se neděste, že dřív zpravodajství nebude 😉 .

Hezký den a držte palečky.

ducky
14. říj 2008

Ahoj holky,

tak já včera čekala, kdo se objeví a koukám, že Katchu přišla chvíli potom, co jsem to vypnula. 😉
I když mě pak stejně přišla nečekaná návštěva, stavil se bratr se švagrovou, která je ve 35 tt, termín má 23.11.
Začne chodit do Thomayerky do poradny, tak jsem jí dávala nějaké informace např. o té protivné sestře. 🙄
Katchu mě naštěstí zatím okolí taky netrápí otázkama tak co, kdy porodíš, ale jsem si jistá, že je budu posílat někam stejně jako Vrána.
Řeči o spaní taky naštěstí přetaly, ale byly v době, kdy už jsem měla problémy s kyčlema a nespala jsem. Takový ty typu vyspi se teď,pak toho moc nenaspíš. Člověk to musel brát s rezervou, aby nevybouchl.

Jsem zvědavá, jak dopadne Vrána. Jsem celá napjatá, doufám, že jak dorazíš Vrani, hned naskočíš informovat
😀 Anebo pošleš SMS 😉

ducky
14. říj 2008

Jinak Jájinko na Budějárnu to mám zase kousek já 😀
Bydlím dole ve Dvorcích, tedy ne hned u zastávky, ještě na ní musím kousek dojít 😀
Je pravda, že já to mám blíž do Podolí a i se mě v Thomayerce ptali, proč prý nerodím v Podolí.
Co je jim do toho, ne? 😀 😉

katchula
14. říj 2008

ducky ahojky, priznam se, ze me to taky napadlo, proc jsi si nevybrala Podoli kdyz ho mas za rohem? Ja hlavne proto, ze je to na me strasne velka porodnice a bala jsem se stop stavu, ktery tam je pry celkem casto 😒 A taky se mi nelibilo kdyz mi kamaradka rikala jak tam pokazdy na poradne cekala pomalu 2-3 hodiny nez prisla na radu, protoze tam je proste desny naval mamin.
A jak se citis? mas uz ty poslicky? ja zatim absolutne nic, zadny priznaky, ze bych nekdy mela rodit 😀 😀 Jediny co me boli cim dal tim vic jsou kycle, panev a celkove tak nejak vsechny kosti v tele 😝 Obcas mi dela problem vstat z postele, ale jinak nic, ani bricho mi netvrdne.

ducky
14. říj 2008

Ahoj Katchu,
Podolí jsem si nevybrala kvůli tomu, co se tam stalo mámě. Prostě neblahá rodinná zkušenost. ☹
A Krč jsem si nakonec vybrala proto, že maceška (=macecha) pracuje jako sestra na chirurgii v Thomayerce, takže známe prostředí.
Jinak se cítím dobře, čoveče poslíčci nic a ani po nich netoužím 😉
Kyčle se zlepšily, ale bolí mě zadek, když dlouho sedím a jak jsem nateklá, tak to taky není nic moc 🙄
Ale jinak si nemůžu stěžovat.
Břicho mi naštěstí taky netvrdne 😀
Jsem zvědavá, kdy to přijde na nás 😀

katchula
14. říj 2008

ducky ja chodim tady na konikovi do listopadovek a uz 3 holky od nas porodily. Zrovna na dnesek porodila holka, ktera v nedeli psala to samy co my, ze nema vubec zadny priznaky a ze to na porod zatim nevypada 🙂 Ale je fakt, ze to byla uz druhorodicka. Pry to byl super rychly porod, ze porodila malem na WC u Apolinare 😀
Jee maceska to zni pekne 🙂
Ja zatim ani otoky nemam, to musim rict, ze v lete to bylo horsi. Zvlast kdyz jsem jeste chodila do prace a cely den jsem sedela u PC, tak jsem pak odchazela odpoledne domu s tim, ze jsem se fakt sotva vesla do bot 😀

matru
14. říj 2008

Ahoj holky 🙂 tak jsem celé dopo byla na nákupech, už mám 6 vánočních dárků, tak mám radost 🙂 letos se chci vyhnout předvánočnímu shonu a celý prosinec si chci užívat vánoční atmosféru 🙂
Jajinko a Ducky:já bydlím přímo na hlavní mezi Budějárnou a Pankrácí, takže jsme sousedky všichni 😀

ducky
14. říj 2008

Jeje, no stát se může cokoliv, ale já mám prostě spíš pocit, že budu přenášet než rodit dřív.
Tak uvidíme. 😀
Druhé porody občas bývají rychlé 😎 , moje kamarádka z baráku první rodila hrozně dlouho a s problémama a druhé prý málem taky nestihla. Prý tak v klidu, když začaly bolesti, čekala doma asi 2 hoďky a pak to málem nestihla. Navíc má streptokoka a ani jí ty antibiotika nestihli napíchnout 😀
Maceška jí říkám proto, že je hrozně hodná a obětavá a mám jí ráda, takže macecha mi přijde fakt hnusný. 😀
Ty otoky jsou fakt děsný. Nevejdu se do bot, když mám třeba otevřít PET lahev, tak nemůžu pořádně sevřít prsty kolem hrdla apod. Moje kámoška už se děsí, je ve 30 tt a zatím co se stalo během těhu mě, to se stalo jí, takže čeká otoky 😉
Jo, do týhle chvíle byla celkem ráda, protože mě ani jí nepotkaly vůbec ranní nevolnosti a vůbec celý průběh těhu je takový v poho, ale teď se jí otoky nelíbí a nechce je 😀
Kdo by taky jo, že?
Čoveče kde ty holky meškají?

katchula
14. říj 2008

Ducky, tak ja nemela nastesti taky vuuubec zadny nevolnosti. To jsem teda fakt rada. Vlastne jsem mela zatim celkem pohodovy prubeh az na tu tehu cukrovku, co mi zjistily. Takze musim chodit na diabetologii k Apolinari, jsem na diete a jednou tydne si ctyrikrat za den musim merit profil z krve. Pujcili mi k tomu glukometr. Pro me to bylo strasny zjisteni, protoze ja miluju sladky a najednou ze dne na den absolutni zakaz 😠 ☹ Ale to je fakt zatim jediny problem a da se to v pohode vydrzet 😉
No ty otoky jsou opruz to verim. Me se stane obcas po ranu, ze mam natekly prsty, ale vetsinou to celkem rychle zase splaskne...

Matru cau, tak to jsi dobra, ze uz mas 6 darecku. Pro me je nejhorsi neco vymyslet, ale uz jsem taky zacala s nakupovanim. Ja se teda tomu shonu vyhnu urcite, protoze fakt nechci s takovym prckem pak trajdat nekde po obchodech. Takze to co nestihnu obstarat do porodu, tak pak objednam pres net.

matru
14. říj 2008

Katchu. a po porodu taky budeš muset držet dietu? Jinak dárky už mám vymyšlené, budu kupovat lístky do divadla a na muzikál, pak thajskou masáž a solnou jeskyni atd...jen pro děti samo hračky a oblečení, ale pro dospělé už mě to neba kupovat ponožky a bačkory 😀 manželovi chci dát kurz italské kuchyně, má jí rád, ale má ještě před tím kulaté narozky, tak spíš asi k nim 🙂

katchula
14. říj 2008

matru to jsou super darky 🙂 Ja vetsinou kupuju nasim listky do divadla, ale mam takovy pocit, ze to uvita hlavne mama, ta divadlo miluje a tata ten minule prohodil neco jako: zase kultura 😀 Takze letos asi listky nebudou. Ja mam zatim darecky pro neter, hrozne me bavi vybirat to holcici obleceni (ted ji bude rok) a ja cekam kluka, tak si to neuziju. A taky ji chci koupit houpacku. Jinak pro pritele mi nedela vubec problem neco vybrat, mame podobny vkus, tak vim co se mu libi. Ale s rodicema a s brachou a svagrovou to bude teda problem 😒 Muj bracha ma navic jeste ted v rijnu narozky, ale dohodla jsem se se svagrovou, ze mu udelame takovy ten darkovy kos plny dobrot, to on oceni 😀 Akorat, ze ho nebudu kupovat uz hotovy, ale vyberu sama to co vim, ze ma rad.

A k ty cukrovce, bylo nam receno, ze porodem by to melo zmizet, tak snad si pak dam konecne nejaky dortik 🙂

ducky
14. říj 2008

Ahoj Matru 😀
Holky vy jste pilné. Já se rozhodla, že Vánoce vypouštím a všichni dostanou pod stromeček Bětušku 😉
Nemám elán někde běhat po krámech a hlavně ten propad mojí výplaty je znát, takže musí všichni pochopit, že peněz není nazbyt. My samo nechcem ani žádný dárky od nich, i když Bětka stejně dostane, to vím.
Jo a taky bych asi musela běhat bosky, když se nevejdu do bot 😉 😎
Ty jo Katchu cukrovka, jo? Já to měla naštěstí v poho. Nedovedu si představit, že bych si nesměla dát něco malého na zub. I když pokud jde o zdraví, tak to člověk vydrží. Ale stejně, máš můj obdiv.
Já mám průběh fakt až nechutně bezpromlémový, až se bojím kde se to zadrhne. Že by u porodu?
Jsem hrozný pesimista, takže čekám odněkud ťafku 😅

vrana
14. říj 2008

Ahoj holky, vy jste toho zase nažvanily.... Tak jen ve zkratce:

V podstatě je všechno při starém, i když dneska už mě vyšetření trochu bolelo, nebo bylo nepříjemné, tak snad je to něčeho známka. Krevní testy byly zvýšené, takže jsem vyfasovala léky na tlak. Dneska byl opět 140/90, proč, to tu řešit nebudu. Jinak mimčo je pořádku, paní dr. dělala biometrii a říkala že váha tak těch 3,90, ale že to nemám řešit, protože je to hodně orientační a že to ten utz prostě dopočítává a že se často stane že se tříkilový mimčo rodí hůř než 4, že záleží na spoustě jiných věcí. Tak už jsem se zařekla, že váhu řešit nebudu.

K porodu říkala, že nechávají tak do 41+3, což jsem v sobotu, v pátek mám přijít na kontrolu, teď už budu chodit dvakrát týdně (snad ne moc dlouho) a pak asi v pondělí a to by mi to už asi napsali na vyvolání. Možná by nechali i dýl, ale záleží na stavu placenty, atd. No a rada zní, že na to nemám myslet a že to přijde až to budu nejmíň čekat. Tak uvidíme. Zkusíme zase tuhle terapii.

Jinak dneska jsem byla na nehtech, moc mi to pomohlo, přišla jsem na jiný myšlenky a pořádně se ze všeho vykecala. Potkala jsem tam Laďku Něrgešovou, když odcházela přišla ke mně a ptala se kdy mám termín, tak říkám že minulý týden. A ona se rozpovídala, že taky přenášela, prý 6 dní a rodila nějak po nehtech, tak říká, že to mám čekat dneska nebo zítra . Byl to moc fajn pokec, pohladila mi břicho a popřála štěstí a ať to nebolí. Fakt milý.

ducky
14. říj 2008

Vrani tak uvidíš, třeba se slova Laďky Něrgešový potvrdí 😀
To je teda ale milá holka 😀 I když mě nikdy nepřišla nějaká nafoukaná nebo tak, myslím, že to má v hlavě srovnaný. 😉

oskarka
14. říj 2008

Ahoj holky, ráda Vás všechny vidím🙂.

vrana
14. říj 2008

Nápodobně 🙂. Jak tobě vůbec dopadla kontrola? Paní doktorka mi přišla v pohodě, myslím, že tam má být i v pátek, to by bylo fajn. Jestli budu v lepším stavu, tak bych se jí ráda vyptala na víc věcí, dneska jsem byla nějak indisponovaná 😕 🤐 .

oskarka
14. říj 2008

No, psala jsem Vám v IP. Prý je vše v naprostém pořádku, ale zatím to ani u nás na porod nevypadá, jsem objednána zase za týden na kontrolu, tak uvidíme.

vrana
14. říj 2008

jj, máš pravdu, jsem nějak mimo 😅 Jsem právě zjistila, že ty léky na tlak můžou ovlivnit pozornost a že řízení se doporučuje jen po souhlasu lékaře. Hm, tak to až do porodu musím dát autu vale ☹

vrana
14. říj 2008

No nic, jedu vyzvednout MM z práce, aspoň se trochu provětrám. Večer se tu když tak ještě stavím. Tak pa a ouplňku zdar!

katchula
14. říj 2008

Holky, ja teda bohuzel neridim, ale normalne mam ted strach jezdit i jako spolujezdec kvuli airbegu. Ale teda samozrejme jezdim, museli bysme si ho totiz v aute nechat nejak odpojit (vypnout) v servisu a to se nam zase uz ted na tech par dni nechce resit.

ducky
14. říj 2008

Tak já jsem řidič naší rodiny. 😉
Jezdím hodně, 5 let jsem jezdila denně do práce, neboť naše firma sídlí za Prahou a spojení meziměstkou tam bylo dost na prd.
Katchu já myslím, že airbag je furt lepší než bez něj. Když ho mít nebudeš, ty si můžeš víc ublížit.
Já teda jezdím s airbagem a dávám větší pozor na okolní řidiče, snažím se více předvídat, co kdo udělá.

katchula
14. říj 2008

Ducky asi je to fakt, ja jsem tim myslela, ze by to mohlo ublizit miminku kdyz by prasknul. Prece jenom to moje bricho uz je ted skoro metr prede mnou 😀 😀
Ja nejsem ridic a uz ted se desim toho jak budu cestovat po Praze s kocarkem MHD 😝 To budu mit nervy, napriklad na Kacerove nejsou ani jezdici schody dolu do metra ani ten vytah. Sice jsme kvuli me vybirali co nejlehci kocarek, ale i tak si myslim, ze ho sama po schodech neunesu. Holt je to moje blbost a neschopnost, ze neridim 😠

vrana
14. říj 2008

Tak jsem zpátky. Katchu, taky myslím, že airbag je důležitý. Případy kdy miminku ublížil nejsou nijak časté. Navíc jako spolujezdec nemusíš být nalepená na palubní desce - teda na rozdíl ode mne řidičky s krátkýma nohama, která musí být narvaná na volantu i normálně natož s břichem 🙂, takže ono je asi dobře, že teď nebudu moct řídit. A MM mě asi v pátek na kontrolu odveze, protože po dnešku výslovně trvá na tom, že tam půjde se mnou.

marcet
14. říj 2008

Ahoj holky🙂

katchula:tak nikdy neni pozdě si ten řidičák udělat 😉 já ho mám taky necelej rok a to mi bude 28 let.

oskarka
14. říj 2008

Ahoj holky, tak to my jsme, obě rodiny, nemotorizované.
Vrani, jen ať s Tebou manžel jde.
Marcet, jak se daří? Jak to vypadá na oddělení?

vrana
14. říj 2008

ahoj marcet, tak co baby boom a jak se chystáte na dnešní úplněk?

oskarka, jj, asi si ho s sebou vezmu nejen jako taxíka. 😉

ducky
14. říj 2008

Katchu jak psala Vrana, miminku by nemělo tolik jako by ublížilo tobě, kdyby si ho neměla.
S tím Kačerovem to máš pravdu, to je teda docela blbý. I když ty schody tam alespoň nejsou tak dlouhatánský, ale stejně. U nás jezdí vetšinou nízkopodlažní bus a na Budějárně je výtah i jezdící schody.
Ovšem já jsem matka řidička, tak to tak neřeším 😉
Vrani taky myslím, že bude dobře, aby s tebou šel, psala jsem to i do IP.
Oskarko ty to máš ale nejblíž na Háje, viď? Tam jsou jezdící schody myslím, že?

Marcet vítej 😀
Co mimoušci, nezlobí?

oskarka
14. říj 2008

Ducky, ahoj, no s tím přístupem do metra to na Hájích také není slavné, tam kam přijede bus z Petrovic jsou schody jen pevné, takže pokud mi nikdo nepomůže... Musím se tedy vracet s kočárkem tam, kde nastupuji domu, přejet po lávce přes silnici a z druhého vchodu do metra už jsou schody jezdící. No, není to moc jednoduché. Ale s malým miminkem asi moc metrem směrem do centra jezdit nebudu, spíše budu jezdit kočárkem v Petrovicích a Měcholupech, atd...

oskarka
14. říj 2008

Ducky, a co otoky? Zkoušelas ten krém? Mluvily jsme o tom spolu, viď? Mě to teď už zase začalo trochu trápit, vždycky na konci dne mám nárty a kotníky dost nateklé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru