Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

nadad
24. čer 2008

petule- když jsem se šla registrovat, byla jsem tam max. 1/2 hodiny, skoro nikdo tam nebyl, bylo to rychlý.
Sama jsem zvědavá, kdy to na mě přijde. Cítím se až moc v pohodě, tak si myslím, že to jen tak nebude. Přibrala jsem 8 kg ( poslední měsíc se mi váha nezměnila a přitom se cpu pořád sladkým a teď hlavně zmrzlinama 🙂 I když mě to vedro unavuje, hlavně v noci, tak se cítím dobře a ani zatím nenatejkám 😉

petule.h
25. čer 2008

nadad- já se cítím celkem fajn, žádné natékání, ale mám strašně nízký tlak 50/90, takže odpo už jsem celkem vyčerpaná, musím tady lítat ještě okolo tomíka...takže vymýšlet mu aktivity mi dá zabrat 🙂 ..jinak taky dobrý..potřebovala bych si na jeden den odpočinout a vypnout... 🙂 jo já si myslím, že to bude ok na té registraci taky...já tam nikdy ani na kontrolách nečekala u tomíka déle jak 30 min...tam to běží..jinak budeš mít taky Lukáška koukám...no a jak se otvíráš, řekli ti něco blíže?

nadad
25. čer 2008

petule- to jsi přibrala hodně málo 🙂 , aspoň nebudeš muset nic potom schazovat. Tlak mám taky nižší, takže se mi občas pěkně zamotá hlava. Zítra tam jdu na první kontrolu, uvidím, co mi řeknou. Naposledy jsem měla cervix score 1, to už mám asi 3 týdny, ale poslední dobou mě začíná trošku občas pobolívat v podbřišku a v noci někdy cítím takový tlak, přijde mi, že mi klesá břicho, měla jsem ho dlouho hodně nahoře. Lukášek je hezký jméno, viď? My jsme nebyli schopný domluvit se na nějakým jiným. Už mu tak říkám, tak už to asi měnit nebudu 😉

kate77
25. čer 2008

Ahojky,já byla včera na 3.komtrole...prej taky se čípek ztemšuje..no ale když Nadad píše že CS..má 1 už 3 týdny..hm jsem myslela,že bych už mohla do týdne rodit...Jo a včera tam fakt nikdo od 8,30 nebyl..tedy na poradne..Poslali mě na porodní sál na monitor..tak jsem tam zažila nejaký příjem,hekání a i slyšela,jak paní vezli na nadtandard,že tam v poho mají volno...

petule.h
25. čer 2008

no tak já tam byla dnes na registraci, a příští čtvrtek jdu taky na první kontrolu ke svému doktorovi v krči...ten nadstandart je dobrá zpráva...ono asi taky spoustu mamin nebo rodin nemá na to zaplatit si 900,-/noc...ono pak když jsi tam týden, tak to něco vyjde...ale pro mě je to tedy na 1 místě..pač si myslím, že pro pohodlí sebe i miminka i rodiny, tak nad to není a nemělo by se na tom šetřit...navíc my letos určitě ušetříme min za 2 dovolené 🙂 , ale to samo jen v nadsázce... 😉 😀 , hlavně aby vše dobře dopadlo a to je nejdůležitější

petule.h
27. čer 2008

ahoj holky, tak jak je v těch vedrech??? příští týden to má být ještě horší 😖 ..no já se peru statečně, jen dnes v noci jsem byla cca 10x na wc, fakt hrůza...ještě, že už se to tak blíží

katchula
27. čer 2008

Petule: ahoj a nestraš, ještě horší? To snad néé 😲 Už takhle máme doma v noci tropy, že se skoro nedá usnout 😠
Jinak se mám dobře, dneska mizim z práce už v poledne, beru si půl dne dovči a jedeme na chatu. Tam se bude spát určitě příjemněji než v paneláku.
No a s tim chozením na WC, to je síla, koukám, že se mám na co těšit. Jéé teď jsem si všimla, že máš přesně za měsíc termín 🙂 Super, to už je fakt hned!!

matru
27. čer 2008

ahoj holky, taky jsem slyšela, že příští týden mají být tropická vedra, tak se držte 🙂 nám začínají prázdniny, ale Kačenka bohužel včera dostala neštovice ☹ měla zítra letět na Ibizu, je hrozně nešťastná ☹ zkoušíme se s cestovkou dohodnout na posunutí termínu, ale nevím nevím ☹ ☹ ☹ no a Nelinka už se uzdravila, ale teď má zase velikou uzlinu v axile, lítali jsme po vyš. a je to reakce na očkování ☹ nějak se nám nedaří ☹ ☹ ☹ snad už bude lépa 🙂

petule.h
27. čer 2008

matru: já jsem v CK dělala dlouho...obávám se, že to asi posunout nepůjde..hlavně jestli máte alespoň pojištění na storno, aby jste dostali něco zpět, jinak budete zřejmě ve 100% stornu že???no hlavně aby se uzdravila 😵

matru
27. čer 2008

Petule: Kačenka měla jet s babičkou a s tetou, chtěli jsme po cestovce, aby ten samý zájezd posunula o 3 týdny a bohužel to nejde, takže jedou ted bez Kačky a na srpen musíme koupit druhý zájezd pro všechny, ale moc není nabídka, je to hodně obsazené...a peníze za Kačku nám vrátí, když to doložíme od lékaře tak snad 90 % ceny,ona jela jako dítě na přistýlce, takže to nebylo moc drahý...ted se hlavně musí dát do pořádku, má těch neštovic asi 300... a čekáme, jestli je bude mít Nelinka, dr. říkal, že kojené děti jsou chráněné, tak jsem zvědavá...

petule.h
28. čer 2008

matru: no to je jasné, protože to tam mají už dávno ck koupené a zamluvené a 2 dny před odjezdem by to asi těžko prodali ..pojištěné na storno jste měli, tak alespoń o nějaké penízky nepřijdete...hlavní je, aby to ve zdraví přežila a zůstala bez jizviček a ta malá to taky nedostala, protože já znám i případ, kdy matka kojila a přesto 2 dítě je dostalo...ale to je určitě jen malé procento..takže držím Vám holky palečky aby jste to všechno zmákli... 😒 ..co se týče zájezdů, tak na Libuši má moje kamarádka cestovní agenturu, tak kdyby jsi potřebovala, tak ona ti najde co si budeš přát 🙂 ...mějte se holky

matru
28. čer 2008

Petule: díky, po něčem se poohlédnu a když tak se ozvu...jedeme tad na chalupu,abychom to marodění ve vedrech lépe zvládli, není tam net, takže se tu nějakou dobu neukážu, ale možná občas mrknu přes telefon 🙂 Přežij vedra a držím moc palce ať porodíš co nejlépe 🙂 a ať se tam hlavně vejdeš 🙂 dej pak vědět pa pa pa 🙂 🙂 🙂

lucieaterezka
28. čer 2008

rada bych se s vami podelila o sve zazitky s touto nemocnici mam 3 deti prvni narozene v podoli hruza hruza hruza 2 u apolinare a 3 v krci.zadna jina porodnice nemela misto.tak abych to skratila.....neni ani jedna jedina vec na kterou bych si mohla stezovat doktori i asistentky velice ochotny hodny uzasny chovani bezvadny a to i pres to ze jsem tam prijela ve dve rano a vsechny jsem probudila 🙂 vsechno tam jde rychle a clovek si ani neuvedomi ze rodi narodil se mi uzasnej kluk kterej vazil 3520g a meril 53cm na sestinedeli to bylo uzasne kazdou chvilku kontrola jestli neco nepotrebuju a.t.d. jen ty sprchy ☹ ale preci nejde o sprchy hlavne ze to vse dobre dopadlo tak muzu po svych zkusenostech rict ze jedine krc opravdu doporucuji tak se ji holky nebojte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petule.h
1. črc 2008

Ahoj, tak ve čtvrtek už jdu na první kontrolu, tak uvidíme jak to ve mě postupuje.. 🙂 počasí zatím zvládám...ale zrovna dneska v noci jsem si říkala, jak je unavující se 10x za noc zvedat, kvůli takovému učůrnutí 😀 to mi opravdu chybět nebude...jinak už břicho mám celkem slušné, ale mám jen to břicho naštěstí 🙂 všechno jsem už tak nějak dokoupila, snad jen 1 dudlík mi chybí a umýt kočárek, to pořád odkládám...no času dost..no popravdě min.čtvrtek jak jsem šla na tu registraci, tak to tam tak na mě padlo a začala mít trochu strach co bude 🙂 ..poprvé jsem tohle vůbec neřešila 🙂 ...ale to se zvládne...no tak já jdu napustit bazének, budeme ho dnes potřebovat..mějte se
matru: jak Vám je?

kate77
2. črc 2008

Ahojky..já byla na kontrole včera..už jsem čekala,že mi řeknou třeba tak už to bude každou chvilku🙂a nic jen že hrdlo se změkčuje ale čípek je dlouhý jako minule..Břicho mám už tak velké,ale když mimi měří,je to pořád stejné jak říkali po1x.Petule v noci taky už nemůžu-s tím chozením na záchod..s tím velkým bříškem mi nejde ani zvednout se a nevyspím...

katchula
2. črc 2008

Ahojky 🙂
Kate77 tak to Ti přeju ať už to máš co nejdříve za sebou a hlavně zdravé mimčo 😉 To chození na záchod musí být šílený, já zatím dobrý, spím celou noc. Břicho už mám ale takový, že si přijdu jako kdybych měla za měsíc rodit 😀

Petule: tak ve čtvrtek dej vědět jak jsi dopadla. Já jdu zrovna ve čtvrtek do Podolí na sono VVV. Se mi tam vůbec nechce ☹

petule.h
2. črc 2008

kate77: no právě to věčné zvedání je hrůza... 🙂 já taky břicho mám velké..i když zase tak né...když se podíváš na mě zezadu, tak nepoznáš, že nějaké mám, mám klasické špičaté
katchula: určitě dám vědět

jinak já jsem taky zvědavá jak to dopadne s námi a jak se budu otvírat..jestli teda budu 😀 ..no u mě se to rozhodne do 14 dní myslím ten porod...buď plánovaně, nebo né...nevím jak to je, když se císař naplánuje, vím, že někdo už chodí ve 38tt nebo 39tt, ale jak říkám, uvidíme a zítra budu možná moudřejší 😀
Kate, já rodila tomíka ve 42tt, tak můžeš klidně 14 dní ještě přenášet po termínu, a nepomohlo mi nic, aktivita...atd..ještě se chystám umýt ona 🙂

kate77
2. črc 2008

Jojo Katchula,díky..hlavně to..aby bylo mimi ok...jéjej Petul 14 dnů??to bych nechtěla..i fyzicky i psychicky je to hrůza..Když se nic neudeje tak se zeptám tedy za týden co dál...snad mě nenechají dlouho přenášet vzhledem k moji anamnéze.taky jsem zkoušela ty lnený semínka,když mě to nebavilo..vydržela jsem 3 dny,pohopsám na gymbolku...jěšte co Petul---mytí oken říkáš? 😉 Ješte prej chuze do schodu jsem slyšela,bouřky a smích... 😕 Jo jěšte nevím co nachystat za modílek pro mimi..když je teplo...prej miminka nemají dobrou termoregulaci..to když bude takhle-myslíte že je potřeba čepička,ponožtičky?Snad ale sestry vše řeknou...Marcet tu asi není,že bych se zeptala??

petule.h
3. črc 2008

kate77: první jsem rodila v dubnu, tak bylo jasno 🙂 , te´d si určitě vezmu všechny varianty...nicméně čepičku bych nebrala, možná letní klobouček jen na přenos do auta a ponožky bych dala...oni pouští vždy ráno po vizitě, chodívali okolo 7h všichni max do 9h, pač ráno chodí pediatr i gynekolog..pak propouštěcí zpráva, zaplatíš a pokud budeš po císaři, tak ti ještě sestra vytáhne steh..tím jsem chtěla říct, že v 9h nebude zase takové parno 🙂
jinak 14 dní přenášet je maximum, po 10 dnech to začínají vyvolávat...a copak máš za anamnézu??

kate77
3. črc 2008

Aha?Petul dík-taky dobrá informace,že se vlastne propouští ráno..tak to ješte fakt asi pařák nebude..Joj Petule ta moje anamnéza..ja si tu loni taky v tomhle období už psala s holkama a připravovala na porod a v 38tt byl konec radosti..se to stáva málo ale stáva..náhle úmrtí v děloze..hrůza,tragédie,radši to tu nebudu opisovat...porod vyvolávali ..tak ja ted každým dnem bojim bojim a čekám,že už bych mohla rodit a chovat v náručí vytoužené miminko.

katchula
3. črc 2008

Kate77: no teda, co to čtu ☹ ☹ To muselo být strašný, věřím, že se Ti na to nechce ani vzpomínat natož o tom psát. Tak teď mysli pozitivně, je bezva, že se Vám další mimi podařilo vlastně takhle brzy a určitě teď bude vše v nejlepším pořádku. Držím moc palce ať už máš zdravého „ráčka“ u sebe 🙂

marcet
3. črc 2008

Kate77:ahoj,tak už se na Tebe těšim,tak domluv miminku...at Vás ještě stihnu než půjdu na dovolenou 🙂

kate77
3. črc 2008

Jojo Marcet,zkouším i tuto metodu🙂 mluvím na něj,že aby už vylezlo,že se moc na něj tešíme..tak uvidíme 😕 .Ano jsme rádi ,že jsme dali na doporučení lékařu a sester z Krče a zkusili to hned..
No spíš to vypadá na ,,račici,, Katchule

marcet
3. črc 2008

kate77:takže holčička? 😉

petule.h
3. črc 2008

holky...dnes jsem byla na kontrole..vše je ok, zatím žádné změny, nebo posuny 🙂 , zase jdu příští čtvrtek..tajk se uvidí..Kate77: no tak to nic moc, ale určitě by si tě pohlídali, kdyby něco nebylo v pořádku, tak to určitě bude zdravé mimi 😀 no hlavně držím palce, aby jsi porodila, přenášení je opravdu už pak na obtíž 😒 ...tak třeba už příští týden budeš odrozená...já myslím, že ten poslední měsíc nějak utíká nejrychleji, protože chodíš na ty kontroly do krče a ten týden tak nějak utíká...já si ještě troufnu jezdit autem na kontroly...ale uvidím co za 14 dní.Navíc budu mít do týdne nové autíčko, tak se těším..možná už zítra, chtěla jsem rodinné, 2 děti už potřebují víc, tak mi manžel koupí ford focus c-max 🙂 držte se, má být lepší počasí, to dusno už nešlo

minea
4. črc 2008

Kate77, měla jsem velikou radost, když ses tu po odmlce znovu objevila. Tehdy jsme to všechny obrečely, co ti budu povídat... Miminko, které budeš už za pár dní držet v náručí, je obrovskej dar. Hodně stěstí! 🙂

kate77
4. črc 2008

A kdyže Marcet jedeš na dovču,jestli tě stihnem?
Petul,to jak ti jde řídit s bříškem?Ja si ani pedikúru neudelám 😕
Minea..díky,to máš pravdu,je to dar a jsem za to vděčná..třeba za to může i ten můj soukromej andílek ze zhora..uf tak už jen aby tato holčička byla co nejdřív se mnou...vlastně doktor neříkal na 100%že je to holka...jen že nevidí chlapecké znaky...a pak už jsem se na pohlaví neptala...ikdyž se UTZ dělal při každé kontrole...
Tak zatím paaa holky-jsem dnes zase vylezla venku,že je lepší vzduch...

petule.h
4. črc 2008

kate77: neboj tak malé ho zase nemám 😀 ..už mi dělá problém se taky pro něco sehnout i vstát z postele...je top celkem komplikované s druhým dítěterm, když něco upustí, já to mám zamést smetáčkem...již jen luxuji 😀 ale hlavně, že bude vše ok..A kate jaké máte jména???
Jinak sem se začala bát porodu, sice po 1 císaři je většinou i druhý, ale třeba né...ty návštěvy v porodnici mě rozhodili 🙂 ..ale pak si zase říkám, že je to otázka pár hodin ten porod, co je to proti jiným věcem že??? zvládli to všichni...u mě se ještě uvidí jak bude mimi postupovat...zatím se nic neděje

kate77
4. črc 2008

Jejej,to mě když neco upadne tak to podávají mě..hm ale když jsem sama tak si to musím zvednout no..a že mi toho ted nějak padá hodně...!Petul,když jsem byla po roce na 1.kontrole v Krči,skoro jsem se rozbrečela a taky začla bát,ted už je to lepší
Jména máme Felixe a Elenku.
Tak tvuj malej má 2 roky to by snad mohl být i normal porod,když ne tak se nic nedeje..ja bych se nebránila,hlavne at je vš pro zdraví mimi a matky...

marcet
4. črc 2008

kate77:dovolenou mám od 14.- 29.7..takže bysme se mohly potkat,příští týden jsem v práci PO,UT,ST,PA,SO možná i neděle 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru