Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
15. srp 2008

dvojka: děkuji a tobě přeji aby se ti též narodilo zdravé mimi..27.12. se narodil můj manžel 🙂 ...no ty už máš 3 leté dítko, tak to bude lepší než u nás s tím 2,5 letým, ale opravdu to za 3 měsíce bude vše lepší a v nějakých kolejích 😀

katchula
15. srp 2008

Petule, to je jasný, že se do toho dostaneš. Prostě budeš muset a ono to půjde. Ale mám dojem, že to zvládáš už teď perfektně když navaříš i do zásoby a stíháš i vyžehlit, ty jsi prostě superman 🙂 🙂 A kde se vyřizuje to porodný, na sociálce? Budu muset už brzy tyhle všechny věci nastudovat...
Tak se měj krásně a hezký víkend. I když počasí teda stojí za prd, je tam jak v listopadu 😒

jajinka27
15. srp 2008

ahoj holky,

zase chci pozdravit, těhulky se mají určo dobře a maminy taky 😀 😀 😀 U nás nic nového, za necelé dva týdny se snad dozvíme co čekáme a zda je vše ok 🙂))

petule.h
16. srp 2008

ty jo, to jsem naštvaná, napsala jsem takovej román a ono to tu není 😠 ...katchulo, je i formulář při nástupu na mateřskou...na gyndě dostaneš papír, že nastupuješ, ten dáš v práci, účetní by si to měl vzít a hlavně, to bych ani nevěděla..to mi zase poradila jiná těhotná matka..k tomu papíru z gyndy mu dej ještě vyplněný formulář, který se jmenuje(Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok na výši rodičovského příspěvku) tam vyplníš jméno a zbytek vyplní účetní, nebo na úřadě nevím a na sociálce kaM patří tvůj zaměstnavatel ti budou cca 6m posílat ty peníze...já to tedy dala účetnímu on to vyřídil a pak mi poslali s městské části p-4 kam patřím jen potvrzený originál...pozor, není nikde vyznačené kam posílat peníze, takže automaticky ti posílají složenku, což ne naprd pořád lítat na poštu, takže jsem musela znovu napsat dopis, že já...bleble chci posílat ty peníze na účet...tak to tam na ten formulář napiš někam, nebo k tomu přilož i dopis, pokud chceš, pošlu ti můj vzor na email..no a pak zase bude jinej formulář, jakmile ukončíš těch 6m, ale to je čas, pak budeš muset na městskou část na tvém bydlišti a ty ti budou posílat tu mateřskou jakou zvolíš na kolik let...na to máš čas...porodné mám vyplněné, ve středu zajdu na MČ u nás a jen tam dám ten vyplněný formulář...já ani nevím, kolik to je...až půjdeš někam pro ty formuláře vem si vše co budeš potřebovat během těhu, aby jsi tam nelítala několikrát...to porodné ti pak pošlou kam budeš chtít...já si hned cestou z porodnice objela i matriku a pojiš´tovnu, abych to měla z krku a pak už nikam nemusela...máš na to sice asi 14 dní, ale je lepší to mít hned z krku, pak nebudeš mít na nic čas uvidíš...no to je asi vše, nevím te´d víc... 😀 ...
Jinak se do všeho už dostávám líp a líp...moc vám držím palečky..katchula to má za pár na mateřskou...tak už máš vše ze seznamu:?? až budeš doma, koukej to oběhat 🙂
Jajinka: tak ať je to co chcete vy 😉
Zatím se mějte

katchula
16. srp 2008

Petule diky moc, teda to jsou vycerpavajici informace 🙂 A jeste jsi to musela psat dvakrat, to jsi zlata!!! Priste az pujdu na gyndu by mi asi ten formular o nastupu na MD uz mli dat, kazdopadne se na to zeptam. Materskou bych mela nastoupit uz 19. zari, to je fakt za chvilku...
Jinak uz asi nebudu skoro nic kupovat, teda krome zarizeni detskyho pokoje a veci na koupani a prebalovani, ale to az tak za mesic. Hadry a plenky a osusky uz tak nejak mam nakoupene a hodne toho dostanu od segry pritele a od dvou kamaradek. Autosedacku mi pujci bracha a kocarek uz mame, koupili jsme nakonec rok a pul stary za polovicni cenu. Tak jsem strasne rada, protoze ten jediny ktery se nam vesel do vytahu byl zrovna dost drahy. Lehatko mi da kamaradka 🙂
To je super, ze uz jsi se teda zabehla, uplne Ti zavidim, porod mas za sebou, zdravy kluky doma a ted uz bude vsechno jenom lepsi. Prosim te jeste se chci zeptat proc musis po porodu na matriku?? My jsme tam totiz uz byli kvuli otcovstvi, tak jsme dostali papir pro porodnici, aby se dite jemnovalo prijmenim po otci (kdyz nejsme svoji). Myslis, ze budu jeste neco potrebovat? Ze tam budu muset znovu jeste po porodu? Asi jako aby se zapsalo, ze se to dite skutecne narodilo, co?? Diky moc a mej se krasne 🙂 🙂

jajinka: a co byste si prali vic holcicku nebo chlapecka? Me to rekl doktor asi ve 20tt. Ale tak hlavni je aby bylo miminko zdravy, to je jasny 😉

petule.h
17. srp 2008

ahoj, katchula, ten formulář si musíš sehnat sama, na gyndě dostaneš jen ten papír pro zaměstnavatele a ten to dá účetnímu, pokud jste větší firma.....na matriku pak musíš pro rodný list, na jeho základě ti pak udělají i pojištění pro mimi...no je to makačka to oběhat...nezapomen na podložku na přebalovák, tu měkou...a chůvy.. 😀 ..no to určo máš napsané...zatím papa měj se

jajinka27
19. srp 2008

katchula...no já holčičku ale je mi to jedno, hlavně ať je to zdravéééé, nic víc si nepřeju

petule.h
20. srp 2008

jajinka: jasně, to je nej....ani nevíš jak jsem ráda, že je Lukáš v pohodě a ani neměl žloutenku, jen má na hlavě bouli, jak se tlačil ven, tak tam má krev, ale to by mělo do měsíce zmizet...jinak pupík nám konečně včera odpadnul(zbytek šńůry), ještě to musíme lihovat, trochu hnisu tam je, ale to je normální...jinak dobrý..trochu ještě oči se zalepují, ale to je taky normální.holky hlavně, že jste v pohodě... 😀 .
mějte se

katchula
20. srp 2008

Petule no jo, ty děti co se rodí císařem jsou většinou hned takový krásný hlaďoučky viď? 🙂 Ale jinak miminka co jdou přirozenou cestou mívají často takový nějaký flíčky a tak... ale brzy to zmizí. Jo, jo zdraví je nejdůležitější, to je fakt. Mě dneska strašně bolí záda, už mě to sezení u PC dost nebaví. Normálně jsem se ráno rozhodla, že si vezmu na zítřek dovolenou, budu jen tak odpočívat. Dneska ráno jsem se totiž vzbudila úplně zničená, hrozně se mi chtělo spát. V noci mě probudila bouřka, tak si snad zítra přispim. Už se na to těšim 🙂

petule.h
20. srp 2008

katchula: má ke konci těhu trpěla strašnou nespavostí, v noci jsem se probudila a zabrala třeba po 2hodinách a to několikrát- te´d to nehrozí 😀 ale Lukášek je prima, budí se jen 2x za noc..jinak tomík byl po císaři víc krabatej než Lukášek přirozeně...spíš má tu kojeneckou vyrážku...to měl i tomík...je to jako potničky a nebo akné a u tomíka jsem se toho nemohla zbavit, u Lukáška to jde, už vím jak na to 🙂 ..jinak mě ještě napadlo, kup si pak na doma zásobu vložek, já už krvácím 3 týdny, sice už slabě, ale přeci, spotřebovala jsem tak 4 balení určitě a jelikož pak bys neměla 4 neděle s dítětem chodit mezi lidi, tak nakupuje manžel a některému chlapovi vysvětlit jaké chceš vložky je pěkně složité 😀

petule.h
20. srp 2008

jinak si určitě odpočiň, za chvilku jdeš na mateřskou, určo máš dovolenou nevybranou..u toho pc to znám, taky jsem byla v CK do konce a denně miliony lidí, počítač, odbavování autobusů na hory, víkendy služby na mobilu..no chápu tě ☹

vrana
21. srp 2008

Ahoj holky, hlásím že jsem včera byla na tom základním kurzu přímo v Krči a bylo to moc fajn. Strašně příjemná PA Věra, viděli jsme porodní sál a povídala nám co a jak. No z fleku bych šla dneska rodit, tak nějak to ze mně spadlo 😉

petule.h
22. srp 2008

vrana: to je dobře, že to s tebe spadlo, já byla taky každý porod úplně v pohodě..tedy jkdyž to mělo nastat...a potvrzuji, že porodní asistentky mě opravdu uvedli do nej pohody a byli naprosto dokonalé, oni vědí, jak mají mluvit aby tě nijak nevystresovali a to mi i pomohlo, já jsem dost nerv...to spíš doktorka byla ze mě trochu v šoku jak jsem křičela...musela mě okřiknout 😀 ale oni se mnou mluvili od začátku do konce..a to bylo fajn

vrana
22. srp 2008

petule: tak říkáš že PA dobrý jo, tak to je fajn. Já se jen modlím, abych rodila až když tam ta reko bude dodělaná, zatím je to takový... 😝 U mě hodně dělá to, když to prostředí vidím dopředu a když mi někdo podrobně vysvětlí co mě čeká, a to ta Věrka zmákla na 1. Takže dobrý. Teď už jen aby to uteklo. Těším se až budu mít Káju doma.

A co vy, jak zvládáte? Lukášek v pohodě?

katchula
22. srp 2008

Ahoj holky,
vrana: tak to je fajn, že bys šla z fleku rodit 😀 No u mě taky dělá hodně když vím do čeho jdu, takže se taky těším na prohlídku Krče. Ale nejdůležitější je pro mě jak se ke mě chovají ostatní, to je teda fakt důležitější než to prostředí. Jedna nepříjemná bába mi dokáže zkazit celý den 😠 Tak jsem ráda, že píšete, že jsou v Krči příjemný porodní asistentky. Jinak koukám, že máš termín 10. října a v Krči by ta rekonstrukce měla být hotová někdy v půlce září, ne? To podle mě musí určitě stihnout a budeš pěkně v novém a čistém 🙂

petule: tak s těma vložkama jsi mě rozesmála 😀 Protože můj přítel je přesně ten chlap co by mu vadilo kupovat mi vložky. Ale snad by se obětoval pro krvácející matku 😀 Ani teď nevim jestli jsi to tu už nepsala, ale byl s Tebou u tohohle porodu manžel??

vrana
22. srp 2008

katchul, PA říkala že rekonstrukce má být hotová už v srpnu a že do 15.9. budou "jen" malovat, ale že si myslí že stavení firma malování využije a rekonstrukci si prodlouží. Ale na stránkách bylo že po celé září nepřijímají, tak nevím, co je na tom pravdy. KAždopádně TP mám sice 10.10., ale když vidím jak to kolem mě rodí předčasně, tak bych v klidu rozhodně nebyla.

A s tím chozením ven s miminkem, když ti to doktor z nějakých důvodů nezakáže, tak ven normálně můžeš. Samo že asi nepojedeš do obchoďáku, ale zrovna do lékárny bych se nebála. Být měsíc doma od rána do večera, to by mě teda šiblo a na kočárkování se moc těším. 😉

katchula
22. srp 2008

vrána: No být měsíc doma, to si taky nedovedu představit. To asi neee a i návštěvy budou chtít přijít zkouknout miminko, to je jasný. Takže do kontaktu s cizíma lidma přijde tak jako tak.
Jinak s tím porodem to fakt nikdo neví dopředu, kdy to na něj přijde... Ale já pevně doufám, že budu rodit v termínu, protože máme byt ještě před rekonstrukcí a dřív než koncem září určitě nebudeme mít vše hotové a pak teprve koupíme postýlku atd... Navíc mám malýho pořád o týden menšího, tak snad vydrží se mnou co nejdýl!!! 🙂

Holky chtěla jsem se zeptat jestli mát monitor dechu nebo vám to přijde zbytečný? Je to celkem drahý, tak nevim. Nebo jestli si to zkusit půjčit, vím, že v Podolí to půjčují asi za 1000 kč na půl roku.

vrana
22. srp 2008

katchul, monitor určitě chci, jen nejsem přesvědčená, že ho budeme kupovat, spíš to taky vidím na to půjčení. Vím že spousta lidí říká, že je to zbytečný a spíš pro nedonošeňátka. Já ho chci, abych mohla v klidu spát nebo něco dělat, když malá bude spát a budu mít jistotu, že když něco, tak to houkne a nebudu u ní muset sedět 24 hodin denně, což stejně nejde, že... Kupovala jsem spoustu jiných a dražších zbytečností, že nad tímhle váhat nebudu. A pak, mám v okolí pár případů, kde monitor houkal oprávněně a to mimi nebylo předčasně narozený, takže bych pak nerada litovala, že jsem zrovna na tomhle šetřila.

petule.h
22. srp 2008

katchula. nov idíš jak jsem se strefila s přítelem 😀 , jasně, můj manža mi to taky koupí, ale přeci jen... jinak manžel u porodu nebyl, jelikož mě odvezl okolo 21:30, byl s tomíkem a mě to nevadilo, ani by asi nechtěl jít, pokud bych ho nepožádala, že to fakt chci...
teď nikoho nechci nijak strašit, ale pro mě prostě porod není žádná sla´dárna, spíš maso 🙂 ...jsem ráda, že jsem ho toho ušetřila, pač jsem byla dost hlučná, kontrakce jsem zvládala ...ale to tlačení, šití...apod už jsem byla hysterická, samo, v tu chvilku nic nejde jak má, netlačila jsem jak jsem měla...ale ty asistentky fakt jedničky...totálně mě uklidnili, hned mi bylo líp...no a myslím, že můj manžel by s toho byl nesvůj, jako je více chlapů, že mi nemůže pomoct...no určitě pro někoho podpora to je a jsou chlapi v pohodě , já byla ráda, že mě odrodili asistentky, doktorka to jen okoukla a šla, takže to mi vyhovovalo...navíc můj manžel viděl porod kdysi kdesi v telce, tak proto se tam ani nehrnul 😀 😀 .
Jinak monitor dechu já nemám, před těmi 3 lety to nebyl takovej hit, mám chůvu...ale já mám Lukáška celý den dole, kde jsem s ním a v noci ho mám téměřž u sebe, tak to už zmáknem, ale kdybych měla 1 mimi, tak ho koupím... 🙂
Vrana. když se narosil tomík, tak hned 2 den po propuštěn jsem šla s kočárkem na jedno pivko 😀 , sice jsem tam byla 11 dní, ale stejně..dobrý...na procházky můžeš, jen né na nějaké velké, zvlášť ty to budeš mít v říjnu, tak s kojením by to asi nebylo tak lehké jako v létě 😀 ..jasně, do obchoďáku tak po tom měsíci už můžeš, je to velká depka být doma...měsíc!!! no taky záleží na mimču, některé pije každou hodinu po troškách...některé po 4h...takže to pak uvidíte sami...
jinak vám přeji krásné nadstandarty a sestry u dětí jsou tak super,super...hned bych s jednou šla pokecat, sice mě nic nemuseli učit, pač mimi už jedno mám doma(větší), takže jsem je nepotřebovala, ale byli strašně ocghotné a milé, samo i ty nahoře..jen na nadstandartu mají méně mamin, tak si s nima víc popovídáš a také strašně povzbuzovali maminky při kojení..koupání...
no musím letět zas e hrát si s tomíkem...Lukášek je fajn..budí se jen 2x za noc, trpí na to bříško, ale kapky to vyřešili(trochu), vyrážka už snad brzy zmizí, ale to jsou prkotiny..za týden jdeme k doktorce a už i na kyčle, těším se, už příští neděli to bude měsíc, tak ještě 2 a bude úplná pohoda..držte se a mějte se kočky

petule.h
26. srp 2008

Ahoj holky, doufám, že jste všechny v pořádku...my se dnes chystáme do zoo, tak doufám, e to zmáknu, je to naše premiéra...no a co vy??? počasí je celkem ok, koukám vrána už půjde pomalu do krče na kontroly...no to to utíká... 😀 tak pa a mějte se...kde je matru??? dlouho tu nebyla

katchula
26. srp 2008

petule, tak si to hezky užijte v ZOO, já tam nebyla 100 let, tak teď už s tím počkám na příští rok 🙂
Já byla včera na I. lekci předporodního kurzu a asi za 2 týdny se půjdeme v rámci toho podívat do krče, tak jsem zvědavá. Okouknu ty nadstandardy a porodní sál, no prostě všechno 😉 Včera nám ta PA řekla i něco o těch formulářích o matrice a tak... No je toho mraky a přijde mi šílený, že si to musíš vyřídit snad do 7 dnů po porodu na tý matrice. Ale prý to může vyřídit tatínek, takže ho asi pak zaúkoluju 😀
Jinak na přítomnost otce u porodu mám podobný názor jako Ty, můj přítel se tam taky nehrne, ale řekli jsme si, že si o tom ještě promluvíme. Jako kdybych fakt chtěla, tak by určitě šel, ale asi to nechám jen na jeho rozhodnutí. Já si to představuju tak, že bude se mnou od začátku a až dojde na věc (tlačení), tak by šel ven, pokud by teda chtěl. No nevim jaká bude realita, ale on je ten typ, že by tam byl fakt schopný omdlít, takže by ve finále nadělal víc škody než užitku 😀 😀
Jinak kde je Matru jsem už si taky říkala, fakt tu nebyla dlouho. Tak doufejme, že je všechno u nich v pořádku. Třeba si užívá někde na dovče 🙂
Tak krásný výlet, snad nebude pršet!!

petule.h
26. srp 2008

katchula: no my do zoo chodíme tak 5x za rok a určitě to příští rok bude víckrát, takže za rok si koupím tu roční...já jsem tam přes malešice za 20 min, to je super...
jinak s tím tatínkem je to přesné...pro ty chlapi některé to příjemné není a já taky neviděla nic tak akutního aby tam byl...nejdřív se svlékneš a převlékneš do košile, pak ti měří cca 30 min monitor a ptají se tě na otázky krz ...nošení brýlí,já ani nevím...pak jdeš na přípravnu, tam tě oholí, já byla, ale stejně mě to sjela ...ten 1mm 😀 , pak mi dala ten yal gel, nebo ti dá klystýr...tam tě nechá a ty sedíš a čekáš kdy to přijde, máš tam sprchu, takže se můžeš osprchovat...každých 15 min tě chodí kontrolovat a kontrolují mimi, pak nějaké ty vovlávačky pokud nic a mě prdli placentu, pak mi dali kapačku a pak to bylo rychlé...nevím...mě to trvalo chvilku...naštěstí...kontrakce mi tak hrozné zaser nepřijdou(po 5 min to bylo ok, i po 4min se to dá)...pak u toho tlačení už je to horší, ale to je pak chvilka...no tak uvidíte 😀 . no oni tam první týden stejně malují co???už to máš za chvilku, jak začneš chodit do porodnice na kontroly po týdnu, tak to pak strašně utíká 😀

matru
27. srp 2008

Ahoj holky, hlásím se po delší době, byli jsme celý srpen na chalupě a byla to pohůdka, pořád venku a navíc stále s babičkama, takže žádný vaření 😀 😀 😀 no ale v pondělí bohužel začíná škola, je to hrůza jak to léto uteklo 😒 Kačenka jde už do 4. třídy!!!to je strašlivý, před chvílí byla mimi a už je z ní slečna 🙂 no a Nelince byly 4 měsíce, je hodná, přibývá a už se i přetáčí, jediný problém máme s tou reakcí na tuberu, stále má tu uzlinu, takže jsme ještě nezačali s hexavakcínou ☹ má to teda menší, tak uvidíme kdy to konečně zmizí 🙂 Petule co Lukášek a jak to zvládáte? A co říkal na bráchu Tomík? Katchu a co Ty? za 2 měsíce budeš maminka, to je super...musíme si pak dát někde sraz s kočárkama, co vy na to? Tak se holky mějtte, mě teď o víkendu čekají nákupy do školy-sešity, pera, cvičky atd. 😀 😀 😀

petule.h
28. srp 2008

Ahoj matru:
tak prima, že jste si to užili... 😀 . Lukášek je taky hodnej..budí se jen 2x za noc a usíná do těch 22h...Tomík zlobí, ale to je normálka stálej stav...takže bych řekla, že mám víc práce s tomíkem...jinak lukáška pusinkuje, chce ho chovat...takže s toho pohledu dobrý....No my jdeme te´d k doktorce po 14 dnech v pondělí...a jdeme i na kyčle...už mu bude taky měsíc...no myslím, že máme něco přes 5 kg...taky přibýváme, ale už dokrmuju...ode mě to sání moc nejde..to už nešlo tomovi...jinak se máme fajn...určitě se sejdeme...
no letí to letí...je to hrůza nebo dobře??? asi jak kdy...já se těším, jak budou Lukášovi 3 měsíce a taky se začne kulit...my jedeme na chatu 2 týden teď v září...kdyby to šlo, tak letím hned, ale nemáme ještě očkování, takže za rok 😀

katchula
28. srp 2008

matru ahojky, no už jsme Tě tu postrádaly 🙂 Nás čeká doma přesně za týden velká akce – výměna oken a pak konečně snad zařizování dětskýho pokoje. Takže doufám, že koncem září budu moct už všechny oblečky vyprat, vyžehlit a připravit se do porodnice... To už budu hezky doma na MD 😉
Tak ať Vám ten školní rok začne úspěšně a ať všechno zvládáš. Tééda 4. třída to už je fakt velká slečna, tak aspoň Ti s něčím pomůže 🙂
Tak holky příští jaro/léto vyrazíme na tu Zelenou louku ne? 😀

matru
28. srp 2008

Katchu:okna Ti teda nezávidím, nám je dělali před 2 lety a byl z toho děsný bordel...sice jsem měla všechno přikrytý, ale ten prach stejně vleze všude...ale byt teda prokoukne a taky není takový hluk z ulice, což je při mimču fajn...tak se hlavně neuštvi at se na tebe mimi nezlobí 😀 jestli se sejdeme na jaře, tak už možná Neli přijde po svých 😀 😀 tak se holky mějte, my ještě jedeme do neděle ven a od pondělka už tu budu pořád sledovat, co je nového 😉

petule.h
29. srp 2008

ahoj holky: tak s tím srazem určitě jo... 🙂 ..my na jaře ještě chodit nebudeme, ale bude to už prima 🙂, no te´d už pomalu sepisuji prozměnu dárky na vánoce a začnu nakupovat, abych to měla hotové...zatím se mějte musím letět papa

katchula
29. srp 2008

Tak vidím, že nejsem sama kdo už přemýšlí nad vánočníma dárkama 😀 Já nebudu mít na podzim asi ani pomyšlení ani čas něco shánět, takže s tím chci začít co budu doma na MD. A zbytek kdyžtak objednám potom přes net 😉
matru já se na tu výměnu oken vůůůbec netěšim, už jsem to jednou zažila, takže vim co nás čeká. Byt už je teď částečně vzhůru nohama, protože jsem museli vyklidit jeden pokoj a teď ho přítel maluje. No fakt si oddychnu až tohle bude za náma 😝
Tak si holky užijte víkend 🙂

petule.h
29. srp 2008

no já taky nezvládnu to rodinné osazenstvo , takže jako vloni taky vše co půjde objednám přes net...jen manžu pak koupím na chodově(hadry)...s lukášem to snad půjde..takže hrAčky, lístky do divaDEL, HUDBA, KNIHY...APOD jedině přes net... 🙂

alena.m
31. srp 2008

Ahoj holky, jsem tu dnes prvně.... Jsem ve 36 TT - tušíte některá, jestli stihnu nové pokojíčky v Krči - termín mám 26.9.2008 Rodila jsem tam už před 6 roky a byl to nároční porod, ale personál byl super!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru