Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
15. zář 2008

ahoj holky,
katchula. jasně přes net je to nej, jdu to fakt už sepsat a začnu objednávat
matru: chápu...mě se tom narodil v dubnu a v květnu už bylo pěkně...takže pytel mám, ale doobjednávám ještě nějaké mikiny na www,brumla.cz v 62..jinak bundy pro toma mám, tak prima no a boty koupím později, myslím sněhule nebo něco teplejšího...v březnu máme zaplacené hory 😀
jinak já se na zimu těšila, krbík hoří, koukáme na pohádky a den utíká nějak rychleji, jen to vstávání s tomíkem okolo 6:30 jke do tmy hrůza...lukin vstává okolo 8h.
dnes jsem poprvé vařila boršč, upekla jsem jablečník, tak mám splněno a večer budu žehlit, ještě, že dávají každý den nějaký seriál 😀 😀

katchula
15. zář 2008

Petule: ty jsi fakt hospodyňka, já zírám!! 🙂 Já se na ochlazení taky těšila, stěžovala jsem si na horko a teď si pro změnu stěžuju na zimu. Mě se jen tak to počasí nezavděčí 😀 Ale vyděsilo mě ráno vstávat za tmy (taky v 6,30) a ještě nám doma netopili, takže tam byla hrozná kosa 😒 No a teď bych nejradši jela domů a šla si lehnout, ale bohužel mám od sedmi do devíti ten porodní kurz. Takže pojedu z práce na nákup, doma něco rychle snim a mažu zase pryč. Kdyby aspoň nepršelo!!! ☹

matru
16. zář 2008

Petule: to je super jak to všechno zvládáš 😀 já dnes upekla štrůdl a dělám k večeři zapečený květák se sýrem 🙂 a začali nám topit, hurá!!!! Katchu: ty budeš úplně vzorně připravená maminka 😉 a s tím oblečením si na to vzpomínám, já už v únoru taky nezapla bundu, ale naštěstí byla mírná zima a brala jsem si více vrstev, nemá cenu kupovat něco na pár dnů 😉 jo a koupila jsem Neli nádhernou bundičku v Nextu, mají tam úžasný věci 🙂 ovšem ty ceny jsou teda šílený ☹

petule.h
16. zář 2008

holky díky...takové chvály 😀
matru já nakupuju jen v sekáči na tom brumlovi a hadrů od nextu mám dost, je to anglickej sekáč, jen musíš v po a ve čt v 8ráno být nastartovaná...jinak jsem slyšela že na novodvorské je next outlet a mají tam i dětské věci za super ceny...u nás je ve štěrboholích next outlet taky, ale pro dospělé a ceny jsou taky super...Jinak já pomalu začnu vyndavat 68 tak to vše zase vyndám přeperu a přežehlím, u 2 dítěte nemá cenu vše najednou, to bych se ani nedožehlila 😀 takovejch hadrů, tak to mám napytlované po velikostech...no zima je pěkná..ještě, že máme fusak,bundu malému kupovat nebudu, mám je v 68, tak to ještě využijeme, te´d stačí fusak a něco teplého na sebe 😝 ..

matru
16. zář 2008

Petule: tak já budu ve čtvrtek v 8 připravená 😀 😀 😀 ta bundička byla tak krásná, že se nedalo odolat 😀 to jsem celá já 😀 😀 vy už máte68? my 62 a dokonce něco i 56, nechápu to, když má 6,5 kg ale fakt jí to ještě je 😉 na tu Novodvarskou se sjedu podívat 🙂 ve Štěrboholích jsem byla, ale zas tak mě to nenadchlo, hlavně nikdy nemají správnou velikost, bud je to 34 nebo pak 42 ☹ my jezdíme na Hatě, to je skoro stejné, ale větší výběr, akorát je to daleko, takový výlet na celý den, ale před Vánocemi tam určo vyrazím 🙂 musím na nákup, ach jo, nechce se mi do té zimy ☹ no hlavně, že už topěj 😀

petule.h
16. zář 2008

já už tam mám týden rezervaci a zase jsem tam za 1500 😀 , nemohla jsem odolat i nqa sebe a navíc tam měli punčocháče 62 i 68, tak jsem musela objednat...jinak taky někdy neodolám 😀 ...myslela jsem europark, ten outlet nic moc 😀 ...no ještě že na nákupy mám auto 🙂

matru
16. zář 2008

no to si šikula 😀 a jak se to platí? to ti pošlou na dobírku nebo to jde přes účet?

matru
16. zář 2008

jo a taky už tady na Pankráci dostavují obchodní centrum, to budu mít pár kroků, peněženka už se třese 😀 😀 😀 😀 😀

katchula
16. zář 2008

Ahoj holky, tak já mám pro malýho spousty oblečení z Nextu 🙂 Je to fakt krásný a snad i kvalitní, ale mám to z 90% z druhý ruky (přes mimibazar.cz). Z Brumly taky něco mám a taky tam ještě asi něco budu objednávat 😉 Jinak já bydlím kousíček od Novodvorský, tak se tam musim podívat. Byli jsme tam nedávno, ale toho outletu jsem si nevšimla, ale je fakt, že jsme to tam jen proběhli, páč jsme chtěli jen do obuvi. Jinak na tý Novodvorský je to celkem bída, moc obchodů tam neni...

matru
16. zář 2008

Já si toho taky nevšimla, možná je to tam nové, byla jsem tam před létem...je fakt, že tam nic není a to co tam bylo už zavřeli...snad to tady u nás bude lepší, má to bát jako Chodov, tak to by šlo 🙂

katchula
16. zář 2008

matru: jo, jo Chodov je fajn, tam je v podstatě všechno a mám to i celkem blízko 🙂 A kdy se to má otvírat? Pankrác mám taky blízko, tak to je dobrý. Já už se strašně těšim až si koupim něco novýho a hlavně netěhu na sebe 😀

petule.h
16. zář 2008

chodov miluju 😀 ...jinak se te objednává na dobírku a můžeš si přidávat do rezervace měsíc, pak to pošlou, můžeš jí ukončit i dřív...děti rosdtou a je mi líto dávat za to velké prachy, když tady to stojí okolo 100,- nebo spíš míń a tak 3x se mi stalo za 3 roky, že přišlo něco, co nebylo tak hezké jak jsem čekala, ale to mi nevadilo vyhodit, nebo dát to na zahradu do písku, navíc objednávám i na sebe trika...
katchula: to chápu, já se taky těšila až břicho nebude a te´d až se někam dostanu, tak něco koupím, i když te´d objednáváme i z ameriky...
novodvorskou vůbec neznám, to mi říkala jen kámoška z libuše, co se týče obchodů pro děti, tak slušné ceny mají v CA, HM taky jde, ale na mě je to fakt zbytečně drahé, když můžu mít v brumlovi tepláky za 80kč a tady za 300,- stejně se to opere, je jasné, že některé věci se kupovat musí, jako boty, to jdu po kvalitě...někdy koupím i v krámě, nedávno třeba pyžamo na léto ..overalů mají dost na brumlovi, ale klasické pyžama málokdy...ale to až později..jinak s tou 68 to je na přípravu i když nějaké mikči by už šli na ohrnutí rukávů, u nás jsou problém kalhoty, kluci budou mít krátké nohy, takže 56 budou určo dlouho.. 😀

matru
16. zář 2008

Katchu: mají to otevřít do vánoc, ale přesný datum ještě nikde není, já to mám od baráku 3 minuty, tak se těším 😀 já se taky tak těšila, až se normálně oblíknu, ale moc jsem si toho ještě nekoupila, jak furt kojím, tak se nikam moc nedostanu...dr. chce začít s jídlem až v půl roce, to je za chvíli tak se těším, že se konečně trochu pohnu, chci začít cvičit atak...
Petule: to Neli je docela dlouhá i nohy, ale asi bude drobnější, já bývala taky, za to teď to je katastrofa, mám furt 5 kilo nahoře a vytahaný břicho, jenže mě furt pronásleduje hlad, já pořád věřím že je to k tomu kojení a že to ustane...jak si na tom ty? Já jím pořád ☹ ☹ ☹

petule.h
16. zář 2008

matru: já mám pohodu-tedy pro mě, pač jako u tomíka se mi ztratilo mléko, nebo spíš on pořád malej sál hodinu, pak usnul vyčerpáním a chtěl zase, takže měl furt hlad, tak jsem začala dokrmovat a jak to takl bývá už krmím jen bebou, takže spíš lukáš přibývá na váze, ale je hodnej a spokojenej...s tomem to bylo to samé, takže já se těším jak začnu dokrmovat už ve 4 měsících, to je za chvilku...jinak s kilama jsem na tom stejně jak jsem byla, dokonce jsem měla i míń, ale jak se dotuju sladkým bych to občas vydržela s nervama, tak jsem na svém a navíc jak nekojím, tak si občas dám i to pivko a nebo vínko a mě to strašně leze do váhy 😀 ...no pro mě by taky bylo obtížné jít někam když kojím...hlavně s tím naším kojením...to bych ani nemohla...
lukášek usne do 22h a pak se budí okolo 1ráno a pak třeba okolo 5ráno a spí do 8:30, takže dobrý apřes den mi pije po těch 4hodinách...takže to mám i čas na toma i když on by nejraději vyžadoval pozornost pořád

matru
16. zář 2008

no to já už skoro 5 měsíců kojím přes den po 2-3 hodinách, ale v noci je pohoda, už nekrmíme vůbec, za to přes den si to vynahrazuje...nedala jsem jí ještě vůbec nic jiného ani čaj, tak jsem zvědavá, co pak na to bude říkat 😀 v sobotu máme 5 měsíců a od ukončeného 6 můžeme s něčím začít, to je za chvíli...hlavně aby to chtěla 😉

petule.h
16. zář 2008

no tom měl raději to kupované, já vyvářela a on furt nic nechtěl, tak jsem to zkusila koupit A ÚSPĚCH... jediné co mu chutnalo byla kartotka, ale později začal i vařené ode mě, ale opravdu později..tak v 8 měsíci..jinak já budu moci od těch 4 měsíců i přesnídávky, tak ubyde krmení...tak to je prima, že v noci ti spinká...to je pak lepší než cokoliv jiného, já mám pocit úplného vyspání, takže pak jsem spokojená, tom přes den nespí a pro mě by to bylo určitě vyčerpávající v noci se pořád budit a přes den být zase na nohou pořád...no utíká to, tak to je prima, hlavně, že jsou děti zdravé a spokojené 😀

matru
16. zář 2008

no to je hlavní, ať je máme zdravé, vše ostatní se už zvládne...jinak těch jídel je fakt spousta, já mám zatím koupenou mrkev s rýží a brokolici, ty s masem jsou pak pro větší, hlavně musím vychytat, co jí bude chutnat 😀 no uvidíme za měsíc, bude to úleva si aspoň dvě kojení denně ulevit 🙂 ale jsem ráda, že nám to tak dlouho stačí, měla jsem strach, že budu mít málo mléka a ted bych ukojila i trojčata 😀 😀 tu Bebu sis vybrala nebo ti to řekla doktorka? asi je hodně podobná mateřskýmu, že jo? a jeětě Nutrilon...

petule.h
16. zář 2008

bebu měl už tomík, tenkrát jsem to nikdy neslyšela a doporučila mi jí doktorka..jo jetam hodně látek...později je i banánová(pro změnu) 😀 , myslím, že jako nutrilon, ono je to cenově stejné, ale 300,- pomalu na týden a tom ještě taky na noc pije...takže 2 mléka, 2 lahve 😀 😀 ..no tomíkovi chutnal špenát s těstovinou...ty začátky to je přesně jen zeleninka..já kupovala myslím od hippu? ty mu chutnali nejvíc, ale taky to není zrovna levné co???no tak ještě, že na to máme a můžeš dětem dopřát 😀 , pak už budou piškotky a jablíčka 😀 no uiž se těším

matru
16. zář 2008

no jo, mlíčko je drahý, to musím manželovi říct, jak šetřim vlastní výrobou 😀 😀 těch jídel je mraky, různý značky, já mám od Hamé a Hami a taky to dělá Sunarka...a mají i piškoty, jsou asi zázračný, pytlík za 40 korun, nechápu z čeho jsou 😀 😀 😀 ale co bychom zlatíčkům nedopřály, že? 😀 😀 a dáváš čaj? nevím jestli mám koupit ty Hipp rozpustný nebo jsou lepší normální? Už vůbec nevím co jsem dávala Kačence, je to tak dávno a spousta toho tenkrát nebyla...

petule.h
16. zář 2008

já kupovala cukrářské piškoty, spletla jsem se kupuju hami, od hipp mám jen granulované čaje 😀 rozhodně je dávám dote´d tomovi a budu nadále kupovat- dobrá zkušenost i výběr

matru
16. zář 2008

tak jo, taky je koupím, v Bille jsou teĎ v akci 😀 😀 😀 ty piškoty mám od Nestle a jedny od Sunarky...no až začne papat, tak poznám co kupovat a co bude prskat 😀 v pondělí jdeme do poradny a snad se dozvíme termín první hexy, konečně se nám zahojila ta tubera, tak se zpožděním začneme...teda doufám, že už jo...

petule.h
16. zář 2008

no hlavně, že je to ok, no a taky pak přesnídávky a jogurty, to už taky pak budeš moci né??? mě ty cukrářské vyhovovali, že jsou dlouhé, jinak jsem taky zkoušela ty od sunarky a tyhle zvítězili 😀 každé dítě má rádo něco jiného a tom miloval banánovou přesnídávku.. 🙂 jasně, koupit to můžeš, to se neztratí, já to tenkrát přehlédla a začala jsem kupovat ovocný od 6 měsíce myslím...no ale vše ok..to spíš krz to sladké, taky jsem dávala v 8m pribiňáka, doktorka když to slyšela mě sprdla, ale chutnali mu 😀

matru
16. zář 2008

no do roka by se nemělo dávat kravské mléko, takže asi ani pribinaky a jogurty...já chci dávat hlavně ovoce a zeleninu a pak uvidím co dál...v těch 6 by mohla banán,mrkev, jablíčko...a chci aby jedla lžičkou, jestli to půjde a na pití máme ten kouzelnej hrnek od Aventu, ale stejně myslím skončíme na láhvi 😀 tak já jdu žehlit, vůbec se mi nechce, pustím si aspon nějakej film 🙂

petule.h
16. zář 2008

no to je pravda..ale já myslím, že jogurty jsem už dávala do roka, že jsem mohla..dokonce jsem slyšela, že se miminům dává po lžičce denně activia na to bolení,m usím se na to zeptat

marcet
16. zář 2008

petule.h:no to víš,dokud to jde,tak jezdíme...pak se začne stavět barák a budou jiné starosti 🙂

petule.h
16. zář 2008

marcet: to já chápu, vědět co mě čeká, tak procestuji víc 😀

katchula
16. zář 2008

matru: moc hezký nový fotky 🙂 Malá je teda fakt kouzelná, moc jí to sluší (obou dvoum ... a vlastně i mamince 😀 )
Jinak holky jsem ráda, že jste tu takový zkušený, budu si sem potom chodit pro rady 😉

petule.h
16. zář 2008

na jasný 🙂 já rto neumím zmenšit, ale taky snad brzy něco přidám po manželově pomoci 😀

matru
16. zář 2008

Katchu: díky 😉 za chvíli si budeme prohlížet fotky Štěpánka 🙂 ještě chodíš do práce? máš 6 týdnů do porodu, tak už bys měla být doma, ne?

katchula
16. zář 2008

Já jsem poslední týden v práci 😉 Mateřskou mám napsanou od neděle 21.9. a to je právě přesně těch 6 týdnů do porodu. No teď jsem tu ještě něco dodělávala a měla jsem docela i fofr, tak snad teď ty zbývající 3 dny budou klidnější. Potřebuju si tu vše uklidit a tak, znáte to... Ale už se fakt těšim i když tu jsou na mě všichni hodný, ale přece jen ten klid doma a moci ráno spát trochu dýl, to bude super.

Petule: já četla, že fotky přidáš po manželově promoci 😀 😀 No měla bys, jsme zvědavý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru