Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
16. říj 2008

Tak už to tu zase ožívá.. Jaký jste měly den? U nás celej propršel, záda bolela o 106, trochu nová bolest v podbřišku, jinak nic. Na zítřejší poradnu nemám vůbec náladu, jestli mě tam čekají zase stejné informace, jakože se nic neděje, tak mě asi fakt švihne ☹ A asi se mění tlak nebo co, jsem hrozně unavená, aniž bych cokoliv dělala.

jajinka27
16. říj 2008

katchul...no snad to ležení pomůže, jinak prý je vše v pořádku, držím pohromadě 😀

vrani..tak úplněk nepomohl 😀 tak ještě prej je dobrá bouřka ale to asi teď nebude 😀

vrana
16. říj 2008

jaji u nás fakt nezabírají žádný zaručený rady, takže už žádný hokusy pokusy ani nebudou. Jen musím vydržet, což je popravdě to nejtěžší.

katchula
16. říj 2008

Vrani no popravdě nic jinyho nez vydrzet ti stejne nezbyva. Ale ted uz vis, ze se ti to fakt krati. Mam dojem, ze jsi psala, ze pokud ted nic, tak te v pondeli prijmou na vyvolani, ne? A to uz je fakt skoro HNED 🙂

vrana
16. říj 2008

katchu to s tím pondělkem právě není nijak jistý, právě že se zítra o tom chci pobavit, aby to i pro ně byl nejzazší termín, kdy prostě nastoupím, aby nečekali celých 14 dní

jajinka27
16. říj 2008

vrani..no moje kámoška taky přenášela a ta dokonce lezla den před porodem po žebříku, cvok 🙂)) stejně jí to museli vyvolat ale po vyvolání do 4 hodin porodila

katchula
16. říj 2008

Aha, ja myslela, ze to uz je jisty. Tak snad Te nenechaji uz dal cekat, musis tomu verit 😉 Nejlip by samozrejme bylo kdyby se Kaja rozhoupala sama a chtela ven driv jak v to pondeli.

vrana
16. říj 2008

no kéž by aspoň to vyvolání pak bylo rychlý...ale spíš jsou případy kdy to trvá dýl a s většíma bolestma než normálně, bojim, bojim, ale na druhou stranu už to chci mít fakt za sebou.

vrana
16. říj 2008

katchu právě ne no, prý záleží v jakém stavu je placenta, pupečník a tak. Ale doufám, že když mají vnitřní reguli že nechávají do 41+3 a v pondělí budu 41+5, tak se snad ukecat nechaj proboha.

oskarka
16. říj 2008

Ahoj jajinko, tééééda tak na neschopence, jo? Z čeho ty bolesti pramení, řekli Ti? Buď na sebe opatrná.
Já jsem si teď dala menšího šlofíčka, tak jsem se alespoň trošku prospala.
Vrani, zítra budeš mít podporu v manželovi, tak tu poradnu určitě lépe zvládneš!!

ducky
16. říj 2008

Ahojda holky,

tak se to trochu protáhlo. Vrátili jsme se po 8. hod. a já ještě musela udělat ten piškoťáček na zítra.
Takže jsem se k PC dostala až teď.
Tak jsem celý den doufala, že tě tu Vrani už nepotkám, že budeš v porodnici a koukám, že Kája stále vzdoruje.
😀
Oskarka taky nic, takže stále vše při starém.
Hele Vrani a Oskarko kleslo vám bříško nebo ne?
Mě totiž zatím lidi říkají, že jim nepřijde, že by mi kleslo, tak už taky čuchám pěkný přenášení 😅

oskarka
16. říj 2008

Ahoj ducky,
koukám, že to tu zeje prázdnotou...
No, jo, u nás se nic neděje. Co se týče toho bříška, já bych řekla, že mi kleslo, cítím ho více na nohou.
Tak kdepak jste holky, už spíte?

ducky
16. říj 2008

No aspoň že tu jsi ty 😀
Jinak bych si tu samopsala 😉

Mě pocitově taky přijde níž, pociťuju to třeba když lezu do vany apod., ale na pohled se to nikomu nezdá.
Tak nevím.
No, každopádně já mám ještě 14 dní do termínu, tak to třeba ještě přijde.
Dneska je Bětka extrémě živá a evidentně se jí zalíbilo strkat mi nohu pod žebra 😲
Vydrželo jí to 3 hoďky. Tak jsem se jí ptala, který miminko taky bude někdy spinkat, ale nějak se jí nechce 😎

ducky
16. říj 2008

Béé, tak jsem tady asi už sama. ☹
Tak já se jdu věnovat manžílkovi, když byl na tom školení. 😀
Holky dobrou, zítra 😎

oskarka
16. říj 2008

No, jo, taky se věnuji manželovi, přišel dnes zase pozdě z práce, má toho až nad hlavu.
Vrani, Tys tu teď nějak dlouho nebyla... Neděje se něco pozitivního?

Dobrou noc všem.

matru
17. říj 2008

Ahoj holčičky a Vaše bříška 🙂
Včera jsme se zasekli u rodičů, tak už jsem se pak sem nedostala, ale koukám, že jste byly v plném počtu 😉
Vrani:držím palečky do poradny, snad ti dr. řekne pozitivní zprávy, budeme čekat 🙂
Oskarko: a jak u tebe? 🙂

oskarka
17. říj 2008

Krásné ráno, to je hezké, když svítí slunko do pokojů🙂.
Matru, nic nového, vše při starém, mimi sice v noci skotačilo, sem tam i nějaké bolesti byly, ale ještě asi neuznalo za vhodné udělat na nás rodiče kuk. Chystám se zajít za svou sestrou, uděláme si něco dobrého k obědu, možná se dojdeme projít a uvidíme...

oskarka
17. říj 2008

Tak mi psala Hanka (vrana), ze si ji nechali v porodnici kvuli tlaku, za chvili jde na monitor, potom na oxytocinovy test, bude se pry prubezne hlasit a zitra zacnou s tabletami na vyvolani.

ducky
17. říj 2008

Dobré ránko holky,

ty jo, tak to vypadá, že Vrána bude po víkendu mamina 😀
Tak teď uvidíme, jak ty, Oskarko 😉
U tebe je to ještě o to napínavější, že nevíme pohlaví 😎
Dneska musím trochu poklidit a připravit jídlo na večer, až přijdou holky.
Možná je to poslední návštěva bez miminka, tak si to musíme užít 🙂

jajinka27
17. říj 2008

Ahoj koukám že nakukuju včas 🙂)) Tak Vrani už to bude mít snad zítra za sebou 😀 tak to jí moooc držím palečky 🙂))

oskarko až jí budeš psát tak jí pozdravuj 😉

ducky
17. říj 2008

Oskarko jasně, od nás všech jí pozdravuj 😉

Ahojky Jájinko, tak co ty a tvé Silvestrovské miminko ? Vše v poho?
😎

katchula
17. říj 2008

Bre ranko 🙂
dneska mame fakt krasne, po dlouhy dobe slunicko po ranu 🙂
Tak to jsem rada, ze to u Vrany konecne vypada na porod, jupiiiiii 😀
Oskarko, takze jestli to na Tebe prijde o vikendu, tak se nakonec jeste s Vranou potkate v porodnici 😉
Ducky poradas damskou jizdu, jo? Tak si to hezky uzijte 😎

jajinka27
17. říj 2008

ducky...noo mimčo snad v pohodě, akorát mě 3x za noc vzbudily takové blbé bolesti jako při MS, fuj 😅
teď momentálně spí 😀 A co ty? všechno v pohodě koukám 😀

oskarka
17. říj 2008

No, jasně, že ji budu pozdravovat🙂 a ráda.
Taky jsem zvědavá, jak to dopadne u nás. Co mne štve, jsou ty moje opuchlé končetiny, nějak to ne a ne zmizet - není to horší, ale je to protivné!!!

ducky
17. říj 2008

Jj Katchu, měla být už minulý týden, jenže kámoška, která je ve 31tt chytla rýmu a kašel, tak jsme to odpískaly.
Takže dneska je repete. 2 těhule a 1 máma od dvou dětí, takže si dovedeš představit, o čem nejvíc se asi bavíme. My z ní cucáme vše možné info, protože ona navíc ještě studuje medicínu. 😀

Jáji u nás vše v poho, včera malá řádila jak psí ruka asi 4 hoďky. Nechápu, kde se vzala tolik energie, většinou řádí třeba hoďku, pak spí, pak zas a tak, ale včera fakt v kuse takhle dlouho. Teď se tam zase převaluje 😉
Čoveče bolesti jsem teda naštěstí žádné neměla, mě budí horko a čurání 😎

Oskarko já mám pocit, že nám ty otoky zmizí až s porodem. Já už jsem si i celkem přivykla. Nosím jen jedny boty, pantofle jsem vyměnila za takové ty z Ikey a prsty na rukou procvičuju psaním na klávesnici 😀

oskarka
17. říj 2008

Holky, odcházím za svou sestrou, tak se tu mějte, možná se připojím od ní (uvidím, jak tam budu dlouho), abych viděla o čem se diskutuje🙂. Zatím papa.

ducky
17. říj 2008

Hezky si to užij, papa 😀

katchula
17. říj 2008

ducky tak to bude u vas urcite veselo, to si dovedu zive predstavit 😀 Ja si jdu dneska odpoledne vyzvednout lehatko pro prcka. Poslala mi ho kamaradka, protoze jeji chlapecek uz z neho vyrostl, tak my ho snad vyuzijeme. Jinak nemam dneska v planu nic, zrovna si rikam, ze se asi vratim do postylky (s knizkou) 🙂 Ten internet je totiz hroznej zrout casu.

No holky, nechci Vas strasit s tema otokama, ale taky myslim, ze do porodu se toho nezbavite. Jinak ja nosim taky porad jen jedny boty a to takovy, ktery se nemusi zavazovat, dela mi totiz problem i oblect si ponozky 😀

ducky
17. říj 2008

Jj, to bude 😀
Katchu a jaké lehátko? My máme od Fisher Price (mám ho v albíčku).
Já jsem taky docela čtenářka, jenže mám vše přečtený. Dokonce jsem si běhěm těhu koupila asi 3 nové knížky, ale i ty už mám dávno přečtený. Takže většinou koukám chvílema na telku, pak jdu na net, pak třeba úklid apod. A taky občas pracuju, dělám něco pro firmu z domova, takže stejně ten PC musím mít přes den zaplý, kdyby někdo něco potřeboval. 😉

Já se vejdu už jen do kozaček, takže bohužel ponožky musím nandat.
Nosila by Crocsíky, jenže si představ, že se nevejdu ani do nich. A to by mě ani ve snu nenapadlo ☹

katchula
17. říj 2008

ducky jo jo, takovyhle podobny lehatko to je, ale znacku nevim. Ta kamaradka nezije v CR, ale straaasne daleko (az v Bahrajnu, coz je v Perskym zalivu) a kupovala to tam. Tak se necham prekvapit. Ale jak vidim, tak to tvoje lehatko je az do 18 kg, to je dobry. Tohle bude nejaky obyc., protoze jeji malej v tom uz davno neni a to je mu teprve 10 mesicu.
Jinak ja taky docela dost ctu, zasobuje me mamka, ktera chodi do dvou knihoven a ted mi prinesla i knizku svagrova minuly tyden. A ja neodolala a koupila jsem si toho novyho Viewegha: Roman pro muze 😀 Ale teda nic moc...

Tak to jsi pilna, ja teda krome toho, ze obcas uklizim a varim, tak nedelam temer nic 🙂 Vubec si nedovedu predstavit, ze bych nepracovala a byla doma. Ted nemyslim na matersky, protoze s detma to je urcite zahul, ale jen tak se flakat sama doma by me asi brzy unudilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru