Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
21. říj 2008

Jo, my máme mamky taky v pohodě, nemluvěj nám to toho, jen občas rejpnou jako s tím jídlem, ale jinak skvělý a v pohodě 🙂
Nevíme v kolik byla objednaná a taky tam může být hodně maminek, já když chodila v dubnu tak tam nebylo ani kde sedět, jen jednou jsem šla hned 🙂 a s tím pohlavím bych taky nevydržela, už kvůli nakupování 🙂 já jsem taky strašně zvědavá 😀
Už se těším až porodíte všechny a dáme si pak kočárkový srazík 😀

matru
21. říj 2008

ty jo, Neli to očkování zmohlo, pořád spí, budí se jen na jídlo, hlavně at už nemá teplotu, pro mě bude každé očkování peklo ☹

ducky
21. říj 2008

No já ještě teprve uvidím, jak mi kdo do toho bude mluvit 😉
Dobré rady beru, ale jestli toho bude nějak moc, tak bude zle 😀

To máš pravdu, já jsem jen celá netrpělivá a hlavně jsem doufala, že to stihne, než na pár hodin zmizím 🙂
Jj, nakupování neutrálních věciček je fajn, ale přece jen, ta růžová a modrá 😉
Kočárkový srazík bude super, taky se těším. Hlavně abychom to stihly za nějakého slušného počasí 😀

Myslím, že je pro ni lepší, že hodně spinká. Evidentně potřebuje sílu, aby to přeprala a ona to přepere 😀
Jste statečný holky 😎

Matru já letím, pár hodin teda budu mimo koníka, ale jak dorazím, tak letím za váma, abych zvěděla novinky 🙂
Zatím papa

matru
21. říj 2008

Tak dobře pořid a nebioj, kdyby něco, písnu ti sms, budu to tu sledovat, o nic nepřijdeš 😀
a jdeme bojovat s tou mrkví 🙂
jo a my dvě to k sobě máme kousek i pěšky, tak se určo někde potkáme 😉

katchula
21. říj 2008

Holky zdravím, me dneska neni nejak dobre, takze bohuzel stravim dnesni krasny den v posteli, ach jooo ☹ Neco na me asi leze a jsem takova strasne unavena a ospala.

Cetla jsem Vasi debatu o Ikea, taky jsme tam nakoupili hodne veci a to jak domu, tak na chatu. Takze souhlasim s Vama, ceny jsou tam slusny a clovek si fakt vetsinou vybere. Zrovna dneska odpoledne jsme tam meli jet pro policku a lampicku, ale nepojedeme nikam, protoze se fakt necitim dobre...

O tech prikrmech jsem taky uz premyslela 😀 A v podstate mam na to stejny nazor, ale asi fakt zalezi jestli to ten prcek je ochony jist nebo jestli mu vic chutna ta "domaci strava" 🙂 No jsem na to zvedava, jak se s timhle vyporadame.

Tak si vsichni uzivejte toho krasnyho babiho leta, ja jdu lezet 😔

matru
21. říj 2008

Katchu ahojky, tak hezky hajej a odpočívej, k porodu musíš být fit, budeš potřebovat hodně sil 😉
Tak Neli si dala mrkvičku, moc jí chutnala a docela to lžičkou šlo, snědla čtvrt té malé lahvičky a možná by si ještě dala, ala nechci to na poprvé přehánět 🙂 taky jsem to ochutnala a je to dobrý 🙂
Kdepak máme tu Oskarku? 🙂

ducky
21. říj 2008

Jsem zpátky 😀
Zvládla jsem to docela rychle 😎
Koukám, že Oskarka stále nikde, ale předpokládám, že kdyby se něco dělo, tak by písla SMS.

Matru Nelinka je pašák 😉 , uvidíš, jak to půjde. Jsi už zkušená mamina, tak určitě víš co a jak.
Počkej až se nám to tady všem narodí, to pak budeme sosat info od tebe 😎
A určitě se domluvíme na srazíku, já pokud to půjde, tak chci hodně kočárkovat. Budu potřebovat zhubnout nejen nabraná těhu kila, ale i kila navíc, co jsem měla před těhu 😅

Katchu určo zůstaň v pelíšku. Já taky trochu bojuju, ale jen s rýmou a kašlem.
Na kašel a bolení v krku mám Propolki, ty jsou i pro těhu a zabírají. Rýma naštěstí není strašná, takže nepotřebuju ani kapky, ale taky jedny pro těhu mám.
Já bych to měla dost blbý, kdyby se mi to rozjelo, protože jediné, co se prý může v těhu je Paralen, ovšem já mám alergii na paracetamol, což je většinou ve všech těhle lécích.
😠 😖
Naštěstí se cítím celkem dobře, takže to moje tělo zvládá 😉

oskarka
21. říj 2008

Ahoj holky, snad jste si nemyslely, že bych se tu neukázala🙂.
Samozřejmě, že se nic neděje, vše při starém, další kontrola v pátek. Vlastně jedno překvapení se dostavilo, sestřičky byly velmi milé, usměvavé, plné humoru 😲 .
Tak zatím pa, jdeme se naobědvat.

matru
21. říj 2008

Ducky. ty jsi rychlík 🙂 já se tam vždy zaseknu na půl dne a většinou skončím v restauraci 😀
jo jo, od Alenky žádné zprávy, že by????? 😉
Jo, zkušená mamina, už je to dávno, co Kačka byla malá a já byla mladá,moc si ohledně jídla nepamatuju 😀
A Nelinka se po mrkvičce stejně ještě s chutí dorazila ode mě 🙂

matru
21. říj 2008

jeee, ty seš tu? 😀 😀 😀 😀 no tak nic

matru
21. říj 2008

a já už tě viděla na porodním sále 😉

ducky
21. říj 2008

Alenko ahóóój, už jsme si říkaly, kdy dorazíš, to víš, jsme napnuté 😉
Tak uvidíš, jestli to ještě do té poradny vyjde nebo jestli dřív porodíš 😎

Matru byla jsem tam sama a to víš, ještě s tím mega pupkem, takže jsem jen vyřídila ty záclony, koupila hruškové pití a frčela zase pryč. 😲
Tak Kačka už bude pomalu mladá slečna, to jo.
Tak ale s Nelinkou budeš mít zkušenosti čerstvé 😀
Já si hlavně přeju, aby se mi taky hezky krmila a abych neměla problémy s kojením. Nechala jsem to ale osudu, nešla jsem ani na přednášku o kojení. Bojím se, že kdybych měla moc info, tak bych to jen pořád rozebírala a zkoumala a třeba právě proto by mi to pak nešlo.
Tak uvidíme 😉

matru
21. říj 2008

Ducky: já v životě nebyla na žádném kurzu a kojím v pohodě, důležité je včasné(už na sále) a časté přikládání, neboj Marcet tě rozkojí lépe než nějaká přednáška 😀
nechci to zlehčovat, ale těžko se na přednášce naučíš rozdýchat kontrakci, dokud jí nezažiješ 🙂 je to spíš jen pro info...

ducky
21. říj 2008

To máš určitě pravdu, ale ta přednáška byla spojená s prohlídkou sálu a tak, takže to jsem chtěla absolvovat.
Pak jsem byla ještě na šestinedělí, tam jsme se taky dozvěděli zajímavé informace.
Ale to kojení jsem záměrně vynechala.
Říkám si, že naše maminy to taky zvládly bez přednášek, tak proč bychom my neměly.
Navíc Krč je Baby friendly hospital, tak na to sázím, že mě poradí a pomůžou.
A pak je tu Marcet 😀
Pokud bude volno, tak bych chtěla na nadstandard, ale uvidíme 😉

oskarka
21. říj 2008

Tak jsem zase na chvíli tady, hrála jsem si s fotkami, dávala je do alba, měla jsem tu svou sestru, tak jsme si zase skvěle popovídaly, atd...
Jasně, že nám to pěkně půjde, v Krči prý rozkojí i chlapa🙂
Na nadstandard bych také ráda šla, doufám, že bude volný.

jajinka27
21. říj 2008

ahoj holky,

koukám a sleduji 🙂))

ducky...kdy ses byla podívat v porodnici? To byla nějaká ta přednáška jak píšou na jejich stránkách??

oskarka
21. říj 2008

Na prohlídku sálu jsem si do Krče také zašla, jinak jsem chodila na fajn předporodní kurz vedený porodní asistentkou z Krče, samozřejmě vím, že je to jen teorie, ale jsem za ni ráda, alespoň jsme se dozvěděli základní informace a třeba se mi něco vybaví až přijde den D. Neberu to jako ztrátu času.
Teda dneska je venku zase tak hezky a naše mimi se na tu krásu nechce podívat...

ducky
21. říj 2008

Ty jo, já teď asi na hodinku vytuhla 😎

Jáji byl to předporodní kurz v Krči, jak píše Oskarka a jak mají na stránkách.
Byli jsme s manželem na dvou, porod a šestinedělí.
Na ten porod jsem zvlášť chtěla, aby šel manžel se mnou, právě aby si on pamatoval to dýchání a pak mi poradil, až budu v bolestech 😅
Tak snad mu to uvízlo v hlavě víc než mně 😉
A krásně tam je a víte co je nejhorší? Mně už to ani tak neláká kvůli sobě (otoky apod.), ale já si představuju to mý mrně a kočárek a chtěla bych jít kočárkovat. I když Bětka má ještě 10 dní 😀

oskarka
21. říj 2008

Ducky, my nechodili do Krče na kurz, ale probíhal ve Vodičkově ulici a vedla ho PA z Krče - bylo to fajn a manžel byl se mnou, hlavně na té lekci určené pro doprovod k porodu (nácvik dýchání, masáže, úlevové porody) a na první pomoci novorozenci (dítěti).
Byla se za mnou podívat maminka, tak jsem měla veselejší odpoledne.
A teď jdu udělat šunkofleky, mám na ně chuť.

ducky
21. říj 2008

Aha, tak mi to měli normálně v Krči. Možná, že jste chodili jinam kvůli té rekonstrukci.
Každopádně kurz to byl určitě ten samý 😉
Taky jsem chtěla manžílka na nácviku úlevových poloh, masáží apod.
První pomoc byla taky bezva, to jsem si osvěžila.
Mám už letitý kurz PP, ale celkem jsem zjistila, že si docela pamatuju 😎
Mňam, šunkofleky. Ty jsem neměla strašně dlouho. Taky bych si dala 😉

oskarka
21. říj 2008

Šunkofleky se zapékají a krásně to tu voní, už mám hlad🙂.
Doufám, že manžel přijde alespoň v trochu rozumnou dobu domů, abychom se mohli napapat spolu. No, kdyžtak se na to vrhnu sama a možná mu trošku nechám...
Ach jo, teda mě teď ale bolí hrozně v kříži, au au au.

ducky
21. říj 2008

Tak mi ještě dělej chutě 😉 😀
Můj manžílek je už na cestě z práce, ale bude muset ještě na poštu, takže přijde a pak ještě na chvíli zmizí ☹

Hele aby jsi místo šunkofleků nejela do porodnice 😉
Slyšela jsem, že některé holky mají místo stahů bolesti v zádech 😎

oskarka
21. říj 2008

Týýý jo, tak jak pak mám poznat jestli se blíží porod nebo jsou to jen bolesti v zádech nebo jen neškodné tvrdnutí břicha, pomoooooc.

oskarka
21. říj 2008

ducky, a co otoky? lepší se to? u mne dneska docela dobrý.

ducky
21. říj 2008

no, já fakt nevím. 😅
Hlídej to, třeba si dej teplou vanu, jestli to povolí, tak nic.
Nebo ať tě manža trochu namasíruje a uvidíš 😎

Otoky dnes taky celkem dobrý, ani jsem ještě nepoužila mast.

oskarka
21. říj 2008

Jo, to by mohl. Hned jak přijde, tak požádám o masáž a pak si dám ještě teplou vanu... a uvidíme...
Už je na cestě domů, huráááá, budeme večeřet.

ducky
21. říj 2008

Tak uvidíš. Nechtěla jsem tě nějak vystrašit, ale opravdu jsem to slyšela, že i toto je možné.
😎
No, my možná taky, nevím, jestli manža půjde ještě na tu poštu.
Hlavně taky musíme pověsit ty záclony, pro který jsem dneska jela.
Jsou vypraný, připravený, se těším 😀

Hele, kdyby jste jeli, tak písni SMS, jinak hezký zbytek večera s manžílkem.
Jdeme zahřívat rodinné krby 😀 😉 , ten můj musí být již za humny 😀

oskarka
21. říj 2008

To víte, že bych Vám napsala SMS, kdyby se dělo něco tak zásadního.
Zatím páááápááááá

matru
21. říj 2008

juuuu, že by se to chystalo???? 🙂 držím palečky 🙂

matru
21. říj 2008

Tak koukám, že už jste všechny fuč, tak hezký večer a pa zítra, ukážu se až odpo, jedeme s Kačenkou na rovnátka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru