Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

bramburka
18. lis 2007

No to jo, musim rict ze ani Dr. ani sestry necetli me vysledky od Dr., jeste to rekli. Dr. prej ze to zapise do karty sestra a sestra mi rekla, at si to odnesu a dam jim to u porodu. nastesti bylo vse ok, ale to nemohli vedet. no........priste tam nerodim....i kdyz ted vinnou Dr. - priznali se, zvorali porod kamosce v podoli...tak nevim

sylvous
18. lis 2007

Ahoj holky, před 2,5 měsíci jsem taky rodila v Krči a kdybych se měla rozhodovat znova, tak bych rodila zase tam. Doktoři a porodní asistentky byli výborní, rodila jsem u Dr. Jakuba Tůmy a byl naprosto skvělý!!!Syn vážil při narození 4kg a porod jsem díky němu a skvělým porodním asistentkám zvládla bez problémů i bez epidurálu. Z ambulance znám ještě Dr. Budku a nějakou mladší paní doktorku (bohužel jsem zapomněla jméno) a oba byli moc fajn.
S čím jsem nebyla moc spokojená byly sestry. Hlavně na ambulanci byla jedna starší sestra, která, když jsem přijela ráno v den porodu, že krvácím, mě už u dveří vynadala, co tam jezdím, že mám snad vědět, že je to normální. Pro ní možná, pro mě jako prvorodičku ne...Byla neděle, tak jsem ji asi narušila její klid. Naštěstí přišel Dr. Budka a ten mi řekl, že je samozřejmě dobře, že jsem přijela, i když to nic nebylo a poslali mě domů. Za pár hodin jsem tam byla znova a za 4 hodiny byl syn na světě.
Na odd. šestinedělí jsem byla jenom 1 den, pak se uvolnil nadstandard a šla jsem tam, ale i za ten den, jsem měla pocit, že sestry otravovalo, když jsem se jich na něco zeptala, s kojením mi neporadily vůbec, naopak když jsem jim řekla, že mám rozkousané bradavky, tak mi řekly, že mě syn používá jako dudlík a bylo...Skončilo to samozřejmě tak, že pár dní po porodu jsem tam byla zpátky s 40kou horečkou a zánětem obou prsou. Syn už pak odmítal moje mlíko a od 6.týdne je bohužel plně na UM.
Na nadstandardu byly ale jinak sestry moc ochotné a milé.
Celkově jsem byla ale moc spokojená, jak už jsem psala, doktoři a asistentky skvělí a to je pro mě to nejdůležitější, nějaké to proti, v tomto případě sestry, se najde všude.
Pokud budu čekat druhé dítě, půjdu určitě zase do Krče.

minea
18. lis 2007

Sylvous, díky za povzbuzení 😅

bramburka
18. lis 2007

Taky bych šla rodit do Krče hendkon! Po druhé, ale musela bych mit zajistený nadstandart... jinak asi ne. Ale porodu se nebojte, tam jsou opravdu moc milý všichni!

ker
18. lis 2007

Sylvous ...taky děkuji za povzbuzení
Mineo ...hlavně že to na monitoru dobře dopadlo 😉 občas je těžké zůstat v klidu a seš dobrá že ses nenechala rozhodit.
Já doktorům v Krči věřím a už se těšim až to budu mít za sebou 🙂

med
19. lis 2007

Bramburka, teď jsem si všimla, že máš dcerku Xenušku. Můžu se zeptat jen tak pro zajímavost: je to Xenie nebo Xena? Můj manžel chtěl celou dobu Xenii nebo Xenu - je nějakej ulítlej na ty X 🙂) Ale já jesm si nakonec prosadila Terezii 🙂

bramburka
19. lis 2007

Je to Xenie, po mě, mámě a babičce, takže už je 4. v pořadí. těší mě, že se tvýmu manželovi naše jméno líbí 🙂

petule.h
19. lis 2007

Ahoj,
rodila jsem v krči 8.4.2006 a byla jsem velice spokojená, hlavně taky proto , že jsem si zaplatila nadstandart a měla opravdu pokoj pro sebe, koupelny jen s 1 pokojem a každý den se mě chodila ptát dietní sestra co si dám druhý den k jídlu a měla jsem na výběr ze 3 chodů.Na pokoji televize, dvd...Sestřičky byli milé až přemilé. Jelikož jsem přenášela 9 dní, ležela jsem i na šestinedělí, kde mi vyvolávali porod.Jídlo se s nadstandartem nedá sice srovnat, ale jinak je to tam dobré, myslím, že bych to taky zmákla.Jsem teď opět těhotná a do krče půjdu na 100% znovu.Lékaři též vstřícní...Ale jak tu píšou ostatní, každý má jinou zkušenost, já tedy kladnou

petule.h
19. lis 2007

jinak tady někdo píše, že doktor tam není (v Krči)na píchnutí epiduralu. já rodila v sobotu a byl tam a to jsem rodila po 5h ráno. navíc je i v poradně na nástěnce napsáno, že je tam vždy, tak nevím. každopádně se platí a též jsem ho nakonec nevyužila, jelikož se rozhodli pro císaře. Ale nevím, to bylo před téměř 2 lety

minea
19. lis 2007

Brambůrko, z jména Xenie jsem nadšená, a to, že jste v rodině 4 za sebou, mě naprosto dostalo 😀

lennyna
19. lis 2007

Ahoj holky, tak to jsem ráda, že tu konečně zavládla pohoda a pro nás co to mají před sebou i trochu uklidnění 🙂 já jsem zvědavá na zítřejší kontrolu, už dva dny se kroutím a začínám se máčet v teplé vaně, ale vždy to přejde.
Brambůrko tradice je tradice viď? 😀 😀

jahoda1975
20. lis 2007

Ahoj holky,jsem tady prvně a do porodu mám ještě hooodně daleko-březen 2008, ale pročetla jsem si vaše příšpěvky a ráda bych podpořila holky,které se rozhodly v Krči rodit.Já čekám třetí mimčo,třetího chlapečka 😉 a oba kluky,které mám doma jsem rodila v Krči a byla jsem naprosto spokojená.S prvním synem to také nebyl žádný med, musel být pár dní na Jipce,ale všichni byli moc milí a snažili se mi pomáhat.Porod byl sice kratší a jména doktorů si už nepamatuju,ale šití bylo šílený,trvalo přes hodinu a fakt to hodně,hodně bolí.U druhýho byl porod taky rychlovka,ale bolestivější,Kuba měl skoro pět kilo,celý porod vedla porodní asistentka i šití,který nebylo míň bolestivý,ale fakt se snažila,aby mě dloho netrápila a byla moc fajn.Jak to bude v březnu,no uvidíme,snad se moje dobrá zkušenost nezmění.Je pravda,že to tam není žádný luxus.Poprvé jsem měla nadstandard a pro prvorodičku je to super,podruhé nebyl volný,ale i když návštěvy na chodbě nejsou nic,moc dá se to zvládnout.Zkrátka co člověk to názor,já měla kámošky v Podolí i u Apolináře a názory jsou jak pozitivní,tak negativní-opravdu záleží na koho člověk narazí.Jinak všem holčinám gratuluju ke zdravým miminkům 🙂

med
20. lis 2007

Bramburka, no to je supr 🙂 Neznám nikoho s tímto jménem a u vás se to takhle krásně dědí.... 🙂

bramburka
21. lis 2007

Díky holky, je to od vás hezký. Ono se spíš setkávám s ušklíbnutím... si všichni myslí, ež chci být extravagantní. No... dokonce i ta PA v Krči se šklebila, ale neměla jsem sílu vysvětlovat nic. Ted s odstupem trochu času bych asi šla do krče znova, ale teda 100% ten nadstandart, jsem blbá, že jsem chtěla šetřit, mohla jsem si ušetřit trápení. Ale jak jsem zde už psala, bylo to jen ve mě, že jsem nebyla schopná stát na tý chodbě, takže jsem byla osamělá, když budete OK, tak na sestry ani personál si nemuzu stezovat. Platí prostě: usmívejte se na ně... oslovujte, sestři, prosím vás, byla byste tak moc hodná a.... spíš bejt pokorná. Vždycky se vyplatí metoda jak já na vás tak vy na mě... když na ně budete milý, oni budou taky...

minea
22. lis 2007

Jahodo, ráda bych se zeptala na jednu věc: při tom šití, které trvalo tak dlouho - kde bylo v té době miminko? Mohla jsi ho mít u sebe nebo ho třeba manžel choval? Dodrželi pravidlo přiložení do 30 min. od narození?

Ker, Lennyno, něco nového?

lennyna
22. lis 2007

Ahoj Mineo,
včera jsem byla na kontrole a vše OK, na porod nic nenasvědčuje. Ale třetí den mám poslíčky a je to teda docela záhul 😒 Prý to ale nic neznamená, tak doufám, že je nebudu mít do 3.12. 😀

ker
23. lis 2007

Ahoj Mineo, tak ve čtvrtek kontrola - prý vše vypadá na brzký porod ale zatím nic - ani ty poslíčci... prostě asi chce být Střelec 🙂. Miminko má zatím jen 2,8 kg takže klidně počkám ať ještě trošku přibere 😉.

minea
24. lis 2007

Včera jsem měla poradnu až v jedenáct a už tam skoro nikdo nebyl, takže jsem byla za půl hodiny vyřízená. Nález na čípku se už několik týdnů nemění a to, co před měsícem vypadalo na předčasný porod, je teď už v normě. Tak si říkám, abych nakonec nepřenášela 😀
Lennyno, jak vypadají ty poslíčci? Rozeznám je od běžnýho tvrdnutí břicha?

minea
24. lis 2007

Evi3, gratuluju k narození dcerky! Jak to probíhalo a jak se cítíš?

lennyna
24. lis 2007

Mineo poslíčky určitě poznáš 😒 je to křeč, někdo má rovnou do spodního bříška, já teda si vychutnávám ze zad do břicha, ale zatím se to dá, jen prý hrozně poulím oči 😀 😀

sparka
24. lis 2007

ahoj holky tak se u vas zase po dlouhe dobe hlasim,ted tu manza s malou odpociva tak mam chvilku cas.No mi posledni tyden furt jen rveme,pry se nam klubou zoubky jinak sme ted tri dny nechteli vubec jist uz jsem chtela ject na pohotovost,i jsem to obrecela,no ale ted jsem do maly dostala 125ml kasicky ona mrcha chtela jen tu kasi...mlicko ne...ale aspon tak,no jinak mi meli na 3.mesicni prohlidne 61cm a 5990g uz jsme velky holky a furt chceme jenom sedet..no a v noci mi spinkala krasne a ted se ji vubec nechce sce usne ale behem max.2 hodin je zase vzhuru.a takhle furt dokola asi me z ni uz klepne,ale jinak v pohode chlapak mi se vsim pomaha a vzdy dostane malou na zpravy a ja muzu aspon chvilku vydechnout...ach jo ale ten krasny umsmev za to stoji a to zvatlani taky,jo a jinak jsme meli nakou vyrazku na telicku teda jen na brisku a dr.rikala ze je to alergie 😖 ale nevim na co...no tak jsme dostali fenistil kapky a dala jsem ji je jen dvakrat a bylo to ok,no a meli sme opruzelej zadecek,zkusila jsem totiz maly dat plenku helen harper a po ni se mi hned opruzela,nevim no,ale ted uz je to dobre,mame krasnou ruzovou prdelinku..koukam ze sem se nak rozepsala tak budu koncit mala zatim jeste chrni tak jsem zvedava jestli budespat vecer.tak se mejte krasne vsicjni a tesim se na vase prispevky,jo a jeste dpnedavna jsem si rikala ze do krce znova nepujdu a minule jsem konecne upustila a rekla jsem ze tam klidne pujdu,aspon vim co a jak a clovek se citi mnohem jisteji tam kde uz nekde byl...tak ahojky a pozdravujte mimisacky,a i ty v brisku 😵

luckahr
24. lis 2007

Ahoj Bramburko, můžu se zeptat, jak píšeš o kamarádce, co rodila v Podolí...co se dělo? Chystám se tam rodit. Díky

jahoda1975
25. lis 2007

Ahoj Mineo, co se týká šití,tak miminko opečovával celou dobu manžel a nosil mi ho ukazovat. Co se týče přiložení miminka, tak to opravdu dodržují a přikládají. Po šití mně nechali ještě asi hodku na sále, to pak mimčo někam odvezou, asi pediatrovi,ale když mně přivezli na pokoj, tak tam už jsem miminko zase měla. Kdy máš termín,podle toho co píšeš asi každou chvilku co.
Jinak jsem holky včera byla na 3D ultrazvuku, jestli jste tam nějaká náhodou taky nebyla. Miminko moc spolupracovat nechtělo, ale i tak to bylo úžasný a těm co mají porod ještě trošku déle před sebou jako já, vřele doporučuju. Je to fajn zážitek.

evi3
27. lis 2007

Ahojte, tak my sme spat a tak podavam hlasenie 🙂 . V tu nedelu o deviatej sme tam uz zostali, sestra z kartoteky zavolala sluziacu dr.Vackovu, ta ma prekontrolovala a prijali ma a cakali sme co sa bude diat. No diat sa aj zacalo (napisem do ake to bolo), porod viedla por. asistentka a bola uplne super, dr. tam bola len pre pripad, ak by sa nieco komplikovalo, mala sa narodila s nizkou porodnou vahou 2100g pri 47,5 cm, takze som ju mala na sale len chvilu a potom ju vzali na ohrev na JIP-ku, kde ostala 4dni. Ale hned ako som mohla chodit, tak som tam za nou mohla, od utorka uz dostavala moje mlieko zo striekacky, v stredu sa prvykrat prisosla, vo stvrtok sme dostali izbu na nedonosencoch (taky maly nadstandard) a dnes (utorok) sme s vahou 2,3 kg doma. Dr. Vackova sa potom este zastavila aj na sestinedeli a odpovedala mi na vsetko co som sa pytala v suvislosti s tou vahou.
Vsetci s ktorymi som sa tam stretla boli naozaj velmi mili a mala som z toho naozaj dobry pocit, vsetci doktori aj sestry na sestinedeli, detske sestry na jipke a nedonosencoch. Je pravda, ze s detskymi na 2.p som do kontaktu neprisla. A jedlo, no dieta, ale na tom az tak nezalezi, tych par dni sa to vydrzat da, a nemusela som si to varit sama 😉

lennyna
27. lis 2007

Evi veliká gratulace! Ať holky pěkně rostete 🙂 jak se malá vůbec jmenuje?

minea
2. pro 2007

Ahoj holky, tak jsem ode dneška zpátky z porodnice a přivezla jsem si malinkou Lauru. Ještě se ozvu s podrobnostmi o FTN a průběh porodu se pokusím popsat do Jaký byl porod. (Sedím u PC ma míči, docela to jde 😎 )
Nějaká další miminka, Lennyno, Ker?

lennyna
2. pro 2007

Jéééé ahoj Mineo, gratuluju!!!!!!!!!!! já doma začínám rozdýchávat, tak uvidíme.Napiš u koho jsi nakonec rodila a jak se s prďolkou máte 🙂 🙂

minea
3. pro 2007

Měla jsem štěstí na doktorku Březinovou. Do té doby jsem se s ní nesetkala, až u porodu, a musím říct, že jsem fakt ráda. Na té její pověsti něco je. Jde o to, že z ní čiší cosi, co člověka uklidňuje - je to naprostá vyrovnanost, nadhled, jistota a příjemný hlas, kterým dokáže úžasně povzbuzovat.
Dojmy z 6nedělí zatím nemám moc srovnané, ale čekala jsem trochu jiný přístup k podpoře kojení. Laura se narodila malinká a první dva dny pořád spala – přikládání nemělo velký efekt, byla jak hadrová panenka. Dětské sestry mi sice odpověděly na otázku a když jsem je požádala, tak přišly, ukázaly, atd. a vypadalo to, že většina z nich své práci rozumí. Trochu mě ale mrzelo, že se samy nezajímaly o to, jestli není nějaký problém, nebo jestli se to zlepšuje. Jediné, co je zajímalo, bylo, jestli poctivě vyplňuju tabulku a měřím teplotu. Dorazilo mě, když jsem dostala za úkol dítě před a po přiložení vážit – v té době jsem měla ještě husté mlezivo a ty tři kapky, které Laura vytáhla, se opravdu na váze nemohly projevit. Naštěstí se to všechno k dobrému obrátilo třetí den, když z prsu začalo něco téct – ještě to nebylo mlíko, ale bylo to tekuté. Najednou to malou začalo zajímat a já jsem věděla, že máme vyhráno. Bohužel jsme se neobešly bez dokrmu, ale to souviselo s fototerapií, na které byla jednu noc, protože trochu zežloutla. V té chvíli zapracovaly hormony a já jsem probrečela celé odpoledne, fakt síla 🙂
Závěrem – pořád si myslím, že FTN je dobrá porodnice. Důležité je ale nebýt pasivní a říct si o pomoc. Pokud to neuděláte, nikdo vám ji nenabídne. Jo a důležité je nebrat si to osobně 🙂

evi3
3. pro 2007

Minea, gratulujem k Laure, prajem obom vela zdravia 🙂

ker
8. pro 2007

Ahoj Mineo a ostatní... gratuluji k novým miminkům 🙂

My už to máme také za sebou 🙂 - jsem doma druhý den. Porod pro mě celkem v pohodě (vše šlo rychle) ale pro malého nic moc - kleštěma protože se asi úplně nedotočil, na hlavě má bouli (ne od kleští ale od nějaké překážky myslím že říkali část branky která neodešla) a zlomená klíční kost. Jinak ale zdravý, v pohodě za chvilku jsem ho měla u sebe. Bohužel problémy s kojením, malý nesnesl příkrm a šel váhově hodně dolu na hranici některých důležitých hodnot, třetí den ho odvezli na JIP. Z toho jsem byla samozřejmě úplně na dně ale pak se to naštěstí obrátilo. Na JIPu ho zavodnili, chodila jsem ho kojit. Pak mi moc pomohla taková starší doktorka býv. primářka (bohužel nevím jméno) - prošla jsem si totiž tvarovači bradavek, nástavci a náběhem na zánět žlázy v jednom prsu. Díky jejímu zájmu a radám jsem „vadné“ prso celkem rozchodila. Malého mi vrátili a už jsem ho začala kojit normálně (bez nástavce) takže nás za další 3 dny pustili domů.

Můj dojem z porodnice - profesionálové ale přesně jak psala minea nebát se říct si o pomoc. V některých věcech bych ocenila citlivější přístup - je znát že pro ně je to narozdíl od nás maminek rutina a je třeba to brát s nadhledem. Jsem ráda že jsem tam mohla zůstat tak dlouho jak to malý potřeboval - že ten úbytek váhy vůbec nepodcenili (kamarádku v jiné porodnici pustili po 4 dnech v podobném případě domů!!).
Trochu mi vadilo to né moc chutné a studené jídlo (to vozili snad přes celou Prahu) ale na druhou stranu jsem se vyjímečně stihla kvůli plačtivěmu malému a problémům s prsem vůbec najíst 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru