Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

michelle.k2
13. srp 2007

Berdi: kolik jsi přibrala v těhu?? A kolik jsi nechala v porodnici? 🙂 🙂

jmisa
13. srp 2007

Michelle, snacha mojí kolegyně rodila před rokem a půl ve Vinohradský, chodí tam i k doktorce a letos v prosinci bude rodit znovu a opět ve Vinohradský. Sice porodnice žádný komfort, ale to nejni ani Krč, ale na přístup si nestěžovala. Ikdyž když asi člověk narazí na protivnou sestru, tak mu dokáže pobyt pěkně zošklivit.

michelle.k2
13. srp 2007

Jmisa: to jsi mě celkem zaskočila, jelikož můj gynekolog mi razantně Vinohradskou nedoporučuje a to z toho důvodu, že je tam prý nespokojen s péčí, kterou tam na porodním a na oddělení šestinedělí poskytují, ptala jsem se na to i sestřičky a ta mi to potvrdila, prý mají o té poporodní péči trochu jiné představy, tak nevím. Chodím k Dr. Mikulíkovi do Sněmovní 😅

Je fakt, že s od toho personálu a přístupu se to hodně odvijí...

jmisa
13. srp 2007

Michelle, ono je to těžký, na každou nemocnici se najdou špatné reakce a dobré reakce.
Přeju Ti, aby bylo v Krči prázdno, když sis jí zvolila 🙂
Já si zase vybrala Podolí a pokud se mimi podaří, tak budu doufat, že nebude stop stav, až se tam jednou přihasíme 🙂

michelle.k2
13. srp 2007

Jmisa: Určitě v tom s tebou souhlasím, všude je něco 🙂
Přeji ti, ať se vám podaří mimi a ať máš pohodové těhotenství i porod samotný, ta nemocnice to už je jen taková nepodstatná věc, důležité je aby jste ty i mimi byli zdravý... Hodně štěstí... A děkuju 🙂

vzducholod
13. srp 2007

michelle:musím tě zklamat v krči už byl několikrát stop stav vím to od kamarádky měla tu rodit a nakonec rodila na bulovce, mají tam prý docela dost porodů a když se to nakupí vše najednou tak také nemají místo(tak jsem to slyšela)takže se může stát že přijedeš a odjedeš někam jinam, ale nechci tě strašit,každopádně si myslím že pak ti bude určitě jedno kde odrodíš hlavně že to budete mít oba za sebou a budete oba zdraví a bez problémů.

vzducholod
13. srp 2007

bublina: nemáš to už za sebou že ses už neozvala ??Teda jestli jo tak ti mooooc gratuluji a mooooc ti závidím, už abychom to také měli za sebou

bublina2007
13. srp 2007

vzducholod: ale asi spatne ctes ... dneska jsem byla v poradne a cele odpoledne jsme chodili s pritelem po Chodove- to vis, potrebovala jsem si koupit neco na sebe. Ale je fakt, ze bych to za sebou uz chtela mit. 😅

vzducholod
13. srp 2007

bublina: tak to jsem se přehlédla koukám že jsme ve stejném týdnu třeba se tu potkáme,možná dokonce na porodním sále 😀 a co sis koupila na chodobvě?? Něco na šmudlíka??Já už nemám sílu někam chodit,je to jako když před sebou valím sud a po chvilce musím odpočívat,ty ne??Nemáš stejný pocit??

bublina2007
13. srp 2007

vzducholod: No ja pred sebou valim sud porad, to vis ze me to uz vadi. No to by bylo dobry se potkat na porodnim sale, to bych byla rada. Ale ja stejne nebudu asi vnimat okoli 😀 😀 😀 😝
koupila jsem si triko a novej batuzek, uz jsem ho potrebovala, no a taky jsem si neco potrebovala koupit 😅

michelle.k2
13. srp 2007

Jéééééééé, ahoj Bubli, jak bylo v poradně??? Něco nového nebo vše při starém???

JO tak ten pocit znám: potřebovat si něco koupit...

Na mimi už mám plnou skříň k prasknutí, dokonce přítel říkal, že má mimi víc věcí než on 😀 😀 😀 😀
Na sebe to je, ale dost těžké, na jednu stranu si říkám, že už to dokonce nějak do kopu v tom co mám a na druhou stranu, když někäm jdeme tak si říkám, že nemám co na sebe 😀 😀 😀

Holky, já vám, tak závidím, že jste alespoň o ty dva týdny napřed 😖

bublina2007
13. srp 2007

michelle: dneska jsem byla v poradne u budky ... bylo to dobry a vsechno co jsem chtela mi rekl. Ale hlavne jsem byla spokojena se sestickama. Dneska tam byla takova mala cernovlasa a ta byla perfektni
Jinak s tema nakupama je to ted slozity, zaplatpanbu, ze existujou nakupni centra, obchazet male obchody by me zabilo 😎 😉

depo
13. srp 2007

Ahoj všichni,náhodou jsem zabrousila na stránky mod.koníka a se zájmem jsem si přečetla vaše povídání o strastech a slastech těhotenství a obav z porodu.Já to mám již za sebou, porodila jsem úspěšně 2x, z toho 1x v Krči, takže to moc dobře znám.Vidím, že je to stále stejné. Snad jen, že když jsem rodila / v lednu/, tak tam snad nebylo tolik maminek jako teď.Do poradny nás chodilo taky hodně, ale nevím nic o stop stavech a hodinách čekání na poradně. Každopádně jste v dobrých rukou, ničeho se nebojte, porodíte a když bude vše v pořádku, tak si za pár měsíců na bolest ani nevzpomenete. Držím všem palce a když mi frmol okolo dětí dovolí, tak si zase ráda počtu...🙂

michelle.k2
13. srp 2007

Bubli: souhlasím s tebou, sestřičky dnes byli fajn, byla tam taková starší černovlasá, Lišková se jmenovala ta mi dělala registraci,a pak taková mladší dlouhovlasá blondýnka, byla jsem tam dnes také zhruba v 11.30, docela jsem to vychytala skoro vůbec jsme tam nečekali, ale pak když jsme odcházeli,tak tam byl pěknej nával ☹ ☹

A kdy jdeš příště?? A monitor ti dělal??

michelle.k2
13. srp 2007

Depo: Hodně radostí a málo starostí 😉 s dětmi, díky za povzbuzení 😉

vzducholod
13. srp 2007

teda holky tak to jsme se tam dnes všechny dnes sešly u dr.Budky v poradně 😀 😀
Mě se jevil fakt sympaticky a docela bych ho brala u porodu,a nepotkaly ste toho obávaného dr.Severa??Nevíte jak vypadá??Dnes se tam jeden lékař mihnul ale nestihla jsem si přečíst jmenovku byl jak vítr.
Bubli cos měla na sobě??Možná si tě vybavím,já těh. džíny a černé tričko,jsem blondýnka byla jsem tam sama,jo a řekla sis jestli ti prcka zváží??

vzducholod
13. srp 2007

michelle:neboj máš to už za chviličku ani se nenaděješ a ty čtyři týdny ti utečou jak voda uvidíš.Já mám už také doma docela slušnou výbavičku ještě si musím dokoupit odsávačku ted jen váhám jaký typ mám koupit a jestli nemám radši počkat až po porodu třeba budu mít problém s kojením a ani by na ní nedošlo. ☹

bublina2007
13. srp 2007

Michelle:Ne monitor nedelali, jenom nejaky pruchod pupecnikem, a to me docela uklidnilo, slysela jsem srdicko prcka.

vzducholod: no to by bylo dobry, ja jsem objednana zase na¨pondeli, mam prijit kolem 9:30

michelle.k2
13. srp 2007

vzducholoď: já odstávačku nemám, jelikož mi všichni doporučáüjí, abych ji koupila až po porodu, protože nevím, jak to bude s kojením, mám obavu, abych měla vůbec mléko, moje mamča také totiž neměla, je to prý dědičný, tak uvidím ☹

bublina2007
13. srp 2007

vzducholod: no rekla jsem mu to, jen prepnul UTZ chvilku jsme cekali a pak to trvalo asi 3 minuty- meril neco na hlavicce, brisko a jeste neco, vsechno mi popisoval a pak mi sdelil vahu. Ale s tim, ze tem pocitac to dela s moznou odchylkou 500 g ... tak nevim jestli to k necemu vubec je ?? 😀 😢 😀

vzducholod
13. srp 2007

michelle:tak to asi také počkám až po porodu,to máš pravdu,já jsem pořád přemýšlela jestli mám nebo ne.A s tím kojením bych to tak černě neviděla myslím že to nebude dědičné,určitě tam je plno jiných věcí co to ovlivnují(mám to nastudované z knížek mám jich doma plno 😀 )a kdy jdeš na další kontrolu??

vzducholod
13. srp 2007

bubli:to mi také dělal,stále tam něco měřil já jsem z toho rozmazaného obrázku moc nepoznala 😀 jen jsem slyšela srdíčko,a kolik ten tvůj šmudla teda váží??Ten můj 3150gr +-,snad už tolik nepřibere abych toho obra porodila,jedla si nějaké vitamíny??Mě můj gyndař řekl že je jíst vůbec nemám že to co přijnmu potravou úplně stačí.Prý jsou po vitamínech velké děti.

michelle.k2
13. srp 2007

Vzducholoď: na další kontrolu jdu zítra ke svému gynekologovi a do Krče až od 38. týdne 😉 😉

Holky, vy se máte, že víte kolik ty vaši mimiskové váží, já nevím nic, naposledy mi ultrazvuk dělal doktor v 28. týdnu 😒 😒

Myslím, že když s tou odsávačkou počkáme až po porodu, tak tím nic nezkazíme 😔

sparka
14. srp 2007

teda koukam ze jste to tady pekne rozjeli... 😲 no ja jsem stale 2v1 a uz me to nebavi ani trosku..uz jsem nervozni..ach jo..mohli bysme to do ctvrtka stihnout..jestli ne tak mi ve ctvrtek povi kdy pujdu na vyvolavani..a z toh mam hruzu.. ☹ no nic holky zatim se mejte krasne

michelle.k2
14. srp 2007

Sparka: držím palečky, ať se šárinka umoudří a do čtvrtka to stihnete...
Každopádně dej vědět, jo 😉

sparka
14. srp 2007

michelle:jj urcite dam vedet kdyz pojedeme,ale myslim ze ta beruska si asik pocka...uvidime..ale zadne priznaky bliziciho porodu nemam.. ☹ uz na me lezou depky a to dost... 😕

michelle.k2
14. srp 2007

Tak jsem dorazila z kontroly a vše při starém CS 0, na porod to také nevypadá...
☹ Sparka: mě je tě líto holka, chápu, že tě to už nebaví, tak se drž... 😉

berdicek
14. srp 2007

Michelle:nalez v posledni poradne, 4 dny pred porodem, vubec nic nenaznacoval, Budka prohlasil, ze se jeste neotviram a porodni cesty jsou tuhe. Mela jsem prijit v patek dopoledne, v tu dobu jsem uz ale rodila 😀 .
Jinak jak jsi se ptala, kolik jsem pribrala v tehotenstvi, tak 19 kilo, v porodnici jsem nechala 7, takze mi zbyva jeste 12 ☹ , no snad to pujde rychle dolů.

Vzducholod: doktora Severa se neboj, ja jsem z neho mela desny vitr, rok stara zkusenost, nekde jsem tady o tom taky psala. Mela jsem ho ted na posledni cast porodu, Honzicka dorodil a byl moc prijemny. Je mu asi 40-45, bryle, takovy hubeny slachovity. Az u porodu jsem si vsimla, jaky ma svaly 🙂

michelle.k2
14. srp 2007

Ahoooooooooj Berdi, díky za informace 😉

Kily navíc se netrap, tím kolotočem kolem Honzíčka to půjde určitě rychle dolů 😉, já mám nahoře 14kg a pokud to půjde ještě takhle dál, tak skončím na 20kg 😒

A co kojení??? Všechno jde v pohodě??? A Honzíček je hodný?? Jak v noci spinká, nepláče moc???

sparka
15. srp 2007

ahojky holkyyyyyyyy!!!tak jsme stale 2v1 a nic nenasvedcuje tomu ze by tomu melo byt jinak..uz jsem s tim smirena..ja jsem pribrala 12kg celkem..pan dr.severa byl u toho kdyz moje mamca rodila me... 😀 zitra mam jit na kontrolu tak jsem zvedava co mi povi a co ty berdi...poznala jsi nak blizici se porod? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru