Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

michelle.k2
15. srp 2007

Sparka: držím palce při kontrole, ať se to nějak pohne už 😠 😠
Třeba ti udělá také toho hamiltona jak psala Berdi a pak už se to rozběhne 😖

Holky a co to vlastně je ten hamilton???

sparka
15. srp 2007

michelle:ten hamilton je odloupnuti plodovych obalu od cipku...teda takhle to tady popisovaly.a pry to vyvola hormony prostalgladiny ktere vyvolavaji porod...tak uvidime..ja zitra reknu dr at mi ho udela...a nebo at uz mi sakra rekne co a jak... ☹ uz jsem z toho spatna..

michelle.k2
15. srp 2007

Sparka: ahaaaaaaaaaaaaa, tak to jo, to jsem vůbec nevěděla, že něco takového existuje 🙂 ....
A bolí ten hamilton???
Jsem zvědavá co ti zítra řekne, budu na tebe myslet, tak pak dej vědět, jo 😉

sparka
15. srp 2007

pokud do te doby neporodim a to bych byla rada kdyby jo tak dam urcite vedet,no ten hamilton pry boli ale dzony nebolel tak nevim..zitra tam mam byt az v 10:10 hod ale pujdu uz rano v 7:30hod do cekarny abych to mela co nejrychleji za sebou..

berdicek
15. srp 2007

Cauky, tak zase chvilka, tak hned letim na konika 😀 . Maly spinka, manzel dela palacinky, mam to dobre zarizeny 😀 .
Michelle: kojeni uz nam jde, je to maly prisavka, kdyz si vzpomenu, jak jsme se trapili v porodnici, jak na to neslo, ted uz uplne v pohode. Zitra jdeme poprve do poradny, tak jsem zvedava, myslim si, ze uz bude mit Honzicek porodni vahu, ma takove sysli tvaricky 😅 .
Jinak se nam dari dobre, v noci spi v intervalech 2-4 hodiny, coz jde. Obcas ho i v noci na kojeni vzbudim, mam hodne mlika a nekdy mam prsa strasne nality a nez bych to pul hodiny odstrikavala, tak radeji at se maly napapka 😅 . V porodnici mi treba vubec nerekli, ze kdyz mam nality prsa a zacnou bolet, tak musim odstrikat. Minuly tyden jsem zacala mit jeden prs naruzovely a pekne me bolel, nastesti to bylo zrovna v den, kdy u nas byla na kontrole detska doktorka, tak jsem ji to ukazala. Prohlasila, ze to je pocinajici zanet, ale ze to jeste zachranime tvarohem a opravdu to pomohlo, za dva dny to bylo ok, tak si pamatujte, odstrikavat a kdyz bude problem, tak tvaroh 😀

michelle.k2
15. srp 2007

Ahoj Berdi, to jsem ráda, že se vám daří tak krásně....
Máš to opravdu moc pěkně zařízený, taky na tom pak budu muset zapracovat 😀 😀 😀
Koukám, že Honzíček je hodný, tak to ti závidím, já z toho mám tak trochu strach, že náš Fíla bude pěkně uřvanej 😀 😀 😀

Díky za rady ohledně kojení, to je to čeho se zatím bojím nejvíc, že nám to nepůjde, ale chce to asi trpělivost, viď ☹

Sparka: Nevíš jak je na tom ta Dzonyss?? Podle mě pokud už porodila, tak by měla už být doma, ne?

sparka
15. srp 2007

berdi:ja ti tak zavidimm ze uz mas to stesticko u sebe..snad se taky brzy dockam..i kdyz mam trosku obavy a strach,ale sbnad to bude ok..

michelle:no jestli dzony uz porodila vtak urcite uz musi byt doma..vzdyt to bylo 7.8.myslim..no hlavne at jsou v poradku a ona se urcite ukaze.. 😀

mmem
15. srp 2007

ahojky
berdicek,my sme sa vratili z krcu domov v sobotu a mam podobne skusenosti ako ty🙂 porodny tim - perfektny,gynekologicke sestry tiez super - ale tie detske boli fakt priserne.My sme mali tiez problem s kojenim a na to ze tam sidli laktacna liga - som cakala urcite viac.Skoro vobec nam nepomohli a kazdu informaciu som si musela vydupat.Co je dost smutne,lebo po porode ma byt clovek v pohode a nie sa stresovat.Aj sme dost ubyli na vaze-tak som bola dost nestastna. Nastastie je malinky v poriadku,tak to uz neriesim.
tak zatim papa

dzonyss
16. srp 2007

báááááááááááfffffffffffffff

ahojky holky, tak rodila sem 8.8. v 20,14 po fákt dlouhejch moc hodinách. Bolesti mi začli ve 3 hodiny ráno a prcek se vyklubal v 8 večer. Manža normálně odjel ještě do práce, a já mu v 6 ráno volala, ať se vrátí, že asi jedem, to už byly bolesti po 5 minutách a než dojel domů, tak sem měla kontra po 3 minutách. S tím sme dojeli v 8 ráno do porodky,udělali rozbor z vložky, prej plodovka. A divili se, že ty kontra vydýchávám v pohodě. Mysleli, že žádný nemám 😠 sem si připadala jak blbec.

Po vyšetření řekli, že tak v poledne budu rodit. Ale nešoupli mě na sál, ale na oddělení. Tam sem si v klídku, ale fakt v klídku vydejchávala kontra. Manža byl se mnou. natočili monitor (můj první 🙂 a byl v pohodě. Ve 3 mi píchnuli injekci na uvolnění porodních cest, protože byly tuhý, natočili další monitor a ten už okí nebyl. Prckovi nějak haprovalo srdíčko. KOntra pořád po 3 minutách, ale dalo se to. Chodila sem si po chodbě, pročítala nástěnky... No a po 3 hodině na sál urychleně. Jen rychlo holení, protože to sem už doma fakt nezvládala, klystýr byl zakázanej, prý by trval moc dlouho a když sem ráno byla na velký, tak není tak nutný, rychlo sprcha, jen abych si opláchla "podvozek" a sál. tam další monitor, ten už byl zase lepší. Mezitím furt manža čekal na venkovní chodbě, že dovnitř nepůjde 😠 Pak mi asi ve 4 píchli vodu, teda ten zbytek vody.

Píchli mi zase něco na víc stahů asi nebo co to bylo. A to začlo peklo. Kontra se zesílily, stahy ale furt po 3 minutách. Slíbili, že do 6
porodím... Hahahahaha V 6 sem byla na 8cm a plazila se po zdi. No to už se mnou byl manžel. Ani nevím v kolik za mnou přišel. Teda já si pro něj došla, když sem nebyla napojená na monitoru. Ale na samotný porod se mnou nebyl. Jen dokud sem měla kontra. Při tlačení sem ho poslala pryč. Protože se ze mě začli valit potoky krve a on začal zelenat. Byla to hrůza. Na císaře už bylo pozdě, já oslabená a unavená po tolika hodinách kontrakcí. Dávali mi kyslík,p rotože sem jim začla z nedostatku krve omdlívat a porod? Nevím jak dlouho to trvalo. Původně si myslely, že to zvládne jen PA a sestřička, no a najednou tam byla i doktorka a pediatr. Asi se jim něco nezdálo, ale to já sem už fakt nevnímala 😖 Byla sem fakt totál na dně, bez krve... Hrůza. A nakonec mi museli pomoct kleštěma, protože sem jim tam začla kolabovat. Ale prcek je naprosto v pohodě. Doktorka (tak 45 hubená, krátkovlasá blondýna) byla naprosto úžasná. Ještě říkala, že mi měli něco píchnout dřív, že PA moc dlouho čekala, jestli se začnu pořádně otvírat sama. A šití? Bléééé 45 minut mě šila. A říkala mi kočičko moje, vydrž to, já vím, že je to hrozný, ale musíš bejt kočka. Prý si týden nesednu. Holky, já si druhý den sedla, a bez kruhu. A teď sem okí. Jinak když sem porodila, tak mi z břicha pořád vymačkávali kvanta krve. Dávali mi kapačky¨. A to mě ve 2 ráno hnali do sprchy na oddělení, že musím čůrat, že je to 6 hodin po porodu. No jak sem ztratila hodně tý krve, to byla prča. Mě bylo tak zle, navíc tam byla jedna mamina, a ta se páááářila v horký sprše, takže tam nedýchatelno, dusno... A já si pustila ledovou vodu na ksichtík a svezla sem se zádama po dlaždičkách do podřepu. Ale naštěstí sem neomdlela. Ale stejnak sem se nevyčůrala 😀 to až asi za 2 hodiny na wc.

Takže ve středu sem rodila, ve čtvrtek sem byla furt mimoň bez krve a pod práškama. Ale prcka sem dostala až ve čtvrtek ráno. Teda na sále mi ho dali k prsu a to sme spolu byli ale jen asi půl hodiny, protože mě dlouho šili.

Myslela sem, že bych v neděli mohla jít domů.... měli docela narváno a potřebovali postele, ale prcek v sobotu dostal žloutenku 😖 tak si nás tam nechali do úterka do dopoledne. Musel i chudák pod tu jejich lampu. Říkala sem tomu, že jde do grilu jak kuřátko 😅 ale první noc, když ho odnesli pod lampu mi bylo ouvej. To mi i slzička ukápla, že ho nemůžu mít u sebe.

Gynekologický sestry... docela v pohodě. Teda hlavně některý, ale byly i vyjímky.

Dětský sestry? no jedna naprosto v pohodě a ostatní tak nějak taky, ale to od nich člověk nesměl nic chtít. První dva dny mi moc kojení nešlo, rozkousaný bradavky, doktorka řekla, že mi mají pomoct, proto se tam ani neukázaly. Tak sme si s Adámkem poradili sami. A dneska plně kojím, z porodnice sme šli s porodní váhou a to schodil 250g. Takže si už nestěžuju.

Stížnost leda na toaletní papír, mýdlo na wc. A hlavně jídlo, to bylo otřesný. Jednou jedinkrát mi tam docela chutnalo. Připravte se na to, že tam vaří jen krůtí maso a brambory... pokaždý s jinou omáčkou. Teda barvu má stejnou, ale jednou mi tam dokonce plaval žampion 😀 jednou mrkev a tak. Jinak večeře a snídaně většinou rohlík a mazací nízkotučný sýr. Takže mi rodina nosila z domova housky se salámem, řízek a grilovaný kuře. Jo a nosili mi i kojící čaj. tak nevím, jestli i ten mi nepomohl s tím kojením.

Vizity? nouuuu komenttttt 2 vteřiny na pokoji.. přesně jak psala berdicek. Jen první den mě zkontrolovali, zas vymačkali tu krev a odešli.

Holky Adámek byl obr. 51cm, 4910g. Dal mi zabrat dokud sem to ještě vnímala. I tlačení sem vnímala, ale jak sem byla pod kyslíkem, tak už to fakt nešlo. Porod bolí. Moc, ale jdu do toho znova. Za tu radost to stojí. Adámek krásně spí, je hodňoučkej a je to můj mazlíček. V noci mi spí i 5 hodin v kuse, že musím z prsou mlíko odsávat, abych nedostala horečku nebo záněty. Přes den kouká a skoro nebrečí. A když brečí a vím, že je nakrmenej i přebalenej, tak to řeší dudlík. A funguje to. A když usne, tak mu ho vyndavám.

tak když budete chtít nějaký další info, tak se ozvěte. Teď vím, že stop stav není. Mají poloprázdné oddělení, že sou maminy na pokoji většinou po jedné. A do nadstandartu bych nešla. byla sem na pokoji po 2. A návštěvy se odbývají sice před oddělením, ale jsou kdykoli během dne. A to až do 8 do večera.

Holkyyyyy jdu si uvařit polívku, mám děsnej hlad. Jo a kolik sem nechala v porodce nevím. Nevážila sem se, ale přibrala sem 19 kilo. Teď už mám jen trošku bříško, otoky zmizely jak mávnutím proutku.

Kate 😢 katko je mi to strašně moc líto, co tě potkalo. Držím palečky, aby si byla zase brzo naprosto v pohodičce a mohla jít dál...

Berdicek gratulujůůůůůůůů, a ať ti chlapák roste jako z vody

sparka: jáááááák je? už rodíš? 😀

dzonyss
16. srp 2007

a vítám nový těhulky 🙂

michelle.k2
16. srp 2007

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ahoj Dzonyss, tak to mi spadl kámen ze srdce, když si se ozvala, už tu byla po tobě sháňka 😀
Strašně moc gratuluji k Adámkovi, teda musím uznat, že obr teda fakt byl.... 😀 😀 😀 , hlavně, že jste oba zdravý a v pořádku

Tvůj příběh mě pěkně dojal, krásně jsi to napsala, holka ale je mi tě líto, že jsi měla takový těžký porod ☹ ☹

A co manža??? Jak se z toho zážitku vzpamatoval?? V pohodě???

My stále 2v1, s Fílou jsem se domluvila na příští týden na čtvrtek, tak jsem na něj zvědavá, zda se mu bude chtít ven, nebo ne 😀 😀 😀 😀

A také jsem zvědavá co napíše dnes Sparka, říkala, že jde na kontrolu, tak uvidíme, čím nás překvapí... 🙂 🙂

berdicek
16. srp 2007

Dzonyss, vitej zpatky!!! Moc gratuluji k Adamkovi, je to teda chlapak, dal Ti zabrat vid? Koukam, porod nic moc, pekne sis to napoprve uzila, ale vsechno se to da prezit no ne?
Musim se pochlubit, dnes jsme byli v poradne a mame uz 3150 g. A to jsme meli minule pondeli pri propusteni z porodnice jen 2550g. Pani doktorce jsme se moc libili 😀

michelle.k2
16. srp 2007

Berdi: gratuluji k tak pěkným výsledkům, jste s Honzíčkem už sehraný tým 😀

dzonyss
16. srp 2007

berdi roste jak z vody co? no byla to fakt hrůza, asi pořád nejsem okí, sem bílá a unavená. a prcek od rána naspí, ted ho mám na ruce a snad.... už je nevrlej, ale jinak je zlatíčko

manža okí, zvládnul to a ted se o nás stará 😀 vaří, myje nádobí, uklízí a já jen krmím a přebaluju

michelle.k2
16. srp 2007

Holky, Sparka se neozvala, tak jestli si jí tam nenechali 😒 😒 😒
Třeba už rodí, no přála bych jí, aby to měla už za sebou, byla z toho chudák už nervozní ☹

Dzonyss: Přeji ti, ať se z toho porodu co nejrychleji zotavíš a ať je Adámek jako andílek 😉

bramburka
16. srp 2007

Holky, chtěla jsem se zeptat, zda v8m dají takové ty higy věci, jako treba vlozky do podprdy, vlozky, kalhotky, plinky a tak ...??? Jinak Dzonyss, ty brdo, to nedám... ale gratuluji, jsi opravdu moooc statečná.

michelle.k2
16. srp 2007

HOlky chtěla jsem se zeptat, jak dlouho před porodem u vás začaly poslíčci??? A jak často se u vás objevovaly????

dzonyss
17. srp 2007

bramburka dali jen vložky na celý pobyt a plínky na 3 dny. Ve středu v noci sem rodila a malýho dostala ve čtvrtek dopo a od té doby mi plínky stačily jen do neděle do rána. A to sem ho vlastně ještě jednou v noci neměla u sebe kvůli tý žloutence. Takže plínky s sebou a nebo mít doma připravený, že je taťulda přiveze. Vložky do podprdy nedali, kalhotky taky ne a ty jejich andělíčkovatý košile taky nechtěli dávat.

michalle poslíčky sem neměla, já rovnou měla kontrakce po 10 nminutách. Sice mě občas malilililinkato zabolelo bříško jako při menstruaci, ale fakt maloučkato.

bramburka
17. srp 2007

Díky, no já to stejně radši koupím, pak si to kdyzžtak zase odvezu, aspoň je nebudu provokovat prosbama,, kdyz jsou takový nervozní.

berdicek
17. srp 2007

Michelle: ja jsem taky zadne poslicky nemela, rovnou mi praskla voda a kontrakce zacaly az v porodnici asi za 3 hodiny, kdyz mi neco pichli.

Bramburka: presne jak rika dzonyss, sitovany kalhotky ani vlozky do podprsenky Ti nedaji, plinek dostanes 18 ks, vzhledem k tomu, ze nas pustili uz treti den, tak mi stacily, mela jsem uz ale od manzela privezenych dalsich 10 ks na dalsi den.

Jeste jsem si vzpomnela, doporucuji vzit si s sebou vlhceny ubrousky na mimi prdelku, protoze to co ze zacatku produkuji, smolku, vypada jako mekkci pendrek a kdyz to zaschne, tak dostat to dolu je pekny des 😀 . Daji vam tam jen takove suche ubrousky z buniciny a i kdyz si je namocite, tak to jde spatne. Takze mi manzel privezl vlhcene ubrousky a byli jsme ok.

Dzonyss: taky jsem porad jeste pekne utahana, zvlast kdyz jdeme na prochazku, jeste ze se alespon trochu ochladilo. Manzel je nastesti se mnou doma a pomaha, jak se da, nedovedu si predstavit, ze bych tady byla na vsechno sama.

Jinak pro mimi neni nic dalsiho treba. Horsi to je ale s oblecenim, protoze se pres vikend nepere, takze vybrat si z toho co nabizeli, byl obcas des. Honzicek byl mrnous, vsechno mu bylo velky.... nebo mi treba v sobotu poblil zavinovacku a novou mi dali az v pondeli, az kdyz se pralo 😢

michelle.k2
17. srp 2007

Berdi: díky moc za info, já mám poslíčky už od 35. týdne a pořád ještě nic...
Teď v poslední době, dokonce každý den 😒

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak jste si cítily těsně po porodu???
A zda jste neměly poporodní depku?

berdicek
17. srp 2007

po porodu jsem se citila moc stastna, je to velka radost, kdyz vidis to sve mimi a uleva zaroven, ze je to za sebou
hormony jsem mela rozlitany, jeste za dva dny jsem byla namekko, vsechno me dojimalo, kazdou chvili jsem brecelam chvilemi stestim, jake mame krasne dite, pak zase kvuli sestram, a ze nam nejde kojeni... vse se ale srovna 😀

dzonyss
17. srp 2007

já se po porodu cítila hrozně. Ztratila sem dost krve a byla sem celkově dost vyčerpaná. Ale druhý den mi bylo úžasně. Teda už na sále mi bylo krásně, když se prcek přisosnul, to se fakt i na bolest zapomene. Jen mě mrzelo, že sem nedokázala být s ním už tu první noc. Ale ještě by mi někde upadl nebo tak, tak sem ho rači nechala sestrám.Nejhůř mi bylo asi 3 den, kdy mi ho poprvé na noc vzali pod tu lampu kvůli žloutence. Jinak sem byla celou dobu v pohodě, usměvavá, zářící a šťastná

Jo a holky, jídlo bylo děsnýýýýý. Musela mě zásobovat rodina. Snídaně rohlík s nízkotučným sýrem a večeře to samý. K obědu krůtí plátek s bramborama a politý čímsi neidentifikovatelným. Hrůůůůůza

michelle.k2
17. srp 2007

Dzonyss: měla jsi před porodem poslíčky?? Pokud ano, tak od kdy? A co epidurál, vím že jsi o něm uvažovala, nakonec jsi, ale rodila bez něj?

Holky co myslíte, mám si sebou do porodky vzít i oblečení pro mimi, nebo tam v pohodě dostaneme? A košili tam dostanu erární, nebo si mám raději pořídit nějakou svoji?

dzonyss
18. srp 2007

michelle poslíčky sem měla jako že sem neměla. Jen velmi slaboulinký menstruační bolesti. Asi tak týden dopředu. Ale nebylo to pravidelný. Asi tak 2x denně na pár minut pobolívalo bříško. To bylo celý.

Epidurál? no ani sem si v porodnici na něj nevzpoměla 🙂 a když sem se jen cvičně zeptala, jestli by to ještě mělo význam, když sem byla na 8cm tak mi řekli, že by se to fááákt už nedalo, že už by mi ho nikdo nepíchnul. Takže sem vlastně zapoměla utratit 5 tisíc 😀

Košili si vem svojí. Erár moc dávat nechtěli. Byla sem na pokoji s holkou co měla erár a když ho měla s obr flekama od krve, tak jí to stejně nevyměnili za čistou. A počítej tak s 1 košilí na den. Je tam vedro a docela se novopečený maminy potěj. Já lítala do sprchy tak 8x denně. Oblečení pro mimi není potřeba. Spíš je zbytečný. Ta holka se mnou dávala svoje ponožky a oni za ní furt potom lítali s ponožkama, protože když prcka odváželi na nějaké vyšetření nebo tak, tak mu je sundavali.

bublina2007
18. srp 2007

Ahoj holky, jak ja Vam zavidim ... uz bych to chtela mit taky za sebou. 😀 Hele, ale me nebude vadit, ze ty vizity jsou kratky nekde jsem cetla, ze je to uplne zbytecny. No a kdyz se budu na neco chtit zeptat tak se zeptam ne??
Dzonyss graaaaaaatuuuuuuluuuuujiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!

dzonyss
18. srp 2007

bubli děkuju 😀

dneska mám zlatý miminko, dadá jako špalek. Jdu něco udělat konečně doma

vzducholod
19. srp 2007

Dzonyss-mooooc ti gratuluji,teda seš fakt statečná,to já bych to asi nevydržela,já bych to také chtěla mít už za sebou,a jaké byly sestry na sále??A jaký lékař tě rodil??

bubli-ahoj také stále 2v1??Už se blížíme k tomu vysněnému 40tt,vid??Už aby to bylo za mnou.

michelle-četla jsem že 2-3 týdny před porodem jsou poslíčci,já je mám asi od 38 tt+-,je to taková léhká bolest,ztrvdne ti bříško a ta kontrakce je nepravidelná,já je měla asi 3 během 4 hodin nebo během dne mi najednou ztrvdne bříško,a pak třeba 12 hodin nic,já se vždycky modlím aby se to zpravidelnilo, ☹

sparka-taky ještě nic??Snad už to bude brzy, 🙂

michelle.k2
19. srp 2007

Vzducholoď: já mám poslíčky zhruba od 36. týdne, ale je to také nepravidelné jako u tebe ☹

Takže my také stále 2 v 1. Určitě připiš nové zprávy z kontroly.
Myslím, že sparka už to má za sebou a brzy nám dá vědět, tak jako holky 😀
Už se těším na nové zprávy a nové miminko 😀

dzonyss
20. srp 2007

sestra na sále byla dobrá, PA nic moc a rodila mě doktorka... hubená, blonďatá, krátkovlasá, tuším březinová a byla naprosto úžasná. Tykala mi, ale to mi bylo jedno. A šití bylo od ní taky super. Teda jestli může šití být super. Ale kdykoli mě to bolelo a řekla sem si o opíchnutí, tak mi ho bez problémů dala. A ještě se omlouvala, že to musí udělat tak, abych byla kočka, že mě malej dost potrhal a taky nástřih...Ale fakt s doktorkou spokojenost největší. I mě druhý den poznala na chodbě a hlásila se ke mě 😀

sparce určitě udělali hamiltona jako mě a dneska už má uzlíček u sebe 🙂

Holky mě hamilton vůbec nebolel, jen mi přišlo divný, že se ve mě někaj podezřele dlouho "hrabe" na to aby kontroloval jen velikost CS. No a v noci sem jela 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru