Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

dzonyss
1. zář 2007

michelle mě nebolel, vůbec, a něco se začlo dít cca za 6 hodin, ale voda začla odtékat za 18 hod, bolesti po 21 hodinách a porod od hamiltona druhý den v 8 večer 😉

michelle.k2
1. zář 2007

Dzonyss: a můžu se ještě zeptat, který doktor ti ho dělal?? A jaké jsi měla CS??

bramburka
2. zář 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, kdy se mám jít registrovat? A taky, jestli jste byly některá na těch kurzech nebo aspoň prohlídkách sálu, jestli to stojí za to ...díky

michelle.k2
2. zář 2007

Bramburka: registrace do poradny je mezi 33. a 35. týdnem, ale do poradny se objednává až od 38. týdne, jelikož mají teď velký nával rodiček. Na kurzy jsem do Krče nechodila a porodní sál jsme s přítelem viděli, ale jestli to stálo za to, toť otázka. Asi je to zbytečný, šli jsme se tam podívat spíš ze zvědavosti 😉

sparka
2. zář 2007

ahojky holky teda reknu vam je to zahul...dva dny jsme vyhaneli prdiky...hruza hruz..jeste mi do toho zemrel strejda a zacalo se ztracet mlicko,ale ted uz se to zase zacina srovnavat,a mala pije jak o zivot..no a jinak dnes v noci spala 5 hod v kuse.. 😀 no ale pres to vsechno je uplne uzasna beruska...a kdyz place je tak roztomila ale je mi ji lito...no devcatka uz se vam to blizi,tak vam preji rychly porod a nebudu psat bezbolestny protoze to fakt boli ale diky hormonum uz ani nevimjak..manzela rozhodne s sebou..u me nejhorsi na porodu bylo siti,a nastrih jsem taky citila..ale jak rikam da se to vydrzet...budte silny ten ulicek za to stoji pak se budete pysnit detatkem... 😉

snupik
2. zář 2007

Ahoj holky, tak už se zase k vám hlásím 🙂
Jsem tak šťastná, že už jsem doma a malý je v bříšku v pořádku(snad se od rána nic nezměnilo ☹ ☹
Bylo mi v té nemocnici tak smutno..ale zase na druhou stranu jsem ráda, že jsem si to tam trošku omrkla 😉
Jsou tam moc hodné sestřičky..aspoň jsem teda na žádnou nemilou nenarazila a Dr.Budka je taky moooc fajn...
Jen u nočního příjmu mě zaskočil Dr.Menšík..mladý doktor..nejdřív jsem se lekla, když mě přišel prohlídnout..vypadá na 18let 😒 a pak mě dorazil, když mi řekl, že si mě tam raději nechají na pozorování..a kdyby něco, udělá se císař ☹ 😢 😲 ..já zbledla a řekla mu ať mě neplaší..a on na to, že kdyby měl dělat císaře, tak bude vyplašený víc jak já!!!!!To už jsem se držela a raději šla za manžou do čekárny a pro tašku 😖 😖
Jinak je tom tam celkem fajn..ale těch porodních děsných příběhů..vstávaly mě z toho vlasy na hlavě..jedé paní třeba praskla voda před 6 dny, tak tam je na pozor. a zítra ji budou vyvolávat porod uměle..to mimochodem vyvolávali skoro všem, co tam ležely.. ☹ a další příběhy...
Taky miuž začala odcházet zátka..před třmi dny a vypadává mi postupně... 😀 😔
Už se na porod těším..ať je to za námi 😉

michelle.k2
2. zář 2007

Sparka: ty se prostě už tak máš, já vám všem tak závidím, co to máte za sebou, holky 😀

Lucí: to jsem ráda, že jste v pořádku a že už jste doma.... 😀
Jo Dr. Menšík byl zrovna v úterý v poradně, naprosto souhlasím s tvým názorem na něj, jak jsem tady psala, byl totálně vyplašenej a to mi dělal pouze ultrazvuk a kultivaci, nedokážu si představit, že mě bude dělat teď v úterý toho Hamiltona a už vůbec ne, že by mě snad rodil 😅 😅 😅 😅 😅

dzonyss
3. zář 2007

Hamilton mě nebolel, a CS sem měla tuším 2. A dělal mi ho tuším zrovna menšík. Ale to nevím na 100%. Mladej, hezkej ale ne vyplašenej. Už se mi ty jména motají. 😉 Ba jo, myslím, že to byl menšík

snupik
3. zář 2007

Míša:To já jsem taky šťastná, že už jsme doma 🙂 krásně jsme se vyspinkali..i když jsem večer zase měla posly..tak jsem si říkala, dnes neee, ať tam nejedeme znova 😖 dnes už by to šlo, jsem vyspaná dorůžova 🙂

Menšíka bych teda u porodu nechtěla, to by mi asi houklo, kdybych ho tam uviděla...i když při mém životním štěstí..je to jasný 😀 😀 😝

Zítra už je úterý a ty jdeš do poradny..tak to jsem zvědavá, jestli ti udělá hamiltona..a jak to bude probíhat..budu na tebe myslet 🙂

Holky s miminkama: jak jste byly v porodce dlouho? Kolik dní?

sparka
3. zář 2007

ja byla 4 dny...no a jinak nas rodil mensik a takova fajn porodni asistentka..jo a dr.brezinova a stejskalova jsou taky ok...pa mala jeci...dnes jdeme k dr.na kontrolu...

michelle.k2
3. zář 2007

Sparka: držím palečky, ať vám kontrola dobře dopadne.

Lucí: já se do tý poradny už těším, celou noc jsem nespala, kolem jedný hodiny jsem začala mít kontrakce po 20 min., asi okolo třetí to přestalo.
No navíc máme ode dneška auto v servisu, tak nakonec půjdu do tý porodky fakt pěšky ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Jsem fakt zvědavá, co tam bude zítra za doktora, holky tady psaly, že se tam v úterý ti doktoři střídají 😒

Dnes mi přijde kamarádka z Jihlavy na návštěvu, studuje v Plzni medicínu, tak u nás dnes bude spát, takže doufám, že mě to jak na potvoru nechytne zrovna dnes v noci 😠 😠 😠 😠

snupik
3. zář 2007

No, ono je to asi jedno, kdo rodí...stejně mimi musí ven🙂to jeasi jenom pro ten pocit🙂
Tak ať vám dobře dopadne kontrola🙂papapa

snupik
3. zář 2007

Míša: tak to je teda něco...už aby to vážně bylo za námi 😲
Budu na tebe myslet..budeš mě pak zase informovat, jsem zvědavá, jak ti to dopadne 🙂

forces
3. zář 2007

Ahoj holky, rodila jsem v Krči před třemi lety a rodil mě menšík a měla jsem ho i několikrát v poradně když jsem tam chodila už před porodem.Je skvělej.Ted jsem tam byla v sobotu na ambulanci a měl zrovna službu a je pořád bezva

dzonyss
4. zář 2007

já byla v porodnici týden. Ale jen kvůli tomu, že měl malej žloutenku. Jinak by mě vyšoupnuli už 3tí den, protože byl zrovna nával

michelle.k2
4. zář 2007

Ahoj holky, tak jsem zpátky z poradny. Dnes tam byla mladší doktroka blondýna, byla strašně fajn. Tu bych si opravdu prála u porodu. Měřila mi Filipka na ultrazvuku a řekla, že má něco okolo 2,5 kg 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 ...... , což jsem jako nechápala, když mi doktor před týdnem v poradně řekl, že má 3,5 kg....
No je to síla, každej říka fakt něco jiného 😠 😠 😠

Jinak Hamilotona mi neudělala, prý je ještě čas a placenta ještě není úplně zralá, takže máme přijít zase za týden, což je zrovna v den našeho termínu, no tak jsem zvědavá...... Prý to vypadá, že budeme spíše přenášet, ach jo. 😖

Lucí mi se v tý porodnici nakonec snad ještě fakt potkáme 😖 😀

snupik
4. zář 2007

Ahoj Míšo...tak to je fakt síla s těma váhama mimísků 😠 😠
Tak to radši nemaji říkat vůbec a bylo by to!!!! 😖 😀

Já taky ještě nemám zralou placentu..oni si ti naši broučkové sami řeknou, kdy vylézt ven 🙂 😉
Tak to nech ještě ten týden, uvidíš..třeba už Filípek vykoukne dřív 🙂 😉
No, a potkat bysme se mohly..byla bych ráda 😀

Včera večer jsem se zase bála, že pojedeme..už se hroziiit bát večerůů 😢

Teď jsem si byla ještě koupit podprdy..zjistila jsem, že mi ani jedna z těch mých 20 není..tak jsem zajela k čongáčkům..buou zatím stačit..stejně je vycpu vložkama..erotika 😀 😀 😀 ale koupila jsem si moc hezký, fakt 😉
A ještě jsem koupila malýmu overálek od Disneye s tigříkem..je úžasnej..má kapucku s tygřím obličejem..je plyšovej..to bude Plýša 🙂 😲
akorát manžu už asi trefíííí z těch oblečkůů..u nás teď otevřeli dětský sekáč..hned naproti baráku..včera mě odtud nemohl odtrhnout..vždycky prý vykulím oči 😵 😵 , nevnímám okolí, hrabu a rupne mi v hlavě..hrabu a hrabu..je to moje hobby 😀 😀 😀 no, jsem cvok 🙂

michelle.k2
4. zář 2007

Lucí:
Ta doktorka byla moc hodná, říkala, ať se raději už teď psychicky připravím na to že budu přenášet, ale i přesto přenášení by Filipek neměl mít víc jak tři kila, to mě teda uklidnila, jelikož já jsem pěkný tintítko a přítel taky, tak nevím, jak bychom mohli mít takovýho cvalíka 😅 😅 😅 😅

Já jsem už celkem v pohodě, ale přítel je z toho už uplně na nervy 😒 😒 😒

A jaký jsi si koupila podprdy??? Nějaký pěkný?? Nebo kojící???
Já kojící nemám ještě ani jednu, mám z HM jednu na rozepínání vpředu, tak ji ze začátku použiju a pak ještě jednu z HM s odepínacími ramínky, tak ji taky zkusím.... člověče já ti nějak do těch kojících podrd nemám co dát a hlavně jak na ten tvar nejsem zvyklá, tak mi je to hodně nepříjemný, to mít na sobě 😒 😒 😒 😔 😔 😝

Včera jsme zrovna s kamarádkou byly na Chodově,tak jsem si chtěla ještě udělat před porodem radost a něco si koupit. Uvažovala jsem zrovna o novým prádle v HM, ale nakonec jsem si to rozmyslela, stejně nevím, jak na tom budu po porodu s velikostí ☹ ☹

Jinak mi ani nemluv o tom nakupování těch dětských oblečků, jsem také jako šílená, ještě když jsme bydleli na smíchově, tak jsem měla sekáč, cca 500 m od baráku a byla jsem tam pečená vařená 🙂 🙂 , až no to, že mám doma ty malinkatý velikosti spíše v letnějším provedení a toho teplého oblečení moc nemám. Ale hrozím se teď něco kupovat, když pořádně nevím, jak je Filipek velikej 😉

michelle.k2
4. zář 2007

Jo a kultivaci mám negativní, tak jsem ráda, jelikož jsem na fůru antibiotik alergická, tak kdo ví, jak by to bylo. 😉

snupik
4. zář 2007

Tak teď jsme se napapali a manža usnul, co kdyby to náhodou prý přišlo, tak ať je čiloučkej 😀 😀 😀

Podprdy jsem koupila normální, protože mi žádná není...achjooo ☹ 😒 ale větší velikost už ty žluťáci neměli..je ňáká fakt velká... 😝
Kojící mám dvě: jednu jsem i nosila, protože mi děsně vadila normální..když mě bolela prsíčka..a tu druhou jsem si nechala nerozbalenou..no je to děsně erotický...tak mě napadá, jestli se vůbec ještě někdy potom vrátíme k sexuálnímu životu, když budu mít takovýhle podprdy a noční košilky 😀 😀

Já zase nemám žádný ty pidi velikosti..začala jsem 62..až na pár vyjímek teda!A zimního toho taky moc nemám..zato tričíček a mikineček 🙂

To je dobře s tou kultivací..já budu taky vědět ve čt výsledky..tak snad taky budou ok. 😅 😕

My jsme zase s manžou docela obříci(mě teď všichni říkají velrybo 😒 )žádný tintítka..tak jsem taky zvědavá 😕 🙄

michelle.k2
4. zář 2007

Lucí: tak to mě naštěstí podprdy nějakou jsou, ale ne všechny ☹

S tím sexuálním životem to bude asi potom docela sranda, budu si po takový dlouhý době připadat asi pěkně neohrabaně 😅 😅
Já mám velikosti od 46, jelikož mi můj gyndoš pořád tvrdil jak nebudu určitě rodit předčasně a jak budu mít malinkatý mimi 😅 😅

Dnes to šlo v poradně docela rychle, moc dlouho jsme tam ani nečekali, tak snad vám to v ten čtvrtek také uteče.

O víkendu se chystáme na houby, tak snad mě to nechytne někde uprostřed lesa, to by asi můj drahý pěkně zpanikařil 😝 😝 😝 😅 😅 😅
Ale já už teď fakt počítám s tím přenášením, ach jo 😠

berdicek
5. zář 2007

Holky urcite si nekupujte zadny pidi velikosti pro mimca. Honzicek byl mrnous 47cm a 2760g, hodne droboucky a davala jsem mu 56. Kdyz se narodil, mela jsem nutkani mu koupit velikost 50, ale pak mi to prislo zbytecne. Rukavky jsem ohrnula a ze mel dupacky trochu vetsi, tak to nevadilo, stejne jsou mimča porad v zavinovačce, kde je jim moc dobře. Ted je Honzickovi mesic, vazi 3700g a uz nosi velikost 62, mimi ze zacatko hrozne rychle rostou.
Stejne tak pokud byste meli nejake problemy s kyclema a museli davat siroke baleni, tak male velikosti neobliknete.

snupik
5. zář 2007

jééé, tak to jsem ráda..já mám fakt všechno větší 🙂
Čekám, že po nás nebude žádný drobeček a těch pidi midi oblečků mám malounko 😉
To honzíček papá hezky, když takhle rychle přibral..to musí být radost 🙂 🙂

Míša: aby tě to fakt nechytlo někde uprostřed lesa!!! 😲 a pooozooor na klíšťata!!! 😲 ale houby bych si taky dala mňam 😝

michelle.k2
5. zář 2007

Ahoj holky 😉
Berdi: Je vidět, že Honzíček je chlapák a že mu chutná mlíčko od mamči 😀
Já mám sice něco malinkatýho, ale stejně si myslím, že to neunosímë, když je venku už taková zima ☹

Luci: s těma houbama to možná nebude zase tak horký, uvidíme totiž podle počasí ☹

Ještě jsem se chtěla zeptat v čem jste holky jely domů z porodky??? V tom čem jste přijely před porodem??? A na jak dlouho jste chodily s miminkama v těch prvních týdnech ven????

Luci: já už nemám skoro vůbec co na sebe, teda mám, ale jen letní věci, takže v týhle kose je to fakt super.... a už se mi nechce nic těhotenskýho kupovat, tak ani nevím, v čem pojedu do porodky ☹ ☹ ☹

snupik
5. zář 2007

joo, to já už taky ne.. a přestávají mě ty stejný hadry už bavit..nic novýho taky už kupovat nehodlám.. a ta zima je fakt děsná 🙄 🙄

minea
5. zář 2007

Berdicku, děkuju za odpověď na mou nevyslovenou otázku 😉
Zatím ještě nic moc nenakupuju, ale v poslední době pořád řeším velikosti. Nakonec jsem se rozhodla nekupovat nic menšího než 56. Protože čekám zimní mimi, u teplejších oblečků půjdu asi rovnou do 62, když vezmu v úvahu, že pod kabátek a kombinézu se musí vejít ještě další vrstvy. No a když se narodí fakt mrňous, tak pošlu partnera něco dokoupit.

Ještě se chci zeptat maminek, jestli před porodem aktivně koupily něco, co se pak ukázalo jako vyhozené peníze - např. kámoška při prvním problému s kojením koupila odsávačku za dva tisíce a během dvou dnů se všechno srovnalo, takže ji vůbec nepoužívá.....

michelle.k2
5. zář 2007

Tak jsem se dala do úklidu, mám v plánu, že něco upeču a pak udělám něco k večeři... to čekání je fakt šílený..... a ta nuda.... pořád dokola to samý... ☹ ☹ ☹

snupik
5. zář 2007

Taky peču bábovku, uklízím a budu žehlit..
Jsem už fakt nanervy..ještě mi zítra operujou maminečku..tak tady pobulívám..
chudák Kubajz, to bude určo nervák..mám od začátku samý stres 😖
Snad ta operace proběhne bez komplikací a bude tam 'jen'ten zánět..achjo!!! 😔
jednou mě fakt trefí pepka ☹

berdicek
5. zář 2007

Michelle: do porodnice jsem jela v tricku a sukni a v tom samem taky jela domu. Vzhledem k tomu, ze jsem zacala krvacet a jela narychlo sanitkou, popadla jsem prvni vec, ktera mi prisla pod ruku. Kdyz mi manzel objednaval sanitku, tak mu rekli, ze si mam sednout a nechodit, takze jsem opravdu popadla co bylo navrchu 😀 . Jinak tesila jsem se, ze po porodu zacnu nosit uz bezne obleceni, bohuzel prvni dny je bricho jeste asi tak jako v 5.mesici 😀 No a vzhledem k tomu ze jsem nabrala 19 kg a stale mam 11 nahore, tak porad nosim tehot. dziny 😠 . Ale ja to shodim 😅 !
Jinak z porodnice nas pustili 3.den, pani doktorka k nam prisla za dva dny a uz ten den nas pustila na 15 minut ven. Pak jsme mohli pridavat kazdy den 5 minut a dalsi tyden uz jsme mohli na hodinu. Honzicek se ale narodil zacatkem srpna a to byly vedra, tak nevim, jak by to bylo ted, kdyz se tak ochladilo.
Minea: pokud jde o veci, ktere jsme zatim koupili zbytecne, tak me napada povleceni, mozna to zni divne, ale mimco spi prvni mesice jen v zavinovacce, takze povleceni vubec nevyuzivame. Dale take vubec nepouzivame ten specialni odpadkovy kos na pliny, ted si nemuzu vzpomenout na tu znacku, ktery jsme koupili. Dokud se mimco koji, tak stolicka vubec nesmrdi, takze pliny hazime do normalniho kose. To je tak vse, co me zatim napada.

Jinak vam vsem co cekate na mimco kazdym dnem preji, abyste se brzy dockaly a uzivaly si posledni dny "nudy", protoze pak uz nebude nic jako driv 😀 😀

dzonyss
5. zář 2007

jo to můžu potvrdit s tím bříškem po porodu 😠 sem si připadala, že budu rodit ještě jedno mimčo 😀

zbytečná věc? no řekla bych, že u nás doma to je lehátko do vany. Držím Adama pod hlavičkou a za ruku a není s koupáním problém. Jinak zbytečný je kupovat hromadu věciček v jedný malý velikosti. Neunosí se to. Velikost 56 sme na sobě měli tak 10 dní. Už nosíme 62-68. Navíc začla být zima, tak hodně oblíkáme. U nás nebylo povlečení zbytečný. Bydlíme v baráčku a je tu docela chladno. Tak je v zavinovajdě a ještě pod dekou. Hodně užijeme látkový plínky. Pod hlavičku, při kojení, na utírání po koupání. Fakt se to docela hodí.
Jinak přibrala sem taky 19 a zbylo mi 4 kilča. Tak sem si zkusila kalhoty co sem nosila před těhu, a vejdu se 😀 .

Z porodnice sem jela v tom, co sem nosila v 5 měsíci. Kalhoty a dlouhý tričko. Měla sem to připravený doma na hromádce. Jinak do porodky sem jela v šatech, který sem na sebe narychlo nasoukala.

Berdicek hele řešíte taky, že se prckovi nelíbí v postýlce? Ten náš v postýlce prostě nebude a nebude. Teda v té jedné ze dvou. Asi blbý místo nebo já nevím. Ale když sem doma a on řve a já ho nechci chovat, aby nebyl závisláček, tak ho dám do kočáru na chodbu a je klid. A nebo ho musím dát na jiný místo v baráčku jen ne do tý postýlky. Asi potřebuje pozorovat nový věci, nebo já nevím co s ním je. 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru