Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

crinis
30. říj 2009

Mám jednu radu, jestli o ni někdo stojí 😀
Napište si porodní plán, já už to příště udělám taky. Jediný požadavek, který jsem na porod měla bylo, být po porodu s mimčem. Proto jsem šla do Krče, protože: "Dítě zůstává s matkou do převozu na oddělelní." No takže mi ho na šití odnesli s vysvětlením: "No a co", po šití úplně všichni na 45 minut odešli (za tu dobu nikdo ani nenahlédl dovnitř-měla jsem před sebou hodiny). Takže bezprostředně po porodu jsem s ním byla tak maximálně 10 minut. Originální způsob jak zabránit tomu, aby po nich matka chtěla dítě - prostě jí nedat šanci...
Až na tuhle chybičku a arogantní Liudmilku si ale na Krč nemůžu stěžovat, poporodní super. Sestry sice dost spěchají, ale ale když se ptáte, ochotně pomůžou.

jmisa
1. lis 2009

Nám tedy malého taky odnesli, teda šel s manžou do té miminkovské místnosti a mě zašili, když to dr. dokonil, tak malého přinesli a PA mi ho pomohla prvně přiložit, pak tam s náma byl, dokud si pro nás nepřišli z šestinedělí.
Jak dlouho trvala ta doba šití nevím, ale kluk byl s tátou, tak jsem byla v klídku. 😉
Rozhodně bych při šití nechtěla ještě malého na posteli, jsem měla spíš myšlenky, jak nakopnout Menšíka 😝

mmem_
1. lis 2009

crinis a ty si bola sama pri porode ci s manzelom?
marti: tak to je mi lito, snad ho nestretneme v rozhodujucich okamzikoch 😖

marti123
1. lis 2009

mmem- já doufám taky že u porodu nebude, protože to by mě asi klepla..na kontrolu jdu v pondělí, tj. zítra a už teď se modlím, ať je tam někdo jiný!

mmem_
1. lis 2009

marti a kedy mas termin? ja idem az vo stvrtok,tak drzim palce,, ale zo svojej skusenosti musim povedat ze to vysetrenie je uz teraz velmi neprijemne 😝 , aj u mojho gyn a to predtym bolo vzdy v pohode, tak to asi bude aj tym pokrocilym stadiom tehotenstva

marti123
1. lis 2009

Já mám termín za týden...

minea
2. lis 2009

Crinis, já taky po prvním porodu trochu přemýšlím o porodním plánu, jsem ale mírně skeptická, jestli se jím v Krči bude někdo zabývat 😒. Celkově jsem s porodem byla spokojená, ale bylo tam pár detailů, které bych si uměla představit příště jinak. Nejde ale paušalizovat, vždycky jde o okolnosti - jaká je denní doba, jaký tam mají zrovna frmol, kdo má službu, jak je unavený, to člověk stejně neovlivní... Takže i proto má ze stejné porodnice každá trochu jiný zážitek.
Jinak mimi odnesli vedle na ošetření - šel s ním tatínek - mezitím vyšla placenta, zašili mě, no a hned potom mi ho vrátili - celé odloučení trvalo 20 minut, takže podmínka prvního přiložení do půl hodiny byla splněna. Pak jsme se všichni tři kochali v soukromí, nikdo nám tam už moc nelezl, jen jsem nepochopila, proč si po hodině pro dítě přišla sestra z oddělení, když na sále jsem musela být ještě další hodinu. Nějak jsem v té chvíli moc neprotestovala, i když odpověď, že "se to tak dělá", se mi zdála trochu neuspokojivá 😅. Tak třeba zrovna tohle bych si do toho plánu napsala, ještě uvidíme.

saze
3. lis 2009

Ahoj holky, tak kontrola v krči za mnou. Dneska tam je pan doktor Menšík - a musím říct že moc milej - nebo na mě tak alespoň působil a strašně milá sestřička na monitoru. A jinak zatím vše ok a monitor bez kontrakcí.

tera87
3. lis 2009

Ahoj kočky tak jsem taky zaregistováná v Krči 🙂 zatim tam na mě působili mile.....jsou na vás hodní??? 😉
Jsem prvorodička a mám z porodu děsnej strach. 😲

saze
3. lis 2009

tera neboj každá se bojíme. A hodní tam jsou.

crinis
4. lis 2009

No, ale mi by nevadilo, že mi ho odnesli na šití, to jsem čekala. Vadilo mi, že pak všichni beze slova opustili sál a nechali mě tam samotnou. Ležela jsem tak třičvtvrtě hodiny jako kráva a dívala se z okna, zatímco ostatní matky (jak tady čtu) se kochaly miminkem. Kdyby mi aspoň někdo řekl, co bude naásledvat a proč ☹

crinis
4. lis 2009

Suma sumárum, ze tří hodin po porodu, jsem z miminkem byla dlouhatánských ... 15 minut.

sabuse1
5. lis 2009

crinis: jak už tady několikrát padlo vše je o lidech...ty si asi bohužel zrovna narazila na ty horší☹ že bych zůstala na sále tak dlouho sama se mi nestalo ani náhodou, vždycky byl někdo k dispozici a všechno mi vysvětlovali, ať už během porodu nebo po něm.
Asi je fakt dobrý mít sebou u porodu manžela nebo někoho blízkýho kdo bude řešit s personálem případné dotazy, z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že já jsem v tu chvíli neřešila vůbec nic🙂

minea
5. lis 2009

Crinis, to je mi líto, že to proběhlo takhle, ale stejně si myslím, že to byla spíš nešťastná shoda okolností, abychom nestrašily holky co je to teprve čeká - tohle není v Krči obvyklý postup, vážně ne 😅

minea
5. lis 2009

Ještě chci dodat, že po převozu na 6nedělí mi dceru hned přivezli ke kojení a nechali mi ji celou hodinu. Pak jsem se šla osprchovat a když jsem se trochu vzpamatovala, došla jsem si pro ni s tím, že ji chci mít definitivně u sebe. Byla půlnoc a sestry se dost divily, že se nechci radši v noci vyspat a vzít si ji až ráno. Nijak mi ale nebránily, takže to bylo tak, jak jsem chtěla já. To jsou další plusové body pro Krč 🙂

jmisa
5. lis 2009

Nám tam furt lezla PA 😀 Stále se ptala, jak mi je, jestli něco nepotřebujem.

Jo a na šestinedělí jsem spala, vzbudili mě odpoledne na přiložení a ptali se, jestli chci Alexe už nechat. Páčto jsem ještě cítila Dolsin, tak jsem řekla, že ne, tak prý až se budu cítit, že si mám pro něj dojít. Tak jsem se ještě prospala a někdy po 22 jsem si pro něj došla.

ducky
5. lis 2009

Tak já když jsem porodila, tak malou vzaly vedle a šel s ní manža. Bohužel mě se nechtěla odloučit placenta a řešilo se to hodinu, ztratila jsem dost krve, takže teprve pak mi přinesly malou a byly jsme všichni jako rodina. PA nám nechaly soukromí. Pak malá šla už na nadstandard a já taky. Byla jsem ale dost slabá, tak mi jí nosily na kojení. Jen večer jsme si jí nechaly přivézt na pokoj kvůli první návštěvě 😀
Malou jsem dostala na stálo až když jsem byla schopná si sama dojít na záchod a to bylo po kojení ve 4.15 ráno. Určitě ale kdybych chtěla, tak by mi jí daly až později. 😉
Sestřičky tam byly moc hodné, když holky po císaři ještě děti nechtěly na noc, sestřičky si je braly 😉

crinis
6. lis 2009

Mineo, nechci svojí zkušeností nikoho strašit. 😉 Když si čtu, že to v Krči není obvyklý postup,chce se mi zas brečet, že jsem si to musela vyžrat zrovna já. Byla bych strašně vděčná, kdyby mi někdo dopředu řekl, že to může dopadnout takhle, ať si ten plán určitě napíšu. Tak proto to tady říkám. Jako radu.

minea
6. lis 2009

Jo, já vím. Jak jsem říkala, i já tentokrát asi do plánu půjdu - třeba si ho nikdo nepřečte, ale nic tím nezkazím 😅

jmisa
12. lis 2009

Ahoj.

Kdo jste už porodil - dostala jste každá účet za manžela u porodu? Mně nic nedali.
Dali mi jen účet na 300 Kč, což je za pobyt.

sabuse1
12. lis 2009

jmisa: jo mě ho dali při placení, já jim peníze, oni mě účet. Ležela sem nahoře na šestinedělí, nevím jestli si nebyla na nadstandartu tam to možná funguje jinak...

jmisa
12. lis 2009

Sabuse, aha.
No já na šestinedělí dostala účet-uznání dluhu a ten jsem platila po netu. Účet, že mám zaplatit otce u porodu mi nikdo nedal.

minea
12. lis 2009

jmisa, my jsme za manžela neplatili - při odchodu po nás nikdo nic nechtěl a my jsme si na to vzpomněli až doma, jejich chyba 😒

sabuse1
12. lis 2009

jmisa: takže si ho neplatila jestli to dobře chápu? mě to říkala sestra hned v den porodu abych jim to než půjdu domů přišla zaplatit tak sem tam šla den před odchodem domů, jinak na ten poplatek za pobyt sem taky dostala papír a manžel to pak dojel zaplatit do nějáký tý pokladny, propouštěli mě v sobotu, jinak se to dá platit v tý příjmový kanceláři dole.

minea: tak to jste měli kliku🙂

jmisa
12. lis 2009

Minea, tak to jsme na tom stejně.
Já se na ten účet koukla až doma 🙂

minea
12. lis 2009

No kliku nevím, měla jsem trochu výčitky 😅. Ale stejně, měli si to ohlídat oni, já jsem v tý chvíli měla úplně jiný starosti....

sabuse1
12. lis 2009

teda holky vy jste ale klikařky obě🙂 no měli si to ohlídat, v den odchodu jsou slušný zmatky tak si asi nikdo nevzpomene, já sem zrovna natetrefila na zodpovědnou sestřičku tak by mi bylo blbý jim to nezaplatit, i když kdybych tam pak sama nešla nevím jestli by si někdo vzpomněl...🙂

sabuse1
12. lis 2009

ale říkám si, že 500,- nás nezruinuje a stálo to za to mít manžu u porodu takže to neřeším, jen jste mě překvapily, že na to takhle zapomínaj🙂

balina
12. lis 2009

Ahojky, pridam se k vam do diskuze. Pomalu se pripravuju na nemocnici a porod 😒 . Porad vaham jestli stoji za to si priplatit nadstandart, nebo je naopak vyhodnejsi byt na normalnim pokoji, kde alespon nekdo pomuze nebo poradi. Jsem dost vyjukana prvorodicka s dvojcatkama . Ocenim vase rady.

minea
12. lis 2009

Balina, tak to je babo raď 😀. Oboje má své pro a proti. Na nadstandardu budeš mít pokoj pro sebe, nebudeš se s nikým mačkat (na 6nedělí jsou ty pokoje docela malý a zakopávat tam o tři postýlky, to už bude docela těsno). Ale třeba by tě s dvojčatama zrovna dali na pokoj samotnou, kdo ví. A s tím raděním - může se stát, že se sejdeš na pokoji s podobně vyjukanou prvorodičkou, která porodí dva dny po tobě a nakonec budeš radit ty jí 😀. Ale záleží, jaký jsi typ - jestli si spíš ráda pokecáš nebo jestli dáš přednost klidu s tím, že na sestru se můžeš obrátit v jakoukoli denní i noční dobu, a to na obou odděleních. No, asi jsem moc neporadila 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru