Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sparka
20. zář 2007

ahojky holky tak mame nake nove prirustky?????

aja2001
24. zář 2007

tak nevim nechci odrazovat porodit se tam da ja byla dost nespokojena u porodu i na sestinedely sestricka byla dost protivna protoze mi mali dost zvracel a i ji pozvracel tak byla dost protivna ale ja tam rodila 10/2000

dzonyss
24. zář 2007

aja2001 já myslím, že všude je to o lidech 😉 Já natrefila na dobrý personál, nespokojená sem byla jen se stravou a s koupelnama a wc, jinak sestry byly fain

berdicek
25. zář 2007

Ja musim potvrdit, ze detsky sestry byly otresny, hlavne tam byly dve takovy pindy, ktery to tam dokazaly pekne zneprijemnit, ale souhlasim s dzonyss, je to o lidech.

snupik
25. zář 2007

Ahoj holky, 🙂 🙂

tak už jsme doma: Kubíček se narodil 17.9. ve 21:36, 3320g a 50cm.... 🙂

Porod i s bolestmi mi trval všehovšudy 6h, takže úplná paráda..ani ve snu jsem to takhle nečekala🙂

Musím potvrdit, že dětské sestry byly ...až na pár..fakt pár ..vyjímek úplně strašně zlé, až jsem fakt musela brečet..měli jsme žloutenku, tak jsme tam museli být pět dní..já se tak těšila domů..to je úplné vysvobození 🙂 😉
Doma nám jde všechno dobře..pribíráme na váze jedna radost 🙂 😎

snupik
25. zář 2007

Jo a MICHELL má taky už dneska chlapečka Filípka, tak z toho máme taky velkou radost🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jmisa
25. zář 2007

Snupik, tak blahopřeju, hlavně, že už si s uzlíčkem štěstí doma 🙂

Jinak už jsem byla u Motyčky v Gynfemu, je fajn, tak jsem spokojená 🙂

snupik
25. zář 2007

Díky za gratulaci...jsem fakt šťastná 🙂 🙂 🙂

Jo, Motyčka je super!!!!

Tak ať ti vše vyjde!!!

jmisa
25. zář 2007

Díky, manžu poslal na spermio a pak se prý uvidí, krom prevence mi poslal i vzorky na testy na chlamydie, ikdyž nemám žádný příznaky, tak snad to bude vše OK.
Ale vskutku na mě udělal dobrý dojem a musím říct bohužel pro minulé doktory, že byl první, u kterého mě nebolela prohlídka.

Jinak je dost ukecanej, furt mlel pantem 😀 Musela jsem se tvrdě hlásit o slovo 😀

dzonyss
25. zář 2007

holky, moc gratuluju k novým mimískům, ať vám krásně rostou 😀

wafik
26. zář 2007

snupik - moc moc gratuluji a přeji jen to nej!!! 😉 Jinak už se tak nějak postupně smiřuji s tím, že v té Thomayerce stejně asi nakonec skončím... a fúrie na dětském snad nějak přežiju... hlavně aby mrňouska odrodili v poho🙂

jmisa - souhlasím 😀 já u Motyčky byla před dvěmi týdny na kontrole - moje doktorka měla dovču, tak mě "šoupli" k němu - a taky jsem se divila, jak je pan doktor výřečný 😀

jmisa
26. zář 2007

wafik a ke komu normoš chodíš?

Třeba doma Motyčku nepustěj ke slovu 😀 Tak se realizuje v práci 😀

wafik
27. zář 2007

jmisa - možné je sice všechno 😀 , ale nepřipadá mi jako někdo, kdo by se nechal doma utlačovat... by si to dle mého určitě "vykecal" 😀 jo a jinak chodím k Macuchové - já po předchozích zkušenostech a pány doktory chtěla ženskou 🙂

jmisa
27. zář 2007

wafik, aha, to je ta starší 🙂

No mně doktor neva a tenhle mi přišel "zábavnej" 😀

wafik
27. zář 2007

s pány doktory... tam mělo být... mě se to "a" a "s" pořád nějak motá... hlavně díky tomu, že mám v práci a doma jiný typ klávesnice - blbě přehmatávám 😀

jmisa - jj, vedoucí lékař spolu s Motyčkou... teda lékařka 🙂

minea
27. zář 2007

Snupiku a Michelle, moc a moc gratuluju k miminkům! Koukala sem na Jakoubkovy fotky a je naprosto úžasnej, hlavně v tý autosedačce, je tak malinkej...
Až budete mít chvilku, napište, jak to všechno probíhalo - to víte, my, co nás to teprve čeká, hltáme každý písmeno 😀

bramburka
28. zář 2007

ahoj holky, v pondělí jdu registrovat se... nemate nejake rady? Co mam mit sebou a na co se mam pripravit?

michelle.k2
30. zář 2007

*Ahoj holky, tak se hlásím mezi štastné maminky 😉
Včera nás konečně pustili domů, museli jsme zůstat o jeden den navíc, Filda byl trochu žlutej a moc nechtěl přibírat, tak doufám, že nám to kojení doma v klidu půjde lépe a vše bude v pohodě.

Jinak porod, po tom, co jsem tam byla hospitalizovaná 10 dní jsem měla neskutečně rychlej. V pondělí mi dali ráno zátěžový test, ale nic se nedělo, takže počkáme do rána a pak to začnou v úterý vyvolávat.
V úterý ráno se to rozběhlo samö, takže v 9h ráno začali bolesti a v 11.10 byl Filipek na světě. Vážil 2720g a měřil 49 cm.

Rodila nás dr. Březinová a musím říct, že to je fakt kapacita, moc jsem si ji u porodu přála a díky bohu jsem měla štěstí. Rodila jsem bez epidurálu, nebyl na něj čas, všechno šlo hrozně rychle, Filda byl na třetí zatlačení venku, bez nástřihu a bez poranění, takže jsem fakt byla absolutně štastná 🙂

Co se týče sester na oddělení šestinedělí musím říct, že ženské sestřičky jsou všechny naprosto super, moc milé a vstřícné.

Ale na ty dětské to je teda nářez. Sami od sebe vám vůbec nic neřeknou, pokud se nezeptáte máte prostě smůlu, všechno ukážou jen jednou a tím to hasne. A dětská doktorka taková stará blondýna, to je ale síla, vzala jsem si sebou do porodnice rychlozavinovačku, jelikož byl Filda první dva dny podchlazenej a musel vždy na noc do inkubátoru na zahřátí, tak jsem ho přes den do ní balila. To jsem si ale dovolila moc, jelikož mě ta dětská doktorka seřvala, že to nemá v porodnici co dělat, že tam na tom můžu donést nějakou infekci.

No absolutně mimo, kráva jedna stará, jak kdybych ji tam nemohla donést na něčem jiném, třeba na noční košili, nebo někdo, kdo tam za mnou přijde.
Řekla bych, že je dost vysazená na mladý maminy.

A ty návštěvy na tý studený přeplněný chodbě taky moc dobrý 😠
Jídlo jsem tam vůbec nejedla, byl to fakt hnus.
Sprchy to byl nepředstavitelný hnus, uklízečka je uklízela jen jednou denně, což mi přijde hodně málo, na to kolik se tam vysřídá přes ten mamin.

Navíc jsem chtěla nadstandart a dokonce mi ho zařizovala sama dr. Březinová, ale bohužel bylo narváno.

Abych to shrnula: s péčí a přípravou na porod jsem spokojená byla, ale tím myslím opravdu pouze ženské sestry. Prostředí šílený, já tam brečela každou noc a těšila se domů. Do Krče už bych rodit nešla. Snad jen v případě nadstandartu a s tím, že mě bude rodit opět dr. Březinová. 😅

Takže těm co se tam chystáte přeji hodně zdaru a hlavně pevný nervy 😉

bramburka
30. zář 2007

no nevim... ale gratuluji! Super jak to šlo rychle! Ale nějak teď evím, jeslti jsem se rozhodla dobře...

michelle.k2
30. zář 2007

Bramburka: je to na tobě, pokud se rozhodneš přece jen pro Krč, můžeš pak posoudit sama 😉 , ale přeji, aby jsi měla štěstí 😉

bramburka
1. říj 2007

Dík, no kámoška říkala to samé, že porod super, milý sestry atd... ale to šestinedělí... uf uf... jediná kamatrádka byla spokojená, a to ta, která musela být na Jipce - teda její mimi, což tedy nechci. Já jim asi preventicně vezmu kafe...a čokoládu???

dzonyss
1. říj 2007

míšo dr březinová je taková kolem 45let blondýna na krátko? Jinak mocinky gratuluju k Filípkovi a ať ti přibírá a roste jak z vody 🙂

bramburka úplatky? myslím, že tohle na ty dětský platit nebude 😉 je fakt, že když je člověk "neotravoval" že byly tak nějak v pohodě. Protože samy od sebe na pokoj fakt nepřišly. Já ani Adámek sme je naštěstí nepotřebovali. Kojení se podařilo na první pokus. Já byla spokojená s takovou silnou sestrou. Ta mi i vysvětlila co a jak, protože malej měl žloutenku.

berdicek
1. říj 2007

Michelle, taky moc gratuluji k miminku!
Bramburko, neboj, da se to tam prezit. Potvrzuji, ze detsky sestry jsou super kravy, ale zvladnes to. Pujdu podruhe zase do Krče.
Dzonyss, dr. Březinová je hodně mladá, řekla bych okolo 30, jednou jsem u ni byla v poradne.

michelle.k2
1. říj 2007

Dzonyss: dr. Březinová je asi kolem 30 let, mladá pěkná blondýnka, teda spíš promelírovaná, moc milá, měla jsem ji několikrát i v poradně, tuším, že v úterý nebo ve čtvrtek.

Bramburka: 😅 😅 😅 úplatky????!!! 😅 😅 😅 😅

Tak já tam přinesla kojenecký věci, uplně nový (v ceně okolo 2 tis., chtěla jsem aby je někdo užil)
jelikož mě můj gynekolog pořád strašil jak budu mít malý dítě a jak budu rodit dřív, takže jsme s přítelem nakoupili spoustu věcí vel. 46, všechno jsem jim tam věnoväla pro malý miminka, hned ten první den po porodu, protože Fildovi by to vůbec nebylo. Sice začínáme s 50, ale je mu ještě volnější. Taky jsem si naivně myslela, že budou milejší, ale omyl. Bohužel....
Když jsme opouštěli porodnici, nechala jsem si vyvolat dr. Březinovou a oba jsme jí s přítelem poděkovali a koupili jí dárkové balení whisky, jelikož ona si to opravdu zasloužila a sestřičkám ženským jsem dala velkou bombonieru.

Mě přišlo hrozně líto to, že jsme měli ze začátku problémy s kojením a malej byl podchlazenej a nikdo nám nepomohl, byli jsme na to sami. Nesměla jsem mu dát ani svoji teplou čepičku a tam teda zrovna moc teplých věcí na mimi nemají, jsou to všechno takový hadry.

Měla jsem takový depky, když se musel před každým kojení a po kojení vážit, bradavky jsem měla uplně rozkousaný a v noci brečela bolestí a dojetím. Ale jak jsme přišli domů, tak jsem se rozkojila i Filipek začal pěkně pít. V tý porodnici to bylo fakt psycho. Díky bohu, že už to máme za sebou a jsme doma v klidu a pohodě.

bramburka
1. říj 2007

Michelle, to jsou teda čůzy... no, je to tím, že jsi měla problémy, to je štvalo, že musí něco dělat. To je jasný. Jinak dnes jsem se tam byla registrovat, nečekala jsem ani chvilku, takže v poho, byla tam taková mladá - v pohodě. To jako nesmíš dát mimi žádné svoje věcičky?

michelle.k2
1. říj 2007

Bramburka: podle tý starý dětský doktorky nemůžeš, nemocniční věci jsou podepsaný a navíc dost opotřebovaný, takže když dáš mimču něco svého je to poznat hned na první pohled. Paradox je ten, že ostatním dětským doktorkám to nevadilo, teda alespoň jsem se nesetkala s tím, že by to byl problém. Ani sestřičky mě na to neupozornily.

Ale ta stará nána řádila jak tajfun, jak kdybych udělala něco neomluvitelného.
Přeji ti, aby jsi se tam s ní nesetkala 😉

minea
3. říj 2007

Holky já to nechápu... vybrala sem si Krč právě kvůli Laktační lize a kvůli tomu, že jako jediná z pražských porodnic má Baby Friendly certifikát (což je mimochodem dost smutný). Jak je možný, že je nejvíc stížností právě na dětský sestry, od kterých by se očekávalo, že budou trpělivě vysvětlovat, pomáhat, psychicky podporovat a řešit problémy s kojením?? Asi sem naivní...
Michelle, pomohly ti aspoň s prvním přebalováním a koupáním?

michelle.k2
3. říj 2007

Minea: je do smutný, souhlasím s tebou, také jsem očekávala trochu jiný přístup 😒

Koupání: no tak to je celkem síla, jak ukazují to sprchování mimča pod vodou a drzíš ho pouze třemi prsty, neviděla jsem tam ani jedinou maminu, která by své mimi koupala dle toho jejich nemocničního způsobu. Já koupala Filipka až doma, jelikož jsem si tam na to fakt netroufla.

dzonyss
3. říj 2007

holky, mě přebalování neukázaly, byla sem hozena do vody a musela sem plavat sama. A přesně jak píše míša, koupání ve dřezu.... horor. Na mým mimču to předváděly, ale přesně... já ho jen otírala žínkou a koupali sme až doma. Taky mi nešlo v porodce nošení na tygříka, takže přesně... chce to čas a doma v klidu a trénovat si.

bramburka
3. říj 2007

co je nošení na tygříka? No to bude mazec... dnes jsem se zaregistrovala k Dr. a tak říkala, že hned jak přijdem z porodnice, že ji mam zavolat a že přijde ona i sestra, vše mi prý ukáže doma... tak to je asi lepší...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru