Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

konsa
15. led 2010

petaa: co tě prekvapilo na tom epidurálu? ta cena? Já ho nechci. Jsem obecně proti medikacím, takže to chci zvládnout bez čehokoliv na tlumení bolesti, urychlení apod. Ale uvidíme - třeba o něj nakonec budu taky škemrat 😉
Jinak chápu ten jejich přístup, že stojí tolik. Oni ti ho zase dávají postupně, kolik potřebuješ a pořád tě sleduje anesteziolog, takže proto se platí. Jinde ti prostě narvou koňskou dávku a poraď si s tím.

petaaa
15. led 2010

jojo to že se za něj platí, co jsem slyšela tak nikde se za něj neplatí, ale pokud je tam ten rozdíl co popisuješ tak to chápu.... myslela jsem, že to probíhá všude stejně... tak mě překvapilo, že se za to má platit....
jinak bych to také chtěla zvládnout bez něj, ale jak píšeš člověk nikdy neví jak to dopadne.

jinak včera když jsme byli na kurzu tak všechny tři sály byly obsazené takže mám PA mohla ukázat jen ten malý, na který dávají jen vyjímečně... takže prý se na nové křesla, které jsou v ostatních boxech můžeme těšit až u porodu 😀

ducky
15. led 2010

Petaaa mě ke konci těhu tlak taky stoupl, ale ty vrcholy jsem někdy měla 140. Ono teda taky stačí, když nejsi úplně v klidu. Když ti někdo změří tlak poté, co vylezeš kopec a jseš zadýchaná, tak je to taky rozdíl. Nicméně kdyby to pokračovalo, tak bys dostala tabletky Dopegyt. Já je užívala a tlak se pak držel v normě. A to mám normálně tlak nízký. Oni se tě taky pak ptají na ostatní symptomy, aby to nebyla preeklampsie. Proto se ten tlak tolik hlídá. 😉

konsa
15. led 2010

petaaa: tak to budeš aspon pak příjemně překvapená, jaké jsou ty ostatní sály oproti tomu nejmenšímu velké 😉

blanches
16. led 2010

Petaa, Konsa 130/90 je vyšší, ale ještě OK, kdyby to bylo více jako třeba 150/95, tak by to začali řešit, protože pak je to nebezpečné. Když jsem byla v nemocnici, tak tam byla jedna holka, kterou tam měli jen kvůli tomu vysokýmu tlaku, měřili jí ho pak 6 denně a kombinovali různé léky. Prala ten Dopegyt jak píše ducky a ještě nějaký Vasokardin.

luciehynkova
16. led 2010

ahoj holky, tady se to uzasne rozjelo, diky za spoustu novych informaci.. my jdeme na prohlidku pristi ctvrtek, tak jsem na to zvedava. stran toho tlaku- ja ho mam asi od 4 mesice vyssi, takze beru dopegyt a taky si ho musim hlidat. doktory spis zajima ten spodni tlak, ten by nemel byt vyssi jak 85. ke konci tehu tlak potom stoupa, protoze mamina ma v tele asi o litr krve vic a to uz je pro nekoho fuska utahnout 🙂
dneska mam doma malire na detsky pokoj, tak uz se holka muze taky pomalu pripravovat 😀

konsa
16. led 2010

holky, dík za info o tom tlaku 🙂 já ho naštěstí už měla zas včera normální, tak uvidíme příště.
Teda ale s tim vascocardinem jsi mě blanches dostala. Já ho mám od kardioložky předepsaný (mám ho brát když mám potíže - mám vrozenou srdeční vadu), ale ted v těhu mi ho zakázala. No, každý doktor léčí koukám jinak. Možná se ta moje Dr. jen "kryje".

kativka
16. led 2010

koukám, že se to tu přetočilo na tlak, tak já vás trochu uklidním, minulý týden mi doktorka naměřila 140/89 a zatím mi nic nenasadila. navrhla mi neschopenku a šetřit, tlak pomalu stoupá, ale já vždycky měla vyšší, paradoxně jen v ordinaci, takže sázím na teorii bílých pláštů. dokonce jsem nosila Holtra - ten měřil tlak 24 hodin a nic nezjistil, takže to neřeším a uklidňuju se tím, že to tak bylo vžycky, tak je to tak i teď.

Blanches: na neschopence jsem "na půl", díky velkorysosti mého zaměstnavatele můžu pracovat z domova a do firmy přijedu jen občas. mám novou kolegyni, která tam je jen 14 dní a nemá ani ponětí o mé práci, tak ji zaučuju a nemůžu úplně vypnout. i kdybych si nechala neschopenku, stejně bych byla furt na telefonu nebo na mejlu, akorát za menší penízky. mně osobně by to nedalo ji v tom nechat a měla bych tendence jí pomáhat. doktorka říkala, že ležet nemusím, stačí být v klidu 🙂 hrozí ti s tím, že třeba porodíš dřív? já si totiž plánuju jak na mateřský budu dělat to a to a asi by mě nemile překvapilo, kdybych mela rodit třeba za měsíc? ale někde jsem četla, že kontrakce mohou být až 8 týdnů před porodem a já už je mám 3. to by mi zbývalo pět, ajaja ☹ 😒

minea
16. led 2010

konsa, už se ti to blíží 🙂. Můžu se zeptat, jak ses nakonec rozhodla s tím porodním plánem?

konsa
17. led 2010

minea, jojo blíží 🙂 porodní plán píšu. zahrnula jsem do něj jen to "nejnutnější", co si myslím, že by v Krči mohli splnit (je mi jasný, že některý věci prostě tam psát nemá smysl ☹ ). Ještě uvažuju nad formou, protože ho mám pořád hodně dlouhej....ale jak to s ním nakonec dopadne, zda ho vytáhnu, nebo se mi s PA podaří si promluvit předem a říct jí vše, to uvidíme podle situace......

minea
17. led 2010

Na pipkách je pár vzorů pro inspiraci: http://www.slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=10...
Mě nejvíc zaujal ten nejstručnější ve formě chci-nechci 😉

konsa
17. led 2010

mineo, dík. Zase další inspirace 🙂 já se to taky pokusím zkrátit, jen mi připadá, že ty bodové jsou takové direktivní, že když to napíšu ve větě, zní to mile a spíš mi vyhoví. Ale dlouhý zas nebudou číst ☹ Mno,nějak to vyřeším....

blanches
17. led 2010

kativka: Tomu rozumím, já měla to hlavní zaučování dělat, také až v lednu. Takže jsem na telefonu, pořád se mě na něco ptají. Někdy volají až 5x denně no a někdy vůbec. Když nemusíš hlavně ležet, tak máš výhodu a aspoň nejsi tak znuděná 🙂 🙂 . U mně je to blbý, že jsem i otevřená, takže mám toho více zakázáno 😀 .

Holky také Vám mrňousek škytá? Naše kůzlátko škytá někdy i 2x až 3x denně, je to legrace. 😀

konsa: tak to koukám, ale asi je to podle toho, když je ten tlak hodně vysoký, tak když už nic nezabírá, tak nasadí další a silnější lék..

luciehynkova: no to máš pravdu, to mě vůbec nenapadlo, to je masakr o litr víc krve 😉

Já ho mám naštěstí v normálu, vždy jsem měla nižší, takže teď je to OK, mám 65/120 😅

luciehynkova
17. led 2010

blanches: nase skytala vcera v noci, jak jsme si sli lehnout. to bylo poprve, co jsem to takhle citila a byla to sranda. skytala snad 5 minut v kuse.

jinak jsme dneska konecne vybrali nabytek do pokojiku. v Ikee jsme pohoreli, ale pak se nam libila kolekce tweety v Kice a dneska ji objednali. termin dodani 22-28.2. 🙂 to je presne ten tyden, kdy mam termin 😀

holky taky vas tak boli panev? me boli uz kazdy krok. jenze to uz asi bude az do porodu,co?

ducky
17. led 2010

Blanches tak jednou jsem slyšela, že míma škytají hlavně když si maminka dá něco sladkýho. Prý pak víc lokají plodovku, která je sladká a pak z toho škytají. Ale co je na tom pravdy, to nevím, já u malý nikdy tu spojitost nevypátrala. 😀

Konso myslím, že bude lepší, když to napíšeš stručně. Záměr je dobrý a chápu ho, ale nikdo nebude mít čas číst romány. 😀 😉

kativka
18. led 2010

Holky, jak poznáte, že vám mimi škytá? Já to chci taky cítit, ale jak rozliším običejné kopání od škytání? 😲

Lucie: to ses odvážná 🙂 Bych se bála, že se malá narodí dřív, než mi přijde nábytek a hlavně bych to všechno chtěla mít hezky připravený a srovnaný už ve skříních, protože netuším, jak moc budu po porodu schopná 🙂 Dokonce si chci i některá jídla zamrazit. Tatínek bude v práci, já budu běhat kolem mimča a kdo kolem mě? 😖

Blanches to je pravda, kdybych měla celej den ležet, tak nevím. Už takhle si přijdu jak balvan, plavat nemůžu, cvičit nemůžu, takže jen sedím, ležím a občas doma něco podělám - už se těším, až se zas budu moct "hejbat"-.

Já furt řeším tu odsávačku, berete si ji někdo do porodnice, nebo si budete půjčovat? Je pravda co tu kdysi psala Vrána, že nevím, jak bych ji tam vyvařovala, ale fakt mi několik holek potvrdilo (z jiné porodky), že litují, že ji tam neměly... tak já nevím.

petaaa
18. led 2010

kativka: tak to já také řeším jestli si jí mám vzít nebo ne.... v sobotu jsem si jí koupila.... takže to asi vyřeším tak, že jí nechám doma a kdybych jí potřebovala tak řeknu manželovi at jí přiveze 😀

minea
18. led 2010

Jestli se vám vejde do tašky, tak si ji přibalte. Stejně ji nejspíš nebudete potřebovat, na nastartování laktace není nic lepšího než přikládat dítě (každé 2-3 hodiny, i v noci), ta odsávačka je spíš pomůcka, kdyby tomu něco bránilo. No a stejně ji nezačnete používat samy tajně pokoutně, ale až po domluvě se sestrou. Tak vám buď přinese jejich sterilní, nebo nějak zařídí sterilizaci té vaší.

luciehynkova
18. led 2010

kativka: skytavku poznas urcite. je to takove jemne nadskakovani ve stejnych intervalech. vubec to neni jako kopnuti. ja jsem ji citila poprve tento vikend. manzel tomu neveril, ze mala muze takhle skytat 😀
s tim nabytkem doufam, ze se to nejak stihne. postylku mam u nasich, takze spat bude moct kde 🙂 oblecky a vsechny kojenecke potreby mam uz nazehlene v komode, tak to pak akorat preskladam. taky uz bych to chtela mit pekne nachystane, ale nejak jsme se nemohli shodnout na nabytku 🙂

minea: ja odsavacku zatim nemam...v Krci ji doporucuji? o tom jsem zatim vubec nepremyslela 😒 myslis, ze je lepsi rucni nebo elektricka?

minea
18. led 2010

lucie, s nábytkem se nestresuj, dítě toho v prvních dnech moc nepotřebuje, to základní už určitě máš. Já jsem v den porodu objednávala postýlku 😀 a první tři noci malá spinkala v kočárku, který jsme si sestavili v ložnici 🙂. Pravda, rodila jsem o tři týdny dřív.

O odsávačkách se tu už psalo, zkus nalistovat pár stránek dozadu. Nevím o tom, že by ji v Krči doporučovali, spíš je to aktivita maminek, aby měly pocit, že nic nezanedbaly. Můžu přidat jen vlastní zkušenost - odsávačku jsem využila, ale až tak 2. - 3. měsíc po porodu, kdy jsem měla nadbytek mlíka a malá to nestíhala odpít. Měla jsem ruční dvoufázovou, elektrickou rozhodně dopředu nekupuj, může to být úplně zbytečná investice.

jajinka27
18. led 2010

lucie...já odsávačku nepotřebovala vůbec a hlavně v Krči půjčují, tak nevím na co jí kupovat??

blanches
18. led 2010

ducky: To je zajímavá teorie, ale škytá různě, někdy i když zrovna nic nepapam, takže bych v tom spojitost asi nehledala 😉 Tak jak píšeš ty.

Kativka: to mi povídej, zrovna dneska jsem brutálně znuděná, dočetla jsem knížku, udělala jsem foto knihu z minulého roku z Alp a pak ještě z letních výletů po krásách ČR. Udělala si ve fotkách pořádek. Normálně jsem aktivní člověk, chodila jsem po práci na těhotenské cvičení a pořád jsem měla co dělat. Už se moc teším, až budeme moct s mrňouskem na procházky, v březnu už snad bude dobře 😉 Pak chci začít po porodu cvičit, musím se poradit, po jaké době po porodu se to dá a také je určitě důležité jak na tom budu 😀
Tu odsávačku bych neřešila, já ji teda budu mít půjčenou, ale myslím, že není problém, aby jí manžel koupil až zjistíš, že ji potřebuješ.
Manžel si vezme první týden, až mě pustí z porodnice dovču, abychom na všechno byli dva. Nevím v jakém budu stavu, takže kdyžtak uvaří a postará se i o mně 😉
Lucie ti už odpověděla, je to takové jemné škubání uvnitř a hlavně pravidelné 😉

lucie: Myslím, že je to v poho, na začátku stejně toho moc nepotřebuje, my ani nemáme pokojík, bude s námi v ložnici 😀
Někdo preferuje elektrickou a někdo ruční. Třeba sestřenka, měla ruční, ale řekla mi, že ji vůbec nepoužívala, že stejně nakonec odstříkávala rukama, že to bylo nejrychlejší. V porodnici si zkusila elektrickou a ta byla prý na prd úplně, tak nevím 😀

kativka
18. led 2010

jé, tak to mi škytáme a ani o tom nevím, já si furt říkala, proč tak pravidelně "tuká" a ono škytá. měli jsme dneska štěstí,tak jsme se hned pochlubili tátovi, že máme škytavku a nechtěl tomu věřit 🙂 ale taky jsem předtím nic sladkýho nejedla.

odsávačku právě nemám a nechce se mi ani kupovat.

my pokojíček taky nemáme, mimčo má postýlku u nás v ložnici a ještě mu musíme postavit komodu a přeskládat tam věci z krabic, ale zatím jsem neprala a doufám, že mám ještě hafo času

blanches - to je děs, taky se těším, až bříško odhodím a zajdu si aspoň zaplavat.nejsem žádnej sportovec, ale povalování mě ubíjí. v práci mi stačilo pro dobrý pocit dvakrát denně si vyšlápnout 6 pater a ani to teď nemůžu :( ale jinak jsem ráda, že mimi je trpělivý, snad se ze mě nestane lenoch 😀

ducky
18. led 2010

Blan tak já bych to přiřadila k takovým těm babským pověrám alá kulaté břicho, špičaté břicho, holka bere krásu, kluk přidává apod. 😝 😀
Se cvičením vlastně můžeš polehoučku začít už v šestinedělí, ale uvidíš. Vše se bude odvíjet od toho, jaké budeš mít mimi. Pokud hodné a spavé, tak to asi dáš. Pokud uřvané a nespavé, tak se možná od rána ani nesvklékneš z pyžama. 😝 😀
A taky teda já třeba měla docela dlouh očistky, v podstatě skoro celé šestinedělí. Na konci už jen trochu, ale celkově jsem se vůbec necítila na to jít cvičit. 😝 Teď když koukám i na fotky, tak jsem byla furt taková oteklá a tak bych ani nikam moc vylézat nechtěla. 😅 😀
Teda odstříkávat rukama, to obdivuju, mě to vůbec ale vůbec nešlo. Mlíko mi neustále tak akorát stékalo po prstech. 😝

Ale jinak holky neblázněte s odsávačkama, když vlastně ani nevíte, že budete kojit. V Krči pro vás udělají maximum, ale někdo má prostě mlíka málo a nic s tím nenaděláte. A jak psala Jája, vždycky se dá dokoupit. 😉

Kativ tak vidíš, co se tady dozvíš hezkého 😀 Jak jsem psala už předtím, já jsem v prvním těhu taky žádnou spojitost se sladkým nenašla. 😉
Na plavání bacha, zejména v šestinedělí. To si nesmíš dát ani vanu. Sestřence to nikdo neřekl (žije v GB a rodila tam), takže si chudák dala po příchodu z porodky vanu a měla pak furt záněty a divila se, kde se to furt bere. Až jsem jí to řekla, tak docela chudák nadávala, že jí nic takového neřekli. 😝

vrana
19. led 2010

Hoj, koukám že jste řešily tlak a odsávačky.

Já jsem měla pomalu celé těhotenství vyšší tlak, téměř pravidelně 130/90, bylo to ještě v pohodě, ale hlídali si mě. Až ke konci se to začlo zvyšovat, tak mi v Krči nasadili Dopegyt, který ovšem nezabíral a vzhledem k tomu, že jsem přenášela, tak mě kvůli tlaku 41+1 hospitalizovali a vyvolali porod.

A ad odsávačka, fakt bych ji s sebou nebrala. Mají jich tam dost a spousta lidí ji ani nepotřebuje. Já ji teda bohužel potřebovala, protože malá byla na JIPce, takže jsem jí nosila i odsáté mlíko a odsávačku mi v pohodě půjčili jak na šestinedělí tak na nedonošeneckém, elektrickou. Dopředu bych ji asi ani nekupovala, dneska je taková doba, že když zjistít, že ji potřebujete, tak si ji za hodinu odněkud přivezete.

misa_1
19. led 2010

Ahojky, odsavacek tam maji opravdu dost i elektrickych i rucnich, takze nebojte. Ja ji teda nepotrebovala, protoze jsem mela tak bolavy bradavky, ze i na nejmensi vykon mi vytryskly slzy z oci, takze jsem pro uvoleneni asi treti den chodila odstrikavat rucne do sprchy, po nahrati to slo super a stejne jsem tam chodila chladit spodek, tak jsem to vzala vzdycky pri jednom 😉

Jinak doma mam pujcenou tu uplne obycejnou rucni (z lekarny cca za 200 kc) a stejne mi to jde taky porad nejlip rukou, ze zacatku jsem musela odstrikavat, protoze se mi ty prsa hrozne nalejvaly a bolely (tak 1. tyden doma), ale ted uz je to lepsi, takze odstrikavam jen obcas po kojeni tak 100 ml v prubehu celeho dne, spis pro vytvoreni zasob v mrazaku.

prosteja
19. led 2010

ahojky, po delší době se hlásím.... tak mrkám, co jste tu probírali...... škytání, o tom mi ani nemluvte, naše dítko škytá i několikrát denně 😀 jen je zvláštní, že na to že jsme KP tak cítím škytání dole v podbřišku 😅 a vždy v jednom místě..... jo a jinak spojitost s jídlem jsem nenašla, naše dítko je schopný škytat i ve 3 v noci 😀

tu odsávačku bych holky fakt asi neřešila, jak už tu někdo psal, tak je to dneska o tom, že zajedete do obchodu a máte ji do hodiny doma, když je potřeba.... a pokud v porodce mají, tak není co řešit 😉

jinak teda já pomalu peru, chystám se látkovat (já vím, odvážlivec 😀 ) takže jsem prala pleny, deky, povlečení a tak...... to už mám snad hotovo a čeká to jen na vyžehlení a teď se vrhnu do oblečeníčka......musím to ještě roztřídit a pak to naházet do pračky.... no a pomalu chystám tašku do porodky..... nakoupeno máme snad všechno do toho základu, tak nemusím snad nic řešit....kdoví jak mi přijde mateřská příští měsíc 😖 nějak si nedělám iluze.....

no a u nás nic nového, příští týden jdeme do poslední poradny k našemu doktorovi a uvidíme, jestli jsme se už konečně otočili nebo ne... a pak už do porodky.... tak budu pak čerpat hodně informací od vás zkušenějších 😉

petaaa
19. led 2010

ahoj holky,
tak se hlásím z další kontroly... tentokráte jsem tam byla dost dlouho a to protože jsem šla prvně na monitor a pro velký úspěch jsem musela jít za hodinu na natočení monitu znovu.... ale vůbec nevím proč ☹
jinak dnes jsem měla dr. Bednářovou a byla moc milá... 🙂

ducky
19. led 2010

Hani tak mě teda ten Dopegyt zabíral. Držel mi to v normálu. 😉

Míšo jak to jde? Je Adámek hodné mimi? 😀

Prosteja tý jo, letí to, co? Já teda tašku balila snad asi ve 37tt, pořád jsem se k tomu nemohla nějak dokopat 😀 , tak to jsi dobrá, že už jí máš.
Tak dej pak vědět, jestli se prcek otočil nebo ne. 😉

ducky
19. led 2010

Petaa a nespal prcek?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru