Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

luciehynkova
15. únor 2010

blanches, jojo uz se mi to krati. dneska jsem si byla doplnit v Krci tu registraci a sestricky tam byly moc fajn, zitra na 8:00 jsem tam objednana na kontrolu, tak jsem zvedava, jestli se zase nalez o neco pohne. dneska jsem teda ani nemohla dojit domu, jak mala tlacila hlavickou...to neslo udelat krok 😀 a zrovna, kdyz jsem cekala v poradne, tak tam prijela nejaka maminka s tatinkem, ze asi budou rodit. to byl adrenalin 😀 vubec mi jeste nedochazi, ze se me to za chvili bude tykat taky 😀

minea
15. únor 2010

Moc a moc gratuluju k narození Victoriy a Davida!
Prosteja, to je bomba, že jsi nakonec porodila přirozeně, je to ta nejlepší varianta, i když já bych měla asi stejné obavy jako ty, a to se do císaře nijak nehrnu 😅. Asi i tím, že se malý narodil trochu dřív, tak si na to doktoři troufli, přeci jen menší děti se rodí snáz - dcera měla taky 2900. V kolikátém to tedy bylo týdnu? A jak moc tě to zaskočilo nepřipravenou 😀?
Monivo, super, malá hezky přibývá. Tak jen se dej brzo dohromady, ať se zase můžete tulit. Budete už moct zkusit kojení?

blanches
16. únor 2010

lucie já tam jedu sepsat anamnézu dneska, myslela jsem, že když jsem tam byla v prosinci, tak že si všechno zapsali, protože se mě sestra ptala na různé věci, nemoci rodičů atd. Ale když jsem tam včera volala, tak mi řekli, že žádné záznamy nemají a že se prostě musím dostavit. Tak naštěstí mě tam hodí soused. Ve čtvrtek jdu ještě naposledy ke svému gynd. A na 25.2. se objednám již do nemocnice. Je to šílené, to čekání a napnutí, já už se také mooc těsím, ale jsem i nervozní. Mrňousek je také dost akční, dává hlavičky do močáku 😉

monivo Terce bodíčko moc sluší, je takový malinkatý skříteček 😉

kativka
16. únor 2010

blanches: fakt te tam znova zenou jo? tak to nechapu. to by me zajimalo na co vic se budou ptat nez v prosinci, sem pak schvalne napis... 😖
lucie: tak jak jsi dopadla? nenechali si te tam rovnou? no to pozname podle toho, zda sem jeste napises 2v1 nebo uz ne 😀

blanches
16. únor 2010

kativka jojo musím tam prostě znovu, paní byla do telefonu dost nepříjemná, nejdříve se ani nechtěla podívat do záznamů a když jsem jí přemluvila, tak mi jen řekla, nic tady není, musíte přijít 🙄 🙄 Celkem to nechápu, protože v prosinci si ta sestra všechno psala do PC, tak nevím kam by se to ztratilo 😒 Ještě, že máme tolik ochotných kamarádů, kteří mají i přes týden volno, nevím jak bychom to jinak dělali. Ještě jsemi jí říkala, že musím být v klidu, no vůbec jí to nezajímalo.
Ještě, že PA a doktoři jsou tolik v pohodě, mít u porodu někoho takového, tak nevím 😅

pak písnu

ducky
16. únor 2010

Blan tak to je fakt divný teda. To by tam mělo být. Tak snad to zvládneš bez následků 😉

Monivo krása, že malá přibírá. A v tom bodíčku je teda fakt kočka 😉

Tak Lucko, co?

jajinka27
16. únor 2010

snad se nebude Konsa zlobit 🙂

ahooooj hlásím se zpět od dotorky. Hamiltona mi nakonec neudělala - prý jí připadá, že začínám rodit sama a bála se, aby mi nepraskla vodu. Vak blan je prý dost vypoulený, že si myslí, že voda praskne za chvíli sama. Čípek je prý povolený.
Ráno ze mě cosi vypadlo - myslím, že by to mohla být zátka. V noci mě několikrát vzbudila bolest břicha a trochu to přecházelo do zad. Ted mám občas takový bolesti - dá se to přežít, ale bolí to tak nějak jinak než doposud. Tak snad se něco chystá!
ted už jen doufat, aby to Terezka stihla do zítra večer, než začnou vyvolávači.....

blanches
16. únor 2010

Ahoj,

jajinka ty jsi detektiv, děkujeme za info 😉 Konsa to určitě promine, myslíme na ni a držíme palečky, ať porodí kdekoliv 😉

Lucka se nám nehlásí, tak že by?? 😅 😅

Kativka pak už by jsme byly téměř na radě 😅

Jinak holky byla jsem tam skoro hoďku, nejdříve se mě zeptala v příjmové kanceláři na údaje, lépe řečeno si je kontrolovala, protože téměř nic nezapisovala. Pak mě poslali do poradny, kde jsem vyplnila nějaký dotazník a když na mě přišla řada, tak si sestra opět jen ověřovala údaje a sem tam si i něco psala. Moc si nepamatuji na co všechno se ptali v prosinci, protože jsem byla ve stresu jestli náhodou neporodím a navíc se na stejné věci ptali i v Podolí. Každopádně to mám naštěstí za sebou a jsem objednaná na 25.2. 😅

sabuse1
16. únor 2010

Teda tady se koukám dějou věci, člověk tu chvíli není a rodí se jak o život🙂 moc gratuluju k novým dětičkám, užívejte si je novopečené maminky🙂

tereza.starobova
16. únor 2010

Já jsem byla v Krči poprvé před dvěma týdny u doktora Menšíka - mlaďoch, byl moc bezva. Teď jsem byla u doktora Krále - mlaďoch a taky bezva... na chodbě mě ještě odchytil doktor Kolek - moc hezkej a milej... mlaďoch. že zkouší 4D ultrazvuk a potřebuje nějakou těhotnou, a jestli to vyjde vytiskne mi fotku 🙂 Minulý čtvrtek jsem byla otevřená na 2 cm, odešla mi hlenová zátka a předpokládala jsem, že další kontroly se už nedočkám 🙂 každopádně se tam chystám zase ve čtvrtek ráno a jsem zvědavá, jaký doktor bude tentokrát. Moje dcera minule tatínkovi říkala, že doktor vypadal jako Ken (manžel od Barbíny 🙂 pro toho kdo momentálně v Barbínách nefrčí 🙂 )

luciehynkova
17. únor 2010

ahoj holky, hlasim se stale 2v1. vcera jsem byla na kontrole, rano mi nemohli natocit monitor, holka si totiz jeste pochrupkavala. pak jsem sla jeste 2x, ale ani jeden nebyl ok, tak si me tam nechali. na sestinedeli bylo plno, tak jsem sla na pooperacni, uz tam byly 3 tehule. no a tam mi nataceli nekolikrat monitor, holka se nastesti uklidnila, takze to bylo aspon prinosne. jinak vsechny sestricky byly skvele, byla jsem tam spokojena. dneska rano byla na vizite doktorka, co byla vcera v te poradne (myslim, ze se jmenuje Bednarova), s monitorama byla spokojena, tak me pustila domu. tak si pro me dojel tatka a ted se necham rozmazlovat od maminky:O)) pristi poradna v utery....

blanches
17. únor 2010

Tereza a máš fotečku,podařilo se? 😉 To jsem na ty doktory zvědavá 😉 Tak uvidíš kdy se mrňouskovi nakonec zachce na svět 😉

Lucie hlavní je, že je malá v pořádku. Jsem ráda, že sestřičky i doktoři jsou super. 😀

tereza.starobova
17. únor 2010

fotku mám, ale když jsem byla v 6 měsíci na 3D v Gennetu bylo to lepší. Teď už je ten náš malej tak velkej 🙂 že má ten obličejík dost zabořenej do placenty. Každopádně vypadá stejně jako jeho sestřička když byla v bříšku. Tak jsem na něj zvědavá. Už aby chtěl vylézt.... vyzkoušela jsem všechny babské rady a pořád nic.... Zítra ráno Krč, tak uvidíme...

ducky
17. únor 2010

Lucko tak super, že je vše v pohodě. A taky je dobrý vědět, že tě pohlídají, když se jim něco nezdá. 😉

Terezo na nikoho, koho znám žádné babské metody nepůsobili 😀 Třeba budeš vyjímka, ale většinou dítě vylezlo až když chtělo nebo po vyvolávačce.

tereza.starobova
17. únor 2010

No vidíš Ducky, já jsem zářný příklad babské rady 🙂 vylezla jsem, když máma věšela vyprané záclony 🙂 Mě ráno v Podolí řekli, abych si doma sbalila věci, a pozítří přišla na vyvolání, že to na porod absolutně nevypadá... přišla jsem domů - nejel výtah - šla jsem po schodech do 4. patra... dávám klíč do zámku... praskla mi voda... tak jedeme zpátky do Podolí a tam se mi za 5 hodin po jejich "diagnoze" narodila Amálka 🙂 Fakt je ten, že s druhým dítětem děláš spoustu těch "babských" rad nevědomky taháš děti, pobíháš po schodech nahoru dolu... a nic. Ale jesti ten můj kluk bude "narcísek" po tatínkovi... čeká asi na nějaký hezký datum... takže v sobotu by to šlo 🙂

ducky
17. únor 2010

Terez 😀 😀
Tak to je dobrý.
Jinak mě se stalo něco podobnýho, na 2x mi odešla hlenová zátka, tak to říkám dopo dr. v poradně a ten mi řekl, že jsem furt zavřená a nález se nezměnil. Tak jsem si říkala fajn, nic se neděje. Hm, v noci mi prdla voda a jeli jsme 😀 Bohužel s tím zavřením měl pravdu, protože jsem se pak otvírala 36 hodin. 😅
No já jsem zvědavá na toho svýho, protože nám tak mezi dvěma termíny vychází hezky tak jen 17.7. Tak třeba se pochlapí 😀 U nás je zatím každopádně fiflenka malá, ta si to hodila 1.11. 😀

minea
17. únor 2010

Holky, vy co máte doma batole, jak budete řešit hlídání? Já jsem z toho docela nervózní, protože babičky máme daleko, takže se musí počítat s pár hodinami na přesuny a ten termín porodu se fakt nedá dopředu určit. Vím, že každý porod je jiný, ale kdyby se to semlelo tak rychle jako poprvé, tak prostě tatínek nebude moct být u porodu 😒

kativka
17. únor 2010

Teda lucko, tys nas videla, ja uz fakt myslela, ze rodis. No tak jsi to tam aspon taky okoukla 🙂

Blanches, nestras. I když tak nejak mi to hloda brouk v hlave a rikam si, zda tu za tyden jeste budu komunikovat. Ale snad to neni zadny pravdivy tuseni 🙂 Casu je habadej 🙂

Já chci taky fotku 4D, asi se tam budu na chodbě víc producírovat, aby si mě pan doktor všimnul 😀 Třeba dřív než fotku budu mít originál 😒

blanches
17. únor 2010

Kativka já myslím, že to vyjde na březen, ale člověk nikdy neví 😅

Minea kamarádka také nemá rodiče v dosahu, ale byla domluvaná s kamarádkou co má také děcko, byli na hřišti s malým a najednou dostala silné kontrakce, tak si ho kamarádka vzala k sobě. Zavolala manželovi a porod byl rychlovka tak do 4 hodin byla Zuzka na světě. Nemáš okolo sebe někoho s kým se znáš a můžeš mu věřit?

My jsme nad 3D ultrazvukem přemýšleli, ale nakonec jsme na něj nešli, říkali jsme si, že si počkáme až přijde mrňousek mezi nás a pak si ho budeme moci fotit do aleluja 😀 😀

To čekání, je asi nejhorší, že? Člověk si musí říkat, tak kdy už to přijde, ať už to je za náma 😀

tereza.starobova
17. únor 2010

Holky já vždycky ráno, když vezu Amálku do školky, tak malýmu domlouvám - tak teď můžeš, máme do 4 čas... a když jí vezu ze školky tak mu zase říkám - tak teď už ne... udělej si svůj program... takhle na večer nikam nejedu... Docela z toho mám depku, když toho mýho broučka večer spícího přikrývám a říkám si, tak teď pojedem a ona se ráno probudí bez maminky 🙂 (nevím kdo z nás dvou je větší závislák... to budou ty hormony) 🙂
Původně jsem to měla vymyšlený tak, že Ami bude u mojí ségry - bydlí skoro v Krči - ale nakonec bude hlídat manžel a ségra půjde se mnou k porodu 🙂 je zdravotní sestřička...

minea
17. únor 2010

Terezo, tak to je v pohodě, malá bude s tatínkem a ty můžeš být v klidu, že jí nic neschází. A ségra zdravotní sestrička je taky výhoda 🙂. Manžel se s tím smířil, že nebude u porodu? Užil si to u toho prvního? 😉
Naše malá právě ještě nikdy nebyla bez rodičů delší dobu, jen moje máma ji občas hlídá pár hodin přes den, když si potřebuju vyřídit doktory a to je v klidu. Když si ale představím, že to může trvat bůhví kolik hodin a začne to třeba uprostřed noci, no nevím, asi se bude trochu improvizovat. Zase nastěhovat si domů babičku na celý devátý měsíc, to taky nejde 😀

ducky
17. únor 2010

Mineo tak já mám naštěstí všechny v dosahu, ale zatím malou svěřuju jen svojí mámě. Ta si naštěstí kvůli mě naplánovala dovolenou až na srpen, jinak vždycky jezdí v červenci 😀 😀
Jinak já plánuju, že někdy na jaře pomalu zkusíme hlídání i přes den, zatím máma hlídala jen večer, když malá spala.
Budeme holt trénovat 😉 a až to na mě přijde, tak zavolám mámě, aby přijela a po porodu bude malá doma s manžou.
To jsem ti ale moc nepomohla, viď?

luciehynkova
18. únor 2010

jeee, by jste holky zlate, ze jste na me myslely 🙂

Terko, taky by se nam libila datumove sobota. a nebo pak jeste 22.2 🙂 uvidime, co si holka vybere. jako na potvoru se nam rozbilo auto, vyfuk zni, jako kdyby startoval vrtulnik 🙂 tak snad to jeste do te porodnice doklepeme 🙂

holky, pijete nektera ten malinikovy caj? a vy co mate uz porod za sebou, mate s nim nejake pozitivni zkusenosti?

ducky
18. únor 2010

Lucko nepila jsem a nechystám se ani teď. Já na tohle bylinkaření moc nejsem a vlastně ani moc na čaje nejsem 😉 Vody vypiju 3 litry, ale čaj si dám tak jednou týdně a to ještě když mi ho o víkendu uvaří manžel 😀 😀

minea
18. únor 2010

ducky, nepomohla, ale to ani nečekám 😅, spíš jsem si říkala, jestli jsem s podobným problémem sama

luciehynkova, taky jsem ho nepila, rodila jsem o 3 týdny dřív, ale i tak si myslím, že se dá porodit i bez maliníku, jestli tomu ale přikládáš váhu, určitě tím nic nezkazíš

misa_1
18. únor 2010

Ahoj luci, me ten caj vsichni doporucovali, ze je to bezva, ze mely rychly porod. tak jsem ho pila. A kontrakce jsem mela 12 hodin a malymu se finale ven taky moc nechtelo, takze na me o opravdyu nefungovalo 😅

minea
18. únor 2010

No a já jsem zase důkaz, že to fungovalo i bez maliníku - kontrakce jsem měla 6 hodin, ty bolestivé jen dvě poslední, porod byl nakonec bleskovka.

hrusti
18. únor 2010

Haha, ja jsem malinik pila (i pres to, ze to chutnalo jako spareny seno) a stejne to nepomohlo 😝

luciehynkova
18. únor 2010

ja si taky spis myslim, ze je to takova babska rada 🙂 zazraky v tom nehledam, ale jinak mi chutna 🙂

tereza.starobova
18. únor 2010

Minea manžela jsem měla u prvního porodu a musím říct, že už bych ho tam nechtěla 🙂
Ráno jsem byla v Krči a paní co se svlíkala v kabince přede mnou jela rovnou z poradny na porodní sál... bylo to docela vtipný, jak doktor volal na sestřičky, aby tu paní, co právě přišla do poradny odvezli nahoru, že rodí 🙂 Já jsem se ptala, jak dlouho mě nechá přenášet, když mám v sobotu termín... tak prý max 10 dní, ale s tak pokročilým nálezem jako mám já, prý o vyvolání nemůže být řeči, že přijedu každým dnem... tak jsem zvědavá. Po vyšetření trošku krvácím a malej se mi tam mele hlavou tak, že nemůžu ani sedět 🙂
Holky mě už je to fakt jedno jestli se narodí 22.2. 🙂 Miochodem slyšely jste že od minulý soboty je podle čínského horoskopu rok tygra a teď je ještě ke všemu i měsíc tygra - opakuje se to jednou za 12 let a celá Čína údajně souloží tak aby se jim děti narodily právě v tomhle termínu? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru