Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

luciehynkova
14. bře 2010

ahoj holky, tak vcera nas konecne pustili domu...Nina se narodila na MDZ 8.3. v 10:49, 55cm, 4140g
v sobotu jsem nastoupila do porodnice na vyvolani. udelali mi zatezovy test a v nedeli dopoledne mi zavedli ctvrt tablety. porad se nejak nic nedelo, vecer jsem zacala mit hooodne slabe kontrakce a pri vizite byl nale jeste hodne nezraly. no v noci jsem mela asi 3 stavnatejsi kontrakce, ale to bylo jaksi vse. v pondeli v 7:30 prisla na vizitu doktorka a ze pry jsem na 9cm a ze uz tam staci zajit jenom nejake blany...mazala jsem hned na sal, volala manzelovi at okamzite jede. jenze jsem nemela vubec zadne kontrakce,nic mi nebylo. tak mi napichli oxitocin a zacalo toco, to bylo snad nejhorsi z celeho porodu. musela jsem lezet na boku s jednou nohou vtom trmenu a pri tom jsem mela napojeny monitor. manzelmi drzel kyslik a byl statecny. pak prisel MUDr Sever, rekl, ze zkusime tlacit. tak jsem byla rada, tlaceni me nebolelo, jenom to jaksi nikam nepostupovalo. zkusila jsem to 2x, pri tom druhem mi sestricka nalehla na bricho, ja mela tlacit co nejvic a pan doktor se to snazil roztahnout zevnitr. jenze jak byla mala velka, tak proste nesestupovala. tah hned na cisare, holky, to byl fofr,ani jsem se nestacila rozoukat a uz jsem slysela "dobrou noc". mala to cele nejak nezvladala, pri porodu mela teplotu jenom 35,7 ☹ apgar score 4,7,9. manzel si ji pak sel popsat,ja jsem ji videla pry jeste pred odjezdem na JIP, ale to si vubec nepamatuju. po 24 hod me prelozili na normalni pokoj. nosili mi malou jenom na kojeni, coz mi neslo, nemela jsem po tom cisari mleko asi 4 dny.to bylo strasne, ji prilozit a nemit jicim nakrmit. rvala tam hlady jak tur. bylo mi hrozne lito, ze to neslo normalne a my jsme u toho s manzelem nebyli spolu. ale ted jsme doma a je lip. jizva teda boli jak blazen, zitra jdu na vyndani stehu. mleko se mi spustilo, takze plne kojim a mala je konecne spokojena.
takze celkem muzu Krc jedine doporucit, vsichni byli fajn a nejvetsi dik ma MUDr Sever,ktery byl uzasny a nenechal me tlacit, kdyz videl, ze to proste nepujde. nechci ani myslet nat,co by se mohlo stats tou nasi princeznou , kdybych nesla hned na ten cisarsky rez..
takze toz muj porod....

minea
14. bře 2010

Uf, lucie, tak to bylo pěkné drama! Každopádně gratuluju k dcerušce a přeju vám, aby teď už všechno probíhalo hladce.

jajinka27
14. bře 2010

Luci...ty bláho, no hlavně že je malá v pořádku a je fakt že Sever je fakt pan doktor, nebýt jeho tak ani s jednou kamarádkou neporodíme 😉
a ty jsi šla bez vyndání stehů domu? mě pustili až po vyndání, dřív nechtěli

ducky
14. bře 2010

Luci tak nejdřív veliká gratulace a uf, uf, jak jste to nakonec zvládly holky. 😉 Tak hlavně že už máš svojí holčičku v náručí a ať vám dělá jen radost.

Mineo jj, je to děs. Teď vstupuju do 6. měsíce a už nemůžu chodit rychle, ptž mě tlačí břicho. 😀 Velké jako před porodem ho ještě nemám, ale tak ty jsi o 5 týdnů dál, tak je možný, že se mi to taky stane. 😅
Já teda doufám, že ne, ptž s malou jsem strašně nabírala, teď s malým nabírám pomalu a rozumně, tak snad to bříško nevystřelí dopředu.
Jinak je to tak, děloha si to pamatuje a roztahuje se rychleji 😉

blanches
15. bře 2010

Lucko, tak to moc gratuluji, měla jsi to opravdu krušné, ale hlavní je, že je Ninuška v pořádku a ty také. Nabírej síly a ať tě brzy jizva nebolí. Užívejte chvilek spolu.

ducky, mineo tééda to budou pupíky ke konci těhu 😀 😀

kativ, vůbec se tu neukazuješ, nemáš už miminko v náručí?? 😅

blanches
15. bře 2010

Luci a máš nějakou fotečku, musí to být kus ženské, rádi bychom se podívaly? 😉

ducky
15. bře 2010

Blan já teda doufám, že se to zastaví na stejné velikosti jako jsem měla s malou. Uvidíme, no 😅 😀
Hlavně že je mu tam dobře. 😉

blanches
16. bře 2010

Ducky tak uvidíš, jak pupík bude růst. Snad nebude úplně obří 😅 Já bříško poctivě mažu a ale stejně se mi začaly dělat strie okolo pupíku, už bych byla ráda, aby mrňousek šel ven, dneska máme termín podle ultrazvuku, ale nevypadá to, že by se mu chtělo ven.
Jak skoro všechny porodily, tak už sem nikdo moc nechodí, ta Kativ nepíše a nepíše, určitě se tu za chvilku objeví a řekne nám radostnou novinku 😀 😀

hrusti
16. bře 2010

Lucko, gratulujeme k miminku. Hlavne, ze jste s Ninušku obě v pořádku! Má hezké datum narozeni 😀
Ta jizva bude jeste chvili bolet a tahat po namaze, ale za par mesicu na vsechno zapomenes 😉 😀

kativka
16. bře 2010

Ahojky všem, přesně tak, miminko už máme doma. Měli jsme jít ve čtvrtek do poradny, ale ráno ve 4 to začlo a v 7 bylo hotovo. Vše šlo tak jak má, i když já si to představovala úplně jinak. Na mě to šlo všechno moc rychle. Kontrakce nastoupily hned ty obrovské, myslela jsem, že nedojedem a bála se, jaky budou ještě vetsi, protoze jsem si rikala, ze jako prvorodička to bude na dýl. Jenže nebylo, na přijmu byla PA nejdřív velmi v poho, jako že to tak hrozbý asi nebude, ale když mě viděla, jak skoro brečím bolestí a furt se hlasim o epidural, zacala chapat, ze to asi tak na dlouho nebude. Prisel dr. Kral a hned jsme sli. Furt jsem chtela epidural 🙂 Jenze pry uz je pozde. Na sale jsem tvrdila, ze rodit nebudu, ze jeste nechci, byla jsem jak magor, bylo to na me vsechno moc rychly. Ale PA byly uzasny, ja furt neco mlela, nespolupracovala, ale oni to zvladli. Dr. tam byl celou dobu a vypadal jako ze neveri, ze to vytlacim. Vubec se mnou nekomunikoval. To me hodne chybělo, taky jsem tam chtěla doktorku, je razna a dokazala by to zlehcit. Lepsi prubeh jsem si prat nemohla, ja vim. Dnes jsme si Matyaska privezli a jsme moc stastni.

ducky
16. bře 2010

Kativ tééééda, tak především veliká gratulace 😀
A pak bledá závist 😀 😀 Na prvorodičku naprosto super porod. 😉
Tak ať Matyášek prospívá a dělá vám jen samou radost. A dej si ho do pasu 😉 😉

ducky
16. bře 2010

Blan já s malou mazala snad od 5tt a břicho mi popraskalo posledních 14 dní před porodem. Né nějak děsivě, ale nějaké strie tam jsou. Tak teď mažu obden, ptž je to stejně jedno. ☹ A snad nepopraskám znovu a jinde. No, ke konci asi budu mazat víc, ale stejně jsem slyšela, že je to dědičné, někdo k tomu prostě dispozice má a někdo ne.

jajinka27
16. bře 2010

kativ...ty vogo, gratulkaaaaaa a přeju Matýskovi jen zdravíčko a štěstíčko 😵 a teda ten porod taky závidííííííím 😀

minea
16. bře 2010

kativka, tak to byl výstavní a rychlý porod, gratuluju k miminku! A z toho, že jsi moc nespolupracovala, si nic nedělej, však jsi to dělala poprvé nee? 😀
Takže doktor Král nekomunikuje? Budu si ho pamatovat 😅
Ještě napiš, jaké máš dojmy z 6nedělí.

ducky, já jsem bez strií, tak doufám, že se jich ani tentokrát nedočkám. Mažu Elasti-Q, ale jak říkáš, taky si myslím, že je to spíš v dispozicích.

ducky
16. bře 2010

Mineo tak to snad budeš mít kliku i teď 😉 Máma právě nějaké má, není to tak strašné, ale to ani u mě. Takže jsem prostě něco čekat musela.
Jinak používám totožný krémík 😀
A fakt věřím těm dispozicím, ptž kámoška se mazala stejně poctivě jako já a taky na konci trochu popraskala. ☹
No jo, co by pro ty děti člověk neudělal, že? O stavu jiných částí těla radši ani nehovořím 😀 😀 Ať žije kojení 😀 😀

blanches
17. bře 2010

Kativka úúúžasné mooc gratuluji, krásnější porod sis nemohla přát 😀 😀 A že si byla malinko hysterická je jedno, hlavní je, že si to zvládla a ty i Matyášek jste v pohodě 😀 😀 To ti závidím, že už to máš za sebou a to ses bála, že budeš rodit až v dubnu 😉 😉 To budu rodit já 😠

Ducky, Mineo já také mažu tím samým krémem, držím palečky, aby strie moc nevylezly. Já celou dobu nic a teď najednou se každý den objeví nějaká nová 😒 No na prsou se mi také začaly dělat strie a to ještě ani nekojím 😅 😅

hrusti
17. bře 2010

Kativko, super, gratulace. Ja taky moc nespolupracovala, z toho si nic nedelej 😉 Hlavne, ze jste oba zdravi 😀

Hmn a o striich ani nemluvte. Bricho mi popraskalo asi 2 tydny pred porodem 😝 (blijici)

jajinka27
17. bře 2010

joo strie, tak mě popraskalo trochu břicho až po porodu, ano po porodu 😅

mandragora10
17. bře 2010

Ahoj holky,

tak dle vasich rad jsem dneska byla v Krci na sepsani te porodni dokumentace a pristi patek tam jdu poprve do poradny. Fungovalo to tam presne, jak jste mi popsaly, dokonce me vzali uz v 11:30 a probihalo to celkem rychle.
Vsichni byli moc prijemni, ac byla doma obeda 🙂 Tak jsem zvedava, jak bude probihat poradna.

Co se strii tyce, ac mam male bricho, moc jsem nepribrala a mazu se poctive dvakrat denne, stejne se mi na bocich taky udelaly...na kazdem boku 2. Tak doufam, ze uz se dalsi neobjevi.

ducky
17. bře 2010

Blan tak já ani tak nemyslela strie, ty na prsou ani nemám. Bohužel teda musím přiznat, že jsem zaznamenala mírný pokles 😢 😢

Mandragoro tak to držím palce a nechci tě strašit, ale mě se strie objevily fakt až někdy v 38 tt. Už jsem si říkala, jak je to super, jak se mi skoro žádné neudělaly. 😢 No jo no, za ty uzlíčky mi to stojí. 😉

kativka
20. bře 2010

Ahojky,
koukám, že se tu řeší strie, tak mi naštěstí stihli porodit dřív, než se nějaké objevily. Myslím, že dědičně mám na ně plné právo, ale poctivě jsem mazala olejem od Weledy a musím zaklepat, nic zatím nikde nevidím.

Král odpoví na všechno, to se musí nechat, ale musíte se opravdu ptát. Třeba vporadně jsem ho měla ráda, byl klidnej, nikam nepospíchal. Dr. Chrom. byla honem, honem, ale taky všechno zodpověděla. Ale u porodu bych asi měla raději ji, přišla mi akčnější. Ale zvládli jsme to. Už se začínám děsit druhýho porodu, abych si to všechno nevyžrala za ten první rychlý 😝

Minea: taky se tak uklidňuju, poslední dvě zatlačení už byly vystávní (teda dle mého dojmu), jsem se to potřebovala naučit 🙂 🙂 snad to do příštího porodu nezapomenu 😀

6nedělí - no je to náročný, ale asi máme hodné mimi, tak to jde. Tatka se taky snaží, ale chodí už unavenej z práce tak je mi líto ho ještě zatěžovat v noci. Kdybych se tolik o Matyáška nebála, asi bych se i vyspala, ale já ho furt hlídám. A to máme i monitor dechu ☹

Blanches já na tebe myslela už v porodnici, ale vzhledem k tomu, že jsme měli hodně podobný nález, tak si myslím, že mimčo z tebe taky vystřelí jak namydlenej blesk.

lucko a co ty? Jak to všechno zvládáte?
A děkujeme všem za gratulace...

adelaz
20. bře 2010

Ahoj maminy, doufám, že nebude vadit když se k Vám přidám. Hledala jsem diskuzi o Krči a našla Vás.
Chci se zeptat v jakým týdnu je nejlepší se zaregistrovat v Krči. V pondělí začínáme s malým 36. týden. A jaký je nejlepší čas aby tam nebylo moc lidí🙂?

blanches
20. bře 2010

Mandragoro, já do určitého data neměla žádnou, tak jsem si libovala, jak je to super, ale najednou jsem zjistila, jak začaly vyskakovat bestie 😠 😠 Jsem ráda, že se ti registrace líbila, tak ať to dále pokračuje.

Kativko uvidíme, už bych také ráda rodila, zrovna teď mám asi poslíčky, tak jsem zvědavá, jestli se to v něco rozjede. Držím palce ať 6 nedělí dobře zvládáš a Matyášek je hodné miminko.

Jinak ve čtvrtek jsem byla na kontole a jsem otevřená dokonce už na 3 cm, prý musí jen přijít ty srávné kontrakce.

Adelaz určo Tě bereme do party a do porodnice se určitě běž zaregistovat 😉

adelaz
20. bře 2010

Blanches: moc děkuju, asi tam zajdu hned v pondělí... ať to mám z krku...
Ach jo začínám být nervní jak čtu o poslíčkách a tak... kdyby aspoň člověk věděl do čeho jde a jak co probíhá... díky bohu bydlím 1km od porodnice🙂 tak to mám kousíček....
Jinak o striích se radši ani nebudu zmiňovat mám úplně šíleně potrhané břicho:( a to mažu denně... zkusila jsem už i vepřové sádlo jak se doporučuje, olej od Weledy a jiný krémy na strie, ale prostě to je asi opravdu genetický... někomu to praská a někomu ne... jak má kdo elasticidu v kůži....

mandragora10
20. bře 2010

Blaches, to uz prijde kazdym dnem, drzim palecky, at je vse v pohode!!!
Strie hold resit asi nemuzeme, je to dane geneticky a mazani cimkoliv to ovlivni asi jen minimalne. No hlavne aby mimca byla zdrava, proste budeme maminky, tak se od nas neceka, ze budeme mit postavicku jako modelky
🙂

adelaz
20. bře 2010

Moje řeč🙂

jajinka27
20. bře 2010

blan...jeee to uz bude brzo mimi na světě, uvidíš, držím palečky 🙂)

adel...ja myslim ze ani u druheho clovek nevi do ceho jde 🙂) muze to byt uplne jine nez u prvniho mimi, to zvladnes neboj 🙂) ale taky jsem stresovala

adelaz
21. bře 2010

jajinka27: ale tak u druhého už víš jak vypadají poslíčky a tak ne?🙂 ale jojo stejně to pokaždé může být jiné to mášpravdu🙂

jajinka27
21. bře 2010

adel...já třeba poslíčky neměla, přenášela jsem 🙂) takže ani nevim co mě čeká až budu podruhé těhule 🙂))

adelaz
22. bře 2010

No moje mamka taky neměla kontrakce ani poslíčky nic... jen ji začlo tvrdnout břicho a když ji tvrdlo po minutě tak odjela do porodnice a za dvě hoďky jsem byla na světě 🙂 to by se mi taky líbilo.-)
Ale bráchu rodila tři dny... sice bez velkých bolestí, ale tři dny bez jídla a pití... furt do ní píchali vyvolávačky a když začala po třech dnech konečně rodit tak na ní křičeli ať netlačí... no a nakonec měl brácha šňůru kolem krku a asi proto se mu nechtělo ven... Ale dnes je jiná doba tak už by se to snad nestalo🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru