Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jajinka27
18. kvě 2011

@kri určitě pak písnu 🙂) já myslím že to není o otrlosti ale o štěstí 🙂) a nebo jsem taky otrlá a že jsem si tam teda užila svoje, uffff

zlatouch
18. kvě 2011

@jajinka27 @kri Tak hlavně ať jste spokojené 🙂 Já si to hned tak nezopakuju, ale budu se těšit na vaše dojmy 😉

sheinka
18. kvě 2011

Ahoj holky jak to tu pročítám tak nevím jestli se těšit nebo bát 😅 Mám to už za pár..ale doufám, že se proti nepříjemným lidem dokážu trochu obrnit, když s tím budu tak nějak počítat dopředu. Nečekám zázraky..říkám si, že těch pár dnů to tam přežiju ať se stane cokoli..

jajinka27
18. kvě 2011

@sheinka určitě se neboj, vždycky se najde někdo komu určitá porodnice nebude vyhovovat a nebo tam narazí na pitomce 🙂 je lepší počítat s tím že dětské sestry jsou protivné a bacha na tu jejich ligu na kojení, žádnou práci si s tím nedávaj, teda jak kdo
a vždycky se ptej, to je hodně důležité

sheinka
18. kvě 2011

@jajinka27 je pravda, že na tu jejich laktační ligu jsem slyšela hodně stížností 😠 😠 Například, že nechali mimčo skoro celý den o hladu a mamině řekli, že dokud nedostane od ní tak nebude jíst.. To mi přijde naprosto nelidský..hlavně když si o ten příkrm mamina i sama řekne 😒 A to je pro tu mamku pak fakt super motivace, aby se jí spustilo mlíko 😠 😠 Stejně tak jsem slyšela jak tam strašně nemají rádi dudlíky..ale to si můžou strčit třeba za klobouk.. Ale je pořád pravda, že je to všechno o lidech no..a blbců je bohužel ještě pořád sousta.

ankava
19. kvě 2011

tak já patřím taky mezi ty otrlé, které týdenní pobyt v Krči nevadil 🙂 Jasně, že se nedá vyhovět všem a každému přání, ale můj převažující pocit byl, že to proběhlo v pohodě.

Vrátím se je k diskusi o návštěvách na chodbě. Tohle mě naopak vyhovovalo. Jednak jsme měly se spolubydlíci na pokoji dost nepořádek, tak abychom po císaři měly všechno po ruce, když jsme náhodou spaly, tak nás nikdo nerušil a všechny návštěvy pochopily, že se na té chodbě nedá být dlouho, takže i já jsem měla celkem klid a ty chvíle, kdy miminko spalo jsem si mohla taky odpočinout a ne se věnovat návštěvám.
Můj přítel taky pracuje do večera a byl za mnou i mimo návštěvní hodiny a nikomu to nevadilo, jen mě ještě poradila, jak se pak dostane ven.

Holky, které se chystáte rodit, nebojte se, určitě to v Krči přežijete 🙂

vrana
19. kvě 2011

Holky všude je něco a na "blbce" se dá narazit kdekoliv. Zejména o nepříliš vstřícném jednání dětských sester jsem to slyšela už jak z Podolí, z Motola i od Apolináře. Prostě to mají jako rutinu a už jim jaksi nedochází, že prvorodičky jsou ze všeho vyklepané. Taky jsem měla v Krči pár věcí, které se mi nelíbily, ale nebylo to nic natolik zásadního, abych tam teď nešla rodit znovu.

Návštěvy na chodbě mi zprvu taky vadily, teda spíš ta představa, ale pak jsem byla ráda, že jsme za zavřenými dveřmi měli na šestinedělí klídek a soukromí a nikdo tam necoural a nepozastavoval se nad pochodujícími holými zadky na chodbě 😀 Nadstandard bych sice brala letos (kvůli malé pro návštěvy), ale ty prachy jim za to nedám. Intercontinenal to skutečně není. Ale chápu, že holky po císaři to mají jinak. Já jsem mohla celkem dobře chodit, sedět a tak.

Jídlo mi teda naopak přišlo dobré, i když některé věci pro matky nevhodné - jako čerstvé pečivo, banány, jablka, zelí a pod. Dalo mi celkem práci zjistit, co mě pořád nadýmá a způsobuje tak příšerné bolesti břicha. Ano, bylo to pečivo, takže jsem si hi schovávala o půl dne až den a jablka. A pak bylo po problému. Ty bolesti byly fakt nesnesitelné.

Ženské sestry byly naopak strašně super.

S úklidem jsem tam žádné čoro moro nezažila, naopak tam byla moc příjemná a ochotná paní.

Kojení se tedy skutečně téměř, ne-li vůbec nevěnují. Odstříkávat mi ukazovala sestra na chodbě mezi dveřmi, to byla celkem potupa, i když dnes se tomu směji. Že by mi někdo něco vysvětlil, pdorobně ukázal, a pod. to vůbec. Člověk se s tím musí poprat sám. Ať žije laktační liga, hurá, hurá 😝

Když má člověk kliku na normální porod a vše je ok, tak je tam cca 4-5 dní a to se dá přežít. My tam byly 14, nicméně pak na nedonošeneckém oddělení (ač se malá narodila 41+3) a JIPce to už je trochu o něčem jiném, když člověk hned řeší zdravotní potíže prcka. Takže banality hoďte za hlavu a přejte sobě a dětem zdraví, protože o to tam jde především. Jestli se na vás někdo ksichtí..no co, doma s váma nebude a péči se naučíte tak jako tak. Já si k tomu ještě přeju nevyvolávaný a bezproblémový porod a budu absolutně happy 😎

florentina
19. kvě 2011

Holky, i když jsem byla nespokojená, drze se za otrlého jedince považuji taky. Porodu jsem se bála a musím říct, že 17 hodin kontrakcí i vše související s císařem mi přišlo docela nepodstatné, když jsem viděla to svoje mimčo. Chci tím říct, že jsem se v té bolesti moc nepatlala a dalo se to v pohodě zvládnout.
@sheinka já si také říkala, že nečekám zázraky a těch pár dnů přežiju, ať to bude jakékoli a...no přežila jsem 😉 Já si totiž myslím, že jsem byla tak v šoku, protože na bolest a nepohodlí jsem se připravila a tak mě to nezaskočilo a i když jsem neočekávala žádnou luxusní péči, tak prostě to co se dělo okolo jsem v dnešní době opravdu nečekala, proto takové zklamání.

zlatouch
23. kvě 2011

Ahoj, už jsem to tu nechtěla komentovat, ale musím se Krče zastat, co se kojení týká. Narozdíl od @vrana si pomoc s kojením nemůžu vynachválit! Starší dceru jsem kojila rok jen díky trpělivosti sester a doktorů (zejména Mudr.Paulová, vcelku kapacita přes kojení), sice jsme tam byli kvůli tomu 6 dní a i pak doma byla krize (to zas pomohla laktační liga, půjčili váhu i odsávačku plus rady po tel), ale zvládly jsme to!!!
Ségra se v Motole při stejnýcgh problémech zuby nechty musela bránit příkrmu - i když to srovnávání je ošemetné, vím.
Já bych tam zkrátka rodila hned znova 🙂

sheinka
27. kvě 2011

Tak už se to blíží..jsem teda zvědavá jak to v Krči bude všechno probíhat 😵

zlatouch
27. kvě 2011

@sheinka jako po másle 🙂 Jak jinak! Já bych si to klidně dala znova 😉 Tak aspoň pozdravuj a dej nám pak vědět! Držim palce ať je porod rychlý a bez komplikací, zbytek už se vždycky zvládne!

mooby
28. kvě 2011

Ahoj holky,
rodila jsem tam v únoru 2011 a znova bych tam nešla. Porod byl naštěstí rychlej, ale co se týče šestinedělí to je psycho. Chtěla jsem nadstandart, ale bylo plno byl mi nabídnut až den před propuštěním docela vtipné. Pokoj byl nejhorší ze vše č,13 VYVARUJTE SE MU!!!!! i personám říkal, že je to nejhorší pokoj ze všech, přetopeno, nedejchatelno, sauna a PLÍSEŇ!!!!!!! na zdech a oknech!!!! A do toho dají novorozence?! HNUS!!!!!! Dále se mi zdvihal žaludek ze společných sprch... ani jednou jsem tam nevidela nikoho s dezinfekcí a savo cítit fakt nebylo nikdy takže bakterie mnam mnam 😖 dokážete si představit kolik ženskejch tam projde a co toho se tam umyje 😢 fakt hnus! Jídlo na prdek bez chuti, barvy, vůně. Uklid na pokoji na prdek. Vložky k dispozici OK. Čaj k pití nic moc. Dětské sestry celkem OK až na jednu Pí která me dorazila psychicky jak byla hnusná a PC byl důležitější než já jako pacient a to ONA tu mela být pro mě hahaha. Jako prvorodička jsem nevedela jak malou vzít, přebalit když byla pokakaná a hlavně když v noci 3h plakala a já byla už psychicky kdesi a nevedla co sní tak mě sejmula jak nějakou káču místo, aby mi poradila co sní atp. Takže tu bych zašlapala do zeme. Jinak gyndařky OK, kontroly doktora na pokoji byly vtipné "ukázat" se on se jukne a řekne že se krásně hojíte, ale jak tam může přes ten bordel videt to netuším. Návštěvy na chodbě jsou šílený. Průvan, žádné soukromí a nebyl tam odpadkový koš tak jako chyběl na pokoji... Takže odpadky sebou domů nebo odvézt po ceste na pokoj ke kuchyni... Pak bylo vtipné-maminko na WC jedine se setřičkou... Sestřička nemela čas a odbyla me slovy kdyby vám bylo zle lehnete si na podlahu hlavu ke kolenum- UZ VIDIM JAK SESITA AZ K LOPATKAM leham na podlahu a delam tuto pozici...MOC VTIPNE. Takže asi tam nejak. Já už bych tam podruhé nešla. NE NE. Všem přeji rychý porod bez komplikací jak jsem mela já a zdravá miminka. Hodně síly a nadupanou psychiku 😉
Mějte se hezky. Jo porod vedla nějaká malá dlouhovlasá šílená PA co byla zmatená a lítala jak čamrda a pomáhala ji LUCINKA černovlasa asi PA mladičká moc hodná 😉 tu doporučuju asi jeinou ze všech 😎

jajinka27
30. kvě 2011

hihi by mě zajímalo jak se dá vyvarovat pokoji č 13 😀

zlatouch
31. kvě 2011

Já byla na pokoji 13 s Laurou a nic zvláštního jsem nepozorovala 😕 Naopak aspoň byly blíž dětské sestry 🙂 Jo a porodnici, kde není přetopeno jsem ještě nepotkala...

sheinka
3. čer 2011

Ahoj holky 🙂 tak já přikládám čerstvou zkušenost. Kačenka se narodila 28.5.2011 v 19:47, 3530g a 51cm. Já jsem teda z porodnice a personálu byla docela nadšená 🙂 Počínaje doktorkou, která se o mě starala před porodem a konče uklízečkama, které se chodili s malou ňuchňat 🙂 A to porod trval skoro 22 hodin 😝
PA byla úžasná..chválila a pořád říkala jak jsem šikovná a jak mi to jde..vím že to asi říkají každé, ale mě to v tu chvíli přišlo jako úplně úžasná vzpruha. Na šestinedělí opět úžasné sestřičky i doktorky. Chodili se ptát zda je vše v pořádku a jestli něco nepotřebuji. I když jsem přišla s problémem hned se vyřešil a byl pokoj 🙂
Co se týče jídla tak jasně hotel Hilton to není, ale sníst se to dá..sice to nic moc nechutná ale rozhodně to je jedlé 😀
Ale co se mi líbilo úplně nejvíc tak to, že si snad všechny dětské sestřičky pamatovaly mimča jmény 🙂 jen jsem se objevila na druhé straně chodby, že odložím dítko, abych se mohla vysprchovat už na mě sestřička volala: "Á Kačenka se na nás jde podívat." 🙂
Každopádně za mě verdikt jasný..druhé mimčo budu rodit zase v Krči!

mmiirrkkaa
3. čer 2011

@sheinka Díky za pozitivní recenzi. Už jsem propadala zoufalství, že jsem vybrala tu nejhorší porodnici z celé Prahy 🙂 Ať se vám daří!!!

zlatouch
5. čer 2011

@sheinka Moc gratuluju ke Kačence!!! A jsem ráda, že se Ti v Krči líbilo 🙂

vrana
6. čer 2011

@sheinka Moc gratuluju ke Kačence a je super, že máš jen a jen pozitivní zkušenosti 😉

@mmiirrkkaa neboj, nejhorší jsi určitě nevybrala 🙂 Všude je něco a jak jsme tu psaly kolikrát, je to hlavně o lidech. A na druhou stranu, když se tu rozhlídneš v diskuzi, je tu spoustu holek co v Krči rodili nebo budou rodit podruhé, a to taky něco značí. Tak neboj 😉

hlavinka
7. čer 2011

Ahoj holky, prosim netusite, kdy maluji v Krci? Dekuju moc! 🙂

marcet
8. čer 2011

@hlavinka na konci srpna se zavírá kvůli malování 🙂

hlavinka
8. čer 2011

@marcet diky, tak to uz budu mit odrozeno🙂

hlavinka
11. čer 2011

Holky, cim tam teda ta mimca krmeji, kdyz vam nejde kojeni a decko maji sestry u sebe? umelym nebo maji nejakou banku mleka? Diky za info.
A jeste otazka - berou v potaz porodni plan? Diky

A jak se jmenem a papirama? Podoli mi ted malujou, tak resim, kam jet, kdyby to vyslo na malovani. papiry z podoli jim jsou na nic, tak jestli staci jmeno vyplnit po porodu? Asi jo, protoze si neumim predstavit, ze tam nekde lezu po zdi bolestma a jeste vyplnuju papiry...diky

minea
11. čer 2011

@hlavinka Dokrmujou cizím mateřským mlékem. S porodním plánem v Krči mám svou zkušenost, haha 😀 😀 😀

jankadudova
11. čer 2011

@sheinka Silna slova. Uplne zbytecne. Blbec - jako nekdo kdo se o neco snazi? A jeste tvoje informace typu "slysela jsem". To mam nejradsi.

verbalinka
11. čer 2011

@hlavinka ahoj, zase ti poradím 😀 kde všude ty nejsi 😀 porodní plán neakceptují - tedy v mém případě si ho PA přečetla, a pak mi řekla, že oni vedou klasické medicínské porody, takže nemám čekat žádné "alternativy" a to jsem nechtla nic extra. Krč je fajn, protože každá má svůj porodní pokoj, jako je v Podolí, akorát sprcha a záchod jsou společné. Ale nejsi oddělená plentou, jak třeba u Apolináře. Proto jsem tam jela, ale necítila jsem se tam moc dobře. Ale zase epi dávají bez problému - jen si ho zaplatíš (cca 5000). Jak já za něho byla ráda, když jsem se tam ze stresu z cizího prostředí svíjela. Willa hned po porodu odnesli, přinesli až za 45 minut... Prostě klasická porodnice a vše si musíš vydupat. Ale na nadstandardu mě nechali žít a neprudili s vážením (vážila jsem jen jednou v den odchodu), vizita skoro na objednání 🙂
Já doporučuju Hořovice nebo Neratovice. Tam sed očkáš toho, co očekáváš 😉 Ale v tvém případě druhého porodu, kdy nebudeš vyjukaná, je Krč ok 😉

verbalinka
11. čer 2011

@hlavinka jo a papíry jsem vyplňovala mezi kontrakcemi v přijímací místnosti 😀 naštěstí v rodině nic nemáme, tak jsem jen říkala ne, ne, ne. Ale přijímající PA byla dost drsná 😅 Jo a pořád prudili (skoro celou 1. dobu porodní) se jménem pro holku. A já jim pořád opakovala, že vím, že to bude kluk a k čemu jim bude holčičí jméno. A moje PA po mně chtěla, ať to jméno vymyslím a dávala mi čas a vždycky odešla, a pak se vrátila a chtěla ho po mně. Když se vracela potřetí, tak to vzdala 😀

sheinka
11. čer 2011

@jankadudova Blbec jako někdo kdo zbytečně řeší věci, které v tu chvíli nejsou třeba tak podstatné. Blbec jako někdo, kdo vstal špatnou nohou z postele a snaží se svou náladou naprudit i všechny lidi v okolí..určitě jsi se s takovými ve svém okolí už setkala jako asi každý.
Jinak bohužel dokud si člověk sám nezažije musí mu stejně stačit to co má z doslechu (např. kamarádky co tam rodily) a nevím co je na tom špatného. Holt když někdo nemá sám zkušenosti a zajímá se jak to tam funguje poptá se v okolí..to je snad normální ne? To že po mé zkušenosti na to mám jiné názory je druhá věc. Nikomu ale ten jeho brát nebudu.

florentina
11. čer 2011

@hlavinka snaží se dokrmovat mateřským mlékem od jiných maminek, ale když jsem byla v porodnici já, tak jim brzo došlo a poté dostávala Nutrilon

jankadudova
12. čer 2011

@sheinka Porodnice v Krči se predne snazi resit kojeni. To vi kazdy, mela jako prvni titul Baby friendly. To neni informace, ktere se neda zjistit dopredu, pokud by to nekomu vadilo. Jiste, nekdy je to az moc...ale staci preci rict "dekuju nechci". Vim, ze po porodu je hlava trochu mimo..ale taky jsem si dokazala rict. Me se jen nelibi oznaceni "blbec". Spousta maminek je rada, ze se s pomoci sester rozkojila. Nemyslim si, ze je to "nepodstatna vec". Jen asi pro nekoho vic, pro jineho mene. Je potreba rict co chci a nechci.

sheinka
12. čer 2011

@jankadudova V tom případě uvedu vše na pravou míru..označením "blbec" jsem rozhodně neměla na mysli personál, který dělá svou práci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru