Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

radana1979
1. lis 2012

@mmiirrkkaa Ta hodinka by byla dobra, i když tady v ordinaci bylo vyřízení vse do 20 minut. 🙂 A chodila jsi pokaždé k někomu jinému?

aaa
1. lis 2012

@radana1979 Musíš počítat, že dvacet minut budeš ležet na monitoru 🙂

monivo
1. lis 2012

@radana1979
@aaa já jsem taky v poradně v Krči nikdy moc dlouho nebyla. Akorát jednou, ale kvůli monitoru, protože mimčo prostě spalo, takže mi monitor točili 2x a stejně nic. Tak jsem tam pak musela přijet ještě odpoledne. A teprve pak se jim líbil 🙂 Když měli v Krči zavřeno kvůli rekonstrukci, tak jsem byla v Podolí (mojí dr. se něco nezdálo) a tam bylo fakt plno. Ale třeba monitorů tam mají asi 5. Kdežto v Krči jedou standardně 2, jednou jsem zažila 3.

radana1979
1. lis 2012

@aaa Tak uvidíme. Monitor si pamatuji z druhého těhotenství, kdy mě k němu přikurtovali v porodních bolestech. Fakt moc prima, tak tentokrát si to třeba užiju 🙂

radana1979
1. lis 2012

@monivo Jak to tak čtu, nemusela bych v nemocnici strávit mládí a dalo by se stihnout vyzvednout i děti. Poprvé přijede babička z Vysočiny, ale nemůže se k nám odstěhovat. I když teď to tak vypadá. Manžel je pořád pryč, tak je tu se mnou, kdyby to už přišlo.

jajinka27
1. lis 2012

na to krátké čekání v poradně bych se nespoléhala 🙂) já tam jednou čekala celé dopoledne, bylo tam hodně mamin a monitorů k tomu :/ ale jinak s monitorem jsem většinou do 2 hodin odcházela

aaa
2. lis 2012

@monivo
@jajinka27
@radana1979 Já doufám, že příští týden zvládnu poslední kontrolu u svého doktora a pak porodím 😅 😅 . To čekání asi závisí na tom, kolik mají zrovna práce, to chápu, ale trávit tam dopoledne se mi moc nechce 😅

mmiirrkkaa
2. lis 2012

Za mně tam byly monitory vždycky 3. 2 tam mají stálé a ještě si půjčovali nějaký další ze šestinedělí, pokud ho tam zrovna nepotřebovali - a to se nikdy nestalo. Takže jsme tam "ležely" ve třech.

monivo
2. lis 2012

Teď tam jsou na ležení 2 a na sezení 1. Ale ten byl v provozu jen jednou, co jsem tam byla já. Oni raději preferují ležení. Ale v Podolí se na monitoru jen sedí.

radana1979
2. lis 2012

@monivo Ležení? A nejlépe ještě na zádech. Měli jsme období, kdy to malá v bříšku bytostně nesnášela. Teď když se tak přetočím, není už to tak hrozné, ale rozhodně tuto polohu nevyhledávám.

radana1979
2. lis 2012

@aaa Také se mi do Krče nechce. Vůbec se mi tak nějak víc líbí Motol, hlavně pokoje, ale nesmí tam děti do 12 let na návštěvy a můj lékař je v Krči, takže to rozhodlo. Však ty 4 dny to nějak vydržíme 😉 . Už bych to nejraději měla všechno za sebou. Nejdříve jsem měla strach, že se mimi narodí dřív, teď si myslím, že už je zralá, tak doufám, že nebudu nakonec přenášet. Poté co jsem si přečetla, že poslíčci můžou chodit i 3 týdny ...

monivo
2. lis 2012

@radana1979 jo jo, v leže. Ale na boku. Pokud je monitor špatnej, tak tě otočí na druhý bok a když je nejhůř, tak na záda. Já si dokonce jednou zkoušela i stoupnout a sednou a nic nepomohlo, prcek chrněl tak jako tak 😀

radana1979
2. lis 2012

@monivo Tak to jsem zvědavá. Sába už také hodně pospává a přes den moc akční není. Na boku si bude hovět, tam se jí to líbí 🙂, uvidíme jak se to bude líbit sestřičkám. Chodí se na monitor nejdřív nebo až po kontrole u doktora?

aaa
2. lis 2012

@radana1979 Já monitor v klidu přežívám na zádech, ale sestřička mě hlídá, že kdyby se mi dělalo špatně, abych se přetočila na bok. Monitor pak musí vidět doktor. Ale je asi jedno jestli je to před nebo po prohlídce, absolvovala jsem obě varianty 🙂

radana1979
2. lis 2012

@aaa No pokud ho musí vidět doktor šla bych na něj raději asi předtím, abych se pak nedivila až půjdu čekat podruhé.
Koukám, že chodíš spát také hodně pozdě.

aaa
2. lis 2012

@radana1979 Chodím spát většinou kolem půlnoci a dneska jsem navíc byla posedět s kamarády. Ale už jdu zalehnout, ráno chci nějak normálně fungovat. Krásnou dobrou noc 🙂

radana1979
3. lis 2012

I
@aaa I tobě, alespoň v rámci našeho stavu.

sheinka
3. lis 2012

Ahoj holky.. 🙂 tak se k vám opět hlásím. Jsem zaregistrovaná a doufám, že všechno proběhne hladce stejně jako u prvního porodu v Krči 🙂

radana1979
3. lis 2012

@sheinka Ahoj,zdravime té mezi nami. Mas ještě spoustu času, ale já jsem rada, ze nám se to chýlí ke konci. Poprvé jsi rodila také v Krči?

sheinka
3. lis 2012

@radana1979 a kdypak máš termín? Já už se teď nemůžu dočkat 😅 😵 Poprvé jsem také rodila v Krči. Teď se sice budeme stěhovat na druhý konec Prahy, ale já chci jít zas do "známého" prostředí. Nějak se tam budu cítit lépe, když vím jak to tam chodí.

radana1979
4. lis 2012

@sheinka Ahoj. Mě se to blíží, už jen 18 dní do termínu, ale narozdíl od tebe jdu do úplně neznámého prostředí a bojím se. První 2 porody jsem měla v Havlíčkově Brodě, trochu z ruky 🙂. Tak se tady pořád vyptávám holek jaké to tam je, co očekávat. Jsem noční tvor, těžko spím, tak mám strach, že budu v noci rušit druhou maminku. Vyptávala jsem se, zda je na pokojích aspoň stoleček, kam bych mohla zalézt a třeba něco vytvářet. Možná si to teď zbytečně dramatizuji, až dostanu malou nebudu mít na nic čas, ale doma jsou ty noci strašně dlouhé a budou tady na mě čekat kluci. Pořád jsem si pohrávala s myšlenkou nadstandardu, ale je to opravdu hodně peněz a navíc mám ráda společnost. Tak jedině kdyby se muselo přikročit k sekci, což se doufám nestane, myslím pozitivně. Jaké ty máš zkušenosti? Co doktoři, mám se bát ?

monivo
4. lis 2012

@sheinka koukám, že jste si s druhým prckem pospíšili 🙂

sheinka
4. lis 2012

@radana1979 no u mě tedy byl doktor jen na skok na kontrolu po porodu jak mě zašili. Jinak se mnou byla celou dobu jen PA a byla úžasná 😵 Až je mi líto, že vůbec nevím jak se jmenovala ☹ A doktoři spíš z kontrol před porodem a na vizitě byli příjemní až na jednoho (opět nevím jméno) ten mi připadal dost takový hrubý. Když mě vyšetřoval tak mě pak bolel celý člověk 😝 ale třeba jen ten den měl špatnou náladu to bohužel člověk neovlivní. Ale rozhodně se neboj! Není vůbec proč, já měla suma sumárum jen tu nejlepší zkušenost 😉
A nadstandard jsem nechtěla, protože jsem chtěla mít společnost a ideálně zkušenou maminku, která už ví co a jak. Bohužel jsem stejně celou dobu krom asi dvou hodin byla na pokoji úplně sama. Padala na mě strašná depka ☹ Takže určitě i záleží na tom kolik zrovna bude rodit maminek.
@monivo no trochu 🙂 s manželem jsme toužili mít děti dva roky od sebe tak se nám to krásně povedlo. Teď jen aby bylo vše v pořádku až do konce 🙂

aaa
4. lis 2012

Holky, chci se zeptat vás, co jste rodily přirozeně, jak je to v Krči s nástřihem? Dělají ho preventivně nebo jen když je to nutné?

mmiirrkkaa
4. lis 2012

@aaa Já nástřih měla, bez něj mi to nešlo...

jajinka27
4. lis 2012

@aaa podle mě jen když je to nutné, kamarádka rodila bez něj 🙂

radana1979
4. lis 2012

@aaa me doktor říkal podle situace a doporučil masírovat hráz 🙂 . Vsak to je denne procedur. 2x malinik,lnene semínko a masáž. Ted nove babička vycetla ze pri rozbihajicim porodu radi por.asistentky opatrne 5 drepu rozkrocmo. Pry to zkrátí porod o hodinu 😉

radana1979
4. lis 2012

@sheinka Díky za povzbudiva slova,nejspíš nad tím moc přemýšlím. Vůbec by me nenapadlo ze v pokoji muzu zůstat také sama, pak se nejspíš nastehuji k sestrickam, nemám rada ticho a tady není televize která by mi dělala spolecnost 😉 . Jak dlouho jsi v nemocnici strávila? Jinak smekám za tvoji odvahu jít do miminka tak brzy,ale věkový rozdíl je asi ideální.

aaa
4. lis 2012

@mmiirrkkaa
@jajinka27 Děkuju za odpovědi, holky 🙂
@radana1979 Tak dřepy asi nedám 😀 😀 . Ještě minulý týden jsem chodila cvičit a plavat, ale dřepovat se mi určitě nebude chtít 😀 😀

radana1979
4. lis 2012

@aaa Tak plavat a cvičit fakt nezvládám. Ze země mě sbírá manžel. Myslím že při prvním dřepu už tam zůstanu. I když potřetí takhle velké břicho jsem ještě neměla. Už mám 119 cm obvod 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru