Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
30. lis 2012

@lrg Platila jsem 6000, pokoj stál 1500 za noc. Byli jsme tam o den déle, než je obvyklé, nejde nám kojení. Je to dost peněz, ale opravdu jich nelituju, naopak, ten klid a pohoda byla k nezaplacení.

aaa
30. lis 2012

@antymania666 Nojo, třeba budeš mít štěstí a budeš rodit sama, v tom případě tam za tebou může. Za mne se rodilo ve všech sálech, měli tam ten den neskutečný fofr 🙂

lrg
30. lis 2012

@antymania666 vidět nemusí nic, ale držet za ruku a funět se mnou musí 😀

lrg
30. lis 2012

@aaa To ještě jde, myslela jsem, že se to vyšplhá na desítku. A myslíš, že je možné, kdyby se to kvůli komplikacím protáhlo a člověk tam musel zůstat týden a déle, že můžeš požádat o přeložení na normální pokoj? A tatínek může přenocovat i na nadstandardu, nebo to lze jen u toho "apartmáu"?

veronnica
30. lis 2012

Ahoj, moje zkusenost - porod 2010, pri porodu i na sestinedeli personal naprosto uzasny, prijemny, vstricny, profesionalni, prostredi stare, nepekne, serial Sanitka hadr. Pak jsem se odstehovala z Prahy, ale kdyby ne - sla bych znovu do Krce. Byla jsem na nadstandardu a tech penez take nelituji, mela jsem brutalni poporodni depresi a plactive nespave miminko, takze me to uplne zachranilo. Mela jsem tam pocit, ze o sve praci vedi vse, ze jsem v dobrych rukou krale Miroslava, ze se nemusim niceho bat 🙂

aaa
30. lis 2012

@lrg To určitě můžeš. Já to měla naopak, šla jsem ze šestinedělí dolů na individuální péči. Na většině pokojů jsou dvě postele, alespoň, co jsem viděla. Jen teda netuším, kolik si účtují za nocleh doprovodu 🙂 . Ten apartmán jsem neviděla, ale je příšerně drahý a byli tam nějací rusáci 🙂

aaa
30. lis 2012

@veronnica Dobré ruce krále Miroslava 😀 😀 😀 😀 , to je výstižné 😀 😀 😀

radana1979
30. lis 2012

@lrg Také můžu potvrdit, umrtvují. Doktorka mi vysvětlovala, že se šijí 3 vrstvy. První 2 nejsou cítit vůbec, u té třetí trochu škudlání, ale nemůžu říci přímo bolest. Celé šití jsme s doktorkou prodiskutovali 🙂

radana1979
30. lis 2012

@lrg Já jsem platila o 100 Kč na noc více, ale bylo to proto, že jsem měla sprchu jenom sama pro sebe 🙂. My pobyli 4 dny + tatínek u porodu a poplatek za tebe, celkem 7.500,- Kč, ale přidávám se, peněz nelituji ani trochu.

radana1979
30. lis 2012

@lrg I na pokoji 12 byly 2 postele, takže tatínek spát mohl, ale potom se to připlácí, tuším 700,- Kč za noc 🙂, jinak návštěvy jsou od 8.30 do 20.30, tak s tebou může pobýt celý den.

mmiirrkkaa
1. pro 2012

@aaa @radana1979 Já nástřih měla a opravdu hojení pomáhají oplachy odvarem z dubové kůry.

mmiirrkkaa
1. pro 2012

@lrg Já byla i na přípravě. Nikdo se mnou nerodila, takže jsem mohla hopsat na míči ve sprše i s manželem. Ale já byla nějak mimo, takže jsem ho tam nechtěla 😅 Jinak jsem se pořád dožadovala klistýru, ale ten mi nedělali, že prý tolika času zase není 🙂 Já když bych někdy náhodou měla znovu rodit, tak určo Krč, ale asi bych zauvažovala o tom nadstandartu... (hlavmě kvůli návštěvám synka)

aaa
1. pro 2012

@mmiirrkkaa Já mám sprchový gel s dubovou kůrou, ale možná tedy koupím v lékárně i dubovou kůru a budu oplachovat 🙂

radana1979
1. pro 2012

@aaa
@mmiirrkkaa Tak díky za radu. Koupím obojí. Už je to o 100% lepší, ale cítím to pořád dost. Já mazala na doporučení staniční sestry gelem z aloe vera a přidávala homeopatika. Dnes už mi nevadí to pořádně vymýt, ale začátky byly krušné. No aspoň jsem si na 3 dětech vyzkoušela vše - císař, nástřih i bez nástřihu.

radana1979
1. pro 2012

@mmiirrkkaa Na návštěvy dětí je nadstandard úžasný. Mě se to zdálo dost peněz, ale vyplynulo to samo. Doma jsem měla už 2 kluky, chtěla je denně vídat, manžel je zaneprázdněný a na čas by to nezvládl. Takto za mnou přijeli třeba večer, i když se to pak zkomplikovalo nemocí mladšího, přijeli pak i ze Žďáru a kolegyně po práci. To by nahoře bylo obtížné a tady si malou každý poňuhňal a byly jsme v teple až moc velkém.

lrg
4. pro 2012

Tak si představte, že mi začalo trochu tvrdnout břicho a zasloužilé maminy mě hnaly k doktorovi, aby to něco neznamenalo. Tak jsem tam šla, všechno OK, neotvírám se, nic se nechystá, super, pohodička a na konci prohlídky mi řekne: Pracujete? A já, že ano. Tak už byste ale pracovat neměla. A napsala mi neschopenku. Že už doporučuje klid na lůžku. A najednou jsem z toho nějaká paf 🙂 Nečekala jsem, že přestanu ze dne na den chodit do práce, že budu omezená vycházkami, když teď před Vánoci jsem měla pár sešlostí, o které jsem opravdu stála. A na Vánoce jsem chtěla jet mimo Prahu........... Vím, že miminko je to nejdůležitější, ale mně nic není a připadám si jako loser, že se budu válet doma, když jsem zdravá. A mám naopak strach, abych si neuškodila tím, že nebudu mít pohyb a budu se zaobírat jen sama sebou........ Jsem ráda, že si odpočinu, ale tak nějak si připadám jako hypochondr 🙂 Potřebovala jsem to někde ventilovat, díky 🙂

mmiirrkkaa
4. pro 2012

@lrg Mudr určo ví, co dělá. Jen si pěkně užívej adventu a rostoucího bříška pěkně v klidu bez práce. Chápu, že je to takhle nečekaně asi veliký šok, ale rychle si zvykneš, neboj 🙂 Já byla doma 4 měsíce před porodem.

aaa
4. pro 2012

@lrg Já jsem šla na neschopenku 9 týdnů před porodem, dělala jsem dvanáctky a už jsem to nezvládala. Strašně jsem se bála, že se budu nudit, jsem dost akční, ale uteklo to jako voda a nenudila jsem se vůbec. K těm vycházkám... Přiznám bez mučení, že jsem je moc nedodržovala 😅 , to bych si připadala jak ve vězení 😅 . Myslím, že pokud máš v pohodě vztahy se zaměstnavatelem, kontrolu ti nepošle, první týdny spadáš pod něj, a pak pod sociálku 😉

lrg
5. pro 2012

Myslíš? Já teda jsem už na to pomýšlela, že by se asi prd stalo, kdybych se z vánoční procházky vrátila 23.12. ne v 19 ale Ve 21. Ještě mi nikdo neříkal, že by mu o nemocenské přišla kontrola u nás z práce a myslíš, že těhotné by už tuplem nechali být.

aaa
5. pro 2012

@lrg Mně kontrola za těch devět týdnů nepřišla ani jednou. A gynekolog mi říkal, že se mu nestalo, že by na nějakou jeho těhotnou kontrola přišla... První dny jsem měla nahnáno, ale pak jsem si tak nějak chodila ven, jak jsem chtěla 😉

monivo
5. pro 2012

@lrg já mám známou, na kterou kontrola přišla (dělá zdravotní sestru, takže byla na neschopence od začátku).Byla naštěstí doma. Myslím, že je dobré se dohodnout s gynekologem, že kdyby tě náhodou doma nenašli, že by ti gynekolog dal potvrzení, že jsi byla někde na kontrole apod. Moje doktorka omezené vycházky pro těhotné odsuzuje. Spousta holek je doma ne pro to, že by měla nějaké velké problémy, ale že mají náročné zaměstnání apod. a to není důvod, aby museli sedět doma a nemohli nikam jít, natož jet o víkendu na chalupu na vzduch apod. Je škoda, že to změnili. U prvního těhu jsem byla na neschopence již od začátku, ale tenkrát ještě šlo psát neomezené vycházky.

lrg
5. pro 2012

@monivo Tak zse je fakt, že spousta holek si nechá napsat bezdůvodně PN i když nemají potíže a náročné zaměstnání, jednoduše využijí toho, že to lze a i můj doktor se každý měsíc ptal, jestli chci ještě pracovat, Ať si řeknu. V takovém případě souhlasím, aby to taky mělo nějaká negativa a jen se to nezneužívalo. Já myslím, že když mi tvrdne občas břicho, že to není nic neobvyklého a překvapilo mě, že mě rovnou poslali na nemocenskou a neptali se. Mám vycházky od 13 do 19, tak úplně v izolaci být nemusím, holt budu mít zkrácenou večerku. Podle diskuzí na netu se nedá říct, jestli chodí nebo nechodí, každý má jinou zkušenost. Lepší je to asi neriskovat, ztráta nemocenské a pokuta to by asi hodně bolelo 🙂 Zaměstnavatel na mě asi nikoho nepošle, ale po třech týdnech už je to na sociálce a ta si to prý letos hodně hlídá, právě proto, že PN tolik přibylo. Kdyby jim to bylo jedno, jak mi někdo tvrdil, nezavedli by tenhle rok ty omezené vycházky.

girafka
19. pro 2012

Tak jsem dneska byla v Krči na sepsání dokumentace a jsem docela nadšená🙂 Sestřička co to se mnou sepisovala byla strašně milá, všechno mi vysvětlila no prostě hned mám lepčejší pocit a snad se tam začnu i těšit🙂

aaa
19. pro 2012

@girafka Klidně se těš, já bych tam šla hned rodit znova 😉

monivo
20. pro 2012

@girafka tak to je fajn, hlavní je, že máš dobrý pocit 🙂 Nesepisovala to s tebou taková starší tmavovlasá sestra? Všimla jsem si, že maminy chodí k ní (já tam byla taky).

girafka
20. pro 2012

@monivo jojo to bude určitě ona. Akorát mě překvapilo, že tam předemnou byla nějaká maminka taky na sepsání dokumentace a ještě po tom co odešla, tak tam byl cejtit cigaretovej kouř, ale hrozně. I sestřička se divila, jak někdo může takhle strašně kouřit v těhotenství 😒

girafka
20. pro 2012

@aaa no těším se až bude malej venku..a určitě to tam bude fain🙂

aaa
20. pro 2012

@girafka Už se ti to krátí, dočkáš se 😵 . Třeba se prcek rozhodne přijít na svět o vánocích, to by byl krásný dáreček 😵 😵

girafka
20. pro 2012

@aaa no to by nebyl moc dáreček🙂 Začínáme dneska 34. týden, tak by ještě nebyl správně "dopečenej" 🙂 Ještě minimálně 3 týdny 🙂 A jak se daří vám? 🙂

lrg
20. pro 2012

můžu se zeptat, jak to sepisování probíhá? Na co se mám připravit? A potom, když se chodí na kontroly do porodnice, chodí tami tatínci, nebo je to trapné? 🙂 Manžel se mnou chodil vždycky všude, je hrozně angažovaný 🙂 Ale nerada bych, aby na mě koukali jak na trubku, co se bojí přijít sama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru