Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

michaeeeela
13. pro 2013

Moc díky, to je skvělá zpráva.🙂

mojemojko
14. led 2014

Ahoj holky, je na Krči nutný předporodní kurz, nebo je to na mně? A taky prohlídka oddělení?

aaa
16. led 2014

@mojemojko Nutný není. Já jsem na něm byla. Uklidnilo mě to, že jsem znala prostředí a věděla odkud a kam budu přecházet a co se kde bude dít 🙂

mmiirrkkaa
20. led 2014

@mojemojko Je neabsolvovala nic - přišlo mi to jako vyhozené peníze. Všechno jsem viděla v reálu až když došlo na věc. A v pohodě. Záleží spíš na tobě...

lucidela
10. únor 2014

Ahoj, mám dotaz. Jak je to v Krči s epidurálem? Rodila jsem tam v roce 2011, epidurál jsem si zaplatila (prováděla ho externí firma, která s Krčí spolupracovala) a byla jsem moc spokojená. Teď čekám druhé mimi a zjistila jsem, že ta firma už s nimi nespolupracuje, poskytují ho sami bezplatně. Mám ale strach, že když je zadarmo, nebudou ho chtít dát. Proto bych se chtěla zeptat těch, co mají zkušenost, dali vám v Krči epidurál, když jste o něj požádaly? Je to pro mě opravdu podstatné a budu vděčná za odpověď 🙂

littleturtle
19. únor 2014

@lucidela No, já si myslím, že na to má každá maminka nárok a měli by se zeptat, jestli ho chceš nebo ne. Takto se mě ptali u Apolináře a budu teď v Krči a budu ho zase chtít. 🙂

lucidela
19. únor 2014

@littleturtle Děkuju za info 🙂 Všimla jsem si, že ses ptala na otce u porodu. Já jsem posledně platila asi 700 Kč, ale nevím, jestli je to stále aktuální. Můžu se zeptat, jestli ti Apolinář vyhovoval (když ses teď rozhodla pro Krč)?

littleturtle
19. únor 2014

Jo, byla jsem tam spokojená. Za přístup por. asistentky, sestřiček a doktorů. Jídlo mi chutnalo, jen návštěvy nemohli na pokoje, neměla jsem nadstandart, byly jsme tam tři, tak jsem to chápala. 🙂

littleturtle
19. únor 2014

@lucidela Já jsem do Krče chtěla i předtím, ale zrovna tam malovali, či co v mém termínu.

kovik
19. únor 2014

@lucidela -mě se ptali, než jsem šla na přípravu, ve sprše už jsem si říkala, vydrž za chvilku ti daji epi..... 😀 😀 porod šelnaštěstí dobře a tím by se mohl zastavit, tak jsem nakonec odmítla

aaa
20. únor 2014

@kovik Říkala jsem si to tak nějak stejně už pár týdnů před porodem a nakonec jsem nestihla žádnou přípravu, nic... Šla jsem rovnou na sál a tam jsem se o epidurál hlásila 😀 , PA mi řekla, že než by zabral, bude malý na světě a měla pravdu, za nějakých 30min bylo hotovo.
Ale mám matný pocit z předporodní přednášky, že nám říkali, že epidurál ano, pokud to třeba není v noci, kdy je sloužící anesteziolog u akutní operace nebo císaře... Možná se špatně pamatuju, doporučuju ověřit 🙂

kovik
21. únor 2014

@aaa - jj přesně tak. Tohle se mi stalo u Apolináře prvního dítka. Musela jsem čekat přes hodinu na anesteziologa, protože byl na sále.............Ale zabral mi snad okamžitě

lolek
7. bře 2014

@lucidela Já jsem si o něho řekla a po chvilce,už tam byl anesteziolog a dostala jsem ho....

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

teraolli
2. kvě 2014

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat na aktuální zkušenosti s porodnicí v Krči. Jak se Vám tam líbilo a jak se k Vám chovali? Mají uzavřené porodní pokoje nebo jen porodní boxy oddělené přepážkami?
Díky za všechny informace 🙂

aaa
3. kvě 2014

@teraolli V Krči jsou oddělené porodní sály a já byla maximálně spokojená, co se týká chování a přístupů doktorů i sestřiček. Kdybych měla ještě někdy rodit, nešla bych jinam 🙂

teraolli
3. kvě 2014

@aaa Děkuji za hezkou zprávu 🙂. Musím se někam zaregistrovat, tak zvažuji možnosti.

aaggyy
5. kvě 2014

@teraolli zrovna jsem tam volala kvůli registraci, tak taky doufám, že tam budu spokojena...už jsi se registrovala?

teraolli
5. kvě 2014

@aaggyy Krč mám jako záložní, kdybych se nedostala do Podolí. Zatím jsem se tam nezkoušela registrovat. Tebe už zaregistrovali, nebo to taky mají až 14+0?

aaggyy
5. kvě 2014

@teraolli jojo, zaregistrovali mne po telefonu, tak si tam nekdy mam uz jen dojit pro razitko. Registruji od ukonceneho 12 tydne, podle PM a TP v prukazce jsem dnes 12+3, ale podle UZ a ovulace mame o 6 dni min. Ale ridi se proste tim co mam zatim v prukazce, takze tak 🙂 tak drzim palce na to Podoli 😉

teraolli
5. kvě 2014

@aaggyy Tak to jsou skvělé zprávy, tak třeba se tam potkáme. Děkuji za všechny informace 🙂

baby1984
8. kvě 2014

Mamky rodila jste některá plánovanou sekcí v Krči??Zajímalo by mě zda je nástup do porodnice v den porodu a nebo den předem,Moc děkuji

monivo
14. kvě 2014

@baby1984 ja rodila plan. sekcí. Nástup byl v 17hod. předchozí den. Ráno jsem šla na řadu první v 8hod. Syn byl KP. Jaký je důvod u tebe?

baby1984
14. kvě 2014

@monivo abrupce placenty,tak předpokládám,že ted to bude sekcí taky.

nedonosena
19. kvě 2014

Zdravím všechny maminky ať už ty nastávající či zasloužilé🙂
četla jsem některé komentáře,pozitivní i negativní.Já jsem v Krči nerodila,má dcera se narodila v podolské porodnici,ale byla v inkubátoru převezena ve velmi vážném stavu na JIP právě v Krči.
Narodila se ve 30 týdnu.o váze 1,40 a prodělala pneumotorax,narodila se 26.5.1996.Ty pocity, co jsem tehdy prožívala záhy po těžkém porodu a jen doufala a pevně věřila,že má dcera přežije,se nedají popsat.
Má dcera za pár dní slaví 18 let .Z Krče JIP nás pustili po dvou a půl měsících,tvrdé dřiny nočního kojení🙂 s p.Mudr.Paulovou. Já už si nepamatuji jména lékařů a zdravotního personálu tehdy na JIP--ale jsem jim všem neskutečně vděčná za záchranu mé Mišulky🙂 Pro mě jsou a vždy budou profíci !!!! 😵

mirunka4
8. čer 2014

Zdravím holky,byla založena skupina kde se radi,debatuje,pomlouva 😀 a hlavne pomaha i příštím maminkam ktere se rozhodli rodit v thomayerce.Podte k nam 🙂 zdelte sve skusenosti,dobre i zle,podebatujeme 😀 a nekomu i pomůžeme v rozhodování 🙂

mirunka4
8. čer 2014

https://www.modrykonik.cz/group/6553/ tady sdílíme 😉 nove babenky vítáme a radi debatujeme 😀

sarinka1989
29. srp 2014

Dobrý večer, také se podělým o svou zkušenost z tomayerovou nemocnici těhotenství probíhalo normálně nic mi nebylo ani špatně ani žádné jiné problémy můj gynekolog naprosto super chlap zaregistrovala sem v porodnici a ve 33tt sem šla do poradny malá se narodil po termnu a ještě hodně koplikovaný porod nehcali sei mě v nemocnici protože sem měla vysoký tlak a moc zavodněná otoky všude tak mě přijaly v úterý a ve čtvrtek ráno se narodil Honzík akutním cisařským řezem ale čím vším sme si prošli hrůza nechali mi odtékat plodovou vodu kterou mi píchli asi 12hodin potom sem chytla silný zánět malého na sále museli oživovat no za mě zkrátka už nikdy víc a druhé dítě už také nechci mám strach že už bych to nezvládla

karisek
2. zář 2014

Ahojky všem maminkám, ráda bych přispěla i se svým zážitkem z porodu v Krči. Již je to už 16. měsíců, co jsem prvně spatřila svou dcerušku a je to to nejhezčí, na co s láskou vzpomínám. Manžel mě s porodními bolestmi odvezl do porodnice po půlnoci. Už si mě tam nechali, s tím, že do rána se nebude nic dít, jen v pravidelných intervalech budou točit monitor. Taťka se jel domu vyspat. Povedlo se mi i na 4 hodinky usnout, jelikož bolesti úplně ustaly. Tak jsem si říkala, že mě ráno pošlou domů. Ale to jsem se pěkně spletla. Ještě v 7 hodin ráno jsem mluvila s manželem, že může být v klidu, že se vůbec nic neděje. Šla jsem do sprchy a pak to přišlo. Blížící se porod byl strašně rychlý, tak jsem rovnou putovala na porodní sál. Bez přípravy rovnou na to. V 7:50 příjem na sále a v 8:06 byla malá na světě. Musím napsat, že vše probíhalo na jedničku. Péče lékařů jak o mě, tak i o dceru byla naprosto perfektní. Akorát taťka byl trošku smutný, že porod nestihl. I na oddělení šestinedělí vše bylo super.
Je jasné, že každá maminka i její porod je jiný a vždy se může najít něco, co jedné vyhovuje a další s tím mají problém nebo jsou i různé komplikace. Přeji všem krásné těhotenství a ještě hezčí porod.

tereza_cibule
1. říj 2014

Rodila jsem v Krči v 9.6.2014 a až budu rodit příště, chci opět v Krči, byla jsem nadmíru spokojená!
Absolvovali jsme s manželem předporodní "kurz" (resp. 3hodinovou zevrubnou instruktáž), brali jsme to spíš jako příležitost seznámit se z prostředím a omrknout pracovníky 🙂.. Tento účel to splnilo, když jsme jeli do porodnice naostro, už jsme věděli, do čeho jdeme. V rámci poraden jsem se potkala pouze s MUDr. Smrčinou a MUDr. Vytiskovou - doktor velmi příjemný, profesionální, měl čas na zodpovězení mých dotazů, ikdyž měl poradnu narvanou čekajícími maminkami.. Doktorka Vytisková byla trochu vlažná, odměřená, asi jí trochu nudily rutinní kontroly.. Trochu mě zarazilo, že velikost plodu měřili pouze jednou - na první poradně, pak už ne.. Když jsem tedy rodila (o měsíc později), neměla jsem ani já ani lékaři tušení, jak velké dítě rodím...
Porod se konal den po předpokládaném termínu (TP podle ultrazvuku, podle menstruace mi vycházel o 10 dní dříve, ale to jsem od začátku zatkoukala, resp. nezmiňovala, abych se vyhla případnému předčasnému vyvolávání - a dobře jsem udělala).
První kontrakce se dostavila ve 2:50 v noci, a pak po 10ti minutách další a další, interval ihned pravidelný, kontrakce sílily. V 6:30 se interval zkrátil rovnou na pět minut. Zaktivizovala jsem tedy manžela, dobalili jsme tašky, já si dala poslední koupel (v průběhu noci jsem si dala asi tři 🙂 ) a pak už jsem jen přečkávala od jedné kontrakce ke druhé... Nechtěla jsem do porodnice příliš brzy, měla jsem v plánu si "to" odhekat doma a do porodnice jet "jen" porodit. Manžela to lehce znervózňovalo, nicméně jsem ho uklidňovala tím, že pokud mi nepraskla voda, tak nerodím..
v 10:00 jsem byla (už asi po desáté) na velké potřebě a trochu jsem při tom zakrvácela. Rozhodli jsme se tedy, že vyrazíme do porodnice, aby mě zkontrolovali. V nejhorším mě pošlou zpět domů...
V poradně byla milá sestřička, se kterou jsme ještě žertovaly, zda teda rodím nebo nerodím, já měla pocit, že mám pořád dost času, že porodím až večer, jestli vůbec,.. ne-li až druhý den..
Vyšetřila mě MUDr. Pokorná, moc milá - pochválila mě, že takhle se prý jezdí k porodu, že teda zpátky domů rozhodně nepůjdu, že jdu rovnou na porodní sál, jelikož jsem otevřená na 4cm a ta krev je normální, protože při porodu prý "trochu" krve teče 🙂
Odvedli mě i s manželem k sálům, natočili mi monitor (to už jsem se svíjela jako had, kontrakce byly čím dál méně snesitelné..), manžel se bavil tím, že mi hlásil intenzitu kontrakcí z monitoru, řešil s MUDr., v jakých to měří jednotkách, jak vysoké to číslo může maximálně být a kolik je rekord... Hecoval mě až do úplného porodu, kdy kontrakce vyšplhaly z původní hodnoty 65 na 190...
Vzala si mě na starosti velmi milá a příjemná PA Karolína, absolvovala jsem klasickou přípravu a pak jsem hodinu trávila sprchováním, vyprazdňováním a zase sprchováním... Měli jsme štěstí, rodila jsem tou dobou jediná, takže manžel mohl být celou dobu stále se mnou, velmi mi pomáhal, podporoval a "fandil" 🙂.
Pak už jsme se přesunuli na sál, kde jsme byli až do konce. Většinu času jsme tam byli sami, jen přibližně každou hodinu přišla PA s MUDr. Chromjákovou, která vedla můj porod, zkontrolovaly monitor, vyšetřily mě a zase odešly. Otevírala jsem se ukázkově - co hodina, to 1 cm, kontrakce jsem měla silné, tudíž nebyla třeba žádná medikace. Přáli jsme si s manželem pokud možno co nejpřirozenější průběh porodu, v čemž nám bylo maximálně vyhověno. PA nás informovala o průběhu, o možnostech analgezie, ale nic nám nenutila, rozhodnutí bylo na nás. V 15:30 mi bylo řečeno, že už jsem připravená na 2. dobu porodní, že jsem otevřená na 10cm, ale háček byl v tom, že mi stále nepraskla voda.... Tehdy jsme se tedy rozhodli, že už se nebudu dále trápit a vysilovat čekáním, že bude nejlepší, když mi ji PA píchne. Trvalo to jen chvilinku, měla jsem nezvykle hodně plodové vody, která když vytekla, znělo to jako potopa 🙂 Přišla chvilková úleva, jak povolil tlak uvnitř.. Ta ale netrvala moc dlouho a pak přišlo něco, na co mě PA upozorňovala a čemu jsem nevěřila.. A to, že přijdou ještě silnější kontrakce (nevěřila jsem, že je to možné... no a bylo! 🙂 )
Cca na 15 minut jsem si musela lehnout na bok, aby miminko mohlo dorotovat do porodních cest, a pak už se šlo na věc.. Byla jsem vysílená, bolavá, tělo v křeči, ale když mi MUDr. (v mezičase se dr. Chromjáková vystřídala s dr. Pokornou, která mě vyšetřovala při příjmu) řekla, že když 4x pořádně zatlačím, bude náš chlapeček na světě, něco se ve mě hnulo, vymáčkla jsem ze sebe poslední zbytky sil a podle instrukcí zatlačila, jednou, podruhé,... potřetí (to byla nejdrsnější chvíle z celého porodu, hlavička se zastavila přesně napůl ven a napůl vevnitř a došla mi kontrakce, musela jsem tedy celé dvě minuty čekat na další...) ... a počtvrté... a bylo to, když byla venku hlavička, už to pak bylo natošup! 🙂 V 16:15 (13,5 hodiny po první kontrakci) bylo hotovo! Chlapečka ihned odstřihli, jelikož měl pupeční šňůru omotanou okolo krku, a odnesli ho k ošetření. Ještě mezi dveřma jsem ho zaslechla kníknout, věděla jsem tedy, že je v pořádku. Manžel mě držel za ruku, já byla jako v mdlobách.. on trochu taky 🙂, počkal se mnou ještě, až porodím placentu a pak se rychle přesunul za naším Mikuláškem - mohl mu napsat číslo na tělíčko, vyfotil ho a pak ho poprvé pomazli a přinesl zpátky za mnou na sáll.
Mezitím mě MUDr. Pokorná vyšetřila, očistila a udělala dva kosmetické stehy. Chválila mě za mou předporodní přípravu s balonkem (Aniball), díky kterému jsem porodila bez nástřihu a bez většího poranění. Ty dva stehy by prý ani nebyly potřeba..
Pak jsme mohli ještě dvě hodiny z manželem a Mikuláškem zůstat společně na sále, dostala jsem najíst a zvládla jsem se vyčůrat (což nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo zdát..). Pak už jsme jeli na pokoj a manžel domů. Mikuláše mi dali asi dvě hodiny po té, hned jak jsem se osprchovala a vypila láhev vody. Pak už jsme byli pořád spolu, ve dne, v noci.. A bylo to úžasné! Nikomu nevadilo, že jsem si ho v noci brala do postele, kdykoliv jsem potřebovala, byla k dispozici ochotná sestra, která mi pomohla, poradila (ať už s kojením, nebo s čímkoliv jiným). Je důležité nebát se ptát, říct si o pomoc, sestry nejsou jasnovidky a nikdo také nemůže čekat, že se několikrát denně přijdou zeptat, zda náhodou něco nepotřebujete.. Na požádání ale fungovaly všechny ukázkově, ačkoliv jse samozřejmě každá jiná, s jinou náturou, jinou momentální náladou... Ale všichni jsme jen lidé, že. Osobně jsem se nesetkala s ničím, co by mi bylo nepříjemné, naopak..
Jídlem jsem byla velmi příjemně překvapená, četla jsem celkem negativní hodnocení od maminek, které rodili v Krči přede mnou, ale já si tedy naprosto nemůžu stěžovat. Strava byla pestrá, chutná a k obědu jsme většinou dostali ještě nějaký jogurt, nebo kompot (na podporu stolice, která je po porodu opravdu problém..)

Za sebe rozhodně doporučuji! Byl to můj první porod, a díky personálu v Krči a příjemnému a klidnému prostředí (a samozřejmě i díky mému manželovi) na něj vždy budu vzpomínat jako na nejsilnější a nejkrásnější zážitek v mém životě. Bolest, která k porodu patří, se rychle zapomene a zůstane jen to ostatní.. Pro mě byl nejdůležitější lidský přístup a pocit bezpečí a taky jistota, že mě obklopují profesionálové, kteří ví, co dělají a zároveň dávají dostatek prostoru rodičce, aby si svůj porod mohla "řídit" sama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru