Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

bramburka
14. únor 2008

ahoj holky! Menšík je taky super! Jinak o Benešově jsem taky slyšela že je super, rozhodně i od krče blíž než kladno.

bramburka
14. únor 2008

wafíku a pro rodný list se jezdí na matriku podle místa bydliště! 😉

wafik
14. únor 2008

brambůrko, kdyby to tak bylo, tak to neřeším😀 ona ale existuje tzv. matrika narození = matriční úřad, v jehož správním obvodu se dítě narodilo, a který po obdržení podkladů nebo ústního oznámení a po přidělení rodného čísla provede zápis do knihy narození a následně vystaví rodný list - a ten si musí osobně vyzvednout rodiče se všemi potřebnými doklady... v případě manželů naštěstí stačí pouze jeden, musí ale "doklusat" s oběma OP... no a proto to řeším, páč to s trvalým bydlištěm nemá nic společného - já i když budu rodit v Krči, tak pro rodný list půjdem úplně jinam, než příslušíme dle trvalého bydliště... ale pořád je to Praha a v dosahu MHD😀

marcet
14. únor 2008

bramburka : to máš taky pravdu ;)

jahoda1975
14. únor 2008

marcet: díky za podporu, je fajn, že sem mezi nás vystresovaný maminy zavítá sestřička, která uklidní 🙂 díky

moncicak77
14. únor 2008

Wafiku,pokud budes rodit v Krci,tak rodny list se vyzvedava na Praze 4-Nusle,ulice Taborska 350,s trvalym bydlistem to nema opravdu nic spolecneho,kamoska rodila v podoli a taky si rodny list vyzvedavala na Taborsky...........

marcet
14. únor 2008

jahoda1975: neni zač🙂třeba pak na oddělení na sebe narazíme🙂

wafik
14. únor 2008

tak už je to i na ofiš stránkách http://www.ftn.cz/?id=2758, takže nezaregistrované maminy šupky dupky... myslím, že jsem tady jednu červencovou v diskusi i zahlídla🙂

moncicak77: jj, já vím - jednak z těch papírů, co jsem dostala při registraci v Krči, jednak jsem si ty matriky zjišťovala už dřív, když jsem ještě uvažovala, že budu rodit mimo Prahu... ale to mě právě odradilo, spousta věcí se v tomhle neřídí trvalým bydlištěm, ale rozhodující jsou jiné právní skutečnosti... tak jsem se zase vrátila k původnímu plánu odrodit v Praze😉

bramburka
15. únor 2008

druhá švagrová rodila v Neratovicích a vyzvedávala ho v táborský, tak mi vyplynulo, že je to podle bydliště? Tak asi ne...???

bramburka
15. únor 2008

holky s tou registrací je to šílený... pomalu jeětě nemáš průkazku...????Já ji dostala až 12. týden, proto jsem šla i do krče, jinde už bych to skor nestihla...

wafik
15. únor 2008

brambůrko, přesně tak - já sice dostala průkazku už na začátku 11tt, ale neměla jsem absolutně ani tušení o tom, co se v Praze kvůli porodnicím děje za harakiri... navíc mou jednou starostí v té době bylo udržet v sobě aspoň jednou denně trochu jídla a nějakou tu vodu, abych nebyla úplně dehydratovaná, takže na nic jiného jsem stejně sílu neměla😀

pattie
15. únor 2008

Tý jo, to je fakt síla. Rozhodla jsem se pro Krč a průkazku dostanu až koncem 13. týdne. To už mě žádná porodnice nevezme.... 😖 Hlavně pracuju a tak nevím, jak budu obíhat porodnice, jesti tam mají volno...... 😝
A co se stane, když se člověk nezaregistruje nikam, protože je všude plno????

wafik
15. únor 2008

pattie: neboj, to stihneš😉 stejně registrují až po ukončeném 12tt, takže tam můžeš nejdřív v průběhu toho 13tt... dostaneš průkazku a půjdeš se hned zaregistrovat🙂 jinak já taky normálně pracovala, až do nástupu na mateřskou - porodnice jsem řešila tak, že jsem tam vždycky zavolala (každá má uvedené tel. číslo pro případné dotazy), řekla jim termín porodu a zeptala se, jestli by mě ještě zaregistrovali, jestli na tu dobu už nemají plno... a bylo to🙂 budeš vědět, jak na tom jsi a půjdeš "na jisto"🙂

pattie
15. únor 2008

Wafik: díky za info a uklidnění 😉 Zase si říkám, že spousta holek to neví, že se mají registrovat takhle brzo (teď jsem to říkala kolegyni a ta nevěřícně kroutila hlavou), nebo na to nemají čas.... tak to snad stihnu 😀 nerada bych tak rodila někde daleko za Prahou...
Jinak bych asi chtěla do Krče, ale ještě trochu přemýšlím o Motolu, kterej mám blíž od domova....

pattie
15. únor 2008

Holky, můžu mít ještě jeden dotaz, všude se píše "odjeli jsme do porodnice s manželem", ale my nemáme auto, jezdí vůbec pro rodičky ještě sanitka? A odveze Tě, kam chceš? Protože když bude porodnice na druhým konci Prahy, tak nevím, jestli jsou Tě ochotní odvézt tak daleko... 😀 Blbej dotaz, co... ale všechny mé kamarádky jely autem s mužem.....

wafik
15. únor 2008

pattie: ono je to úplně čerstvé, to info o Krči... moc lidí to asi vědět nebude🙂
jinak my taky nemáme auto - po Praze bychom ho nevyužili, jsme příznivci MHD😀 - takže budu volat sanitku, oni to i doporučují, když jsou nějaké komplikace... raději volat rovnou rychlou... ale je tady jeden problém, a to z hlediska pojišťoven: sanitka Tě zaveze tam kam spadáš dle bydliště, tzn. do nejlbližší, nepoveze Tě přes celou Prahu do Tebou vybrané porodnice, tam se musíš dopravit sama... pojišťovny by jim to totiž neproplatily, tu cestu... prý (to jsem ale jen slyšela) se to dá předem na pojišťovně domluvit, ale nevím, vlastní zkušenosti s tím nemám... takže v mém případě to byla jedna z věcí, proč jsem se rozhodla pro Krč, protože pod ní z tohohle pohledu "spadám"🙂

wafik
15. únor 2008

...a ještě doplnění: stejně tak Tě ta sanitka rovnou odveze jinam, když bude v té dané porodnici stopstav, "vytelefonují" si to sami mezi sebou... nebo je to vhodné i v případě, když nebude člověk opravdu nikde registrovaný, protože když rodíš a zavoláš si rychlou, někam Tě dovézt prostě musí... a jak nám na přednáškách říkaly PA, to se opravdu snaží být rychlí + někam člověka udat, protože porody v sanitce nesnášejí😀

pattie
15. únor 2008

wafik, no já se jim nedivím, že se Tě snaží někam rychle udat, abys neporodila v sanitce 😉 Koukám, že už to máš "za pár" tak moc držím palce ať to všechno dobře dopadne!!! A napiš potom nějakou zkušenost s Thomayerkou!
Tak podle bydliště spadám do Motola... i když jak psala kamarádka, když Tě to chytne zrovna někde mimo domov, tak je člověk rád, že ho odvezou kamkoliv 😉

wafik
15. únor 2008

pattie: to je asi pravda😀 ale je taky fakt, že v tomhle stavu/stádiu, se už člověku ani moc nikam nechce... je brzo unavený... takže když někam jdu, tak buď do nemocnice do Krče na kontrolu😀 nebo dokoupit ještě poslední věci na Chodov/Budějovickou nebo si jen tak se známýma posedět v podstatě tamtéž... všechno vlastně v dosahu😀
jinak neboj, zkušenosti i dojmy určitě napíšu😉 v poslední době slyším docela samou chválu, tak jsem zvědavá - teď zrovna tam mám kolegyňku z těhu cvičení a je moc spokojená.. pravda, má nadstandart, takže to je taky trochu o něčem jiném🙂, ale chválí si i obecně přístup lékařů a a sester🙂

pattie
15. únor 2008

wafik: včera jsem byla u kamarádky, která tam rodila přesně před dvěma lety a taky byla ohromně spokojená, i když měla dost komplikované těhotenství i porod. Další její kamarádka rodila poprvé v Podolí, podruhé v Krči a na tu Krč nedá dopustit, že to tam je nejlepší... 🙂)

jahoda1975
15. únor 2008

no holky to je tedy síla s tou registrací ☹ , koukám, že jsem to stihla za 5 minut dvanáct, teď jen doufat, že nevyhlásí stop stav.

Jinak pattie (vítám tě mezi námi 🙂 ) a je to opravdu tak, jak píše wafik - sanitka tě odveze do porodnice kam spadáš podle bydliště, takže pokud se rozhodneš pro Krč je lepší si zajistit odvoz někým se známých. Já tedy do Krče spadám, ale zase se mi nechce jet sanitkou, asi nějaká fobie, či co 🙂 a odvoz od taťky v úvahu nepřipadá, protože náš taťka, ač to někomu bude připadat divný, řidičák nemá. Auto máme, ale to je v mojí režii, takže doufám, že se budu schopna odvézt do porodnice sama (s obouma klukama před tím bych to odřídila), no doufám, že to zvládnu i teď a pokud budu mít silnější bolesti, tak mám kamarádku, která bude s přítelem ve dne v noci na telefonu. Musím ještě zajistit hlídání dětí, takže to máme trošku komplikovanější 🙂 , no ale snad to bude ok. Ale jestli to dopadne tak, jak mi nastínil dr. Sever, tak by mě měli v klidu přijmout a porod se rozběhne až na místě. Jen, aby nebylo plno 😖

Holky stejně je to šílený bum s těmi porodnicemi, kapacity nestačí a to jsem zvědavá jak to bude vypadat, až ty naši mrňouskové budou potřebovat umístit ve školce či škole - všechno se rušilo, u nás na jižňáku zrušili většinu školek a už teď mají maminy problém umístit dítě. A jen já mám kolem sebe tolik těhotných kamarádek, že bych to nikdy nečekala 😉

marcet: pokud bude vše ok, tak na sebe asi u vás narazíme 🙂 . Chtěla jsem se ještě zeptat, kolik máte v Krči nadstand. pokojů a pokojů na oddělení? Když jsem u Vás rodila před lety byly na oddělení dvou a tří-lůžkové pokoje, je to tak stále? Díky za odpověď.

pattie
15. únor 2008

Jahoda1975: díky za odpověď a přeju hodně štěstí!!!! 🙂
Teď jsem četla nějaké skazky o Motole, hodnotí ho tam velmi kladně, super nemocnice, ale je to tam jak ve velkovýrobně a maminky si stěžují, že péče byla sice 100%, ale přístup nic moc a děti jim nosili jen na kojení... No, po pravdě nevím, kam vlastně spadám, neb mám trvalé bydliště na Praze 1, ale bydlím na Praze 5... (a když jsem tuhle byla na pohotovosti v Motole, tak se na mě tvářili, jako že si příště mám dojet na tu "jedničku" tj. Na František a ne do Motola...).
Takže jsem se rozhodla pro Thomayerku a kdyžtak mě sanitka holt hodí do Motola, nic horšího se asi stát nemůže 😉 Hlavně aby bylo děcko v pořádku a ostatní už je jedno!

marcet
15. únor 2008

jahoda1975: nadstandartních pokojů je 8 a na šestinedělí je 13 pokojů,s tím že tři jsou třílužkové a zbytek dvojlůžkových,ale pak je ještě jeden pokoj a to jednička,ten je také třílůžkový,ale tam většinou jsou těhotné,ale poslední dobou se stává,že tam jsou i maminky po porodu,jelikož je skoro pořád plno

A co doporučuju,pokud budeš chtít nadstandart,tak už to oznámit na porodním sále,jelikož je o něj docela dost zájem a stává se že je tam skoro plno a třeba kdo má zájem se tam ani nedostane...

jahoda1975
15. únor 2008

díky marcet, ráda bych nadstandard a vím, že musím hned při příjmu. Počítám spíše s tím, že bude plný. Zajímalo mně hlavně jestli nahoře převažují spíše dvou nebo třílůžkové pokoje, protože tři miminka s různým režimem mi přijde už hodně, ale určitě se to dá vydržet. Nejsem rozmazlená, takže to budu brát sportovně, pokud místečko bude jen tam, hlavně když můj chlapeček bude v pořádku a zdravý 🙂 . Nadstandard jsem hlavně chtěla z důvodu návštěv, abych nemusela na chodbu, minule jsem byla hodně sešitá a první dva dny na návštěvce byly jak očistec 🙂 , ale také jsem to přežila, takže v poho.

marcet
15. únor 2008

jahoda1975:tak ono to je někdy veselé na té chodbě,občas to tam pak vypadá jak na Václavském náměstí😀
Ale zase na jednu stranu se to dá pochopit,že všichni chtějí ty miminka vidět 😉
Chápu tě,z tohohle důvodu bych si taky vybrala nadstandart...🙂

babara
15. únor 2008

Ahoj holky, tak jsem dnes byla poprvy v poradne, bylo tam pekne narvano a nejak jim nefungoval pocitac, tak to trochu vazlo. Prekvapilo me, ze tam byla jen jedjavascript:addEmoticon('😉','vBody')
javascript:addEmoticon('😉','vBody')na sestra a jedna doktorka-mlada stihla blondynka, patrne cizinka (Vesialukha). Marcet, znas ji? Byla celkem mila, ac ne moc hovorna. Sestra byla fakt super, stale mila, ac toho mela hafo. Objednana jsem byla na 9, odchazela jsem kratce po 11.
Jinak prcek se otocil, sice jeste ne uplne hlavickou dolu, ale zbyva mu kousek! Je tedy sikmo mezi pricnou polohou a hlavickou dolu. Doporucila mi cviky. Tak jsem moc rada, snad se jen pred ni nepredvadel a nevrati se zpatky 😀
Jahudko to ti nezavidim, ze ti to chtej vyvolavat, lepsi je asi kdyz si rekne sam vid kdy chce ven. Ale jak rikas, ma to svy plusy... Uvidis, treba to zvladnete do te doby sami bez pomoci 😉
Jinak s tou registraci bych to nebrala az tak vazne, porad nechali na strankach udaj o registraci v 33.-35.tt. A logicky, kdyby ted najednou brali jen do 14tt, tak by od dubna mohli mit skoro pul roku prazdniny.

minea
16. únor 2008

Jéé, Marcet, já si tě pamatuju! Měla jsi službu, zrovna když mě přivezli ze sálu na 6nedělí. Na ženské sestry tu pějeme samou chválu, všímáš si? 😉
Mám jednu dodatečnou otázku. Pořád jsem řešila medikace při porodu a dodnes si nejsem jistá, jestli mi nakonec dali nebo nedali oxytocin. Je možné, že mi ho dali, i když není uvedený v propouštěcí zprávě? Všimla jsem si totiž, že tam nenapsali ani mezokain, tak se mi to nezdá moc spolehlivý...

minea
16. únor 2008

Holky, ještě k tomu nadstandardu: Já jsem byla rozhodnutá ho nechtít, protože si naopak neumím představit, že by se mi nakýblovaly návštěvy až do postele a já bych neměla kam utéct. Chtěla jsem prostě klid, protože jsem nevěděla, jak se budu po porodu cítit a nechtěla jsem být stresovaná. Na chodbě se to zvládlo, partner chodil každý večer, i ty babičky/dědečkové se sfoukli, a dokonce jsem byla schopná i trochu sedět. No a protože jsem byla prvorodička, uvítala jsem druhou maminu na pokoji. Měla jsem štěstí na inteligentní ženskou, která rodila den přede mnou a pro mě se stala jakousi "referenční matkou" - když jsem pozorovala něco divnýho, tak jsem se jí zeptala a ona mi většinou řekla, že to včera měla taky tak 🙂 Taky jsme si hlídaly děti, když se šlo na wc nebo do sprchy.
Při druhém porodu ten nadstandard ale asi budu chtít.

petule.h
18. únor 2008

Ahoj, všechny zdravím.nadstandart je prima, já jsem vždy šla do sprchy, když dorazil okolo 19h manžel na návštěvu z práce a pohlídal malého.Ale pohlídají i sestry, ale malé dítě ti spí vlastně za rohem , takže můžeš mít sprchu otevřenou, aby jsi ho slyšela.Jinak doufám, že v létě to bude lepší.Sanitou bych nejela, protože bych nechtěla riskovat, že mě dovezou do vinohrad...raději bych si řekla nějaké kamarádce, protože jak tam přijedeš měli by tě přijmout, i když u 1 porodu se mi stalo, že dorazila holka s odteklou plodovkou a vezli jí do krče od apolináře, kam chodila od samého počátku, jelikož prostě nebylo místo.Mějte se..ať všichni odrodíme tam, kde chceme 🙂

marcet
18. únor 2008

babara:ano znám jí,je milá a řekla bych že i schopná doktorka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru