Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

monivo
20. lis 2009

tak já jsem od vás o něco déle, já mám termín 8. nebo 13.4., to už se tam asi nepotkáme 🙂

prosteja
20. lis 2009

ahooj MONIVO no jen aby jsi nás ještě nepředběhla 😀

ale je to super, bude nás víc..... kdybychom se tady tak začaly postupně scházet, můžeme si pak říkat info z porodky a tak..... 😉

misa_1
20. lis 2009

Ahoooj holky,
ja byla vcera na tom uvodnim predporodnim kurzu a mam z toho dobry pocit. Pokud pujdete na ten, tak neni treba jiz prohlidka salu, protoze vas na ni vezmou v ramci kurzu. Je to fajn, prijemna PA vsechno vysvetlila, jak to chodi. Je asi lepsi tam jit i s tatinkem, protoze ukazujou i kam jit pri porodu, kde zvonit apod. Ten muj byl bohuzel zrovna na sluzebce, tak doufam, ze si vsechni pamatuju 😉.
Pak na to navazuji jeste dalsi dva kurzy: sestinedeli a kojeni. Na vsechny se musi objednat po telefonu viz www. Tam vam zaroven reknou, kdy maji vypsane terminy.

PS. Saze mockrat gratuluju k Tomikovi!

misa_1
20. lis 2009

Jeste jsem se chtela zeptat, chci tam jit pristi tyden sepsat ty papiry- nevim jak se tomu rika 😀 , proste takovata oficialni registrace ve 35 tt, na www pisou ze je to od 12:00, nevite jestli tam byva hodne lidi, jestli mam jit driv. Nebo jakokoliv jine doporuceni??? Predem diky!

jmisa
20. lis 2009

Miso, když jsem tam byla já, tak tam byla jedna mamina před mnou a pak ještě jedna přišla po mně.

ducky
21. lis 2009

Míšo já tam byla asi v půl a byla jsem tuším hned na řadě. Jen bacha, musíš vědět i anamnézu manžela a jeho rodiny, jeho RČ a tak, tak se na to připrav 😉

misa_1
22. lis 2009

Ahoj Ducky, diky za info. To by me vubec nenapadlo. Pod tim "a tak" se skryva jeste neco, na co je treba se pripravit? 🙂 To ostatni asi nejak dohromady dam, prinejhorsim tam ze sebe udelam blbce a manzovi zavolam, asi nebudu prvni ani posledni 😅

jajinka27
23. lis 2009

já ze sebe blbce udělala a manžovi volala a to jsem to od holek věděla 😀

jinak snad nic jiného vědět nechtějí

misa_1
24. lis 2009

Hlasim, ze jsem to zvladla 😀 a volala jen jednou, a to pro cislo manzovi OP 😉
Jinak to byla vazne rychlovka, ale sestricka me upozornovala, ze az zacnu chodit na kontroly k nim, tak ze to muze trvat dele.

ducky
24. lis 2009

Míšo tak jsi šikulka 😀
Až tam začneš chodit na kontroly, tak je to jak kdy. Někdy jsem byla venku za 15 minut, někdy se nás tam sešlo hodně, tak to chvíli trvalo, ale spíš to většinou šlo docela rychle. 😉
Mmch krásný termín 😵 😵

konsa
27. lis 2009

prosteja, luciehyn- já mám termín už 7.2., takže budu nejspíš první 😉 taky bych uvítala, kdyby nás se chodilo víc. Hlavně kdyby tu přibývali příspěvky rodiček o tom, jaký byl porod, přístup personálu atd. Poslední dobou jich tu moc není ☹
já byla zatím v Krči jen na UTZ ve 20,týdnu a všichni byli moc milý. Teda doktor byl trochu nemluva, mumlal si tam ty rozměry tak potichu, že se divím, že sestřika stíhala zapisovat! Čekala jsem asi 15 min. Takže zatím pozitivní zkušenost. Příští týden jdu na další UTZ a taky na ten kurs (i s manželem), tak pak poreferuju 🙂

prosteja
27. lis 2009

ahojky KONSA, tak paráda, budeš nám pak referovat 😀 jinak já tam byla zatím jen pro razítko do průkazky, takže nemůžu říct..... na ten kurs bychom chtěli jít s manželem taky, tak jsem zvědavá jaký budeš mít zážitky a postřehy...... jinak by se shodilo víc příspěvků, abychom věděli co a jak 😉

konsa
27. lis 2009

prosteja, pak určitě napíšu, jaký byl kurz. Mám připraveno spoustu otázek, tak tam ze mě asi budou mít radost 😉 ale chci se prostě vyptat na všechno, at vim do čeho jdu. Nejvíc se bojim toho, že nebudou respektovat moje požadavky. Ale to se může stát úplně všude. Záleží nejvíc na lidech,koho chytnem.....
Přemýšlíš o nadstandartu, nebo ne? já pořád nevím. Mno, třeba budu mít jasno po té prohlídce.....

jajinka27
28. lis 2009

holky a co chcete vědět? já myslela že už jsme tu napsaly vše 😉 tak se ptejte, šup 😀

minea
29. lis 2009

Konsa, jedna otázka tu je pořád nezodpovězená - jak se personál staví k porodním plánům, myslím opravdu v praxi, ne oficiální odpověď. Jde mi o to, jestli si najdou čas ho s rodičkou projít a prodiskutovat a jestli jednotlivé body pak berou v potaz (nebo jestli když vidí porodní plán dají oči v sloup 😅 ). Můžeš se na to zeptat, prosím?

prosteja
30. lis 2009

KONSA určitě napiš, jsem zvědavá 😀 jinak já si radši nic moc nepředstavuju, představy jsou krásný, ale pak to může být všechno jinak... 😀 pokud budu rodit normálně, přijedu a všechno bude ok, tak asi ani nadstandard chtít nebudu...... na minulé kontrole nám pan doktor zjistil méně plodové vody a budeme to kontrolovat, četla jsem, že když je jí opravdu méně, že je pak větší procento císařsksých řezů, protože děti se neotočí hlavičkou dolů, takže jsem si říkala, že kdybych náhodou musela na plánovaného císaře, tak bych se asi i na nadstandard ptala, přece jen bych tam asi byla déle a aby za mnou manža mohl na pokoj 😉 ale uvidíme, určitě všechno bude jinak, než si naplánujeme 😀

JAJINKO no napsaly jste tu už vše, spíš by se hodilo, aby sem chodily teď těhulky, co se chystají v Krči rodit, ono mít ty informace z první ruky a vědět, že v tom nejsi teď v tuto chvíli sama je k nezaplacení 😀

konsa
30. lis 2009

minea, určitě se zeptám, ale je mi tak trochu jasný, že říct můžou cokoliv, ale realita může být pak jiná. No uvidíme. Jen holky, budu muset ty kurzy odložit. Jsem nějaká nemocná, byla jsem dnes u doktora a jsem na PN s chřipkou, takže se tam přeobjednám až na příští týden.

prosteja - s tou plodovkou je mi to líto, ale snad to není nic vážnýho. Byla by škoda, kdybys kvůli tomu musela na císaře, ale i tak, hlavní je, když budete s mimčem vpořádku 🙂 je jasný, že vše bude třeba jinak, než si naplánujeme, ale já jsem ten typ, co musí všechno vědět, zvážit všechny možnosti, abych měla jistotu, že jsem připravená na vše - mno, v případě porodu je to možná trochu pošetilý myslet si, že budu připravená na vše 😉

konsa
30. lis 2009

jo a holky, ještě jsem zapomněla - mám info od jedné koníkářky, co chodí do únorovek, že v Krči je nový primář a od té doby se to tam prý dost změnilo k lepšímu 🙂 pozitivní zpráva, ne?

prosteja
30. lis 2009

ahoj KONSA 😉 tak hlavně se brzy vyležte 😉 ...... s tou plodovkou, uvidíme příště na kontrole u doktora, třeba mě náš prťousek překvapí a plodovky bude dost a mimi hlavičkou dolů 😀 .... ale to víš, hlavně ať je v pořádku, i kdybych musela předčasně porodit nebo jít na císaře 😉 a s tím novým primářem, tak snad to bude dobrá zpráva 😀

jajinka27
30. lis 2009

novej primář jo? a kdo? to neví? na stránkách mají toho samého 🙂

monivo
30. lis 2009

ahoj holky, o víkendu jsem mluvila s pár maminama, které mají porod již za sebou. Nerodily v Krči, ale říkaly, že v Krči dávají Dolzin a ten prý může zastavit porod. Prý jejich kamarádka rodila v Krči, porod šel dobře, pak přišla sestra, nabídla rodičce Dolzin, ona ho přijmula (nevědíc, jaké má vedlejší účinky) a pak se porod zbrzdil a dokonce snad komplikace až ke kleštím. Je to s tím Dolzinem pravda a tudíž ho odmítnou?

sabuse1
30. lis 2009

monivo: já dolsin měla a porod mi teda neutlumil ani náhodou🙂 utlumil spíš mě, byla sem po něm oblblá a strašně ospalá, ale každý na to může reagovat jinak, otázka taky je jestli byl třeba na vině opradu ten dolsin...

jinak ještě k těm porodním plánům, na netu uvádějí, že je akceptují, říkala nám to i PA na kurzu, ale že je nevidí úplně rádi, maminky, že si většinou napíšou požadavky který si přečtou apod..., ale průběh porodu pak může být úplně jinej a pak že je problém, že měly něco v plánu a skutečnost byla prostě jiná. Takže asi taky záleží jaký požadavky budete mít. Já jsem teda plán neměla, říkala sem si, že doktoři prostě ví co dělají a nechám to na nich, dopředu jsem si spíš přála přirozený porod, bez zbytečných urychlováků, nechtěla sem nástřih, apod...nakonec mi porod vyvolávali, urychlovali oxytocinem a nástřih mi dělali...v tu chvíli sem to ale vůbec neřešila a byla ráda, že všechno dobře dopadlo.

prosteja
30. lis 2009

MONIVO tak já slyšela, že Dolsin utlumí spíš tebe, ale ještě jsem neslyšela, že by utlumil porod 😉 ale je možný, že každý reaguje jinak.....

s těma porodníma plánama, já mám podobnej názor jako SABUSE, říkám, že jsou to doktoři, nebudu určitě bezmezně trvat na porodu bez utišujících léků nebo bez nástřihu.... prostě až to přijde a budu tam, tak to stejně nějak bude probíhat, budu tam mít manžela, ten moje přání může korigovat, bude je znát dopředu a nenechá tam se mnou snad jen tak orat... nástřih a takové věci nechám na doktorech, bude potřeba, ať klidně trošku nastřihnou, než se pak natrhnout až bůhvíkam 😉

konsa
30. lis 2009

holky, s tim primářem jsem to pochopila tak, že je tam sice novej, ale už tam nějakou chvíli je, takže už stihnul něco udělat. Proto, že se to tam poslední dobou zlepšilo. Takže to bude nejspíš ten dědula, co je na stránkách 😉

monivo
30. lis 2009

Takže myslíte, že Dolsin je tedy v pohodě, pokud vám ho nabídnou?

saze
30. lis 2009

Teda holky já nevím , já rodila 27 hodin a pak akutní císař v Thom. nem. Neotvírala jsem se a nakonec malej už chtěl ven a blblo mu srdíčko. A nezlobte se na mě plán je na prd - v tu chvíli je vám jedno co vám dají, hlavně aby to trochu utlumilo bolest a urychlilo porod. A hlavně aby vše dobře dopadlo.
Každý porod je tak jinej že plán mi přijde jako kravina. Já měla Dolsin, Oxytocin a další urychlováky a prd.
A musím říct, že mi bylo jedno co mi dávají hlavně když pomůžou ke konci a mimi bude ok. Nakonec jsem si řekla o Epidurál a to je pohodička najednou vás nic nebolí můžete na chvilku usnout a cítíte se super, a i císaře jsem nakonec měla pod Epi - a nebylo mi druhý den vůbec blbě jako holkám po narkozách a 24 hodin po porodu běhala po nemocnici jako laňka.
Můj názor je nechat to na přírodě a doktorech.

minea
30. lis 2009

Na odmítnutí dolsinu jsou v Krči trochu alergičtí, byla jsem na pokoji s matkou, co byla sama zdravotní sestra a dolsin při porodu rezolutně odmítla. Bohužel, odnesla to tím, že se k ní pak asistentka chovala nepříjemně. Já sama jsem ho taky nechtěla, ale ptali se mě při těžkejch kontrakcích, potřebovala jsem, aby se už něco dělo a neměla jsem sílu se s nima hádat. Dodnes nevím, co byl samotnej porod a co byl vliv tý chemikálie. Tak třeba tohle je věc, kterou si napíšu do toho porodního plánu. Jinak vaše argumenty o tom, že vše necháte na doktorech, chápu, já jsem to u prvního porodu vnímala stejně. Teď tam ale půjdu podruhé a pár věcí chci určitě jinak.

konsa
30. lis 2009

saze, je jasný, že ve chvíli, kdy začne být fakt problém a musí dojít na císaře, je většina věcí z porodního plánu mimo. Asi si tam těžko někdo napíše, jak mají vést operaci. Ale na druhou stranu myslim, že je spousta věcí, které i v tuhle chvíli odhadnout můžeš (dodržet přiložení do půl hodky, otec pořád s dítětem, nebo to, že nechci celkovou anestezii při císaři, ale jen polo apod.). Vlastní zkušenost nemám, ale v tomhle souhlasím s mineou. Chci mít vliv na to, co se mnou bude a ne, že o mě budou svévolně rozhodovat druzí.....Proto já budu porodní plán určitě psát. Je to ale každýho věc, to je jasný 😉

saze
30. lis 2009

Konsa - oni než ti cokoli udělají nebo píchnout se tě zeptají zda ano nebo ne. Ale v těch bolestech - chceš jen aby ti pomohli a prcek už byl venku. A moc věcí neřešíš. Rozhodně doktoři svévélně nerozhodují, fakt se na vše ptají. a musím říct že jak doktoři tak porodní asistentky jsou v Krči strašně moc hodní a nemůžu proti nim říct ani slovíčko.
Po císaři mi bylo úplně jedno zda mi prcka přiloží do půl hodiny, donesli mi ho asi za hodinu na JIP a opět se mě ptalizda chci. Na sále jsem ho viděla asi minutu. Otec s mimčem byl automaticky, napsal číslo, jméno na tělíčko.
A pak jel domu protože po 27 hodinách toho měl fakt také dost. Co se týká celkové anestezii tak to nevím já si platila epidurál - stojí 5.700 ale je to super. Jen já byla tak unavená že jsem na sále usnula. Talže jsem byla jako v celkové narkoze.

saze
30. lis 2009

Tak oprava - teď mi nanžel řekl že mi hned na sále malého dávali k prsu - no vidíte jak jsem to nevnímala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru