Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
5. únor 2010

Tak já chtěla bez epiny, jenže po 30ti hodinách nespaní jsem byla tak unavená, že nevím, nevím, jak bych to zvládla. Vlastně vím, skončila bych na CŘ. Epi mi pomohl se otevřít, takže druhý porod nebudu tak dlouho otálet, kdyby to zase nešlo.
Já byla na nadstandardu i po prvním porodu, ale teď se právě taky přidal ještě další důvod, a to malá. Taky chci, aby byla se mnou co nejvíc. 😉

jajinka27
5. únor 2010

hihi já bych si ho nezaplatila taky, moje máma měla zaplacenou mudru a když sem se měla narodit byla na horách 🙂))))

a chápu nadstandart při druhém, já ho budu taky chtít, kvůli Tomovi a taky kvůli tomu že se budu chtít vyspat když bude dítko spát, páč doma to asi nedospim 🙂)

prosteja
6. únor 2010

ahojky holky, tak co, nerodí nikdo?

já měla dnes opět návštěvu porodky 😀 ráno odešla hlenová zátka, byly bolesti, nepravidelný, ale byly a docela dost.... a jsme KP, tak jsem raději jela, aby na nás jen jukly.... monitor docela zajímavý, ale prý bez kontrakcí, tak jsem klidná.... jinak tam byla paní doktorka Bednářová, moc mi k tomu neřekla, jen, že je prďolka stále KP a že průtoky i monitor jsou v pořádku... kdyby byly prý pravidelné bolesti, tak přijet hned, jinak v pondělí do poradny, jak jsem objednaná 😉 a můj dotaz se týká doktora Severy.... dostala jsem totiž zprávičku do průkazky a tam je dole napsáno, že doktorka Bednářová doporučuje v pondělí udělat biometrii a eventuelně konzultovat ohledně vedení porodu celou věc s Dr. Severem 😉

tak se na něj chci zeptat, jaký je, četla jsem, že vede rizikovou poradnu, ale to je asi tak vše.... je s ním domluva? bude na mě tlačit s normální porodem? díky moc holky, za každou zkušenost.... a jinak přinesu zase zprávičky v pondělí 😉

jajinka27
6. únor 2010

prosteja...jak už tady několikrát padlo je to odborník, je s ním domluva 🙂 já ho měla u porodu a později mi dělal císaře, nenutil mě ani do celkové narkozy jen mi jo doporučoval když viděla jak sem unavená 🙂

prosteja
6. únor 2010

JAJINKO děkujuuuu, docela jsi mě uklidnila...... potřebuju prostě mluvit s někým, kdo mi řekne co a jak a poradí... 😉 díky moc.... 😉

k.lenina
6. únor 2010

blanches: No doufám, že naše dcerka si to rozmyslí a příjde dřív. Moc se mi tak dlouho čekat nechce. Chci jí už držet v náručí!!! 🙂

jajinka27
6. únor 2010

prosteja...já myslím že on je jeden z těch co naopak vysvětlí aniž by ses ptala, já za něj byla ráda, protože jak sem tam ležela už kolikátý den tak mě dostal na starost on a začal se o mě mnohem víc zajímat, chodil mě vyšetřovat, jinej mudr už na mě nesáhnul 😅 a fak zlatej u porodu, pro mě byl docela autorita a dalo se mu věřit

petaaa
7. únor 2010

ahojky, jen v rychlosti 4.2. jsem porodila krásného chlapečka Toníka. Dnes ráno mě pustili domů. Porod byl v poho malý byl venku za 4hodiny a veškerý personál byl super. Byla jsem na pokoji po třech a vše bylo super. Takže pokud někdo váháte. Tak já byla s \krčí maxiálně spokojená a klidně bych tam rodila znovu. 😀

ducky
7. únor 2010

Petaa gratuluju moc k chlapečkovi 😀 Ať vám dělá jen samou radost.

monivo
7. únor 2010

minea: pravidelně odsávám každé 3hodiny, i v noci. Odsaju cca 60-80ml. Netuším, jestli je to málo či akorát, nemám srovnání. MM do Podolí vozím, ale vždy jen tu dávku, kterou odsaju předtím, než tam jedu. To starší nechtějí. A pak ještě odsaju tam. Koupila jsem si kelímky na MM, 10ks, ale už je mám plné. Vůbec nevim, co s MM mám dělat. Na banku je toho podle mě málo a vylévat je hrozné barbarství, ale co mi zbývá. Asi si koupím dalších 10 kelímků, jenže za chvíli budu mít plný mrazák. Psala jsem Annag, ta říkala, že se dá v mrazáku MM skladovat 6měsíců až rok, což mě překvapilo, všude se píše max. 3měsíce. Ona ale říkala, že je to dle nějakého zákona takhle oficiálně dáno, jinak ale vydrží déle.

Jinak jak jste psaly o PA a ženských sestrách. V Podolí jsou některé taky Barbie a hodně mladé. Když mi ještě na rizikovém přišla natočit monitor sestra, která měla nadělané umělé nehty, na obličeji make up a výrazně namalované oči.... přijde mi to trochu nevhodně. Raději mám sestry, které jsou takové "normální". Ale pak na novorozeneckém takové mladice nebyly. Dokonce tam byly ženské sestry tak cca 60let a ty na mě byly docela vostrý. Po císaří mi dva dny bylo blbě, hodně se mi motala hlava a než jsem došla na záchod, měla jsem zatmění. Některé sestry v pohodě se mnou šly na záchod, i na záchodě tam byly, ale tyhle staré...že se musím snažit sama, že si mám omýt obličej studenou vodou a že ony mě budou jistit jen z dálky. Ani na tom záchodě mě nehlídaly a když jsem se vracela k posteli, už jsem téměř nic neviděla a musela jsem rukou hledat, kam si vůbec lehnout. Kdybych cestou někde omdlela, pochybuju, že by taková stará sestra stačila zachytit, abych neupadla. A také na pokoji nebyly zvonky, tudíž když jsem potřebovala na záchod, musela jsem poprosit holky na pokoji, kterým bylo dobře, aby mi sestru zavolaly. A ty ještě měly řeči, že za mnou nemůžou furt chodit, že takových tam mají 30....ale jinak Podolí čisto, i ostatní personál ok.Na pokoji se mnou byla holka, rodila již podruhé a poprvé v Krči, před dvěma lety a dost to pomlouvala, že tam byla špína a že sestry, když za nimi přišla, že jí nejde kojení, jí řekly, že ona je matka, že se musí snažit sama. Asi se to tam od té doby dost změnilo, podle toho, co píšete.

Petuu, gratuluji k chlapečkovi 🙂

Moc vám závidím, že si můžete miminka hned přinést domů ☹ Nám to bude ještě min. 2měsíce trvat. V pátek jsem to po odchodu z Podolí nějak psychicky nezvládla a odnesl to manžel. Malá nám zhubla o 20g a má nějaký zánět v moči a bere antibiotika. Občas také kolísá s dýcháním, takže je jeden den bez dýchacího přístroje, druhý den je na něj zase napojená.... je to tím, že je tak malinká ještě. Já jsem teď trochu nastydlá, tak si ji nemohu pochovat, ani pohladit. V sobotu jen poprvé klokankoval manžel. Ale dnes byla sice opět na dýchátku, ale už má 1130g, což je o 10g více, než je porodní váha, takže doufáme, že teď to půjde jen nahoru. Taky všude kolem sebe slyším, jak jsou pak nutné časté kontroly u různých doktorů po dobu 1-2 roků. Mám z toho obavy, bude to náročný.

kativka
8. únor 2010

Vím, že už to tu nekolikrat probehlo, ale nema trpelivost to dohledavat. Jak to chodi v Krci v poradne? Jsem objednana na urcitou hodinu. Mám čekat, až si me sestra zavola, nebo se po prichodu ohlasit, ze uz jsem tam? A co moc? Kladla mi na srdce, at prinesu ranni. To prijdu se sklenickou, strcim papirek a kdy ho vrazim sestre? abych tam neprisla v 8 a nesedela tam do 9 (nahodou nebudou stihat) s mokrym papirkem 😀 Nebo me pak zas sprdne, proc kdyz uz sedim v cekarne, tak jsem si mohla mezitim otestovat...V proskleny kukani uz se nikomu nehlasim, ze? Jdu rovnou pred dvere poradny...Nevite, kdo tam je utery a ctvrtek?

Monivo, musi to byt narocne, ale Terezka vi, proc vas takhle zkousi... Drzte se!

minea
8. únor 2010

petaaa, moc gratujuju k Toníkovi. Vypadá to, že vše proběhlo hladce, tak až budeš moct, přidej pár drbů a detailů 🙂.

monivo, s vyléváním MM si nedělej zas až takovou hlavu, důležité je, že dokážeš udržovat laktaci, to je vlastně to hlavní, co teď můžeš pro malou udělat. Dělat velké zásoby do mrazáku si myslím nemá cenu, protože až budeš mít malou doma, budeš ji krmit čerstvým, tohle se hodí spíš jako rezerva, když by musel krmit tatínek. A neboj, s infekcí si antibiotika poradí, teď je hlavní to přibírání. Tak na vás myslíme a dej zase vědět, co je nového 🙂

konsa
8. únor 2010

petaa: taky moc gratuluji! to je paráda, že už máš Toníka u sebe 🙂užívejte!

monivo: musí to být opravdu hodně psychicky náročné, ale obdivuji tě jak to zvládáš. Uvidíš, že bude líp. Hlavně aby malá přibírala a za chvíli vás pustili. Jak píšeš - bude to vyžadovat nějakou dobu zvýšenou péči, ale všechno se dá zvládnout, neboj. Ono ti to pak přijde přirozené ta starost 🙂

kativko:přijdeš, jdeš rovnou dozadu do čekárny, vezmeš papírek na moč a namočíš, já se pak vždy postavím před sesternu a hned jak někdo vyleze šoupnu mu průkajdu (jen vnitřek) a ukážu papírek (abych tam s ním neseděla hodinu 😉 ). Pak už si v klidu sednu a čekm až mě zavolají.

ducky
8. únor 2010

Monivo je naprosto v pořádku, že máš různé pocity a i obavy, to by jsi nebyla správná máma, kdyby jsi nepřemýšlela co bude, jak bude a tak. Ale jedno mi fakt věř, veškerou tvou péči ti vynahradí spokojené miminko, jeho úsměv, jeho pohled, jeho mazlení a projevy lásky, jeho první slovíčka a tak dále a tak dále. Pak si vždycky řekneš, jo, bylo to těžký, ale krásný. 😉
Manžel jistě pochopil, že jsi potřebovala vypustit ventil, však u Terezky musíš být statečná, i když tě třeba napadají ty starostlivé myšlenky, ale věř, že to bude dobrý. Terezka je určitě velká bojovnice, musí být, když si to na svět přišupajdila takhle brzo 😀 Váhu má krásnou a půjde to jen a jen nahoru, uvidíš.
Ani jedna z nás si to neumí představit, my jsme si ty uzlíky odnesly hned domů, ale jestli tě to potěší, tak máš můj obdiv, jak to krásně zvládáš. A jsem si jistá, že ti to Terezka jednou vynahradí. 😉

Kativko já to šla taky vždycky hned namočit. Jednou se mi teda stalo, že jsem tam s papírkem seděla 15 minut, ale to bylo maximum, většinou sestřičky průběžně vylézají. Každopádně dáš průkazku, ukážeš papírek a čekáš, až tě zavolají. Pak jdeš k sestrám, ty zapíší váhu, změří tlak, zeptají se na otoky. Jdeš znovu do čekárny a sestra tě opět zavolá, že máš jít do kabinky. Z kabinky si tě zase pak zavolá doktor.
Nevím, jak je to teď, ale za mě míval čtvrtky dr. Menšík 😵

minea
8. únor 2010

Holky, ještě se vracím k těm práškům v těhotenství - chytla jsem od dcery ošklivou virozu, takže je to pro mě zrovna aktuální. Tady je super stránka zpracovaná farmaceutickou fakultou, takže pozor na šalvěj:
http://www.safebryo.cz/nachlazenidop.htm

Ještě jsem zažila rozčarování v lékárně. Rozbila jsem rtuťovou rychloběžku, jediný teploměr, kterým jsem spolehlivě měřila dceři teplotu, a dověděla jsem se, že EU rtuťové teploměry zakázala, takže se už neprodávají. Jestli tedy máte nějaký doma, hlídejte si ho 😉. S digitály mám problém, nevěřím jim - v podpaždí mi to naměří 35 stupňů! Tak teď uvažuju o koupi toho drahého infračerveného.

konsa
8. únor 2010

mineo: s těma teploměrama je to přesný! já už koupila druhý digitální a oba mi naměří kolem 35-35,5 stupně! a to nejen v podpaží, ale i v puse. Tak vůbec nevím,jak budu měřit mimču teplotu. Podle mě to nemůže být přesný ani v zadečku.... ☹

jajinka27
8. únor 2010

jo jo s tím teploměrem to vím, máme doma jen jeden, tak snad vydrží, měří nejpřesněji

monivo...Ducky to napsala krásně, nemám k tomu co dodat, Terezka to zvládne a neboj ty dva měsíce utečou a už budete pořád spolu

Petaa...jeee gratulka k chlapečkovi, ať vám dělá jen samou radost

ducky
8. únor 2010

Holky tak digi máme dva, jeden pro nás, druhý pro malou s pružnou špičkou. Ten náš v podpaží měří taky 35,5 stupně, ale když jsem měla horečku, tak mi teda naměřil 39. ☹
A malý ten v zadečku měří spolehlivě. Normálně má pod 36 a když teplota, tak to leze. Hlavně se nesmí zapomenout odečíst půl stupně, když se měří v zadečku. 😉

ducky
8. únor 2010

Jéé, samo pod 37, tzn. 36,6; 36,7 a tak. Sorry, překlep. 😅 😀

minea
8. únor 2010

konsa, co ty tady ještě děláš? 😀

No právě, když teploměru člověk něvěří, jak má potom dávat léky, které se mají nasazovat až od určité teploty? Tohle vypadá spolehlivě, stojí ale 1700 😝
http://www.thermofocus.cz/?mod=thermofocus2
Koukala jsem, že se dají od jiných výrobců koupit IR teploměry od 400 Kč, budu ještě sledovat recenze. Líbí se mi na tom, že je to bezdotykové, rychlé a hlavně přesné.

minea
8. únor 2010

ducky, jo, taky mám dojem, že při horečce je ten digitál trochu přesnější, ale stejně, v pátek jsem měla takovou zimnici, že jsem nebyla schopná vůbec vylézt z postele, no a úžasný přístroj mi naměřil 37,7 😅. Tak se mi to zase moc nezdálo, ale jak říkám, už k němu prostě nemám důvěru. Jo, zlatý rtuťovky 😒

ducky
8. únor 2010

Mineo já už rtuťák ani neměla, tak si musím vystačit s digitálama, no jo, no. 😔
Tamten vypadá dobře. 😉

blanches
8. únor 2010

Ahojky

já vůbec nevím, proč mě ty stěry bolely, v životě mě tohle nebolelo. Je pravda, že mám nějaký výtok, který je nepříjemný, svědí, jen po umytí a to používám mýdlo z lékárný pro těhotné. Tak nevím. Doktor je opatrný, ale říkal, že je dost divné, že mě to bolí..

Petaaa Veliká GRATULACE k Toníčkovi, je super, že i porod byl v poho. Tak ať Vám dělá jen samou radost 😉

Monivo je to určitě hodně mooc náročné, ale buď statečná, Terka to určitě zvládne, jak napsala Ducky. Pamatuji si jak kamarádka byla zoufalá, malou ji nechtěli dát do náruče dost dlouho, protože při narození měla jen 960 g a pak spadla s váhou, termín měla 26.8. a Denča se rozhodla jít na svět už 2.6., byla u Apolináře a před 3ma roky, a mohla být v nemocnici s ní. Domu je pustili, až na začátku srpna, až měla malá kolem 2,5 kila. My je viděli na konci srpna a to už měla 3 kila a byla to taková panenka. Takže to určite zvládnete, všechny na Vás myslíme.

My doma jeden rtutovej máme, ale pro prcka jsem chtěla koupit novej, tak myslíte, že to nemá cenu? Pak máme doma ještě jeden a ten je snad lihový, nebo co, uvnitř je to co ukazuje teplotu modré.

ducky
8. únor 2010

Blan myslím, že pro mimi to má cenu. Ten rtuťák musí měřit aspoň 5 minut a tak dlouho to dítě nevydrží.
Ty digitály šupneš do zadečku a za chvilinku máš výsledek. 😉
Ale až bude starší a bude schopné a ochotné držet teploměr podpaží, tak ten rtuťák bude dobrej 😉

tereza.starobova
8. únor 2010

já jsem teď koupila teploměr do ucha (1900,- je to Braun) měří bezvadně, přesně a běhe sekundy. Je bezva na noční měření teploty, Amálka se při tom ani neprobudí... rychloběžku mají v lékárně v obchodním centru na Černém mostě

sabuse1
8. únor 2010

petaa: gratulace k Toníkovi🙂 tvůj porod zní jak pohádka, 4 h to je krása !!!
minea: musí to být těžký nemít Terezku doma, ale už se brzy dočkáte, přibývá krásně a to je důležitý. A ja už tu holky psaly, všechno tohle trápení za to stojí, ona ti to mnohonásobně vynahradí, počkej až se na tebe poprvé usměje🙂 Moje kolegyně porodila v 31tt, za měsíc už její prcek oslaví rok a je naprosto v pořádku, na kontroly chodí častěji než děti narozené v termínu, ale zkus to brát spíš pozitivně, budeš mít díky častým kontrolám jistotu, že je vše v pořádku🙂

monivo
9. únor 2010

k těm teploměrům - taky jsem si pořídila digitální, když jsme se začali snažit o těhu a já si zkoušela měřit BT. Porovnávala jsem digi a rtuťák u klasického měření v podpaží a byl mezi nimi dost velký rozdíl. Řekla bych, že rtuťáku se dá věřit více. U digi stačí v podpaží s ním trochu hnout a ihned ukazuje jinou teplotu, je to asi hodně citlivý. Jenže co naděláte, když už rtuťáky nedělají. Taky jeden doma mám, ale je otázka, jak dlouho, než ho někdo rozbijeme 😅

petaaa
9. únor 2010

holky všem moc děkuji za gratulace....

sebuse1: no v podstatě by se to tak dalo nazvat, ale zato ted....no snad se nám podaří s malým brzo sehrát a bude vše ok.

konsa: ty ještě stále nic?

holky nemáte nějaké tipy proti bolestivě nalitým prsům... malý mě dobře rozkojil, ale mám ted moc mlíka než je potřeba a tak prsa tvrdou a bolí....

ducky
9. únor 2010

Petaa já vždycky po kojení odstříkala i kousek z druhého prsa, aby mi to ulevilo, ne zas moc, aby se ti laktace ještě nezvýšila 😀 A pak je důležitý, aby jsi si rozmasírovala ty zatvrdliny, abys nedostala zánět. Nejlepší je to vždy ve sprše a hřbetem ruky směrem k bradavce. 😉
Jinak neboj, rytmy se vám sladí. Malá měla otočený režim, tak jsem jí přes den strkala k oknu, aby si zvykla, že je světlo a tma. A taky spi, když spí malý, klidně i přes den 😉

sabuse1
10. únor 2010

petaa: neboj určitě si brzy zvyknete, Toník je ještě maličkej, chvilku mu bude trvat než si zvykne na život mimo bříško a vůbec se nestresuj tím, že něco nestíháš, vykašli se na všechno kromě Toníka a snaž se hodně odpočívat jen tak budeš v pohodě.
Na ty prsa jak radí ducky platí odsávačka, ale s citem🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru