Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
16. říj 2012

@tarasa Jak ráda já tohle čtu 🙂 🙂 😉 😉 😀 😀

flames
16. říj 2012

Zdravim, jak je to prosím s návštěvama na klasickém šestinedělí, vim že je to na chodbě ale nějak jsem nikde nemohla dohledat od kdy do kdy a taky zda můžu jít za návštěvou i mimo ty určený hodiny nebo ne. A pak mám taky dotaz ohledně propouštění 🙂 Jak dlouho dopředu víte, že můžete jít s mimčem domů? Propouští se dopoledne či odpoledne? A mimčo si připravuju na odchod na pokoji, i ho tam dávám do autosedačky nebo jak to chodí? Děkuji za odpovědi 🙂

vrana
16. říj 2012

@flames Návštěvní hodiny jsou nějak vymezené, ale nebyl problém, když přišel někdo mimo ně (pokud teda nebyla zrovna vizita nebo tak). Ohledně propouštění, většinou to řeknou už den předem, že pokud bude vše ok, tak následující den půjdete domů. Propouští se dopoledne, myslím že pouze pokud se čeká na nějaké výsledky nebo je nějaký zádrhel, tak se to může protáhnout. A miminko si připravuješ na pokoji. Někdo ti doveze věci, ty si vyzvedneš na chodbě, miminko si přichystáš a vyneseš pak ven, je na tobě jestli v ruce nebo už v autosedačce.

monivo
16. říj 2012

@tarasa jsem stejného názoru na Krč.

monivo
16. říj 2012

Ještě jedna věc, která mě mile překvapila. Při propouštění mi sestra řekla, že kdyby cokoliv - jak se mnou, tak i třeba problémy s kojením, tak že jsou tam 24hod denně, že mám přijít. Nic takové mi v Podolí tenkrát nenabízeli.

pavlinka21
18. říj 2012

Tak holky dneska jsem si zjistila,ač tedy na stránkách píšou že se za EPIDURÁL platí nehorázné prachy,již to tak není od nového roku je Epidurální anestezie v Thomayerce plně hrazena pojištovnou 😀

monivo
18. říj 2012

@pavlinka21 tuto informaci ale FTN na svých stránkách má již dávno, že od 1.1.2012 zrušili platbu za epi 😉

markyii
21. říj 2012

Ahojky holky 🙂 potřebuji radu. Bohužel nemáme auto a v Praze žádné příbuzné tak si budu muset volat sanitku k porodu, ale mam strach aby mě dovezly do Krče a ne jinam jak to chodí nevíte?? Přijede pro mě vůbec rychlá když mi třeba praskne voda??aby mi neřekli že si mam volat taxika to se mi fakt nechce 😒 poraďte díky 😉

aaa
21. říj 2012

@markyii Taky budu volat sanitku a prý tě odvezou tam, kde jsi registrovaná 🙂

jmisa
21. říj 2012

@flames návštěvy můžou kdykoli, stejně jsou na chodbě, muž někdy přišel ráno nekdy v poledne, někdy odpo nebo večer, šel třeba i 2x za den, do toho ještě příbuzenstvo.
Propouštění asi standardně ráno - dopoledne, ví se dopředu, ale zažila jsem v době stopstavu propouštění i odpoledne. Ale to už asi teď nehrozí.
Oblečky mi přinesl manžel den předem a autosedačku si přinesl až ten den, donesla jsem mimčo do ní a pak jsem se vrátila pro tašku.

mmiirrkkaa
22. říj 2012

@markyii
@aaa Já byla jednou na monitoru s holčinou, která se na to ptala, a tam jí řekli, že sanitka tě odveze tam, kam to bude nejblíže, že rozvoz po pražských porodnicích nedělají. Ale přeba se to od loňska změnilo...

markyii
22. říj 2012

@aaa Aha tak to je dobře a to budes volat 155 nebo tu soukromou?

colormaus
22. říj 2012

Tak jsem se už taky zde zaregistrovala, tak jsem na to zvědavá. Nevíte někdo, jak je to s těma prohlídkama sálů každý čtvrtek? Stojí to za to? A kdy absolvovat?

aaa
22. říj 2012

@mmiirrkkaa Já mám Krč nejblíž, ale zkusím to nějak ověřit, jestli to opravdu platí. Jakou soukromou? Ani nevím, že nějaká je. Buď 155 nebo taxíka 😀
@colormaus Prohlídka sálů stojí za to. Já byla minulý týden, bylo to v rámci před porodní přednášky a rozhodně nelituju, že jsem šla. PA byla úžasná, prošla s námi takové kolečko, od příjmu, přes sály po šestinedělí, takže vím odkud kam a proč se budu při porodu přesouvat 🙂

aaa
22. říj 2012

@markyii Pošli mi prosím odkaz na tu soukromou službu, děkuju 🙂

colormaus
22. říj 2012

@aaa: uvažuju, jestli neabsolvovat už teď, pořád trochu váhám, tak třeba by mě to ujistilo. Takhle je to pořád velká neznámá.

aaa
22. říj 2012

@colormaus Tak to klidně absolvuj bez té přednášky 🙂 . Váháš jako, že bys šla do jiné porodnice?

colormaus
22. říj 2012

@aaa: No trochu mi vadí, že nevím do čeho jdu 🙂. rozumově jsem už asi rozhodnutá, ale ráda bych viděla, že to bude v pohodě. 🙂

markyii
22. říj 2012

@aaa aha tak to pojedu 155 🙂 na soukromou čislo nemam já jen ze tím někdo jezdí co sem četla na netu ale neni to moc spolehlivé 😉

vrana
23. říj 2012

@colormaus Nevím, jestli tě přednáška a prohlídka sálu ujistí, že je to v pohodě, všechno je o lidech v době porodu. Ale mně osobně prohlídka pomohla. Cítím se hned líp, když jdu "do známého" prostředí. Takže to bylo super.

colormaus
23. říj 2012

@vrana: asi jak říkáš, taky bych potřebovala to trochu poznat. 🙂

aaa
23. říj 2012

@markyii Nedalo mi to a poslala jsem dotaz na záchranku, jak je to s tím rozvozem. Odvezou tě tam, kde jsi registrovaná. Jen v případě překotného porodu, popř. uzavření dané porodnice tě vysypou v nejbližší možné, kde tě musí přijmout.

radana1979
23. říj 2012

Ahoj holky,muzu se k vám přidat? Jsem rada ze jsem narazila na maminky které se také chystají do Krče. Jak se to blíží mám čím dal větší strach,ač už mám dva prcky doma. Najednou řeším nadstandart, ale ty peníze a navíc bych rada měla spolecnost. Termín mám až 22.11. , ale gynekolog to vidi uz kolem 38 tt. Nemáte nektera termín příští týden?

radana1979
23. říj 2012

Ještě me napadlo,kdo uz mate prod za sebou,jsou pokoje na sestinedeli tak hrozne? Někdo mi tvrdí,ze jsou vykachlikovane až ke stropu. A možna zbytečný dotaz,ale je tam někde společenská místnost? Teď me mrzí ze jsem nesla na prohlídku sálu,aspoň bych věděla, do čeho jdu.

markyii
24. říj 2012

@radana1979 Ahojky já mám termín teď v neděli tak doufám, že to přijde každým dnem 🙂

luciskap
24. říj 2012

@vrana ahoj můžu se tě jako zkušené "rodičky" v Krči zeptat jak je to s erárníma nočníma košilema pro rodičky? mám si vzít vlastní? Kámoška rodila na Bulovce a chválila si právě erární košile, že nemusela řešit jestli ji má špinavou, měli k dispozici košile na chodbě v neomez. množství. Já si chci jednu svou vzít, pro jistotu🙂 dík za odpověď.

mmiirrkkaa
24. říj 2012

@luciskap Erární košile jsou na chodbě k dispozici. Taky jsem je využívala. 🙂
@radana1979 Já teda pokoj vykachlíkovaný neměla. Byl normálně vymalovaný, dlažky byly jen okolo umyvadla. Jako žádný grand hotel to není, ale že by to bylo tak děsný mi nepřišlo. Prostě klasické původní vybavení. Společným prostor je v jídelně (rozšířená část chodby, ale uzavřená cimra, to tam není 😉 Ale nevzpomínám si, že by tam někdo trávil čas kromě doby podávání jídla.

luciskap
24. říj 2012

@mmiirrkkaa díky za i nfo

radana1979
24. říj 2012

@markyii Tak to mi potom aspoň budeš moci napsat jaké to tam bylo. Také nepředpokládám, že bychom vydrželi až do 22., ale přece jenom chvilku by to ještě mohlo počkat. Starší syn má v pondělí narozeniny, tak bych mu ráda dopřála oslavu a kdybych měla v průkazce 37+0 také bych se nezlobila, tak do příštího čtvrtka musíme držet, to už se mi vrátí i doktor a doufám,že pak dojede. Ty se chystáš na nadstandart nebo na normální pokoj.

radana1979
24. říj 2012

@mmiirrkkaa Děkuji za informaci. Jsem strašný nespavec a protože nechci v noci nikoho obtěžovat, myslela jsem, zda je kam zalézt. Zkusím si vzít netbook, o televizi si tam člověk asi může nechat jen zdát, ale já ji stejně využívám jako zvukovou kulisu. No doufám, že po porodu pouští brzy domů, nejraději bych byla doma s klukama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru