Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
7. pro 2009

JMíšo jj, čekáme. No, malou jsme chvíli plodili, tak jsme nechtěli otálet a tohle mimi šlo naopak velmi rychle. 😀
Ale rok a třičtvrtě dobrej 😉
Jinak děkuji za gratulaci a pohodové těhu jsem měla s malou, teď si zažívám nevolnosti. 😝 😀

sabuse1
8. pro 2009

ducky: ty bláho co to vidím🙂 gratuluju !!! mělo to být spíš naopak viď, nevolnosti si užívat při prvním těhu, teď s prckem asi nic moc...tak přeju pohodové těhotenství a rychlejší porod než ten předchozí🙂))

monivo
8. pro 2009

Holky co už máte porod v Krči zasebou. Měly jste sebou dubovou kůru jak doporučují v seznamu? A jaké značky?

sabuse1
8. pro 2009

monivo: já měla v porodce takovej gelík - jmenuje se přímo Gel na hojení hráze, je od firmy Nobilis Tillia, dubovou kůru sem měla pak doma, normálně z lékárny

jmisa
8. pro 2009

Já jsem v porodce s sebou nic neměla. Matlala jsem se až doma. V porodce jsem se jen sprchovala čistou vodou.

jajinka27
8. pro 2009

monivo,,,koupit se to dá po porodu, třeba to nebudeš potřebovat 😉

ducky
8. pro 2009

Sabuše děkuju 😉 Zatím to zvládám bez objímání mísy, tak to ještě jde, ale doufám, že se to nezhorší.
A porod by teda rychlejší být mohl 😀

Monivo já jí neměla a nástřih se mi zhojil dobře, mě se obecně rány hojí dobře. Tak asi uvidíš, jak píše Jája, dokoupit se to dá vždycky. 😉

minea
8. pro 2009

Monivo, měla jsem s sebou dubovou kůru - gel od Altermedu. Fakt to pomáhá, stačí malá vrstvička. Přesně čtvrtý den po porodu začala jizva nesnesitelně svědit, sestra mi vysvětlovala, že to je tím, jak vysychají stehy.

Jojo, o nevolnostech bych mohla taky vyprávět, právě mi skončily 😅

saze
8. pro 2009

Já měla dubovou kůru z lékárny a nakonec rodila císařem tak jsem ji nepotřebovala.

minea
8. pro 2009

Holky, zjistila jsem, že annag, laktační poradkyně a dobrá duše koníka, má vlastní stránky, tak na ně určitě mrkněte: http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...

Jinak pomohla tady už tolika matkám, že jí v tématu Ďakujem Annag založily spontánní fankub, je možné jí tam i pokládat dotazy 😉

konsa
8. pro 2009

Ahoj holky, tak se konečně hlásim po kontrolním ultrazvuku ve 30tt (teda já ho měla až dneska).Přišli jsme před devátou a čekali do těch devíti, než vylezla sestra a pak nás hned vzali. Byl tam úžasnej doktor - jménem Halad. Byl strašně milej, všechno nám vysvětlil. Chtěli jsme fotku, tak asi 10min hledal vhodnou polohu mimča a nakonec jsme dostali 2 krásný fotky za cenu jedné 😀 na manžu se tvářili naprosto normálně, takže se nebojte tam partnery brát. Takže celkově 1* kéž by takový přístup byl vždycky (hlavně u porodu). Klidně bych to s Dr. Haladem odrodila 😉

jajinka27
8. pro 2009

Mudr Halad? tak to bude možná ten co mi dělal UTZ když sem přenášela a chodil mi kontrolovat jizvu, ten byl fajn

kativka
9. pro 2009

Takže je to opravdu tak, že nemusím nikam volat a objednávat se a až prostě budu 30+0 tak tam naběhnu kdykoli dopo ve všední den a oni mi udělají UTZ? Kde se tam mám hlásit? Vyšetřovat mě ještě nebudou, že ne? 😨
Netušíte, jak je to v Krči s odsávačkami? Můžu si vzít svoji?

konsa
9. pro 2009

kativko, přesně ta, kdykoliv od 30tt tam zaběhni. Jsou tam kromě středy vždy od 9-13hod. Já se nahlásila na té vrátnici, jen se mě ptali, jestli už jsem tam byla. Pokud tam jdeš poprvé a nemají tě v PC, tak tě pošle na registraci, pokud už jsi zaregistrovaná řekne ti at se posadíš v chodbě vzadu u dveří s názvem Ultrazvuk. No a pak už jen vecpat sestřičce průkazku až vyleze, aby o tobě věděli, že tam jsi.....zvládla jsem to já, tak to zvládnou všichni 😉 tak at ti to dobře dopadne 🙂

petaaa
9. pro 2009

konsa: takže ty už chodíš na kontroly jen do Krče nebo i ke svému dr.? já jsem 31+4 a zatím pořád chodím ke svému dr., který mi dělal i ultrazvuk, a jsem k němu objednaná i na další dvě kontroly... Od kdy se má jít do té Krče?

kativka
9. pro 2009

Dík, jsem ráda, když vím všechno předem. Kéž by byl takhle jednoduchej i porod a dalo se tu předem napsat jak a kdy bude všechno probíhat. Čím je to blíž (a to je to ještě pěkně daleko), tak začínám mít noční můry 😀

konsa
9. pro 2009

petaa, nene, já chodim normálně pořád ke své Dr. V Krči jsem byla jen na těch velkých UTZ (ve 2Ott a 30tt), protože moje Dr. má jen takovou starou šunku. Do Krče začnu chodit asi po novém roce. Moje Dr. mi říkala, že k ní půjdu naposled mezi svátkama a pak mě předá.
V krči říkali, že se mám nejdýl ve 35tt registrovat (nebo klidně dřív). Jde o to, že tam musíš vyplnit tisíc papírů ohledně rodinné anamnézy, asi i papír se jménem dítěte atd. Sestřička říkala, že to doporučuje co nejdřív, že nikdy nevím, kdy začnu rodit a že není nejlepší si mezi kontrakcema vzpomínat na co umřela babička apod.... A pak když chceš, můžeš chodit dál ke svému Dr a do Krče přejít až se ti bude chtít. Myslím, ale, že je dobrý tam pár týdnů chodit, aby si člověk okouknul prostředí, lidi atd.....

kativko: žádný můry, to zvládnem levou zadní 😉 zítra jdu do Krče na ten předporodní kurs, tak jsem moc zvědavá.Pak poreferuju.....

konsa
9. pro 2009

petaa, ted koukám, že máme termín den od sebe, to bysme se tam mohly potkat 😉

prosteja
10. pro 2009

ahojky holky, tak já doufám, že na velký utz jdu ke svému doktorovi, když mi dělal i ten ve 20. týdnu a na minulé kontrole nic neříkal 😉 a držím samozřejmě všem palce, hlavně ať je všechno ok 😉

na poreferování ohledně toho předporodního kursu od KONSY už se moc těším 😀

monivo
10. pro 2009

ahoj holky, co říkáte na to snížení mateřské? Tajně jsem doufala, že to nesníží a ono přeci, o 23%, to je hodně ☹

prosteja
10. pro 2009

MONIVO hnus, co na to jinýho chceš říct.... 😔 ale prý o tom budou ještě v lednu jednat... že by to vrátili zpátky... ale znáte to, snížený je to hned, navýšení jim trvá většinou i několik let ☹ no nezbývá než se s tím smířit..... já dneska ráno jela na alergologii a myslíte, že mě někdo pustil sednout? si pak říkám, no jasně, hlavně, že maminkám se sníží mateřská, v MHD se mi každej podívá akorát na břicho a trapně odvrátí zrak..... 😖 zastávku před tím než jsem měla vystupovat mě pouštěla nejstarší cestující s dvouma čagánkama 😲 a ti mladí seděli a čuměli a nic....... tak si pak říkám, kam ten svět spěje 😔

petaaa
10. pro 2009

konsa: já mám další poradny 16.12 a pak 30.12, což bude asi ta poslední, takže začátkem ledna se vydám do Krče.

koukám, že se chystáš na předporodní kurzy.... také do Krče? a kdy začínáš? Já jsem o nic také přemýšlela, ale zatím chodím do práce... ale v lednu až budu doma tak jsem si říkala jestli něco nezkusit.

jojo když nám to vyjde a budeme rodit podle termínu tak ano 🙂 to je fakt náhodička 😉

konsa
11. pro 2009

ahoj vespolek, tak přidávám zpravodajství ze včerejšího kurzu: probírali jsme co vzít do porodky, kdy odjet, jak poznám, že rodím a průběh celého porodu....prohlídli jsme si ambulanci, nadstandard pokoje a porodní sály. Standardní pokoje nám žel neukázali, takže nemám srovnání, zda radši nadstandard, nebo ne ☹

prostředí: je moc hezký na amblanci a nadstandardech. Porodní sály, spchy atd. jsou v horším stavu (ne zcela zrekonstruované, starý zelený dlaždice, staré sprchy apod). Manželovi se tam líbilo - mě úplně moc ne. Co mě překvapilo je, že prostory jsou opravdu maličké. Místnůstka, kde holí a dávají klizma je jediná, v ní jsou 3 sprchy, ale jen jeden záchod - nějak si neumím představit, že tam budu s jinou rodičkou (to se budeme o ten záchod prát, a to jí třeba budou dávat klystýr, když já budu ve sprše a na ní koukat?) - nevím 😲 třeba to mají nějak vymyšlené, aby tam člověk měl aspon trocha soukromí.
porodní sály jsou také maličkaté. Jeden je úplně nejmenší (spojený s prostorem, kde pak mimča váží a měří), dva jsou o kousíček větší a pak je jeden sál největší, kde je i sprcha. Na něm, ale rodí prý dvojčata a předčasné porody, takže za normální situace pravděpodobně smůla.
Prostoru na sálech je fakt pomálu - fakt nevím, kde tam budu skákat na míči (podle mě se tam ani ten míč nevejde). Další mínus je to, že tam nejsou sprchy, takže se musí přes chodbu do té místnustky, kde dávají klizma (další věc, kdy tam asi někdo ruší, když se člověk vyprazdňuje....).
Celkově musim říct, že si umím představit rodit tam sama, ale pokud tam bude i jiná rodička, přijde mi, že to bude maakr 😒
Co se týče porodu: PA tvrdila, že nás nebudou k ničemu nutit, že vše s námi předem prodiskutují - no klasika. Ovšem na mou otázku s porodním plánem se moc netvářila (at si ho prý přinesu, když na tom trvám 😲 ) ale, co mě překvapilo je, že prý o nástřihu neinformují!!! Prý aby rodičku nevyplašili a nestáhla se!! To se mi teda vůbec nelíbí ☹ Na druhou stranu říkala, že dnes už standardně nenastřihávají (a to ani prvorodičky), že jen v nezbytných případech.....
Standardně prý dávají mimčo hned na bříško, pak ho odnesou k měření (tam může manža) a do půl hodky přiloží k prsu....tak snad to tak opravdu je!!

Tak jsem se tu trochu "rozvášnila" - pardon 😉 Kdybyste chtěli cokoliv vědět, ptejte se (já se tam vyptala snad na všechno). I když z toho nemám nejlepší pocit, tak nemám ani depresi, takže to víceméně dopadlo dobře 🙂Uričtě všem tenhle kurs doporučuju (a to i s manželem). Je fain se tam podívat a vědět, co vás čeká.
Jo a mimochodem - manželovi se tam moc líbilo a je nadšenej, takže možná jen já jsem moc náročná a věčně nespokojená 😉

ducky
11. pro 2009

Konso tak jsem si početla a teda nevím, promiň, ale sály mi maličké rozhodně nepřipadaly. Na balónu jsem skákala před kozou a vešel se tam teda úplně v pohodě. 😀 Přijde mi tak akorát a rozhodně je to příjemně komorní.
Já rodila sama, tak jsem problém s toaletou řešit nemusela, měla jsem jí sama pro sebe a dokonce se mnou mohl i manžel ke sprše. Jinak ještě jedno WC je na chodbě u sálů, tak asi se chodí i tam, když je víc rodiček. Jinak je to totiž WC pro tatínky.
Myslím, že pokud se tam potkáš s jinou rodičkou, tak se na sebe tak akorát usmějete a každá si budete řešit svoje problémy a bolesti. Takže si nemyslím, že by jste se navzájem nějak rušily. 😉 Navíc pokud je volný porodní sál, tak jsi převážně tam a do sprchy nebo na WC docházíš, tak myslím, že PA to tam určitě nějak citlivě řídí, aby jsi nebyla ve sprše zrovna ve chvíli, kdy tam jiné rodičce dávají klystýr. 😉
Hlavně to holky dopředu strašně neřeště, prostě uvidíte podle situace. Stejně jak bude mimi venku, tak vám vše ostatní bude úplně jedno 😉 😵

konsa
11. pro 2009

ducky, a na kterém sále jsi rodila? ten nejmenší mi totiž fakt přišel hoooodně malinkej, no a ty dva větší možná s míčem projdou 😉
je mi jasný, že pak budu třeba řešit něco jinýho, ale ted řeším prostě tohle. Nechtěla jsem nikoho mým příspěvkem vyděsit (snad se tak nestalo), jen jsem napsala svoje pocity. Prostě jsem si předtím udělala svojí představu, jak a kde bude porod probíhat (na základě toho, co jsem viděla jinde) a tyhle prostory do toho nezapadly. Tak ted mám aspon co dělat a představovat si, jak to asi bude probíhat v Krči 😀 😀
Super, žes rodila sama, v tom je Krč dobrá, že je to komorní, domácký prostředí. Asi to tam maj nějak zorganizovaný, že tam lze zachovat soukromí, i když by nás tam bylo víc. Jen mě to na první pohled překvapilo...prostě si neumím ted představit jak....

petaaa
11. pro 2009

tak když jsem se přečetla Vaše příspěvky, tak vůbec nevím jestli jít na ty kurzy nebo ne.... možná bude lepší když nebudu vědět do čeho jdu a nebudu se tím stresovat dopředu 😀
ale myslím, že to je hlavně o lidech....

konsa
11. pro 2009

petaa, jééé neboooj, já fakt nechtěla nikoho vystrašit. To je mi líto!! Hele kurzy fakt doporučuju, je to lepší, než jít do neznáma...a pro partnera to bude super (nebude pak na sále třeba tolik panikařit, řeknou mu co má dělat 😉 )

konsa
11. pro 2009

Navíc, jak jsem psala, manžovi se tam líbilo, takže to negativní, co jsem napsala, je jen můj subjektivní pocit....radši bych měla ten předchozí příspěvek smazat, abych tu nikoho nestresovala..... 😉

minea
11. pro 2009

Konsa, popsala jsi to dost přesně a myslím, že objektivně 😉. Díky za odpvověď na ten porodní plán, vlastně jsem ani nečekala, že by z něho byli moc nadšení 😀

Co se týče sprch a hopsání na míči, k tomu nemám vlastní zkušenost, protože jsem si všechno odbyla doma a na přjem jsem přijela otevřená na osm, takže se šlo rovnou tlačit, ani na wc jsem nebyla 🙂. Ale jinak máš pravdu, sprchy nejsou moc komfortní - nezbývá než doufat, že se tam zrovna nikdo další nebude, pak tam pustí i manžela a hopsat na míči můžeš i ve sprchách. Když jsem rodila, byl na sálech úplnej klid, doktorka se mi celou dobu věnovala osobně, jenom tam pak přivezli ještě jednu rodičku - takže určitá šance, že tam zrovna nikdo nebude, tady je.
Rodila jsem na sále vpravo, naproti místnosti, kde se ošetřujou miminka. Velikost se mi zdála akorát, vlastně ani není potřeba, aby byl sál větší. Spíš jsem byla ráda za to, že je tam soukromí a dají se zavřít dveře - narozdíl od některých porodnic, kde jsou boxy oddělené plentou.

Ale jak říká ducky, moc to neřešte, on stejně každý porod má jiný scénář a v té chvíli se budete soustředit na sebe a zelené dlaždičky řešit nebudete 😅

petaaa, rozhodně jít se podívat předem, až to nastane, přijdeš do známého prostředí, to je důležité.

petaaa
11. pro 2009

konsa, minea: díky za informace a na ty kurzy se tedy raději vydám....

jak to tam vlastně funguje.... to až tam půjdu začátkem ledna na registraci, tak si mám zažádat i o ty kurzy a nebo se tam na ty kurzy mám jít objednat dřív?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru