Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

blanches
8. led 2010

petaaa: teprve budeš prát oblečky, tak to mě uklidňuje 😉 , mamka s tchýní se mě pořád ptají, jak už jsme nachystaní a jestli nám náhodou něco nechybí, že to hned dovezou, já mám pořád čas. Tchýně má u sebe poděděný kočár po švagrové a už stihla vyprat fusak a podobně abych to nemusela dělat já 🙂 Říkám si i kdybychom na svět přišli dříve, tak nás stejně skoro dva měsíce nechají v inkubátoru, takže na vyprání oblečků by byl čas a není kam spěchat 😀 😀

petaaa
8. led 2010

blanches: také jsem měla na všechno dost času, ale ted už mě občas přepadnou obavy, abych to stihla..... co se týče praní oblečků.... do pračky a vyžehlit by přinejhorším stihl i manžel.... kočárek máme objednaný, měl přijít 7.1, ale zatím ještě nepřišel.... snad dorazí včas.... a co se týče drogerie.... tak ´to si myslím, že také není nic hrozného.... jeden den vyrazíme do drogerie a lékarny a nakoupíme co je třeba....
doma jsme předělávali celý byt a tak na to vlastně ani nebylo moc času... ještě nám doma zbývá několik věcí dodělat tak mrnouskovi domlouvám, že ještě musí chvíli počkat 😀 než se rozhodne přijít na svět.... aby bylo tak jak má.... tak mě snad poslechne a ještě ty čtyři týdny vydrží.

jinak do mě také tchýně a mamka pořád hučely, ale už to vzaly 😀 a ted už jen volají a ptají se jak se mi daří 🙂

prosteja
8. led 2010

BLANCHES tak v tém okolí všichni tvrdí, že to bude holčička..... dokonce mi půjčovala manžova sestřenka nějaké oblečky po dětech a říká, to ti dávám jen to neutrální, růžové po holčičce mám na půdě v krabici, tak to kdyžtak pak sundám.... a za 3 dny jeli za náma na návštěvu a táhli krabici a já říkám co to je a ona, no když jste byli u nás, tak tě viděla moje mamka a říká, to je jasná holka, tak ti vezeme ty růžový oblečky 😀 😀 😀 já vnitřní pocit nemám žádnej, manžel tvrdí, že cítí holčičku 😉 tak uvidíme....

ducky
8. led 2010

Tak já od začátku věděla, že je to holka. Nevím jak, nevím proč, ale měla jsem naprostou jistotu. 😀 A taky že jo.
Na začátku druhého těhu jsem měla pocity na holku, ale všichni do mě hučí, že je to určitě kluk (těhu má jiný průběh než to první) a moje pocity se vytratily. Né že bych si nechávala něco nakecat, ale prostě ty pocity vyšuměly do ztracena. Tak jsem zvědavá, co se na UTZ ukáže a jestli moje počáteční pocity byly správné nebo ne. 😀

jajinka27
8. led 2010

prosteja...nooo já tenkrát byla takovej poprask koníka 😀 chodila jsem do třech diskuzí a byla on-line v porodce a když sem pak posílala sms typu že to je kluk, to byla sranda to pak dočítat ty reakce 😀 😀 😀

blan...jasnýý hlavně že byl zdravej i když start neměl moc růžovej 😅 jinak neměla jsem moc růžovejch oblečků, páč já se od začátku cítila na kluka a všichni mi ho tipovali, jen mudr říkal opak 😀 Já prej byla dle pověr jasnej kluk, jen mi vyrostlo břicho dopředu a prej mi to moc slušelo hihi

jajinka27
8. led 2010

ducky....teeeeda a nam si to nereklaaaa o tom pocitu a holku tssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

ducky
8. led 2010

Jáji tý voe 😝 Já na to úplně zapomněla. Ale stejně už jste všechny otypovaly, tak co 😀

hrusti
8. led 2010

Ještě že ten Koník je, aspon se něco dozvíme 😀

ducky
8. led 2010

Haha Péťo 😀 😀 😀 😀

kativka
8. led 2010

Praní oblečků? Já si furt říkám, že na to mám celou mateřskou. Teď si chci ještě "užívat" práci a nechat si něco na dlouhé mateřsé dny, kdy se už budu jen těšit a nebudu se moct dočkat. Tak si říkám, že praní a žehlení zabere aspoň dva dny. Jestli se mrňous narodí dřív, tak má tatínek smůlu a bude to na něm. 🙂
To jsem ráda, že tu jste taky "bezpohlavní". Všichni se nám hrozně diví, proč si to nenecháme říct, že to je nepraktický a tak bla bla. Ale já se děsně těším na to překvapení. Všichni říkají kluka, tatínek touží a mluví na holčičku a já jsem z těch všech názorů tak zmatená, že si svoje vnitřní pocity neuvědomuju a fakt nevím. Možná kluk 😀
Vrana odsávačka opravdu není třeba? Plánovala jsem si ji koupit pro jistotu. Někde jsem četla, že v Krči jich mají jen pár a musí se na ně čekat, že je lepší mít svojí. Bylo by fajn, kdyby ji měli, protože ji třeba nebudu potřebovat a když jo, tak to zjistím už v porodce a vyženu tatínka na nákupy 🙂

vrana
8. led 2010

Kativ byla jsem tam skoro 14 dní a nečekala jsem na ni ani jednou, ani na šestinedělí ani na nedonošeneckém. Ale pokud chceš mít jistotu a mít ji 100% po ruce tak si ji s sebou vezmi, jen ty elektrické jsou lepší než ruční a nevím jak tam budeš řešit sterilování 😕

jmisa
8. led 2010

Mně taky přišlo, že odsávaček maj dost. Na klasika šestinedělí, nevím, jak nadstandard. Měli 2 velké elektrické a několik pákovek.
Taky nevím, jak bych tam svoji sterilizovala.

oskarka
8. led 2010

Kativ, také jsme si nenechali říci co to bude, ani jsme nikomu neříkali jaká máme vybraná jména - samá překvapení🙂🙂.

misa_1
8. led 2010

Ahoj holky, jediny, co v porodnici nebylo k dispozici, tak jsou ty vlhceny ubrousky, ale bylo jich par reklamnich v takovejch balickach, co jsme dostali a s tema jsme si vystacili, pliny nam stacily ty erarni, jeste zbyly, jinak fakt neni nic potreba, jen nocni kosile a ja teda uzila ty jednorazovy kalhotky

vrana
8. led 2010

jj, pravda, ubrousky tam nejsou. Pleny nemůžu soudit, my tam byli fakt dlouho, takže jsme museli mít svoje. Noční košili sice poskytujou erár, ale vlastní je lepší, ty jejich často nemaj šňůrky a to si pak přijdete jak Nicholson v Lepší pozdě nežli později jak tančí nahej na chodbě 😀 Jednorázovky jsem s sebou měla dvoje nebo troje a vždycky jsem si je přemáchla, byly hned suchý. A vložek je tam habakůůůůůůk.

Jinak do sprchy doporučuju žabky. A na sál malou pet lahev s vodou a jelení lůj na pusu, jestli to tu ještě nepadlo...A na hojení doma se mi osvědčila koupel z dubové kůry a gel z dubovky.

konsa
9. led 2010

holky, tak to koukám, že j jsem tady nejvzornější 😉 tenhle týden jsem stihla všechno vyprat a vyžehlit a taky si sbalit tašku, takže kromě pár drobností už mám všechno nakoupené a přichystané. Ona mě včera v noci vzbudila bolest břicha a trochu mě to vyděsilo (chvíli jsem se bála, jestli ne už), takže mě to donutilo sbalit si i tu tašku 🙂

dík za rady zkušenějších, co je dispozici. Jen pište. Tak já jdu hned z tašky vyndat tu kupu plínek a naopak přibalit ubrousky. Co je tam k dispozici za kosmetiku? Asi jen Johnson? Je třeba brát nějaký olejíček na namazání mimča po koupání?
Jo a ještě mě napadá, je tam teplo? (pokud jste teda rodily v zimě). Já jsem dost choulostivá, doma spim v pyžamu a pod peřinou mám ještě deku, tak nevím, jestli si brát něco teplejšího pro sebe. Hlavně si neumím představit spát tam jen v košili. Ale asi je to lepší, že? Přes pýžo toho moc nevyvětrám....

ducky
9. led 2010

Konso plínky určitě vyndej, kdyby ti nestačily, tak ti je doveze manžel později. Na miminko už ani nevím, ale asi Johnson. Na mazání jsem neměla nic.
Rodila jsem 1.11. a teplo tam bylo. Sice teda trochu táhlo pod oknama a já tam zrovna měla postel, ale to jsem si vždycky přehodila přes záda deku a v pohodě. Určitě je lepší košile, i kvůli vizitám. Než bys svlékla kalhoty od pyžama. 😀
Neboj, oni se ti vyplaví ty hormony a ty tě zahřejou. 😀

vrana
9. led 2010

konso, mně tam bylo teplo, rodila jsem 19. října, to teda ale bylo tepleji než teď 🙂 ale myslím že si nelajsnou mít ta zimu, už kvůli miminům. Jinak já koupání zažila jen na jiném odd. nedonošenci (ač jsme byli přenošení) a tam se děti myli normálně mýdlem co mají v zásobníkách na umyvadle, na zadeček tam byla klasická dětská mast v kelímku a na tělíčko myslím olej z lékárny. Rozhodně ne žádné komerční značky. Ale nevím, jestli je to stejné jako dole na šestinedělí.. Obecně vzato ale, kromě ubrousků (bacha, některé doktorky (Pavlová) je nerady vidí a máte si zažádat o žínku a utírat prdelku žínkou 😝 ) by fakt na mimi nemělo být nic potřeba.

misa_1
9. led 2010

tak na sestinedeli ted aktualne myli mimca johnsonem, krem na zadek taky johnson, olejicek je k dispozici z lekarny slunecnicovy a pak jeste nejaka desinfekce na pupik, nic jinyho jsme nepotrebovali. Jo a urcite je lepsi kosile nez pyzamo.

vrana: pouzivala jsi ten gel z te dubove kury? mne od toho v krci zrazovali, ze ta koupel je lepsi.

konsa
9. led 2010

vrano, miso, já si koupila tu dubovou kůru (sypanou), takže na koupel, ale neumím si představit, jak si to v porodnici udělat. Píšou, že se to má 20min vařit ve 3 litrech vody. Na to asi nebude v Krči "zařízení", ne? A co oplachování "Rosalginem"? TO by šlo eventuelně taky místo toho, ne? A kůru nechat pak na doma.....

misa_1
9. led 2010

v porodnici urcite ne, ja to varim az doma, ale stejne je to docela vopruz, uvarit, vychladit, sednout do lavoru.... proto se ptam na ten gel. a maze se primo na tu jizvu?

minea
9. led 2010

Já jsem používala gel, přímo na jizvu, a skvěle pomáhal, takže za sebe ho můžu doporučit, i když PA tvrdila, že to nevětrá. Moc jsem to ale neřešila, na vaření a chlazení lázně jsem fakt neměla sílu - tu sypanou jsem doma měla, ale nikdy nenačala.

jmisa
9. led 2010

Pro mimčo tam byl takovej košíček, v něm olej z lékárny (používala jsem pak i doma), líh na pupík, vzorek bepanthenu, teploměr.
Na zadeček tam měli jednorázový žínky a nastříhaný cosi, co se v nemocnici používá na omývání, ségra mi to pak přinesla i domů. Osobně jsem ty vlhký ubrousky nepoužívala asi dva měsíce po porodu. Teď už je používám občas, ikdyž většinou vystačím s vodou.

Na spaní jsem měla noční košile, ale dokud se mi dařilo vysomrovat ty jejich, používala jsem je, pak mi teklo i z prsou a měla jsem spotřebu.

Na jizvu jsem používala gel, ale až doma. V porodce jsem vystačila s vodou.

minea
9. led 2010

jmisa, za mě jednorázový žínky ještě nebyly. Píšeš nastříhaný cosi, to vypadá na perlan. Výborná věc, dá se to koupit ve zdravotních potřebách, velké prostěradlo za 40 Kč a nastříhat na čtverečky. Používala jsem to na mimino, protože k vlhčeným ubrouskům mám odpor, stačí přečíst si ten seznam chemikálií, co obsahujou, kromě toho dcera byla po všem hned poleptaná. Jinak na přebalení mimo domov samozřejmě jo, ale to bylo fakt výjimečně.
Jejich košile mi taky vyhovovaly, mají ale dva druhy, těch košil, co se oblíkají přes hlavu, měli vždycky jen pár a spíš menší velikosti, pak tam jsou ty šílený andělíčci s tkanicema.

jmisa
9. led 2010

Mineo, jj, perlan. Jak to píšeš, tak vím, že to tak ségra jmenovala.

sabuse1
9. led 2010

ducky: to si děláš srandu ne? Porod jsme měly jak přes kopírák a nakonec se ještě dozvím, že si dělala ve spedici? Já taky🙂)))

vrana
10. led 2010

konsa, jj myslím gel. U nás to bylo trochu složitější, v porodnici jsem ještě nepouživala nic, pak jsem byla dva dny doma, to už mě šití začlo hoooodně tahat, tak jsem si vařila dubovku a fakt pomáhala a pak jsem nastoupila zpátky k malé na oddělení a tam bych si to sice asi i vařit nějak mohla, ale hodně složitě, tak jsem používala ten gel a taky dobrý. Takže za sebe můžu doporučit oboje, pač to když se hojí nástřih tak není moc o co stát. Ale znám jednu holku, co ta dubovka hodně pálila.

jj, o perlanu s vodou jsem taky slyšela na doma, já jsem teda šla do ubrousků, protože si nějak neumím představit že po každé když půjdu přebalovat budu natáčet vodu do misky nebo ji mít stabilně u pultu. Jsem na to pohodlná. Ale určitě je to jenom o zvyku.

My jsme taky mazali slunečnicovým olejem jak v porodnici tak doma, ale nakonec se to ukázalo jako pitomost, malou naopak hodně vysušoval, takže nám pak mudra doporučila Excipial, ten taky moc nazebíral a nakonec na doporučení doktorky zabrala nejvíc klasická modrá indulona.

jmisa
10. led 2010

Já zkraje mazala tím olejem, v létě to bylo dobrý, ale v zimě je to horší, excipial nám moc nevyhovoval, tak teď jsme na Bioderma Atoderm krém a spokojenost, už ho používáme všichni.

ducky
10. led 2010

Tak my mazali taky olejem, pak ničím, malá měla kůži v pohodě. 😉

Sabuše tak to je sranda 😀 IP 😀

hrusti
10. led 2010

Holky, ja jsem na nadstandardu mela problem s odsavackou. Skoda, ze jsem nemela vlastni ☹

Jinak my mame hooodne suchou kuzi. V porodnici jsem pouzivala olejicek, ale to bylo naprd. Doma jsem mazala modrou indilonou. Excipial a olejicek do koupele nam moc nezabral, takze taky mazeme Bioderma Atoderm a oblicej detskym kremem od Biodermy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru