Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

antymania666
29. čer 2013

takze..jednou a provzdy kcr nikdy vice..nejradsi bych tu nemocnici zalovala.....muj pribeh: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/antymania666...

kovik
30. čer 2013

@antymania666 - je to síla. Vůbec nechápu na co čekali. Už jen při te zakalené vodě. ☹

Ale je to všude, nejenom ze své zkušenosti, ale i kamarádek. Prostě čekají a čekají. Ale dle mě by neměly dělat v porodnici.

Budu doufat a modlit se, ať to máme bez komplikací a rychlé

Byla jsem na první poradně , no a teda klasika asi všude. Jen mě trošku nakrklo, že mi napsala , že mám moč OK a při tom jí netestovala.......... na to že mám cukrovku ( mírnou formu ) by se to mělo hlídat.
Ale jinak dobrý. Čisto a šlo to rychle.........

novakovatere
4. črc 2013

ježiši, když to čtu tak lituji že jsem šla do krče. Mám za 14dní termín, v poradně jsou ok i dr. smčina . Snad nebudou komplikace

aaa
7. črc 2013

@novakovatere Nelituj, já tam naopak byla maximálně spokojená. Když se podíváš do diskuzí o jiných porodnicích, vždycky jsou tam jak dobré, tak špatné příběhy. Kdybych měla ještě někdy rodit, nešla bych jinam 🙂

vrana
8. črc 2013

@novakovatere Opravdu nelituj, jak píše aaa. V každé porodnici někdy rodil někdo, kdo měl špatnou zkušenost. V Krči jsem rodila dvakrát a kdybych měla ještě rodit (což doufám, že nebudu 😀 ), šla bych zase tam. Ono si nevybereš. Všechno záleží na personálu, na průběhu porodu a pak, ty špatné zkušenosti se bohužel šíří víc a rychleji ☹ Věř tomu, že bude všechno v pořádku a dopředu určitě nelituj, je to zbytečné 😉 Hodně štěstí!

lolek
16. črc 2013

Přesně,jak tady píší holky....,ani já nedám dopustit na porodnici v Krči a na Dr.Severa!!
Mohu jen doporučit.

novakovatere
27. črc 2013

Tak zážitek z krče přidávám. od 2h rána mě slabě bolelo břicho, v 8 ráno jsem měla pořád slabé bolesti po 2-3 minutách(otevřná na 4cm), v 11 mi píchli vodu (7-8cm) pořád tuhé cesty tak jsem něco dostala a nějaký oblbovák a v 13:00 13.15 se malá narodila. Nejhorší to bylo po té prasknuté vodě. Bylo to náročný. Malá nejdřív se budila po 1,5h ted už naštěstí po 3h, měla jsem problém s kojením, v porodnici v krči jí narvali pusu na moje prso a nic nevysvětlili. Za 3 dny jsem naspala 4 hodiny !!! jsem pak byla jak chodící mrtvola a už jsem normálně měla slyšiny. Je to náročné ale krásný.Rodila jsem v krči minulý týden a řikam vám od porodu jsem naspala za tři dny v porodnici 4hodiny! Malou sem neuměla přiložit a nevěděla prostě jak jí to prso dát aby sála správně tak jsem se zeptala sester ty mi narvali její pusu na prso nechali jí řvát pak se chytla a ihned odešli a prso malá pustila (žádná technika nic, a ukázali mi jen polohu že mam ležet na boku a kojit, kojení v sedě jsem se naučila potom sama. Byla jsem tak špatná že jsem jen bulela a nevěděla co a jak sní. Naštěstí den před propuštěním sem to nějak vychytala. Po propuštění z porodnice jsme měli 3200g a den po propuštění u pediatra 3300g a je to žrout 🙂. Tak že z porodnice jsem si nic neodnesla, jen absolutní vyčerpanost a hroznej pocit že jsem strašná matka co nedokáže kojit své dítě. :. Co se týče porodu, byl tam dr. Sever a ten byl úžasný dr. do mě musel strčit ruce a vytáhnout jí. Protože káča sestra mi dala nějakou kapačku s oxitocinem a dala mi toho strašně málo a ty porodní cesty nebyly povolený ale tuhý a já už musela tlačit. Tak pak dr. pěkně sjel tu sestru protože kdyby to pustila na plno tak nejsem potrhaná a sešitá. Malou mi přiložili k prsu až po 4hodinách. Po porodu malá byla na kyslíku půl hodky tak že jsem jí viděla až později. Asi bych do krče už nešla.

lrg
28. črc 2013

@novakovatere To se divím, rodila jsem v březnu a s kojením nám dost pomáhali, půjčovali materiály a pouštěli film o kojení a měli jsme "besedu" s doktorkou. Spoluležící měla s kojením problém a pořád u ní byly sestry a zkoumaly jí co a jak....

aaa
29. črc 2013

@novakovatere Taky se divím, já naopak zažila to, že jsem měla sestry v pokoji neustále a pomáhaly a radily.

novakovatere
29. črc 2013

@lrg
@aaa
To je teda divné, mě teda nikdo nepomáhal, sestra přišla narvala jí moje prso do pusy a odešla, asi jsem měla smůlu ☹

aaa
29. črc 2013

@novakovatere Mně to dost překvapilo, protože oni si dávají záležet na tom, aby naučily kojit. U mne se jim to teda nepovedlo, prostě se mi neudělalo mléko, ale nechali mě tam kvůli tomu déle a pořád to zkoušely a vysvětlovaly a ukazovaly...

lolek
29. črc 2013

@novakovatere @aaa Než jsem do porodnice nastoupila,slyšela jsem všude dokola,jak to kojení tam mají zmáklé a rozkojí defakto každou maminku 🙂.U nás tomu tak nebylo...,sestry dětské spíše příjemné než protivné,ale s kojením nám nepomohla ani jedna...naopak...(ale to bylo na nadstandartech).To bylo jediné co mě tam vadilo a mrzelo.Jak to asi ve finále dopadlo?Příkrm-nutrilon.Když,už jsem byla doma,tak abych se rozkojila....pujčila jsem si v jednom obchodě elektric.odsávačku.Bohužel....,už nám to nepomohlo a zůstala nám lahvička🙂.

kovik
5. srp 2013

Přidávám svou čerstvou zkušenost 🙂 s porodnici jsem byla spokojena. Nečekejte zázraky a bude to v poho. Pracují tam jen lidi...................
Poradny v pohodě. Jen jednou jsem čekala dlouho. Ale když je zrovna příjem, má přednost to je jasné. Dr. mi vše vždy vysvětlila, když jsem se zeptala. Chválím ultrazvukové vyšetření. Vždy vše pečlivě kontrolovaly

Porod proběhl bez problémů a paní doktorce (nepamatuji si jméno, ale byla i v poradně ) jsem plně důvěřovala a PA Petra byla milá a vše vysvětlila, ukázala a mluvila se mnou, aniž bych se musela ptát ..... Mám zkušenost s mlčící asistentkou.
Samostatný sál k nezaplacení. Po mé zkušenosti s boxem.

a pobyt. Dá se to přežít 😀 😀 😀. Byla jsem na pokoji pro dvě. Klasika. A rozhodně bych nedala tolik peněz za nadstandart. Je teda pravdou, že se miminka navzájem budila, ale to je jasné. Také ten druhý den je kritický, než se spustí mléko. A jak jsem psala pracují tam jen lidi. Jen asi prvorodičkám, moc si z nich nedělejte. Každá má jiný názor a nálady..... Doma si vše stejně budete dělat po svém. Moc bych se netrápila, zda vše děláte dobře dle nich. Věřte instinktům.
Asi takhle, jedna setra na co dudlík kojené dítě. Druhá proč ho nechat zbytečně plakat a dělat s prsu utěšující prostředek
Ve sprchách jsem málokdy někoho potkala. Vybavení nic moc, ale čisto bylo.
I když mám třetí dítě, vše mi povyprávěly a vysvětlily 🙂

Jediné co mi vadilo, byl hluk z venku. Zrovna byly vedra a větrat se muselo 😀 😀 😀

jaja_s
18. zář 2013

Ahoj holky, nečetla jsem celou historii této diskuze, tak snad moc neopakuju otázky... Chtěla bych se Vás zeptat, jak to je v TN s erárními košilemi? Píšou, že mám mít aspoň 2 vlastní k porodu, ale o šestinedělí už tam není zmínka, to samé i s ručníky... Stačí k porodu a pak půjčují? Nebo si mám radši zabalit pořádnej loďák? :D A co wifi? Ta tam asi není k dispozici, co? 😉

sabuse1
18. zář 2013

@jaja_s: nevím jestli se něco nezměnilo, už je to skoro 3 roky co jsem tam rodila, ale k porodu můžeš mít svojí košili nebo ti půjčí erární - já měla u prvního svojí, u druhého mi erární vyloženě vnutili a nebránila jsem se, na šestinedělí už jsem měla svoje, převlékla jsem se po první sprše a měla jsem 1 na den, ručníky jsem měla 2 svoje (erární nemají), 1 na tělo, 1 na spodek kvůli očistkům

aaa
18. zář 2013

@jaja_s Ručníky jsem měla svoje, košile taky, první den jsem byla ráda za erární, často jsem ji měnila, jsou k dispozici na chodbě neomezeně. Další dny už jsem se chtěla cítit jako člověk, tak jsem vytáhla svoje, stačily mi dvě 🙂 . Jo-a ručníky jsem měla tři-malý na obličej, osušku na tělo a jeden starý na spodek 😉

jaja_s
18. zář 2013

Díky moc, holky, tak snad to zvládnem! 🙂

kovik
23. zář 2013

@jaja_s - Taky jsem měla své košile. Tři jsem si vzala, na každý den jednu. Na první sprchování jsem dostala jejich. Dost jsem krvácela a byla jsem ráda, i když chybělo zapínaní 😀
Košile a dětské oblečky byly na chodbě u dětských sestřiček.
Ručníky své 🙂. ja měla dva větší ( byla jsem ve sprše často ) a menší v jiných barvách, jeden na spodek a na prsa.
A hlavně pro mne byly důležité boty do sprchy. Sice uklízely, ale jen ten pocit, že nejsem jediná kdo se sprchuje 😝

Wifi není

jaja_s
23. zář 2013

@kovik Díky 🙂 Mám pro jistotu zabalené všechno a ještě něco navíc, takže jednu tašku k porodu a ještě jednu větší na šestinedělí, tak doufám, že mě s tím nevyhodí 😀

yildiz
23. zář 2013

@novakovatere Jeee 😀 ten tam jeste pracuje ? Dr Sever - je to ten skoro zrzoun ? 😀 Ty joooo tak to uz je asi uz starsi co ? Ja si ho velice dobre pamatuji 😀 a to uz je 15let ...jako jediny me byl tenkrat ze vsech dr dost nesympaticky 🙂 ale to me bylo 20 😀 - mozna za ta leta uz se naucil usmivat ? tenkrat teda byl hoodne takovy vazny :-/ - ale mozna to je jen shoda jmen ? 😀

novakovatere
23. zář 2013

@yildiz no nekecej :D, jasně že je to on, přísný výraz a žádný úsměv. Malou ze mě vytahoval rukama, je to fakt dobrý doktor ! 🙂 jinak celá krč stojí za prd.

yildiz
23. zář 2013

@novakovatere - mno tak tenhle me nejvice utkvel v pameti 😀 neb jsem k nemu i chodila na utz 😀 presne prisny vyraz a zadny usmev 🙂 ty joo tak tam strasi porad 😀 no parada ..pak si vybavuji jeste dva jeden cernovlasy 😀 takovy stredni vek a pak jeden mooooooooc hezkej mladej vysokej dokturek 😀 a to bylo na co koukat 🙂 mno ono si nevyberes ...nemocnice je nemocnice a zalezi komu se dostanes pod ruce 😀 nekdo ma stesti nekdo smulu ..ale fakt dobra nahoda a ze tam vydrzel ! 😀

lucianka7
4. říj 2013

Přidávám čerstvou zkušenost z Krče. Filípek se nám narodil 21. 9.2013 a u mě naprostá spokojenost 🙂. Poradnu jsem stihla 3x a vždy jsem do hodiny odcházela, takže žádné dlouhé čekání. Samotný porod byl rychlovka. V 3.45 hod. jsme dorazili do porodnice a za 1,5 hodiny byl Filípek na světě. Od příjmu na porodní box, po celý porod, šití atd. s námi byla jedna porodní asistentka, bohužel nevím jméno, ale byla to mladá "holčina" a byla úžasná. Když jí končila směna, tak jsem ještě ležela na porodním boxu a tak se ještě za námi na chvilku zastavila popovídat. Šestinedělí sice žádný luxus, ale ty 3 dny utečou jak nic, jídlo se dalo, sestřičky dětské i ženské také v pohodě.
Jsem ráda, že jsem se pro Krč rozhodla a určitě bych tam šla na 100% znovu.

petraboro
17. říj 2013

Ahoj ja sem v Krci rodila v roce 2005. Nemuzu si stezovat na porodni sal, ale vadilo mi potom, kdyz sem byla na pokoji, ze nemuze navsteva na pokoj a ja sem musela s malim na chodbu pred vitahy kde byli lavicky a tam se sedelo. Ale tad nevim jestli je to tak porad nebo ne, ale co ted cekam druhy tak jdu rodit na bulovku

mmiirrkkaa
17. říj 2013

@petraboro funguje to stejne 🙂 Kamaradka rodila na Bulovce a spokojenost🙂

lucikmartinadam
2. lis 2013

Ahoj,já jsem rodila v Krči 8.10. a byla jsem naprosto spokojená,skvělá porodní asistentka,sestřičky na šestinedělí v pohodě,rády poradily,pomohly,jak dětské,tak i ženské. Jenom to jídlo stálo za prd,ale to se dá přežít. Můžu jenom doporučit 🙂

petrabam
7. lis 2013

Můj porod byl už 5/2011, za mě Krč za jedna a rodila bych tam znovu. Sice starší prostředí, ale čisto. PA na jedničku, paní doktorka pohodářka. Oddělení šestinedělí dobré, sestřičky ochotné a když jsem měla krizi (prostě to na mě nějak padlo), jedna si ke mě sedla a povídaly jsme si. Měly obrovskou trpělivost. Sprcha i wc mimo pokoj mi nevadili, ráda jsem se prošla. To samé platí o vyčleněném místě pro návštěvy. Třeba na Bulovce se přijímají návštěvy na chodbě, takže do pokoje slyšíte hluk a projít se jít nemůžete, všude okolo je to samé příbuzenstvo někoho. Takže já si radši došla někam úplně jinam. Jediné, co mi vadilo, byly příliš brzké večeře, a to v 17.00. Musela jsem požádat přítele o jídlo navíc, ale dalo se to zvládnout i s tuhle malou komplikací 😉

lennus
9. pro 2013

Ahoj holky, mám čerstvou zkušenost z Krče - Thomayerky. Byla jsem opravdu moc spokojená, i když jsem se tam ocitla náhodou! 😉 Měla jsem rodit na Bulovce, kde mám svou paní doktorku, ale ve 34. týdnu mi začala odtékat plodovka a Bulovka se rekonstruovala, teprve dnes začíná fungovat. Chtěla jsem někam blízko bydliště, Podolí mělo plno, tak mě poslali sem. Všichni byli úžasní! Měla mě na starost porodní asistentka Michálková, mladá sympatická, vedla i porod, ten byl rychlý, přirozený, u toho byla i doktorka Daniela Bruthansová, taky mladá a úžasná, ta mě i příjimala. Na šestinedělí taky dobrý a naprosto úžasné a milé sestřičky jsou nahoře na JIP, kde náš malý leží v inkubátoru. Příště bych taky ráda rodila tam, už proto, že je to blízko a můžu pravidelně dojíždět za malým s mlékem.
Kdyby vás cokoliv zajímalo, ráda odpovím. Přeju hodně zdaru rodičkám! 😉

@petrabam To souhlasím s těma večeřema, já si teda část, zbytek vzala na pokoj, když to šlo a měla jsem tam od manžela banány, jabka a k snídani rajčata, protože mi chyběla zelenina. Jídlo samozřejmě žádná sláva, ale dalo se to jíst a prostě to tak nějak šlo.

michaeeeela
13. pro 2013

Ahoj holky, vím, že se to tady už mockrát probíralo, dočetla jsem se i, že už se v Krči epidural neplatí, ale přesto bych si to chtěla ještě jednou ověřit, jestli je to vážně pravda? 🙂 V pondělí už se musím do nějaké nemocnice registrovat a tohle je pro mě celkem podstatná informace. 🙂 Díky moc!!!

aaa
13. pro 2013

@michaeeeela Ne, neplatí se, už asi dva roky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru