Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
15. kvě 2008

teda holky, vy si vybíráte počasí k marodění 😀 Katchulo radši fakt zůstan doma, at to vyležíš...já jsem měla nějakou chřipku v 5 měsíci a brala jsem homeopatika, protože jsem se bála aby to nevadilo miminku, pak mi doktorka řekla, že třeba Paralen se vzít může, ale stejně jsem se bála a radši jsem si ho nebrala...držím palce, at jsi brzo v pořádku 🙂 a co se týká výtahu, my taky máme malý, ale naštěstí mají kočárky sklápěcí rokojet, takže se jen tak tak vejdeme, ale výtah začíná až v patře, takže jedny schody ho musím vynášet a je to teda pěkně těžký, budu mít obří svaly 😀 😀

petule.h
15. kvě 2008

Katchula: 😀 nojo sanorin to je taky moje značka.Paralen můžeš určitě jak píše matru, pak mám ještě preventan akut, to je na cucání ráno a večer, je to na nic, ale prostě ta rýma, to já taky nedodržovala, hlavně jim to v lékárně neříkej, nebo tě udupou.No mě začali bolet dutiny, zítra jdu s malým na ORL na kontrolu, tak se zeptám..no štve mě, že ven nemůžeme, pač s antibiotiky se nemůže a hlavně nechci nic podcenit, aby se už malej po víkendu uzdravil.Vezmi si, co ti pomůže, já si taky dám občas střik, občas pivo..já si myslím, že se to zase nemá s tou přehnanou péčí přehánět, ale to je názor každého.zase určitě nic se nemá přehánět na druhou stranu..každopádně, nemysli si, kdyby jsi na tom byla zle, tak ti předepíší i antibiotika.Jinak holky ten kočár je problém, to chápu.holt budeš muset začít pečlivě vybírat 😀 .ještě, že bydlím v baráku. 😉

vrana
15. kvě 2008

Hola hola, volám marcet nebo kohokoliv, kdo má zkušenost...

Nevíte, kam posílají z Krče zaregistrované rodičky, když pro ně při porodu nemají místo, tzn. jaké jsou ty jejich nasmlouvané porodnice? A pokud mě budou chtít odlifrovat někam, kam fakt nechci (např. nechvalně proslulé Vinhrady 😲 ), mám právo to odmítnout???

petule.h
15. kvě 2008

Ahoj, no dle mě tě povezou co nejblíže Krči, takže bych to tipla na vinohrady či apolináře.Určitě záleží kde bude volno...Ale já bych se nebála proč by tě odmítli???Každopádně si myslím, že máš právo jet kam chceš, ale pokud se tam povezeš sama, takže předpokládej, že ti praskne voda, nebo max.budeš přenášet a budeš muset nastoupit do porodnice, tak tě tam někdo hodí a potom ti hned na příjmu řeknou, že není místo, tak se holt povezeš zase někam, kde tě vezmou, tak to vidím já.proč by tě měli někam převážet?

vrana
15. kvě 2008

No včera jsem byla u Dr. a situace ve všech pražských porodkách je prý katastrofální, všude totál. přeplníno a nové téměř nepřijímají a často se děje to, že když už rodíš, tak nemají kapacitu a musí tě poslat jinam. Mimochodem, na stránkách Krče to i píší... Přežila bych asi jakoukoliv jinou porodnici, kromě těch vinohrad, protože o těch se nesou hrozné story (8 žen na pokoji, bez dětí protože není místo, pak kvůli tomu nekojíš, protože ti dítě skoro nevozí, o personálu ani nemluvě...). Tak proto se jen ptám, kdyby náhodou.

petule.h
15. kvě 2008

já bych se toho tak nebála, každopádně pro tvůj klid bych si opsala dopředu telefony všech porodnic, kdyby náhodou, aby jsi tam zavolala než by jsi tam jela,ale nestresuj se tím, musíš věřit, že to bude ok.razítko máš né? já vím, že to píšou, to ani nemusí psát a je to jasné i v jiných porodnicích.Taky nemají místo a posílají rodičky jinam.Ale pokud tě tam někdo doveze autem, tak tě pošlou autem do té porodnice, myslím, že tě nikdo nemůže nutit k Vinohradům...nebo mě by nepřinutili 🙂 , i kdybych jela do benešova.Psali tady holky, že leželi i na gyndě po porodu a pak je převezli.Určitě je situace hustá, ale nějak se na to snažím nemyslet 🙂 ale chápu, co kdyby...

marcet
15. kvě 2008

vrana:ahoj,neboj...zase tak zlé to nebude,je pravda,že se hodně rodí,ale upřímně,Krč je ta poslední která vyhlašuje stop stav...většinou berou i když neni na šestinedělí místo,stalo se,že maminka porodila např. v noci,na šestinedělí nebylo volno a tak přes tu noc byla bez miminka na jiném oddělení,ale pak jí třeba po snídani přestěhovali a ona byla s miminkem... 😉
k dnešnímu ráno,kdy jsem odcházela po noční bylo už narozeno 95 dětí🙂))

Co vím,tak třeba z Podolí posílají k nám 😉 takže ta domluva mezi porodnicema je asi vzájemná..ale hodně nepřijímají v Podolí a u Apolináře.

U nás když to jde tak se propouští už třetí den,takže pak je volno 😀

katchula
15. kvě 2008

Ahoj holky, tak jsem doma na neschopence a ve stredu jdu na kontrolu. Pak snad uz budu v pohode a pujdu do prace. Jinak mi doktorka rekla, ze na antibiotika to neni, no ty bych stejne nebrala, to by mi muselo byt uz fakt na umreni. Ale je fakt, ze v tomhle pocasi se spatne marodi 😒 Radsi bych zimu a dest. Jinak mate pravdu, ze paralen se kdyztak muze, ja uz si ho vzala asi trikrat za tehotenstvi. A ten olynth do nosu uz mi i lehce zacal zavirat, ale stejne jsem se na dnesek nevyspala ☹ Spoleham teda na to, ze to vylezim, protoze leky pro mimina na me fakt moc neucinkuji.

Pet. ja si taky myslim, ze se to nesmi prehanet. Takze ja uz zhresila s hermelinem, obecne se pry nesmi syry s plisni, ale ja byla na hermelinu zavisla 😀 Maly pivo si taky obcas dam k jidlu, to je podle me uplne jedno. nechci byt takova ta uzkostliva matka co se hlida uplne ve vsem, to bych byla celych 9 mesicu na nervy.

katchula
15. kvě 2008

vrana: no tak o tom, ze by me nevzali k porodu teda radeji ani nepremyslim. Verim, ze se mi to snad nestane. Jinak z Podoli kdyz tam letos v lednu rodila kamaradka, tak pry meli stop stav a nejakou rodicku tam odlifrovali az na Kladno. Coz je teda sila 😲

Matru tak asi bydlis v podobnym dome jako ja. My taky mame vytah az v patre, takze jedny schody budu muset kocar vlacet tak jako tak. No a koncem roku nam maji menit vytah za novy, jak se to ted dela podle nejakych smernic EU. Takze bysme byli asi 6 tydnu uplne bez vytahu a to si teda nedovedu uz vubec predstavit.

marcet
15. kvě 2008

katchula:Paralen Tobě ani miminku nic neudělá,pak ho berou maminky i po porodu na prsa,když se jim hodně nalévají🙂
a v baráku nemáte nějakou místnost na kočárky nebo tak něco?

petule.h
15. kvě 2008

ahoj, no mě tak strašně začala bolet hlava, že budu mít asi zánět dutin, jde to od nosu do čela a nejde se ani předklonit, takže dorazí manžel okolo 17h a pojedu na ORL, tak jsem zvědavá co bude, pač na to dávají antibiotika, ale slyšela jsem, že jedna známá bere penicilin a má stejnej termín jako já. tak nevím, je to bolest k nesnesení.tak mi držte palce. marcet: to je dobře, že to píšeš, já s toho taky byla dost nervózní aby mě pak vzali, ale buďme optimisty 🙂 . Jinak katchula: mě ten dětský olynth celkem zabírá, já vím, není to tak silné,no hlavně aby jsi nedopadla jako já s těma dutinama, hrozím se toho vyšetření nosu.mějte se pa

katchula
15. kvě 2008

Pet. drzim palce at jsi v poradku. S dutinama jsem nikdy nic nemela, ale tu bolest si dovedu predstavit. No tak jeste, ze me trapi zatim jen ta ryma.

Marcet no driv jsme meli dole kocarkarnu, ale ta je davno zrusena a zabral si ji jeden soused jako dilnu. Kazdopadne nejak by se to muselo vyresit, nekde by se proste misto na ten kocarek muselo najit. Jinak bych se asi musela na dobu rekonstrukce prestehovat k rodicum 😒

petule.h
15. kvě 2008

no takže mám zánět dutin a antibiotika po 8/ h, já je taky nikdy neměla a doufám, že už to ani nikdy mít nebudu.Fakt to bolí auuuuu.Tak já se jdu natáhnout k Ordinaci 😀 . Mějte se

matru
16. kvě 2008

Petu, dutiny Ti teda nepřeju, hlavně že už to léčíš...pomůže Ti někdo s Tomáškem, aby ses mohla vyležet? Já tohle marodění s malým dítětem znám, to je na hlavu, že si nemůžeš ani zdřímnout...tak snad to rychle zabere a budeš zase fit 🙂 Katchulo my taky nemáme kočárkárnu, jen příšerný sklep, kde jsou asi i myši 😀 a navíc tam zase vedou schody 🙂 tak musím to jedno patro vynášet ☹ a je pravda, že Paralen se dává, mně druhý den po porodu bolelo břicho jak se mi zatahovala děloha a dostala jsem dokonce Novalgin, to mně překvapilo, ale když to ordinoval lékař, tak se to asi smí 🙂

petule.h
16. kvě 2008

Ahoj, ne nepomůže samozřejmě, celou noc jsem nespala bolestí, zabere to až do 48h, takže až tak zítra.Je to teda hustá bolest, ale vydržím.Rozhodně jsem na vše sama, dnes jsem se tedy dokopala k tomu, že alespoň uvařím polévku, ale včera to fakt nešlo.No teď ve 30tt už se smí nějaká antibiotika, já mám ospen myslím a ten je i v podobě dětských antibiotik v sirupu, takže by to nemělo uškodit..Jak jsem nemohla spát v noci, tak jsem myslela na ty vše kočárky a výtah.Katchulo: no vidím to jedině tak, že holt ho dole složíš ten spodek a tu korbu vyndáš s miminkem a nějak se tam naskládáte, tedy jaký budeš mít kočárek...myslím, že je určitě lepší nekupovat něakej malej, pač budeš mít mimčo na zimu a ono dost roste, tak 20cm za 6 měsíců, tak aby se vešlo do fusasku 🙂 Nejspíš to už v srpnu budeš muset začít řešit 😀 aby jsi nic nepodcenila co? to jsou věci co? ještě že už čekám 2 dítě a všechno už vím, pamatuji si, jak jsem měla seznmam na 2 stránky a odškrtávala jsem si to všechno , abych nic nezapomněla.Teď ho mám taky, ale už jen na léky a na drobnosti, který koupím tak 1 měsíc před

katchula
16. kvě 2008

cau holky, no stonat s ditetem musi byt fakt zahul. Ja jsem na to zrovna ted jak je mi zle a nejsem schopna nic delat myslela, ze si nedovedu predstavit az budu mit mimco a budu takhle neschopna. No holt se to musi prekonat. Me by ale nejspis pomohla mama, protoze uz je v duchodu.
Na kocarky jsem se divala zrovna vcera vecer na net. No budeme se asi radit s nekym zkusenejsim, protoze jediny co jsem tak zjistila, ze jsou lepsi nafukovaci kolecka a aby mel kocar sklapeci rukojet 🙂 Ale s tim seznamem to je dobry napad, taky si zacnu nejaky uz psat. Chci toho co nejvic stihnout pres prazdniny, budeme muset i delat nejaky vetsi zasahy v byte.
Matru my mame sklep tak maly, ze se tam momentalne nevejde uz ani hulka na lyze, natoz kocar. A ja tam vubec nechodim, nebyla jsem tam snad rok, ale mysi tam snad nebudou 🙂
Petule tak hlavne aby ty prasky uz zacaly pusobit, at se aspon dneska vyspis. No zitra uz je vikend, tak ti s malym urcite pomuze manzel ne?

petule.h
16. kvě 2008

Ahoj, no záhul to teda je, ale jsem ráda, že nemám 2 děti, to musíš fungovat 100%, takhle stačí na 50%, ale musíš alespoň uvařit...apod, no manžel jde zrovna přes víkend do práce, pač nahání tu třeboň. Mamku mám pracující, takže to moc nejde a zrovna o víkendu jede za babičkou, pač nastupuje v neděli do nemocnice na kýlu, takže zase nic moc, holt to budu muset přežít, ale jak opadne trochu alespioń ta bolest, tak to bude lepší 🙂 .Jinak ten seznam si určitě napiš, pač je toho opravdu strašně moc co budeš potřebovat, já ho takhle napsala kamarádce a byla za to strašně vděčná, pač určitě co se týče léků...atd nic nevěděla.Ono je to přes chůvičky,léky, rychlozavinovačku a hadry hodně, takže pak stačí odškrtávat a postupně to nakupovat, taky budeš muset mít ty vložky do porodnice...atd, kdyby jsi to pak scháněla najednou tak to bude stát šíleně peněz, pač třeba postýlka, matrace, povlečení, mantinely stojí tak min do 5000,- a to je ještě třeba málo, záleží co chceš.Ale tím tě nebudu stresovat, až budeš mít čas, tak si to sepisuj, nebo ti určitě někdo rád poradí, je to polovina práce.Já jdu dát teď malého spát a usnu určitě taky.Tak se zatím měj pa A kde ty bydlíš na Praze 4?

katchula
16. kvě 2008

Ja bydlim asi 20 minut pesky od krsky porodnice 🙂 Presne na Kamyku, drive Lhotka. A ty bydlis kde?
Teda penez nas to bude stat fakt hodne, ani jsem si driv neuvedomila kolik takovy porizeni dite stoji a co teprve ten provoz pak 😀
Ja jsem rada, ze mam rodice v praze a ze mi urcite pomuzou jestli budu potrebovat. Mozna i rodice pritele se trochu zapoji. Ja bych rada davala pozdeji i dite treba na den k rodicum, at si zvyka i na jine prostredi a at muzeme taky jednou za cas nekam vyrazit s pritelem.

petule.h
16. kvě 2008

Já bydlím na Praze 10, ale jezdím na Libuš za kamarádkou, někdy do Kunratic, je to kousek.Jinak opravdu dítě stojí hodně peněz. Já k našim jezdím skoro každý týden o víkendu, občas jim ho dám na hlídání, když jdeme do kina, či divadla.Ono si to říkáš na začátku, že ho budeš dávat, ale pak budeš taková ta opatrná mamina uvidíš,najednou toho spoustu oželíš ale MÁŠ URČITĚ PRAVDU 😀 , tak by to mělo být 🙂

katchula
16. kvě 2008

Aha, kamaradka co rodila v Krci bydli taky na praze 10 v mecholupech a pry je to do krce kousek. Teda aspon myslim, ze mecholupy jsou praha 10 😀

Ja vim,ze ted mam urcity predstavy co a jak budu delat a vsechno muze byt nakonec jinak. Moje svagrova napriklad byla poprve od syna pryc az kdyz mu byl rok a pul. Sla s nama tankrat jen do divadla a hlidal jeji manzel a ona si to vubec neuzila, protoze se porad bala jestli je malej OK. No tak mozna dopadnu taky takhle, kdo vi. Ale doufam, ze ne 🙂

Tak ja jdu delat neco k veceri, ale nebyli jsme dneska na nakupu, tak tu neni skoro nic k jidlu. Jinak je mi asi tak o 10 procent lip nez vcera 😀

petule.h
17. kvě 2008

Ahoj, jo já pocházím z Hostivaře a teď jsem v Dubči, to je vše Praha 10, přesně vedle mám měcholupy.. 😀 správně jsi to napsala.No my jdeme nakoupit zítra, mám napsaný jídelníček na týden 😀 , tak min 2 polévky a 3 jídla, teď peču bábovku..jinak je mi taky líp, ale stále to bolí, nicméně už můžu spát, to je hlavní.
Jinak já malého našim půjčovala dřív, ale jen na den, na noc né. Popravdě byl beze mě přes noc u našich jen asi 4x za 2 roky a 2x s toho řval jako tur, on totiž je dost cíťa na jiné prostředí. Dost se pak budí..a můj táta nesnese, když pláče, pač má pocit, že ho něco trápí, tak jsem rezignovala, pač pak z toho mám stresy já...ale jinak na den není problém od 6 měsíců.Ze začátku jsem byla taky vyplašená a kontrolovala pořád mobil, te´d jsem v úplné pohodě a užívám si kina, nákupy..atd.Ale řadím se spíš mezi ty úzkostlivější matky...Když hlídá manžel, jsem úplně klidná,i kdybych byla někde přes noc, no a to za 2 měsíce budu stejně, takže pohoda 😀 .MĚJTE SE

matru
19. kvě 2008

Ahoj holky, tak co už jste v pořádku? My jsme měli hroznou noc, Nelinka špatně spala, asi to bylo tím, že jsme včera kvůli dešti vůbec nemohli ven a byla celý den mrzutá a v noci to pokračovalo.Ted dospává...v poledne jdeme zase do poradny, tak jsem zvědavá, kolik přibrala, protože stále blinká.Odpo písnu, jak jak to dopadlo.Tak zatím hezký den 🙂 🙂

petule.h
19. kvě 2008

Ahpj, no my jsme už ok.Tomík je v pohodě, zítra dobere poslední 2 dávky antibiotik a já mám anti až asi do neděle, ale je to den ode dne lepší.Jinak já jdu za 14 dní na tu registraci do Krče(jen tu administrativní) a budu mít ty poslední testy na krev..o už se to pomalu blíží, tak jsem se rozhodla, že už to všechno nakoupím do měsíce i léky, pleny...atd, abych to měla připravené komplet.Jinak vše ok.Mějte se

katchula
19. kvě 2008

Ahoj holky, já uz jsem taky celkem OK, myslim, ze ve stredu uz pujdu do prace. Petule uz jsem si zacala psat ten seznam veci co musim koupit, dobry napad 🙂 Dobre, ze je hlavne malej uz v pohode. A ty budes urcite brzy taky. Ted to pocasi stejne neni na zadny prochazky, tak se aspon hezky doma uzdravite.

matru, tak jak jsi dopadla v poradne? Doufam, ze je vae OK 😉

matru
19. kvě 2008

Ahoj, v poradně vše ok, Neli váží 4100g, je to obřík 😀 😀

petule.h
20. kvě 2008

Ahoj holky, no právě počasí nic moc, tak to dojedeme, ale už bych potřebovala zaser mezi lidi, leze mi to trochu na hlavu.. 🙂 .Jinak Matru: malej měl 4.180,- v měsíci 🙂

matru
20. kvě 2008

Jsem hrozně ráda, že takhle pěkně přibývá 🙂 když se narodila, měla 3360g...to Kačenka byla drobeček, měla 2670g a 4 kila měla až po druhém měsíci, takže mi ted Neli připadá velká 🙂 🙂 jinak dnes to tu vypadá, že bude hezky nebo aspon lépe než včera, tak určitě vyrazíme ven, hurááá 😀

petule.h
20. kvě 2008

no tady je to pod mrakem, tak uvidíme, taky jsem ráno zahlédla sluníčko a řekla si, že pověsím ven prádlo, ale asi né 🙂 .

minea
20. kvě 2008

Vrana: Určitě máš právo rodit tam, kde chceš. Nejlepší je dojet do porodnice vlastní dopravou a mít v záloze telefonní číslo někam jinam, kam si zavoláš, pokud tě v Krči nepřijmou. Sama jsem v poradně byla svědkem jednoho takového "příjmu" - přivezli sanitkou mimopražskou paní, co jí praskla plodovka, a doprovodnému lékaři ve dveřích řekli, že je stop stav, ať ji odveze na Vinohrady, že jsou s nimi domluveni.
Já jsem si říkala, že bych v té situaci zkusila Benešov, ale nakonec jsem rodila takovým fofrem, že by mě bývali museli vzít, i kdyby byl stop stav 🙂 .

vladibuba
20. kvě 2008

ahoj......... může mi někdo napsat zkušenosti s porodnicí v Krči? Chtěla jsem původně rodit v Motole nebo Podolí, ale i přesto, že mám termín až koncem listopadu, už mě nevazli. Prý mají plno. Asi jsem zbytečně otálela, ale na druhé straně jsem ve 12 týdnu, což snad není tak pozdě. Nebo jsem se snad měla zaregistrovat již při početí?? 🙂 Apolináře jsem vyloučila kvůli špatnému parkování, tak jsem zkusila Krč, kde mě tedy vzali. Mám strach z těch příspěvků, co se ale o ní píše......napište mi lidičky co nejvíc vašich názorů....... 😉 taky to, jak je to s přítomností partnera u porodu....a po 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru