Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

katchula
25. črc 2008

Ahojky, tak Petule já bych šla taky do spinálu. Z těch samých důvodů co píše Matru. A mám okolo sebe asi 4 kamarádky, který takhle rodily a všechni říkaly, že to nebylo nic strašnýho. Dokonce jedna kámoška říkala, že právě chtěla slyšet o čem se ti doktoři baví, ale, že ten anesteziolog co seděl u ní u hlavy si s ní pořád povídal a na něco se jí ptal, právě aby to neposlouchala 😀 Ale je fakt, že každý tohle snáší jinak, takže tady asi není moc rad, spíš si to každý musí vybrat sám podle sebe.

petule.h
25. črc 2008

holky, já vím, já prakticky razím stejnou teorii co vy,ale pořád zvažuji i druhou možnost..ono asi v momentě jak to přijde budu muset vybrat a bude...asi se zeptám doktora co si o tom myslí 😀 ...kamarádka mi to taky radí..manžel zase celkovou..asi záleží i na stavu, jestli bbudu nějak moc unavená...apod, nevím jak to dlouho může trvat..max hodinu...tam je to o tom, že tě pak ještě čistí vevnitř a musejí vyndat placentu a šijou tě...no necháme to...
jsem ráda, že jste mě v tom názoru podpořili taky...uvidíme 🙂 to je zase hnusně co??? strašně mě dnes bolí hlava, to ten tlak, asi mi praskne, jdu si vzít podruhé za těhu paralen

matru
25. črc 2008

Petu, neboj dobře to dopadne 🙂 to počasí je děsný,ještě jsme se nekoupali, ale příští týden má být snad konečně teplo 🙂 ale pro vás s bříškama je to asi příjemný, že nejsou ty vedra, že jo? 😉

petule.h
25. črc 2008

jojo pro mě je to určitě příjemné, zvláš´t, že se nemusím nikde honit za tomíkem po zahradě a hlídat ho v tom vedru venku, tohle mi vyhovuje, já si uvařím, sem tam si lehnu, on kouká na telku, celkem mi to vychází v poklidu ten konec, čteme knížky, takže se moc nehoním a jezdíme na návštěvy po dětech, když je líp, aby se zabavil z dětma...
jasně, že to dobře dopadne, vždy´t já jsem rozený pesimista 😀 😀

petule.h
28. črc 2008

ahoj holky, tak nás dnes zase čekají ty hrozná vedra, pro mě je to už opravdu vysilující...naštěstí malému napoštím bazén a on sám nevydrží venku na slunci taky, takže tady tak prolítává a odpo si ho vezme tatínek (dorazí dřív z práce)..jinak vše ok, v pátek jsme byli na čerňáku, koupila jsem si kojící noční košili, tak mám všechno..a včera jsem umyla kočár, takže postýlku povleču a připravím až o víkendu...lidi už na mě nějak koukaj 😀 já mám to břicho tak nahoru a špičaté, že to ani možné není 😝 ...no tak se mějte pa

matru
28. črc 2008

Ahoj Petu, koukám, že už jsi po termínu, tak třeba bude Lukáškovi v bříšku teplo a rozhodne se, že chce ven 🙂 má být vedro celý týden, tak si zalez někam do stínu a odpočívej 🙂 my jdeme dnes do poradny na tříměsíční kontrolu a zítra jedeme na chalupu, tak se těším, že si konečně napustíme bazének 🙂 tak se drž 😉

petule.h
28. črc 2008

ahoj matru: jojo už jo(včera)... 😀 já jsem prostě smířená, že budu rodit až na příjem příští úterý...jsem tedy celkem zvědavá co mi řekne ve čt na té kontrole...no už to nijak nehrotím...ono to nějak dopadne 😀 ..jinak doma máme chládek, takže se spíš budu zdržovat doma, nebo na terase, kterou máme naštěstí celou podbitou a slunce tam jde jen do nějakých 10h, takže pohoda a při nejhorším vlezu k tomíkovi do bazénu 😀

matru
28. črc 2008

to je legrační, máš tu napsané včera čekáme chlapečka 😀 😀 😀 no aspon víš, že už tě čeká max. týden, ale může to být třeba dnes...u mě to ještě v poledne vypadalo, že nic a večer mi rupla voda a už to bylo 😀 je jedno kdy to vypukne, hlavně at jste oba zdraví a v pořádku 😉

petule.h
28. črc 2008

no jasně, já to tak měla u prvního těhu...tak s tím tak nějak počítám a doktor mi řekl, že si myslí, že ještě rodit nebudu.prostě u mě je miminům asi dobře a nechtějí ven 😀
závidím ti,že jedete pryč...já už jsem si včera naplánovala dovolenou za rok 😀 Mallorcu a Itálii, jen ještě musíme vyřešit termíny 😀 ..trochu se nudím, nejraději bych umyla okna, ale bojím se teď na konci už té pupeční šňůry, aby se neobmotala miminku kolem krku....no už jsem dnes uklidila a maso se rozmrazí až asi odpo...navíc už toho moc nezvládnu, jsem brzy utahaná, tak asi napíšu chlapcům serznam až tady nebudu 😀 😀

matru
28. črc 2008

no já už se taky hrozně těším k moři, ale až za rok, ted je Neli malá, tak bychom z toho nic neměli a taky bych měla strach, že se přehřeje, já mám v plánu na příští rok nějaký řecký ostrov, asi Lefkadu 🙂 jinak Mallorca je super pro děti, tam jsme byli když Kačence byly asi 3 roky a byla to paráda 🙂 Kačenka je ted s babičkou v Tunisu, tak jim závidím, no ale aspon, že jedeme na tu chalupu, Praha mě ted v létě nebaví 😒

petule.h
28. črc 2008

no já jsem ráda, že máme ten barák, my jsme byli s tomíkem v Itálii, když mu bylo 5 měsíců a bylo to fajn, za rok to bude prima na té mallorce, že už bude tomíkovi přes 3 roky a malému okolo 10 měsíců, tak to už bude prima...

marcet
28. črc 2008

Tak Vás všechny po delší době opět zdravím 🙂Už mám po dovolené,ale do práce jdu ve středu,ale radší bych nešla...dala bych si hned další dovolenou,ale na tu si budu muset počkat nějak do 18 tého srpna.
Jinak část dovolené nebo spíše jeden víkend jsme byli v jednom nádherném hotelu,slavili jsme rok od svatby a pak jsme na týden jeli k babičce a dědovi na Vysočinu,mají tam chatu a bylo to moc prima,babička pořád vařila a vařila,pekla...takže strava znamenitá...
Petule.h:tak to se jistě nějak uvidíme 😉 kdybych nesloužila náhodou na nadstandartu,tak se na Vás přijdu alespon podívat 😉

matru
28. črc 2008

Ahoj Marcet 🙂 to je prima, že sis užila dovču a věřím, že se Ti nechce do práce...s tím jídlem to máme u babiček taky tak-buchty, koláče. polévky,omáčky-což je výborný, ale ta váha potom 😀 😀 😀 to ale není tvůj případ, ty seš jako proutek 😉 to já se ted musím krotit, mám při tom kojení pořád hlad, někdy jím i v noci, hrůza!! 😀

marcet
28. črc 2008

No,ale i proutek přibral dvě kila 😀 😀 😀 ale nevadí,já at s ním cokoliv tak mám pořád váhu stejnou,ale uvidíme až jednou budu těhotná 😉

matru
28. črc 2008

no to já po porodu shodila vše co jsem v průběhu těhu nabrala 🙂 zato ted mám skoro 5 kg nahoře, ale je fakt, že pořád jím...po létě s tím začnu něco dělat,ale musím dávat Nelince dobrůtky, no ne? 😀 😀

marcet
28. črc 2008

jo jasně jak jinak...Nelinka si to zaslouží 😉 ale je pravda,že já jsem tam pořádně třeba snídala a na to já nejsem zvyklá,v práci jenom něco rychle např.jogurt a pak až někdy oběd..
takže ted jsem pěkně rozežraná... 😀 😀 😀 jinak to ani napsat nejde 😀

petule.h
28. črc 2008

Ahojky:
marcet. tak to je prima že jsi si to užila a babičky jsou úžasné s vařením a pečením 😀 ...pokud se na nadstandart dostanu, prý je tam teď plno, říkal tedy doktor ve čtvrtek, ale pokud by to dopadlo tím císařem, tak snad by se nějak uvolnil... 😀 .ale to teď neřeším, co přijde, přijde...ve čtvrtek jdu ještě na kontrolu, MUDr.Kolek tam nebude, má volno,bude tam MUDr.Březinová, tu si taky pamatuji 🙂 ...zatím jsem úplně fit, tak 5.8. prostě nastoupím a uvidí se...tak jsi hodná, že se zastavíš, hlavně, aby vše dopadlo dobře...dnes se držím doma..je to hrůza to vedro...tak snad bude příští týden lépe...dnes budu vařit kuře na smetaně..už na tom pracuji a zítra taky napeču tvarohovej koláč, na nějaké polévky teď nemáme pomyšlení nikdo 🙂 ...tak papa

matru
28. črc 2008

Petule ty jsi teda pilná 🙂 já v tom vedru nevařím, máme saláty nebo chleby a tak...byly jsme dnes na 3měsíční kontrole a máme 6kg a 61 cm 😀 vše ok,akorát zatím nemáme očkování, protože má velkou reakci po tubeře, má velkou uzlinu,takže se nám to pěkně posune ☹ a frčíme na chalupu, nechtělo se mi jet v tom vedru, sice máme v autě klimošku, ale mě z ní bolí hlava, tak vyrazíme až ted...doufám, že až sem mrknu příště, budeš už mít miminko Petule 🙂 tak holčičky pa pa pa 😉

petule.h
29. črc 2008

jojo tak si to užij...já doufám, že do toho 5.8. nějak vydržím a pak se uvidí..budu průběžně určitě psát, pokud budu doma a když nenapíšu jeden den, jsem tam 🙂

marcet
30. črc 2008

Petule.h:tak jsem dneska na nadstandartu a mám tu jenom jedno miminko,jinak je tu volno 😉

petule.h
30. črc 2008

ahoj, tak to je prima info 🙂 moc děkuji, tak snad nám bude také přát...mám otázku, je na nadtsndartu stále výběr z toho jídla??? minule mi na to neuměli 2 lidi v nemocnici odpovědět..moc děkuji a měj se hezky...

marcet
30. črc 2008

no myslim,že ted jak je původní nadstandart zavřenej,tak asi ne..jelikož tady leží i normálně pacientky po operacich,těhotné atd...ale pokud budeš po císařském řezu,tak Tě stejně bujonek nemine 😀

petule.h
30. črc 2008

bujonek je dobrej 😀 díky

marcet
30. črc 2008

jojo,jsem taky papala po slepáku 😉

petule.h
31. črc 2008

Ahoj, tak jsem po kontrole, běží to tam jako po másle, čekala jsem asi jen 10 min...stále jsem otevřená na jeden prst, takže ještě do úterý rozhodně napíšu a pak ve 13:30 na příjem...tak do středy bude snad mimi na světě..jen abych přežila ty vedra 😠

marcet
4. srp 2008

Petule,tak co???

katchula
5. srp 2008

Ahojky, já bych tak odhadla, že Petule už možná porodila když se tu tak dlouho neukázala 🙂 Snad je vše v pořádku.

marcet
5. srp 2008

No včera v noci určitě ne,jelikož jsem dneska po noční a žádnej Lukášek se nenarodil 😉

matru
5. srp 2008

Ahoj holky 🙂 Marcet to je teda divný, že u vás není, taky jsem si myslela, že už to má za sebou, když tu dlouho nebyla...nebylo třeba narváno, že by jí poslali jinam?to snad ne... a co ty, Katchu, jak Ti je a jak zvládáš dietu?

katchula
5. srp 2008

matru nazdarek, je mi fajn, dneska jsem byla po dovce zase uz v praci a vubec se mi tam nechtelo. Zacinam se tesit na MD 🙂 Dietu tak trosku sidim, nevazim si vsechno tak jak bych mela, protoze to bych se z toho zblaznila. A navic uz i ted neco odhadnu i bez vazeni. Jinak se merim obcas tim glukometrem a vsechny hodnoty mam dobry. Tak snad to bude OK, ale sladky teda samozrejme nejim ani nesladim. I kdyz priznavam, ze jsem si na dovce neodpustila kousek dortiku od svagrovy 😀 To proste neslo odolat.
Ted jsem si vsimla, ze jste byli na trimesicni kontrole s Nelinkou, to snad neni mozny, ze uz ma ctvrt roku!!! A jak krasne roste, uz ma 6 kilo, to je super 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru