Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
16. zář 2008

Petule:tak to už se těším na tvoje fotky 🙂 mě to naučila Kačenka, taky mi to nešlo 😀 ještě že jsou ty děti tak nadaný 😀

petule.h
16. zář 2008

no to uvidíte krásnou rodinku 😀 ...já fotky do emailů a na skype všude pošlu,ale to zmenšení se naučím nebojte, jen co bude klid 😀
mě se z práce chtělo i nechtělo, já odcházela v sezóně v ck, dělali jsme zimu francie, takže v únoru..taky mi všichni vycházeli vstříc...tom mě prudí musím jít, zlobí mě pa ☹

matru
17. zář 2008

Čau holky,přišla jsem z nákupu a jsem šíleně zmrzlá, ono snad nbude sněžit, to je hrůza!!! vytahuju zimní boty a bundu, jinak se to nedá 😒 napadlo mě, jak se má Kate77, dlouho tu nebyla, před tím psala, že byla s malou v nemocnici a pak už nic, snad jsou holky v pořádku...a Nadad se taky neukazuje...

katchula
17. zář 2008

Matru čau, no já vyrazila dneska už v zimní bundě/kabátu. Včera večer jsem ještě probírala skříně a s radostí jsem zjistila, že tahle bunda, kterou mám už asi 5-6 let tak mi je i přes to břicho. Sice těsně, ale zapnu jí 🙂 No a jak mi bylo krásně teplíčko 😀
Máš pravdu Kate77 tady dlouho nebyla... Ale určitě jsou obě v pořádku.
Jo kolega říká, že snad příští týden už má být zase tepleji, tak uvidíme 😉

matru
17. zář 2008

já si odpo na procházku beru i rukavice, jak vezu kočár, tak mám téměř omrzliny...věřím tvému kolegovi, že se oteplí, já zimu nemám ráda a jestli takhle bude pořád tak se odstěhuju do teplých krajů 😀 😀 😀 hlavně že zapneš bundu přes bříško, aby bylo malýmu teplíčko, já mu závidím, že je schovaný a nemusí ven 😀 😀 😀

katchula
17. zář 2008

Já zimu taky nemusim, podzim mám docela ráda, ale tohle je regulérní zima!! 😠 Ještě že už se aspoň topí. No já nevěřím tomu, že by už od teď zůstala taková kosa, takže oteplit se prostě MUSÍ!! 😀 😀 A o rukavicích jsem taky vážně uvažovala, takže Tě chápu, navíc když vezeš kočárek, tak jsou ty ruce pořád venku.

petule.h
17. zář 2008

ahoj: já zimu ráda mám..akorát teda to vstávání do tmy 😀 ..já taky byla te´d na nákupu, dnes přijdou mé 3 bývalé kolegyně z práce, tak se večer těším...nakoupila jsem dobroty a budu připravovat hody 😀

matru
17. zář 2008

Mně zima nevadí akorát na horách, když je sníh, to pak miluju...ale tohle je děs...navíc Nelinka přes den nechce doma spát, spí max. 15 minut, je zvyklá spát v kočáru, který jede, takže musím 2x denně ven....

petule.h
17. zář 2008

no tak s tím s paním přes den to máme to samé, jen teda já mám tu výhodu, že mohu jezdit po obýváku 😀 , kuchyni a chotbě zároveń

matru
17. zář 2008

Petule: tak to máš super....závidím 😀 😀 😀

matru
17. zář 2008

jsem jí teda pomluvila a ona zatím už přes hodinu spí v postýlce 🙂

katchula
17. zář 2008

Holky, dneska mi venku nepřišla taková zima, byla jsem místo oběda v Tescu na Národni a vrátila jsem se úplně zpocená 😀 Nebo že by to bylo tou mojí zimní bundou? 😀 😀
Petule, tak si užijte večer dámskou jízdu 😉

petule.h
17. zář 2008

matru: no vidíš jak je hodná, mě usnul v 16h tom na sedačce, lukáš tak střídavě v kočáru-houpu...takže mám večer raubíře Toma na krku, pač to už nebude chtít spát do 20h...,ale pustím pohádky a bude pohoda..
jinak dámskou jízdu si doufám užiju, no musím to jít přichystat pomalu ty jednohubky a mísy...atd.Příště zvu Vás z miminama až katchula porodí 😀

vrana
17. zář 2008

Ahoj holky, zítra jdu poprvé na kontrolu do Krče. Chci se zeptat, jak to tam funguje? Mám si s sebou vzít moč? A někde se tam hlásím, nebo jak to je? Abych tam nebyla za trubku... Díky moc

matru
17. zář 2008

Vrana ahoj: nevím, jak to tam je ted po té rekonstrukci, ale v dubnu to bylo tak, že tam přijdeš na stolku si vezmeš papírek na moč, na wc se otestuješ a pak až vyjde sestra jí to ukážeš, dáš jí legitku, ona tě vezme na tlak a váhu a pak čekáš na vyšetření...tak to bývalo, jestli jsou ted novinky budou vědět holky co rodily později třeba Petule 🙂 držím palce at to máš vše ok 🙂 🙂 🙂

vrana
17. zář 2008

matru díky. A čekalo se tam dlouho? Jsem na 8:00, tak abych věděla jak dlouho to může přibližně trvat. A dělají i utz nebo monitor?

matru
17. zář 2008

ultrazvuk dělají pokaždé, mají ho hned vedle vyš. stolu...monitor mi vůbec nedělali, až když jsem přijela k porodu...myslím, že ho dělají až když máš po termínu nebo se jim něco nezdá...no uvidíš 🙂 a čeká se jak kdy, ale mají od 8, takže bys měla být mezi prvními...dej pak vědět, jak jsi dopadla 🙂

vrana
17. zář 2008

tak super, díky moc za info, písnu jak jsem dopadla 🙂 dobrou noc

katchula
18. zář 2008

Ahojky 🙂
vrani: no to jsem taky zvědavá jak jsi dneska dopadla, tak pak napiš jak to probíhalo. Já chodim zatim k mýmu doktorovi, ale 30. září tam jdu naposledy, takže bych si nějak příští týden měla asi do Krče zavolat a objednat se.

petule.h
18. zář 2008

ahoj, nejdřív musíš zajít znovu na tu registraci, tam si vyplní všechny věci o tobě do PC a pak tě pošlou do poradny, tam sepíšete další potřebné věci jako kouření, nemoci, taky do PC...apod cca na 15 min, vyplníš nějaký formulář a pak ti dají termín kdy máš v jakou hodinu dorazit příští týden..už s močí, budeš si jak píše marcet vždy před vyšetřením dělat test na moč sama, vezmeš tyčinku a pak jí ukážeš...oni budou pokračovat jako tvůj doktor na gyndě, moč, tlak, váha a vyšetření dokud neporodíš i ultrazvuk 🙂 .na monitor posílájí jen když se něco nezdá, třeba ozvy, nebo velikost mimina Pokud chceš na porod ten yal gel, řekni to doktorovi a on ti ho předepíše, je na to doplatek asi 30kč max myslím...no tak to alespoń probíhalo u mě, ale zavolej tam abych neříkala něco, co se třeba změnilo, ale vrána ti to určo napíše taky.my jdeme ve 12h na kontrolu 6 neděl, myslím, že mám něco přes 5,5kg 🙂

vrana
18. zář 2008

No tak píšu jak jsem dopadla 😀

Takže objednaná jsem byla na osmou, přijdu do kartotéky a oni na mě, jestli mám sepsaný porodopis, tak říkám, že o tom ani nevím, že to má být, že mi to nikdo neřekl a rovnou mě objednali. Tak prý se to sepisuje v příjmové kanceláři jen mezi 12 a 13 hodinou. Když zjistila, že jsem objednaná, tak mě poslala do poradny, ať se tam domluvím. Tam mě zprudili, že to nemám sepsaný a že to každýmu říkají do telefonu, když mě to fakt neřekli 😲 . No nic, v příjmové kancel. byla ochotná paní a sepsala to se mnou. Pak jsem chvilinku byla v čekárně a šla jsem na řadu do kabinky... přátelé, tam jsem svlečená čekala 45 minut než mě zavolala doktorka! 😲 Myslela jsem že umřu, zima od nohou, vedro na tělo, hlad, žízeň, čůrat se mi začlo chtít, no děs.

Ale když jsem přišla na řadu, tak dobrý, vyšetřila mě, vzala kultivaci na streptokoka a udělala utz. Odpovídáme přesně termínu, tj. kolem ukončeného 37. týdne (dnes ofiko 37+1). V TP bychom měli vážit kolem 3,50 kg. Žádné jiné hodnoty nevím, prostě jsme ok a na porod to ještě není, vše je zavřené a CS mi nenapsala nebo to nepřečtu 😀

Jo a aby toho nebylo málo, jsem dneska jela autem a stavila jsem se na poště, plné parkoviště, tak čekám v autě až někdo vyjede. Mezitím přijede dědek ve Fabii a stoupne si ještě přede mě a překáží úplně všem. Vyjiždí zaparkovaná maminka s dítětem, tak blikám, že tam pak zajedu a uhýbám jí, aby mohla vyjet, když ten děděk překáží. Co myslíte že ten ču.... (s prominutím i bez) udělal???? Zajel tam! Tak jsem ho vytroubila. A on nic. Tak jsem vylezla z auta (si to představte s tím pupkem jo, prcek 160 cm a leze z minibusu Galaxy 😀 ), ta maminka neodjela zastavila a říká, že tam jde se mnou, tak mu jdu zaklepat na okýnko a normálně jsem ho dořvala, jestli to myslí vážně, že tu stojím 10 minut a čekám na místo. A on že jako kde stojím... Největší auto na parkovišti stojící v silnici a von ho nevidí!!! Ta maminka mu říká že jsem tam fakt stála, že mě viděla i přijíždět když vcházela na poštu a že mě přece pustila. A on jako že to snad jako nemyslíme vážně že si necháváme místa. A že nemám hysterčit že támhle je místo (které se během hádky uvolnilo), tak jsem ho poslala do prdele. 😀

No fakt bájo ráno, ale jinak mám super náladu 😀

TAKŽE PROSÍM VÁS, ROZHODNĚ TAM PŘIJÍT SÓLO DŘÍV NA SEPSÁNÍ PORODOPISU - PŘÍJMOVÁ KANCELÁŘ DENNĚ MEZI 12 A 13 HOD. A AŽ PAK OBJEDNAT DO PORADNY! 😀

katchula
18. zář 2008

Petule: díky a to mám na tu registraci jít bez objednání?? Tam se mnou teda asi budou sepisovat ten porodopis.
Tak to jsem teda zvědavá kolik bude Lukášek vážit 🙂 5,5 kg je docela hodně ne? To už se pronese.

petule.h
18. zář 2008

jojo, kdykoliv jsk píše vrana, pak tě pošlou do té poradny z registrace na další sepsání a objednají tě už na kontroly... 🙂 no pronese no 😀

katchula
18. zář 2008

Vrána: jéé tak vidím, že jsem psala ve stejnou dobu jako Ty, takže na mojí otázku už nemusíte holky odpovídat 😀 No teda fakt jsi mě pobavila!! 😀 😀 To s tim chlapem je teda fakt síla, dobře jste mu to nandaly matky 🙂 Ale teda, že Tě nechali čekat v kabince svlečenou takovou dobu to je děsnýýýý!! 😠 Tohle já u svýho doktora vůbec neznám, že bych někdy čekala svlečená než mě zavolá, to je fakt hrůza. A to jsi jako celou dobu stála na nohou? To bych asi odpadla 😝 Jinak jste ale v pořádku a odpovídáte termínu, tak to je hlavní 🙂

vrana
18. zář 2008

katchula jj, jak píše petula, do přijmové kanceláře kdykoliv mezi 12 a 13 hod. a pak k sestrám do té poradny. Jen mě štve, že mi to do tel. fakt neřekli a člověk je tam pak za vola.

katchula
18. zář 2008

Vrána: no jsou to chytráci, že ti nic neřekli a tvrdili, že jo 😒 Mě se něco podobnýho stalo v Podolí... K tomu porodopisu je asi dobrý si napsat nějaký údaje, ne? Třeba rodný číslo partnera, to teda z hlavy nevim. A je potřeba i mít s sebou rodný list (nebo teda oddací když jste svoji) a tak??

vrana
18. zář 2008

Nepotřebuješ s sebou nic kromě těhu průkajdy a v ní musí být zapsané výsledky vyšetření. Diktovala jsem jen rodné číslo manžela (já ho mám tedy naspaného v občance) a pak jsem na nějaký dotazník potřebovala jeho číslo OP (aby mu mohli sdělovat případně informace o mém stavu). Jinak nepotřebuješ nic. Domů dostaneš formulář o jménech. A prověř si, jestli u tebe nebo u manži v rodině nebyly nějaké vážné choroby případně vrozené výv. vady.

matru
18. zář 2008

jee, to já nevěděla, že to ještě nemáš sepsané, mě objednali až po sepsání...to je blbý, že tě nechali čekat svlečenou, to mě se nikdy nestalo, z kabiny mě volali vždy hned, jen sem někdy byla déle v čekárně ☹ a z dědka si nic nedělej, byl to nějakej blbec!!! Katchu: při tam sepsání chtějí rodné číslo otce, místo narození a datum svatby, ale oddací list se odevzdává až u porodu...kdo není vdanej, musí mít přiznání otcovství měsíc před porodem, jinak se dítě jmenuje po matce, kámoška to neměla a byl problém a až v roce ho přejmenovali, tak na to bacha...

vrana
18. zář 2008

katchu ona tam byla židle, jenže jsem si říkala, že si na tu chvilku ( 😀 ) nebudu sedat, když už jsem svlečená...no na posledních 5 minut jsem nevydržela, dala na židli svetr a sedla si 😀 příště to udělám dřív a třeba půjdu dřív dovnitř 🙂

jo a vem si s ssebou moč, nebo budeš muset čůrat na papírek, to bych se netrefila 😀

matru
18. zář 2008

Vrana: u jaké jsi byla dr? Neměla cizí jméno od V?Na mě byla hrozně hodná a porodila jsem přesně podla jejího výpočtu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru