Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
13. říj 2008

já budu vařit kuřecí ala kung pao, ale nevím jestli už k o nebo až k večeři

matru
13. říj 2008

polévku udělám zítra hovězí vývar a z masa pak rajskou, Kačenka jí má ráda...hmmm a kungpao jsme taky dlouho neměli, zařadím ho též 🙂

ducky
13. říj 2008

Ahojky holky 😀

Vrani co tu děláš? Copak ti Matru nenapsala, kdy máš porodit 😀
Hele dneska jsem byla ráno taky v poradně a jak si psala, ta krátkovlasá sestra je protivná jak činže a na pěst.
Hele ale slyšela jsem pana dr. jak říkal jiné mamince, že hospitalizují, když jseš 41+0 a patrně asi vyvolávají porod.
Tak kdyby se Kája neumoudřila, tak se tam zeptej.

Jinak holky, taky si musím sbalit do porodnice, stále nemám. Včera jsem totiž ležela, ráno mě bolelo v krku a bylo mi bídně. Manža dokonce uvařil oběd a staral se o mě, byl zlatej 😎
Já si tašky sbalím dvě, malou k porodu a větší potom na pobyt, jinak ty věci tak sedí, co jste psaly.

Hele a co dortík, zkoušely jste?
😉

matru
13. říj 2008

ahoj Ducky 🙂

matru
13. říj 2008

dort zatím nebyl, víkend byl náročnej, tak snad ted v týdnu ho zmáknu...
a k tomu porodu, já se ptala jak dlouho mě nechají a bylo mi řečeno, že 10 dnů po termínu dle UZ, ale řekla to sestra tak nevím jestli to platí 🙂

ducky
13. říj 2008

Jéé, já byla tak napnutá, jestli chutnal 😉 😀

Ona se právě ta paní taky ptala, protože jak jsem zaslechla, tak první dítě byl císař, tak se vyptávala na všemožný věci a jednou z nich bylo i toto.
Já vím, že jednu paní doktorku z chirurgie nechali přenášet týden, ale tam byla možná nějaká malá protekce 😉

matru
13. říj 2008

tak asi po císaři je to jiný než u prvního dítěte...no snad vědí, co dělaj a všem vám to dobře dopadne! A v případě Vrany už snad i rychle! 😉

oskarka
13. říj 2008

Ahoj ducky.
A třetí taška bude s věcmi na mimi🙂. Já to pro sebe mám všechno v jedné, snad to neva, jen si dám věci přímo potřebné na sál navrch do igelitky, abych to tam pak nelovila.
Na ten dort se taky těším, zkusím ho udělat v týdnu anebo ho nechám udělat někoho z rodiny na oslavu až přijdeme domu z porodnice🙂. Téééda, já jsem dneska lenoch lenivej - bábovku mám sice v troubě, ale jinak jsem s těmi věcmi moc nepohnula. A toho hnusného prádla, bléééé,

matru
13. říj 2008

a čtvrtá pro manžela, to aby vás tam vezl stěhovák 😀

matru
13. říj 2008

Oskarko. a počkej kolik prádla bude za pár dní 🙂 a až budou 2 děti, to jsou hromady 😀

oskarka
13. říj 2008

Manžel má věci u mne (ale kromě přezůvek, kraťasů a trika nic nepotřebuje)🙂. Já to říkám, odstěhujeme se tam rovnou. Tak zvedne se ta pitomá mlha, aby alespoň nějaké slunko do toho bytu zasvitlo?

matru
13. říj 2008

u nás už leze 🙂 kde ty bydlíš?

ducky
13. říj 2008

Pro miminko taky bude taška, ale tu přiveze manžel až pojedeme domů, to už mám vymyšlený 😀
U nás už mlha slezla a já bydlím v Bráníku 😎
Je tu krásně.
Jinak já se zatím na porod nechystám, dnes pan dr. řekl, že čípek se nezkracuje a placenta taky není ještě uzrálá k porodu.
Hele kam zmizela Vrána?
Nejela rodit? 😉

oskarka
13. říj 2008

Matru, já bydlím v Petrovicích, blízko Uhříněvsi.

ducky
13. říj 2008

Jé, v Petrovicích jsem dělala autoškolu 😉
A v Uhříněvsi mám svojí milovanou gyndařku, takže trochu to tam znám 😀

oskarka
13. říj 2008

Věci pro mimi na odchod domů máme vyskládané v postýlce, takže manžel jenom hodí do nějaké tašky a je to. Uvidíme, jak velké miminko se nám narodí, kdyžtak mu moje sesta pomůže s přinesením něčeho většího🙂.
Ducky, tak Ty máš na porod ještě čas. Kdopak byl dneska v poradně? Budka?
To je fakt, kde je vrani? Vraniiiiiii???? Že by?? Nebo jenom odpočíváš?

vrana
13. říj 2008

hoj ducky,
jsem vařila to kung pao přece a teď už jsem pěkně přežraná a tlamička mě pálí o 106, ale bylo to mňamózní. 😀

ducky v kolik jsi tam byla? No mě předposledně řekla ta dr. cizinka, když jsem se ptala jak dlouho nechávají, tak že právě 14 Dní, takj uvidíme co zítra. Ani nevím kdo tam má být. A myslela jsi tu sestru zrzku nebo černovlásku? Mě rozčilujou už jen tím, že jsou za zavřenýma dveřma a nestarají se o nově příchozí...

Pošlete mi když tak někdo mobilní číslo na sebe, asi matru, té porod nehrozí 🙂, ať můžu když tak ze sálu napsat, že mě nemáte čekat 😀

ducky
13. říj 2008

Jj, byl tam ten samý jako minule, takže Budka 😲
Dneska jsem to ale zvládla lépe, byla jsem psychicky připravená na chlapa 😉

Já vím, že mám čas a nejradší bych porodila na termín, ale zas ty otoky, kdyby zmizely.
V sobotu jsme se byli s manžou projít a oba jsme si říkali, že to bylo ideální na kočárkový výlet.
Jo, na to ale musíme ještě počkat.
Jestli to vůbec půjde, až bude Bětka na světě.
😎

oskarka
13. říj 2008

No, jo vlastně, kuchařinka vrana🙂.
To je dobrej nápad s tím telefonním číslem, jak si je vyměníme?

vrana
13. říj 2008

IP, posílám svoje jako první vám všem, pak dejte akorát odpovědět všem a pošlete svoje

matru
13. říj 2008

Vrani, pošlu mobil do IP 🙂

petule.h
13. říj 2008

ahoj holky, zdravím po pauze...stále sajeme nudle..
oskarka: bydlím v Dubči, bydlela jsem v hostivaři, pak v podnájmu v horních...takže znám dokonale
matru: dnes vařím květákovou polévku , guláš po burgundsku, a peču bábovku
vrána: pořád nic??? stále se neotvíráš??

já věci pro mimi měla v jedné tašce s mými věcmi, někde jsem četla o fénu je to možné??? tak ten dle mě nevyužiješ 🙂 jinak hadrůmám hrozně, pěrtu každý 2 den min 2 pračky 😀 ...jeden ušpiní milion věcí za den, druhý je má od mléka poblinkané...pak manžel, já...no ale musím říct, že už to zvládám dobře...do třetího však nejdu
😀

oskarka
13. říj 2008

Ducky, ven s mimi můžeš přeci i když není extra hezky. Ale co mě se líbí, že budou naše děťátka na jaře, kdy ta příroda je v rozpuku, už taková samostatnější, lezoucí, hravější a budeme s nimi moci hrát si venku.

oskarka
13. říj 2008

Super, tak jsem Vám poslala svoje čísílko.

ducky
13. říj 2008

Ahoj Vrani 😀
tak já už myslela ... 😉
Já tam byla dnes v 8.30 hod., zavřený dveře byly, ale akorát když jsem vylezla ze záchoda s testem, tak ona vylezla (zrzka to určitě nebyla, ale měla jsem dojem, že měla světlé vlasy na krátko, střední věk a protivná jak činže) a kdo je další, tak jsem se zvedla a ukázala jí ten test, načež ona mi srazila ruku, že takhle na to teda nevidí, pí.... jedna (sorry, to se nedá napsat jinak).
A jen tak pro srandu, když jsem vylezla od dr. a chtěla se objednat, tak tam nebyla ani jedna. Nakonec mě objednal pan doktor. Hezké, že?
Číslo na mě posílám do IP 😀

matru
13. říj 2008

jeee čau Petule 🙂

vrana
13. říj 2008

Tak super, čísla vyměněna. Teď už mám v telefonu asi tak 30 tet koníkovek 😀 . ¨

ducky tak to jsme se možná akorát minuly. Já tam přišla tak 8:15, ale v kolik jsem odcházela to nevím, možná v půl. jj, ty sestry byly kozy obě.

oskarka
13. říj 2008

Tyhle dvě sestřičky (služebně asi nejstarší) jsou vždycky takové podrážděné a protivné... Ty už jiné nebudou.

vrana
13. říj 2008

přesně a člověk má pocit že je se vším obtěžuje. Jsem zvědavá kdo tam bude zítra. Nevíte, který dr. bývá v útěrý?

ducky
13. říj 2008

Vrani já se rozhlížela, ale neviděla jsem tě. Asi jsme se opravdu minuly.
Ahoj Petule 😀
Moje Koníkovky jste první, takže to mám dobrý 😀

Oskarko vím, ale přeci jen v zimě nebývá tolik sluníčka, ty dny jsou takový šedý a smutný, víš? 😒
Sluníčko mě neskutečně nabíjí.

Holky mám hlad, že se o něj můžu opřít, ale za chvíli se vrátím 😀
Jak by řekl Terminátor v originále: I´ll be back 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru