Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jajinka27
21. únor 2009

tak ono ja stejnak nemela moc ruzoveho, pro jistotu, prevazovala modra 😀

hrusti
22. únor 2009

Ahoj holky, jsem tu nova 🙂 Jsem taky zaregistrovana v Krci 🙂 Jsem fakt zvedava, jak bude porod probihat... Bohuzel jsem byla v Krci 2x na pohotovosti kvuli boleni briska. Poprve jsem tam mela dr. Vackova a ta byla moc sympaticka a podruhe jsem tam potkala takovou mladou dr. a ta mi tedy sympaticka nebyla, protoze byla docela neprijemna. Tak doufam, ze ji nepotkam u porodu.
Jen se chci zeptat: Na netu pisou, ze ve 35tt se musim dostavit k registraci do tehu poradny, to tam vypisu jen nejake papiry? A od toho dalsiho tydne se uz chodi do ambulance? Objednava se tam nebo ne?
Diky za odpovedi 🙂

priorita
22. únor 2009

hrusti: ano v 35tt si mezi 12-13 hod. dojdi do Krče sepsat porodopis (jsou to vlastně informace o Tobě a manželovi (jméno, r.č., nemoce v rodině, potíže v těhotenství atd.) . Já jsem v tom 35tt rovnou dostala i papíry na jméno, co sebou do porodnice ... do poradny( ambulance) se pak chodí od ukončeného 37tt. Já tam teď půjdu potřetí...objednat se musíš, kdyžtak se rovnou objednej až tam půjdeš na ten porodopis nebo si tam potom zavoláš a oni Tě objednají...
Jak vypadala ta mladá doktorka?

barberiska
22. únor 2009

Ducky a Jáji - já jsem asi divná , protože nemám zatím vůbec žádné pocity ,jestli to bude kluk , nebo holka 😠 Počítala jsem s holčičkou , teď zase prý kluk , tak já nevím - chodíte taky některá k Dr Řádkovi - nakolik to umí poznat ?Asi to bude kluk , ale tam prý se to může zaměnit za pupečník , tak já nevím. Ono je to vlastně jedno , já hlavně chci , aby bylo mimčo zdravé 🙂 To byl víkend , co ?Chumelenice a následně čvachtanice 😝
Taky občas zabrousím na maminky - ale když tam čtu , jak některé ty maminy jsou úplně k.o. a mimča nespí a propláčou celé noci a dny , tak si říkám , jak to teda budu sama zvládat - už vidím , jak mě tady má máma na krku - alespoň v šestu. 😅 Naštěstí naši jsou zlatí a zatím se tváří , že by jim to vůůůbec neva , tak uvidím. Třeba budu mít kliku a zrovna bude mimčo usměvavé a pohodové. I když se říká , že nerváky v těho se přenášejí na mimčo - ach jo , musím být v klidu 😅 😵
Ahoj Hrušti , to je bezva , že jsi se taky přidala. Tu Dr Vackovou si tady maminky hodně chválí... 🙂

hrusti
22. únor 2009

Holky, diky za info. Ta mlada dr. byla blondyna, hubena s brylemi. No, nevim, jestli mela zrovna spatny den, protoze odbihala k nejakemu porodu, nebo jestli je takhle normalne. No, na me mela reci, proc jsem jela na pohotovost a nesla si ke svemu dr. Tak jsem ji rekla, ze bohuzel v patek muj dr. neordinuje a ze v pondeli mi prislo pozde. Nejak jsem nechapala 😠

Barberiska, no, ja se zatim zabyvam myslenkami na porod. Nechavam si pichnout injekci i kdyz jdu k zubari a ma mi vrtat zub, takze z toho mam hodne strach. Ale chodim do diskuze Jarnacci a tam uz dve holciny odrodily a mely rychly porod a psaly o nem hrozne hezky, tak si rikam, ze treba mi to budeme mit taky tak 😉

jajinka27
22. únor 2009

Mudr Vacková vypadá jak???

blondyna s brylema a protivna?? hmm premyslim, kdo by to mohl byt? vzhledem k tomu ze jsem v porodnici lezela fakt dlouho tak hodne mudru znam

ducky
22. únor 2009

Barb každá jsme jiná. 😉 Já zase znala ženský, které říkaly, že věděly i bez testu, že jsou těhotné, že to prostě cítily. No, tak já teda ne, já se dokonce bála udělat si test, protože jsem během snažení zažila jedno zklamání, kdy se mi zpozdila MS, ale těhu jsem nebyla, no a když na mě vykoukly //, tak jsem tomu nemohla chvíli ani uvěřit 😉 Ale to, že tam mám holku jsem fakt nějak věděla. 😎
Jo a toho dr. neznám, já chodila ke své až do toho 36 tt 😎

Hrusti s dr. ti neporadím, neznám, za to tě musím upozornit, aby jsi si dávala pozor, co sem píšeš. Je to totiž veřejná dikuze a nikdy nevíš, kdo to čte a kdy to na tebe vytáhne. ☹
Takže když tak využívej IP a pokud by jsi se chtěla zeptat na vysvětlení, tak buď zalistuj zpět anebo IP 😉

Jinak holky porodu se nebojte, já teda od prasknutí plodové vody rodila 36 hodin, takže nic moc, ale nevzpomínám na to nějak špatně a až sevřete v náručí ty vaše uzlíčky, tak budete nejšťastnější pod sluncem 😀 Jo, holt dovnitř to jde dobře, ale ven 😀

hrusti
23. únor 2009

Ducky, diky za upozorneni. No, nenapadlo by me, ze jsi dr. budou hledat reference na netu 😲
Ja jinak na Krc slysim vetsinou samou chvalu, tak jsem zvedava na osobni zkusenosti s porodem a kojenim😉
Mne na poslednich 2 screeningach rekli, ze mimi je o 2 tydny napred, tak je mozne, ze budu rodit driv a ty tehu poradny si ani moc neuziju 😀

katchula
23. únor 2009

čau holky,
barberiska: já chodím k MUDr. Řádkovi 🙂 U mě se teda s odhadem pohlaví nespletl, řekl mi asi ve 20tt, že to bude na 99% kluk a taky, že jo 😀 Byla jsem pak ještě v Podolí na UTZ vrozených vývojových vad a tam mi kluka potvrdili. A mimochodem u mýho porodu byl na konci nejspíš ten doktor, který se střídá s Řádkem v jeho ordinaci, protože o něm mluvil a znal ho... říkal, že je pečlivej a že si hodně ty těhotný hlídá a tak 😉 Tak myslim, že jsi v dobrý péči 😉

A přeju Ti hodný, neuplakaný a spokojený miminko 🙂 A hlavně zdravý, samozřejmě to přeju i všem ostatním co je to ještě čeká. A porod zvládnete, já jsem spíš srabík a bála jsem se tý bolesti hodně a vidíte, zvládla jsem to i bez epidurálu 😀

hrusti
23. únor 2009

Katchula, diky za motivaci. Ja jsem taky srabik, mam docela strach, abych u porodu nejak nevyvadela 😅 No, kdyz to slo dovnitr, tak to musi jit i ven, ze 😀

katchula
23. únor 2009

hrusti: tak z toho si vůbec nedělej hlavu. Když budeš vyvádět nějak moc, tak oni Tě usměrní, jsou na to přece zvyklý 😀 A neboj, na porodním sále jsou všichni strašně fajn, to už tady určitě holky psaly. A i když jsem byla v Krči ještě před porodem na tom normálním oddělení, tak všechny holky co už měly po porodu byly spokojený s porodníma asistentkama i s doktorama 🙂
A ven to jednou musí, to je jasný 😀 😀

hrusti
23. únor 2009

No ja ty dr. a PA obdivuji, protoze musi byt fakt klidasove, aby zvladli porod a k tomu jeste usmernovat nektere hystericke maminky 😉 . Nekde jsem cetla, ze krik vysiluje a ubira sily pri porodu, tak si to budu muset porad opakovat, abych se podle toho ridila 😀
Byli jste v Krci na nejake te prednasce? My s manzelem planujeme tu zakladni prednasku s prohlidkou salu a jeste uvazuji o tech ulevovych polohach pri porodu....

jajinka27
23. únor 2009

hrusti...byla jsem na te zakladni 😉 jinak opravdu PA i mudr u porodu super, sice jsem nakonec sla cisarem ale nejakych 5 hod jsem si tam odbyla s kontrakcema

katchula
23. únor 2009

Já jsem zrovna ten příklad - křičela jsem a hned mi bylo řečeno ať někřičím, že mám všechnu sílu vložit do tlačení. A něco na to fakt asi je 🙂
Já jsem chodila na kurz Příprava k porodu, nebyl to ale kurz přímo od krčský porodnice. Bylo to asi 6 lekcí po 2 hodinách a jedna ta dvouhodinovka byla zrovna prohlídka porodnice, tak na tý jsme byli společně. A zalíbil se mi právě na tý prohlídce nadstandard, tak jsem ho pak chtěla a naštěstí mi to po porodu i vyšlo 😉 Já jsem ráda, že jsem tam byla, protože už to pro mě nebylo tak neznámý. Takže za sebe bych Ti to doporučila. Jinak v podstatě 90% věcí co jsem se dozvěděla na tom kurzu už jsem měla načtený dopředu (hlavně z internetu).

jajinka27
23. únor 2009

katch...nadstandart jsem nevidela, ale sem rada ze sem vas poslechla a po porodu byla tam 😉

hrusti
23. únor 2009

Ja chci prave taky omrknout prostredi, abych vedela, co me ceka. O nadstandardu uvazuju, ale kdyz bych chtela epi a nadstandard, tak vyplaznu 10 - 12 tis. jen za porod a to mi prijde docela dost penez, za ktery bych mohla prckovi neco koupit. Ale manzel mi porad rika, at si to s tim nadstandardem rozmyslim, ze tam budu mit klid 😉 Tak uvidime, jak to dopadne.
Na tu zakladni prednasku s prohlidkou salu pujdeme a pak se rozhodnu o te dodatecne prednascce. Manzel porad chce videt porodni sal 😀

katchula
23. únor 2009

Jáji nám právě na tý prohlídce nadstand. ukázali, ale šestinedělí ne, ale ta chodba, kde se konali návštěvy mě docela odradila. Pak jsem tam byla jeden den před porodem a byli jsme 3 na malinkym pokoji a to bylo zkrátka moc. Ale určitě by se to tam dalo vydržet, jen já mám prostě radši soukromí. A Ty jsi tam byla takovou dobu, že na normálním oddělení by Ti muselo hrábnout, ne? 😀

hrusti
23. únor 2009

No ja si myslim, ze 3 na jednom pokoji, obzvlast v noci musi byt asi narocne. Ja mam taky radsi svuj klid. Preci jen cim je clovek starsi, tim je pohodlnejsi 😀

jajinka27
23. únor 2009

katch...me uz tam hrabalo, to vis preci ☹ taky sem tam lezela 6 dní, fuuuuuj a jako po cisari chodit na chodbu???ja byla rada ze dolezu na zachod

katchula
23. únor 2009

hrusti přesně tak 😀
Jinak u nás to bylo stejný, já chtěla ušetřit, tak jsem s tím nadst. pořád váhala (epi jsem chtěla teda už dopředu, ale nějak se nezadařilo a nedali mi ho) a přítel mě do toho navezl, že aspoň tam za mnou bude moct víc chodit, protože tam jsou návštěvy skoro neomezený. A ve finále jsem byla ráda, že tam jsem 🙂 Když jsem rodila já, tak byl zrovna dost nával, ale na tý prohlídce nám říkali, že se snaží ty pokoje obsazovat jen po dvou. Což by ještě šlo 😉

hrusti
23. únor 2009

A jaky nadstandard jste holky mely? Ja jsem koukala, ze tam maji pokoje od 1200 do 2 tis.? Kdyz to slysim, tak o tom asi zacnu uvazovat 😉

katchula
23. únor 2009

Já měla ten nejlevnější, těch je tam snad i nejvíc 🙂 V listopadu stál teda 1100 Kč. Koukám, že se fakt vše zdražilo.

jajinka27
23. únor 2009

já měla taky nejlevnější za 1100,- a byla jsem tam v lednu

hrusti
23. únor 2009

No ja si nejsem jista, jestli ten nejlevnejsi je za 1100 nebo 1200 Kc, nejak si to moc nepamatuji 😅 Moje skleroza 😅 Mrknu na to, az tam pujdu za tri tydny na tu registraci do poradny.
No a jeste se musim optat na tu cenu epi, protoze jsem nekde na netu zahlidla, ze ho snad o tisicovku zdrazili tzn. 5700 Kc. Tak nevim, aby to nebyl nejaky blud, protoze kdyz jsem byla v prosinci na utz, tak tam meli cenu 4700 Kc.

priorita
23. únor 2009

Ahoj, koukám, že se ta diskuze tu maličko rozjela...to je fajn. My pořád čekáme a je to úúúúúúúúúnavný. Šlapu schody, vytírám, skáču na míči...a nic ☹
Jinak k těm kurzům: v tom základním je prohlídka sálů, šestinedělí a nadstandardů. Ale na šestinedělí se nechodí, jen vám ukážou chodbu a slovně popíšou. Koukala jsem na obsazenost pokojů - tak jen jeden tam byl po třech maminách, jinak vše po dvou.
Já se zatím plácám po rameni, že bych to chtěla zvládnout bez epi a nadstandart asi taky vyžadovat nebudu (pokud ta druhá maminka bude nějaká "normální") , ale jak to dopadlo vám napíšu až po...třeba budu nakonec ráda za epidurál a i nadstandard.
Jo a holky, co jste rodily císařem. Při císaři dělají celkovou anestezii nebo taky ten epidrurál, kterej se platí?

jajinka27
23. únor 2009

hrusti,,,opravdu ten epidural zdrazili o 1000,- 😠 a ten pokoj bude za 1100,- pochybuju že by ho zdražili od února

priorita...pokud rodíš císařem nic neplatíš, ale já byla v celkové anestezii

hrusti
23. únor 2009

Priorita, tak drzim palecky, at se ti to brzy rozjede. Verim, ze uz je to unavny cekat a cekat... 😖 Ja ted zacinam 32tt, ale prijde mi, ze misto bricha taham pytel melounu a uz jsem taky hrozne nemotorna 😠

hrusti
23. únor 2009

Hmn, to je narez 5700 Kc za epi 😠

priorita
23. únor 2009

hrusti: díky, dneska mám teda maxi depku...nevím jak se zabavit.

jajinka27
23. únor 2009

priorita...depku hod za hlavu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru