Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

blanches
28. led 2010

prosteja tak budu držet palečky ať se s nimi dobře domluvíš, ať je všechno OK

Ducky díky za rady, je jasné, že bych ho nenechala plakat třeba 10 minut v kuse, jen že k němu nebudu utíkat kdykoliv zavrní. Ale ono si tady něco plánuji a nakonec může být všechno úplně jinak. To se ukáže až budeme mít prcka venku 😀 😀 Nechci být krkavčí matka, ale taky nechci abych musela mrňouse chovat 24 hodin denně a vůbec nic pak neudělat. Tu situaci neznám, tak opravdu nevím 😅

Dneska jsem se k doktorce dovolala, včera měli poruchu, takže nás vezme, tak super jsem moc ráda 😉

ducky
28. led 2010

Prosteja teda, tak prcek stále stávkuje, jo? Já teda myslím, že pokud nebudeš chtít zkusit rodit přirozeně KP, že tě nikdo nemůže nutit. Jsi svobodná osoba a rozhodnutí je na tobě. Samo poslechnout si případné argumenty, zvážit je a pak se rozhodnout, ale nikdo tě přece nemůže nutit. 😉

Blan zavrnění jsem samo nemyslela, ale pláč ano. A jsou i taková miminka, které se opravdu stále nosí, to je pak dobrý nějaký ten šátek nebo babyvak, aby jsi mohla něco dělat. Tak uvidíš, třeba budeš mít naprosto vzorné mimi jako Míša. 😀

konsa
28. led 2010

prosteja: uvidíš, co ti řeknou a budeš mít ještě čas na rozmyšlenou. Anebo se mimi do té doby ještě přetočí a bude vyřešíno 🙂
u mě se zatím nic nechystá, jsme stále malý,ale neřeší to, takže to neberu jako trágu. Říkám si, že at tam ještě chvíli vydrží, aby povyrostla. Takže zatím to vypadá, že budeme přenášet, tak se třeba ještě na kontrole v Krči spolu potkáme.....

blanches
28. led 2010

ducky je mi to jasné, no necháme se překvapit, jaký pokládek nás čeká, ale podle toho co dělá v bříšku to bude pěkné číslo 😀

prosteja jak píšou holky, podle mě Tě opravdu nemůžou nutit. Ale mám zkušenost, že jedna kamarádka, měla rodit v Benešově, malá byla KP a jí řekli, že to půjde přirozenou cestou a hotovo a že budou řešit až aktuálně kdyby byly komplikace ☹ , jenže oni se báli, tak zašli zpátky za svým gynd. a on jim doporučil jinou porodnici a zavolal, že se přimlouvá, aby jí vzali, protože už byla 39tt, takže nakonec rodili v Praze císařem mám tušení, že to byla porodnice na Vinohradech. Do Benešova, pak jen zavolali, že už porodili jinde. Byla to akce hrr, ale dopadla dobře. 😉 Malá je kus ženský narodila se 31.8.09 😀

monivo
28. led 2010

ahoj holky, jen vás jdu rychle pozdravit. Až budu mít více nálady a času, tak napíšu více. Ale v rychlosti...

Ve středu 20.1. se nám v 28+1tt narodila holčička Terezka. Porod císařem. Váha 1120g, 35cm. V neděli mi praskla voda, tak mě z Krče odvezli záchrankou do Podolí a tam jsem až do středy ležela na rizikovém. Ve středu mi porod vyvolali. Ztratila jsem hodně krve, bylo to pak hodně rychlý. Malou teď máme na resuscitačním v inkubátoru. Vidím to tak na min. 2měsíce. Ale daří se jí dobře. Já už jsem taky v pohodě. Proč se to stalo mi nikdo neřekl. Nejspíš něco s placentou.

Tak nám, holky, drže palce a vám všem pohodové a bezkomplikované těhotenství až do zdárného konce 🙂

ducky
28. led 2010

Monivo držím moc palečky, ať je Terezka velká bojovnice a vše zvládnete bez následků 😉

jajinka27
28. led 2010

Monivo...držím moc a moc palečky, Terezka bude určitě bojovnice a vše zvládne, k tomu jí pomůže i láska vás dvou 😵 když budeš moct tak nás informuj, ať víme jak se Terince daří, ju? tak tfuj tfuj a malé hodně a hodně zdravíčka

vrana
28. led 2010

Monivo, přeju hodně sil vám i Terezce, ať to všechno zvládnete a ta doba uteče a nesete si malou v pořádku domů. 😵

priorita
28. led 2010

Monivo: i já držím všechny pěsti. Holčičky jsou bojovnice, určitě z ní bude jednou krásná a zdravá holčička! A z Tebe pyšná maminka 🙂

prosteja
28. led 2010

ahojky holky, všem moc děkuju za povzbudivé zprávičky..... pak schválně řeknu, jak vypadá komunikace v Krči s koncem pánevním 😀 třeba se to někomu dalšímu bude hodit......

a mrkám, že tu byla MONIVO a taková zprávička, no teda, držím všechno co mám i s našíim miminkem, aby byla maličká Terezka v pořádku, určitě to bude všechno ok, jen teď musí hodně zesílit...... tak nás určo informuj, jak jste na tom, myslíme na vás 😵 😵 😵

blanches
29. led 2010

Monivo: Držíme palečky, abyste byli co nejdříve OK, ať Terinka nabírá sílu, i když je teď taková malinká určitě z ní vyroste kus ženský. Kamarádka porodila v 27+4 malá Deni měla jen 960 g, a teď jí budou 3 roky a je dokonce větší, než její vrstevníci a je zdravá a v pořádku. Moc moc moc na Vás myslíme a věříme, že bude krásně růst, abyste si jí mohli přivézt co nejdříve domu.

Tak papapa a myslíme na Vás.

sabuse1
29. led 2010

monivo taky držím všechny palce ať Terezka hezky roste a můžete s ní být brzy doma. Jak psala Priorita holčičky jsou velký bojovnice, určitě to zvládne🙂

luciehynkova
29. led 2010

Monivo: drzim palecky, urcite vse dobre dopadne a na jare uz budes frcet s kocarkem po venku. preji tobe i male hodne sil, zvladnete to. 😉

petaaa
29. led 2010

monivo: držím palečky at vše dobře zvládnete a hlavně at máš malou brzy doma. Budeme moc rády, když nás budeš informovat jak se Vám daří 🙂

monivo
29. led 2010

Děkuju moc všem za "palečky" 🙂 Terezka již od včerejška dýchá úplně sama, takže má už jen v pusince sondu na krmení. Dokonce poté, co šla dolu s váhou, včera měla již o 10g více. Až budu mít nějakou pěknou fotku, tak jí dám do alba. Brzy bych už totiž mohla začít klokankovat.

prosteja
29. led 2010

MONIVO tak to je super zprávička..... 😵 doufám, že malá Terezka bude takhle pokračovat a brzo si ji odvezete domů....... až budeš mít fotečku tak určo vlož, mooooc se tady těšíme 😵 😵

sabuse1
29. led 2010

monivo to je super a jestli už začala přibírat je vše na nejlepší cestě🙂

monivo
29. led 2010

Mohla byste mi některá poradit ohledně kojení? Samozřejmě musím odsávat, mám elektrickou odsávačku Avent, odsávám každé 3hodiny, i v noci. Zatím ale při jednom odstříkání (každé prso 10min), mám celkem 40ml mléka. Zdá se mi to málo. Jsem dnes 9den po císaři. Je něco na podporu kojení nebo máte nějakou radu? Kojící čaj piju 2x denně a také jím 2x denně homeopatikum Ricinus 5ch.

prosteja
29. led 2010

MONIVO snad ti holky poradí.... co já vím, tak ten kojící čaj se hodně doporučuje, ten piješ, tak to je dobře, to určo nepřestávej.... 😉 a uvidíš, třeba to bude lepší a lepší, jsi chvilku po císaři, tak důležitý je, že něco odstříkáš 😉

sabuse1
29. led 2010

monivo mě docela pomáhalo caro, nebo může být melta to je úplně jedno a odsávat zkus třeba po dvou hodinách, on je asi taky velký rozdíl jestli se ti spustí laktace přiložením mimča nebo odsávačkou tak možná i tohle může mít vliv. A čaj klidně přidej třeba litr denně dokud se to nezlepší, no a hlavně je důležitá psychika což se mi sice dobře radí a tobě asi hůř dělá, chápu, že asi zrovna moc v pohodě nejsi a to bohužel tomu mlíčku moc nepřidá...možná bych zkusila zavolat přímo laktační poradkyni do Krče ta ti určitě poradí líp, hlavně s tím má určitě zkušenosti

monivo
29. led 2010

Na tom čaji ale píšou 2-3x denně, tak to nechci překračovat. Naštěstí je moc dobrej. To Caro bych mohla zkusit, taky jsem to slyšela. To je kávovinová náhražka, že?

prosteja
29. led 2010

Caro taky může pomoct s kojením? tý jo, to jsem nevěděla, tak to je super, to mám moc ráda.... 😵

MONIVO jj, je to kávovinová náhražka a je to myslím z obilí nebo z něčeho takovýho 😉 myslím, že ti bude chutnat 😉

blanches
29. led 2010

monivo to je úžasné, že přibírá, je to holka šikovná, asi už se na Vás tak těšila, že chtěla za Vámi. Tak jen tak dál a ať je všechno OK, je také super, že už dýchá úplně sama 😀 😀 Na fotečku se moc těšíme 😉
S kojením držím palce a asi bych raději zavolala na poradu té laktační poradkyni, jak píše sabuše.

Tak papa a jsme s Vámi, určitě bude všechno v pořádku.

konsa
29. led 2010

monivo: moc gratuluji k Terezce a držím palce at to všechno zvládnete a může být brzy s vámi doma 🙂 hlavně, že už začala přibírat, to je hlavní 🙂

ducky
29. led 2010

Monivo krásné zprávy. Terezka je bojovník a za chvíli budete doma 😉
Já bych ti asi poradila obecně hodně pít, nejen čaj, ale i vodu. Časteji odstříkávat a předtím si prsa nahřej. Buď ve sprše nebo aspoň třeba utěrkou namočenou v teplé vodě. Obecně ty odsávačky berou jen střed prsa, neumí to narozdíl od miminka dostat i z krajů (nebo jak bych to řekla 😀 ), takže určitě častejší stimulace a hodně tekutin. 😉

minea
30. led 2010

Monivo, gratuluju k dcerušce a přeju vám, aby co nejdřív dohnala všechno, co nestihla v bříšku 🙂

K tomu kojení: Zkus se podívat sem, tady jsou odpovědi LP na téma zvyšování tvorby, třeba tam něco vyčteš.
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=63
Ještě se můžeš zeptat tady na koníku Annag:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Držím palce, ať pokroky na sebe nenechají dlouho čekat 😵

jajinka27
30. led 2010

Monivo..jak píše Ducky, hodně pij, to je jedno co, fakt minimálně 2 litry za den, mě to hodně pomáhalo když jsem o mlíko přicházela poprvé kolem 4tého měsíce a taky ty homeo jak píšeš 🙂a co ještě zkusit ručně? mě to odsávačkou moc nešlo ale ručně jo 😉

monivo
31. led 2010

Holky, dala jsem do alba fotečky, můžete se podívat. Už jsme včera prvně klokánkovali 🙂

jajinka, ručně jsem to zkoušela v porodnici, ale teď doma už si to nedokážu představit. Mám už trochu citlivé bradavky. Odsávám každé 3hodiny. Teď odsaju cca 60ml. Zatím to Terezce stačí na to, kolik dostává. Uvidíme, jak to půjde dál.

Jinak všem děkuju za rady 🙂

ducky
31. led 2010

Téééda, to je beruška krásná vlasatá 😀 A je super, že takhle brzo klokánkujete, to určitě všechno zvládnete a než se naděješ, půjdete domů 😉

blanches
1. únor 2010

Monivo to je ale roztomilé malinkaté vlasaté štěstíčko 🙂 Je úžasné, že děláte takové pokroky, držíme palečky, určitě bude vše v pořádku, z Terezky bude kus ženský a brzy budete moci jít domu, jak píše Ducky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru