Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

marcellinda
30. črc 2009

Děkuji, tak to je dobrá zpráva 🙂

ducky
30. črc 2009

Marcellindo je to tak. V poradně ti sestřičky změří tlak, zkontrolují moč a Dr. tě vyšetří vevnitř a udělá UTZ s průtokama. Jen pokud by se jim něco nezdálo, půjdeš na monitor.

marcellinda
30. črc 2009

Když jsem totiž byla na poslední poradně, tak mi bylo tamní sestřičkou řečeno, že příště půjdu na monitor a když jsem se ho pak dožadovala, tak mi bylo řečeno, že se dělá až po 40tt. Byl tam, ale výbornej doktor, takovej pohodovej, na vše mi odpověděl, akorát nevím jméno. Legitimaci neměl a do knížky nedal razítko, podpis nerozluštím. Byl tak cca kolem 50let, prošedivělé vlasy...

jajinka27
30. črc 2009

marcell...ani po 40tém týdnu se nedělá, já přenášela 10 dní a dělali mi ho až když jsem nastoupila do porodnice 😉

lynn77
3. srp 2009

ahoj holky, tak v thomayerce se nerodi nebo co, ze se tady nekeca? 😉 nejake maminy pre porodem tady nejsou?

chtela jsem se zeptat, zda nevite, kam posilaji z krce pokud je plno? resp. v zari maji planovanou odstavku porodniho salu a je to tesne prd mym terminem, nicmene kdyz jsem se registrovala, tak jsem stejne podle ultrazvuku mela termin jeste pozdeji, tak jsem si s tim hlavu nelamala a rikala si, ze budu rodit az po odstavce 😉 . Problem je, ze mi hrozi predcasny porod a bojim se, ze to padne zrovna na dobu te jejich odstavky, puvodne to melo byt 1-15.9, ted to posunuli jeste na dyl, od 28.8 do 14.9..... kam jako potom pujdu, kdyz jsem registrovana v krci to fakt nevim.... ☹

jmisa
3. srp 2009

Lynn, no záleží, kde je volno, tam pak pošlou.

kacula81
3. srp 2009

Lynn, já jsem taky registrovaná v Krči. Ta registrace teda proběhla dost zajímavě, protože mě sestra zaregistrovala, aniž bych jí to nějak schválila... no ale ve finále jsem docela ráda. Byla jsem tam totiž na pohotovosti a sestra se mě ptala kde chci rodit a já řekla že v Benešově a jen tak jsem prohodila, že kolem mého termínu - 25.8.09 - budou mít stejně zavřené porodní sály. No a sestra hned co plaším, že to není uplně v tom termínu a že když, tak mě přece pošlou jinam, že neví, co všechny vyvádíme a lup, už tam bylo razítko... No to jsem právě nechtěla, nevědět, kde nakonec skončím... Navíc, když to teď dali už na 28.8.... Ale myslím, že budu rodit taky dřív, už mi odešla hlenová zátka...a dr. říkal, že mám naději to stihnout před tou uzávěrkou 🙂 , tak snad jo.

lynn77
3. srp 2009

kaculo, ty bys to mohla stihnout, kdyz mas termin toho 25, leda bys prenasela, tak drzim palce, ja mam ofiko termin cca o tyden driv, ale nejak se spis orientuji tim ultrazvukovym, pac od zacatku je mimco o tyden mensi.... tak doufam, ze budu rodit v terminu az po odstavce a nebude tam alespon tak plno 😉 a kdyz ne, tak vinohradska to asi jisti, pac vim, ze z motola a apolinare posilaji prave vetsinou do krce kdyz je plno, takze to vidim na vinohrady, kam jsem nechtela ani za nic .... 🤐

saze
4. srp 2009

Holky a pořád je v porodnicích tak plno? Já myslela, že už to zvládají.

lynn77
4. srp 2009

saze: kdyz jsem tam nedavno byla prijimali 2 rodicky, ktere tam poslali od apolinare..... myslim, ze u apolinalre je to normalni, ze je plno, ono to totiz vetsinou zalezi jestli je volno na sestinedeli a pak treba pokud jde o predcasny porod jestli maji treba volno na nedonosencich, inkubatory a tak, takze treba na pododnim sale muze byt volno a nemusi byt jinde, ale v krci davaji nekdy rodicky po porodu treba na jednu noc na normalni gyndu bez mimina (tam vetsinou nemaji tak plno) a pak kdyz se uvolni na sestinedeli tak je presunou tam, takze krc vetsinou nemiva stop stav, ale vim, ze v podoli a u apolinare se to sem-tam stane....

lada82
4. srp 2009

holky, me ted s Betkou taky nevzali u Apolinare a poslali nas do Krce... nemeli misto na miminkach, tak by me odrodili a mimco by stejne odvezli... tak jsem jela jeste vcelku 😀

kacula81
4. srp 2009

Já si taky myslím, že by to asi byly Vinohrady... Kamarádka tam taky ležela s holkama s registrací u Apolináře a Podolí, který nevzali, kvůli tomu, že měli plno. Já zaslechla sestry, že teď už se v Krči - jako před termínem uzávěrky sálu moc ženských k porodu neregistruje, což je pro mě taky dobrý, pokud to stihnu, což asi jo, protože mi ráno odešel zbytek zádky a nějak divně mě bolí břicho...
Lynnn taky přeju, aby to nepřišlo zrovna když budou mít zavřené sály!!!

jmisa
4. srp 2009

Když jsem rodila já, tak stopstav byl, naplnilo se to během dne, já přišla a bylo poloprázdno, ale stačilo pár změn tlaků, bouřek a bylo plno. Takže pak druhý den ráno propustili co mohli, ženský všechny, ale někde to brzdilo dětské. Mě by pustili, ale že se malej narodil až odpoledne (čtvrtek), tak nás v neděli nepustili, až další den ráno.

lynn77
4. srp 2009

no tak vinohradska to jisti 😀 ale co jsem cetla, tak krome toho prostredi ta pece tam snad neni nejhorsi a snad ty pokoje po 8 tam uz nejsou.... 😖 jinak vydrzim vse

jmisa
4. srp 2009

Lynn, tak to jsi odvážná školačka. Já říkala mužovi, že pokud bude mít Krč stop, tak Vinohrady v žádným případě, ikdybychom měli jet někam za Prahu 🙂

lynn77
4. srp 2009

jmiso 😀 😀 kdepak, ja verim, ze porodim v terminu a nebude plno a kdyz budu rodit predcasne, tak tesne pred uzaverkou salu. No kdyz nic z toho nevyjde, tak Vinohradska je pak takova jistota 😉 Uvazoivala jsem o Benesove, ale pak jsem si rikala, ze to asi nerisknu.

jmisa
4. srp 2009

No já rodila 2 týdny před termínem a dojeli bychom hoooodně daleko. Malej se narodila asi 35 hodin po prasknutí vody.

helenky
20. srp 2009

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jeslti jste ve FTN absolvovali předporodní kurz a jestli má dobrou úroveň. díky H

jmisa
20. srp 2009

Helenky, byla jsem na kurzu, na té jedné přednášce, v podstatě je to o tom, že Tě seznámí s tím, jak to tam chodí a porovedou po porodnici. Šla bych na to znova.
Pak jsou ještě dvě přednášky - úlevové polohy a o dětech, mají to rozepsané na stránkách. Na to už jsem nešla, bylo to na mě ke konci už dlouhé sezení.

helenky
21. srp 2009

jmisa, díky. A v kolikátém týdnu se na ně má asi chodit? bylo na nich hodně lidí? musíš se objednávat? psala jsem jim tento týden, ale zatím žádná odpověď. A já zvažuji, jestli jít rovnou tam, nebo využít nabídku u naší gynekoložky, kde je vede por.as. z FTN, ale chtějí za cyklus 6-ti přednášek 2700 ..což není úplně málo..holt je v tom ten luxus, že to je v centru, ale já bych se klidně kodrcala do krče, čas na to mám a ušetřené penízky taky vím, kam investovat 🙂 jinak já už jsme u nich na prohlídce porodnice za 150kč byla- ale to tě opravdu jen provedou porodním sálem a ukáží oddělení.

jmisa
21. srp 2009

Helenky, byla jsem asi ve 32tt, objednávat se musíš a bylo nás tam asi 8 mamin, všechny krom mě měly s sebou tatínka 😀

jmisa
21. srp 2009

Já osobně bych ani jinam nešla, šlo mi spíš o to, seznámit se s prostředím a postupama, co tam maj, abych pak zbytečně nebyla překvapená, zklamaná apod.

ducky
21. srp 2009

Helenky já byla na dvou, na tom základním s prohlídkou sálu a pak na tom o šestinedělí. Obě byly super, na té o šestinedělí se třeba dozvíš i něco o první pomoci, péči o dítě a tak.
Já byla taky asi až v 32 tt, byly tam i maminky ve 36 tt. Jak psala Míša, objednat se musíš, lepší je tam rovnou zavolat, až to bude aktuální, oni ti řeknou termíny a ty si nějaký vybereš 😉

helenky
21. srp 2009

holky díky! 🙂

remcalka
28. srp 2009

Zdarec holky, máte některá zkušenost s MUDr. Kvapilem - ať už z poradny nebo přímo při porodu?

ducky
28. srp 2009

Remcalko nemám, ani ho neznám, takže bohužel nemůžu pomoct 😕

lynn77
28. srp 2009

remcalko, MUDr. Kvail myslim dela v thomazerce ultrazvuky (takove ty velke v 20 tydnu), tam byl v pohode, ale jinak zadnou dalsi zkusenost nemam

jajinka27
28. srp 2009

tak sem si ho našla a podle fotky jsem se tam s ním setkala, ale ne při porodu ale v ambulanci když jsem tam byla jako těhu na pohotovosti, byl docela fajn

jmisa
28. srp 2009

Já ho taky neznám osobně, ale vím, že pracuje v ordinaci mého gyndaře.

remcalka
29. srp 2009

Čus baby, díky moc za odpovědi. Jsem na Kvapila zvědavá. Teď ve čtvrtek jsem totiž byla v první poradně v Krči (TP 24.9.) a chytla jsem MUDr. Budku. Ještě dneska jsem z toho "na budku", protože takovej fofr jsem nikdy v žádné poradně nezažila. Ačkoliv jsem tam byla v podstatě sama, v ordinaci jsem pobyla tak max. 5 minut, a to jsem mu říkala, že mě posledních pár dnů bolí břicho jako psa. Nedovedu si představit, jak by to vypadalo, pokud by se jim tam sešlo víc mamin. To bych se asi ani nestihla svléknout 😅. Na příště jsem se tedy dovolila objednat jinam a jsem zvědavá jestli se nepotvrdí to o blátě a louži. Pěkný víkend.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru