Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

cervikova
2. pro 2009

No vzhledem k tomu ,že mám špatné bradavky většinou žádné 🙂 (vpáčené ) tak to byl opravdu problém. Nevidím na tom nic špatného když je mimčo krmeno z lahve mateřským mlékem a má dudana. Syn to přežil a žádné "následky" z toho nemá. Pro mě to tedy bylo lepší,odsávat,než se stresovat ,že kojení nejde a malý má hlad.Jsem pro to hlavně aby bylo miminko spokojené a najedené a je jedno jak,jestli z prsu nebo z lahve. To je můj názor 😉

saze
2. pro 2009

Cervikova - přesně tak ať mateřské nebo umělé hlavní je když je mimi v pohodě a baští jak o závod

cervikova
2. pro 2009

SAZE....děkuju za pochopení 🙂

saze
2. pro 2009

Cesrvikova - mám kamarádku ta má 3 děti poslední 5 měsíční a má super heslo. Mám mimčo ale důležité je se z toho nepo.... 😀 😀 😀

minea
2. pro 2009

Cervikova, vpáčené bradavky jsou určitě problém, ale i s tím se dá něco dělat, zvlášť když říkáš, že sestry byly ochotné a pomáhaly ti. Sama to neznám, ale z kurzu vím, že se to dá řešit už před porodem - každá žena tuší, jaký typ bradavek má - jsou na to jakési formovače. Po porodu můžou zase pomoct kloboučky, prostě všechno je v tom, jak hodně komu na kojení záleží.

minea
2. pro 2009

Jinak ale pokud jsi kojení z prsu hned po příchodu domů vzdala a přešla na lahvičku, pak samozřejmě dudlík nevadí, to už je úplně jedno 🙂. I alternativní krmení mateřským mlékem se považuje za kojení, takže si myslím, že jsi to zvládla nakonec dobře. Můžu se zeptat, jak dlouho jsi vydržela tímhle způsobem krmit? Je to o dost náročnější než kojit z prsu.

cervikova
2. pro 2009

MINEA..... plně jsem "kojila" asi 2měsíce,pak jsem musela přikrmovat,měla jsem málo mléka.Ještě k těm bradavkám...bohužel,mě na tento problém nikdo neupozornil i když mi doktor v poradně (Krč) prsa prohlížel a dokonce po porodu když chodila na kontrolu pediatrička tak se hrozně divila ,že mi s tim už někdo nezačal něco "dělat" dřív. No ale co, zkušenostma se člověk učí.Jo a kloboučky také nepomohly. Jinak jsem měla odsávačku AVENT ISSIS mechanickou a byla úplně super,za deset min jsem měla odsáto 125ml,rukou ani prd.

jajinka27
2. pro 2009

saze já jsem z Budějárny 😉

jinak já kojila cca do 5 měsíců plně a pak už přikrmovala a kolem 6tého už se Tom prostě nepřisál

ducky
2. pro 2009

Tak já odcházela z bradavkama rozkousanýma do krve. Celé šestinedělí jsem vydýchávala každé přisátí malé. Bepáčem jsem mazala jak vzteklá, větrala, ale prostě to chvíli trvalo, než se to zahojilo a než malá poporostla a s ní i její bradička. 😀

Saze to je jasný, taky to znám, taky můj chlap chodí domů pozdě a ztahaný. Holt uklízíme o víkendu a dělíme se. 😉 Jiný úklid neřeš, at máš to šŤastné dítě 😀
A taky jsem ze začátku měla proteklou noční košili, on si to malý upraví, jak psala Minea, během šestinedělí se to srovná. 😉
A jsem z Braníka 😉

prosteja
3. pro 2009

zdravím zase po ránu 😵 no holky s tím kojením to bude zajímavý 😀 ale fakt se tady dobře čte, že v Krči pomáhají 😉 .....

SAZE kamarádka má dobré heslo 😀

monivo
3. pro 2009

kamarádka taky chvíli používala silikonové kloboučky, než bradavky přestaly bolet.

Koukám, že jsme každá odjinud, byť vše Praha 4, já jsem z Opatova 🙂

saze
3. pro 2009

Také koukám že jsme každá od jinud - proto jsem se ptala. Já mám Krč 3 minuty autem od baráku proto jsem ji volila.

prosteja
3. pro 2009

já se přidávám, Krč mám kousek, asi 10 minut autem, taky proto jsem ji volila a bydlím na Praze 10 - Pitkovice 😉

renejaarudolf
3. pro 2009

ahoj ja som z Libuše a tiež som sa bola prihlasit do Krče 🙂

renejaarudolf
3. pro 2009

ešte by som chcela napisat, že moja malá mala dudlik do 2 rokov a kojila som ju do 2,5r.takže v tomto sme nastastie problem nemali.A ked sa narodila nedavala som jej ho vobec až ked mala cca 2 mes.plakala a plakala a nic nepomahalo tak sme vyvarili dudlik dali jej ho, najprv ho nechcela ale potom už dudlala o sto šest,poriadne sa vyprdkala a pokojne zaspala(a ja v duchu blahorečila toho kto vymyslel dudlik 😀 )

jmisa
4. pro 2009

Ahoj.
Když jsem rodila já, tak měli těch odsávaček několik. Ty velké Medely 2 a pak několik ručních.

Já si doma koupila obyčejnou pákovku od Canpolu a vystačila jsem si.

Jo a heslo - bordel v bytě - spokojené dítě - tak to je moje oblíbené 😀

jmisa
4. pro 2009

Dolsin - nechtěla jsem ho, chtěla jsem epi, ale už jsem byla moc otevřená, na sál mě dali před 11 a malej se ve 12,48 narodil. Tak když na epi bylo pozdě, tak se ptali, jestli nechci ten dolsin. Je fakt, že měli říc jaký má vedlejší účinky, což jsem věděla, tak jsem se jich ani neptala. Ale kdybych neměla křížové bolesti, tak bych do něj nešla. Ikdyž kdo ví, jak by pak dopado šití čípku, kterej mi prasknul.

Dudlík - dala jsem doma po příchodu z porodky asi tak po dvou týdnech.

luciehynkova
4. pro 2009

ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli jste na ten ultrazvuk ve 30tt brali manzela? nebo to v Krci moc radi nevidi..diky, Lucie

jmisa
4. pro 2009

Já byla na těch velkých ultrazvucích u Břešťáka a ten ve 30tt mi dělal můj gyndař, takže neřeknu.

monivo
4. pro 2009

řeším přesně to samé. Jak to je s UTZ ve 30tt. Moje gyn ho určitě dělat nebude, nemá natolik dobrý UTZ. Na tyhle větší jsem chodila do Gennetu, ale ve 30tt už nedělají. Chodí se tedy do porodnice? Tedy v tomto případě do Krče?

luciehynkova
4. pro 2009

ja jsme byla na tech prvnich dvou velkych taky u Brestaka a ted mi moje doktorka rekla, ze mam jit na ten treti do Krce. volala jsem tam, ze se jako objednam a pry se tam neobjednava. mam prijit po-pa dopoledne (krom stredy) tak snad tam nebudu cekat. moje mudr taky nema natolik dobry ultrazuk, aby mi ho mohla detailni snimek

konsa
4. pro 2009

k těm ultrazvkům s manželem, tak já tam byla ve 20tt sama a seděly tam další dvě maminy s partnerama. Takže tentokrát si beru manžu taky. Konečně se tam snad v pondělí dostanu (už mám po nemoci), takže vám pak řeknu, jak se na manžu tvářili 😉

ducky
5. pro 2009

Ahoj holky,
tak já jsem překvapená, proč by jste nešly k dr. Břešťákovi ???? 😲 😲
Já tam byla na všech třech, ve 12tt, 20 tt a 32 tt.

luciehynkova
7. pro 2009

ducky a mela jsi k nemu na ten 32tt doporuceni od MUDr? ja jsem se ji ptala, jestli mam jit k Brestakovi a ona mi rekla, ze pry do Krce...

prosteja
7. pro 2009

ahojky, zdravím všechny spolubojovnice..... tak mě bude velký utz dělat pravděpodobně můj doktor 😉 manžu bohužel tentokrát nevezmu, byl se mnou zatím na všech vyšetřeních, ale tentokrát ho pracovní povinnosti odvolali.... ☹ ale jinak bych ho určo vzala sebou 😉

luciehynkova
7. pro 2009

hmm, tak jsem si psala do Komoran k Brestakovi a odeslali me do porodnice, kde jsem registrovana 🙂 no coz, alespon si to tam prohlidnu 🙂

balina
7. pro 2009

Ahojky, ja jsem taky byla na prvnich dvou utz u Brestaka a ve 30 tt me dokrorka poslala do Krce. Pry je to lepsi, aby tam uz o me meli zaznam. Kdyby nahodou se to semlelo drive 🙂

Byl tam moc prijemny doktor, takovy mlady a vubec jsem necekala. Mozna 3 minutky nez vylezla sestricka.

luciehynkova
7. pro 2009

bali a kam tam pak mam jit? mam se hlasit na te recepci, kde jsem si nechavala dat razitko? nebo nekam jinam?

ducky
7. pro 2009

Lucie měla, chodím k jeho ženě 😀
Tak uvidím teď, jestli mě taky nepošlou do porodnice. Třeba to už nestíhá, je fakt, že toho má fakt strašně moc.

jmisa
7. pro 2009

Ducky, koukám, že čekáš druhátko, to jste to vzali hákem. Gratuluju a přeju pohodové těhu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru