Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

saze
21. říj 2009

holky těhulky a nebydlíte některá na Libuši nebo v okolí ? Že bychom mohli spolu pak kočárkovat?

luciasek001
21. říj 2009

jajinka, v podstatě ani přesně nevim z čeho možná z toho že nevim do čeho jdu, ale to žádná prvorodička. Z cizího prostředí a celkově z tý nemocnice. Ale mám smůlu, protože v době registrace měli všechny pražské porodnice plno. Tak to budu muset nějak zvládnout. Zvládly to jiné zvládnu to snad taky.

luciasek001
21. říj 2009

saze, bydlim na Novodvorský to neni od Libuše tak daleko 🙂 Kamarádku na kočárkování ráda uvítám 😉

saze
21. říj 2009

Luciasek - písnu ti do IP.

kativka
21. říj 2009

Luci- hlasuju pro Ninu, k tomu příjmení mi to zní nejlíp.
😉 Takt to je sranda, páč já mám taky vsugerováno, že to bude kluk a nechcem si to nechat rict a nejak podvedome nakupujem pro kluka 😒

Jinak všem dík za močák 😀 ,ale mě když před 14 dny dělala doktorka UTZ, tak říkala, že tím, že mám prázdnej močák, tak tam toho moc neuvidím a taky že ne. Ale on byl problém v tom, že jsem měla dlouhou zakloněnou dělohu, tak proto. Kapku se mi ulevilo, páč cestovat po Praze a doufat, že to vyjde akorát na tu danou hodinu, no žádná slast by to asi nebyla
😀

luciasek001
21. říj 2009

saze, díky odepsala jsem ti 🙂

luciehynkova
21. říj 2009

kati, me se Nina taky libi, ale manzel tvrdi, ze je to Ruske jmeno:o))) pritom to ma koreny ve spanelstine, z el nino, coz znamena holcicka, panenka 😀 ted uvazujeme i o Elle

kativka
21. říj 2009

Ella Znojilova - tam je na muj vkus moc L, ale je to vase mimi. My zas mame v prijmeni R, takze hledame neco pro odmekceni. Rusky to na mě nepůsobí, jak píšeš, podle mě to má spíš kořeny ve Spanělsku a je to moc roztomily. Já si stojím za Ninou, hlavně jsem znala jednu Elu (s jednim L, ale ne Elišku) a nemyslím, že měla lehkej život. A co ona? Nedáváš ji vybrat? Kopni jednou na Ninu, kopni dvakrát na Ellu 😅

misa_1
21. říj 2009

Ahoj holky,
zdravim po delsi dobe! Koukam, ze jste meli pri velkem utz stejne problemy jako ja, taky uz bylo plno, ja skoncila nakonec v podoli.

Ahoj Luciasku, konecne nekdo s mym terminem porodu! Tak muzeme predavat vzajemne zkusenosti.

minea
21. říj 2009

Luciasek, já bych zase nechtěla rodit jinde než v Krči, protože jako jediná porodnice v Praze je baby friendly, což je pro mě naprostá podmínka.
Je jasné, že prvorodička neví úplně přesně, do čeho jde, ale nemusí to být až tak pravda. Já jsem s partnerem chodila na kurz ke skvělé paní Šimánkové, která přímo v Krči na sálech pracovala 16 let a dokázala nám odpovědět na každou otázku. Pak nás tam vzala na exkurzi a ukázala nám v klidu a soukromí úplně všechno – kde jsou porodní boxy, kam se mimi odnáší na první ošetření a co se s ním dělá, jaké se používají nástroje, do jaké polohy se může nastavit porodní křeslo… Takže já jsem naopak věděla přesně, do čeho jdu, a ono to tak skutečně bylo 😉

monivo
21. říj 2009

Ahoj holky, po delší době vás opět zdravím. Registrovaná již jsem, tak nějak nemám do diskuze ničím zajímavým přispívat 🙂 Ale chci se vás na něco zeptat. Dnes jsem byla v poradně a moje gynekoložka mi dala žádanku na vyšetření toxoplazmozy. A že je to jen na mě, není to hrazené pojišťovnou a že to stojí 750Kč. Nemám doma žádná zvířata, ale sestra mi na to řekla, že se to dá chytit i venku (holuby apod.) Tak vůbec nevim. Nezdá se mi, že si to musím platit. Byly jste na tom některá? A platily jste si to?

jmisa
21. říj 2009

Monivo, já jsem na tom tedy nebyla.

monivo
21. říj 2009

On je to obyčejný odběr krve. Tak je taky možné, že některý doktor to dělá součástí odběru krve i na ostatní, např. HIV atd. a tudíž o tom ani nemusíš vědět. Já jsem totiž dostala klasickou žádanku na krev, kvůli Rh atd. a toxoplazmoza je na zvláštním papírku, protože tam můžu ale nemusím. Nikde jsem nenašla nic o tom, zda je to hrazené pojišťovnou či ne.

ducky
21. říj 2009

Monivo mě to dělali v rámci odběru krve na HIV apod. A je mi to divný, proč by jsi si to měla platit zvlášť 😝

Lucie já se teda musím přidat k tvému manželovi, i mě zní Nina rusky 😅

misa_1
22. říj 2009

Dobré ranko,
Moni: ja taky na nicem takovym nebyla, ani mi to doktor nenabizel

jajinka27
22. říj 2009

já taky na ničem takovém nebyla, nikdo mi to ani nenabízel a asi bych na to nešla když doma nemám zvířata 😕

monivo
22. říj 2009

Dnes jsem se znovu ptala sestřičky, prý to není povinné vyšetření u těhotných, proto je to dobrovolné a tudíž se to platí. Ale kdyby mě na to poslala praktická, tak to neplatím. Taky jsem jí říkala, že doma nemáme zvířata a ona říkala, že se to dá chytit i jinak, třeba ze špatně upraveného masa, když se krájí syrové maso, když třeba pleješ zahradu, když si vezmeš jahodu přímo ze záhonu neumytou apod. Přenáší se to výkaly zvířat a ty můžou být všude, aniž bychom o tom věděli (třeba kočky venku asi vlezou všude). No vůbec nevim, jestli tedy na to jít nebo ne ☹

jajinka27
22. říj 2009

tak já teda na zahradě jedla neumyté jahody a nevím co ještě, krájela sem syrové maso a tak, nikdo mi o tom neřekl, tak sem se nestresovala

luciasek001
22. říj 2009

misa_1, díky to bychom mohli budu ráda za každou informaci. A jak probíhá těhotenství? 🙂

monivo
22. říj 2009

Holky, díky za reakce. Rozhodla jsem se na to vykašlat. Dnes jsem byla na triple testech v centru Gennet, tak jsem se jich tam na to ptala. Prý tam žádný gynekolog na toxo neposílá a že se to i normálně nedělá. A i je docela překvapilo, že když to nebyl můj požadavek, tak proč bych si to měla platit sama. Ale říkali, že jim to přijde zbytečné.

ducky
22. říj 2009

Teda, tak já myslela, že se to dělá standardně 😀 Tak to mi to teda asi nikdo nedělal a v tom případě jsem byla naprosto v klidu 😀

tera87
22. říj 2009

Ahoj holky jsem taky registrovaná v Krči....už jste tam některá rodila? Jsou tam hodní? 😀

jajinka27
22. říj 2009

tera...např my s Ducky jsme tam rodily 😀

tera87
22. říj 2009

jajinka 😀 a jaký to tam je? já jsem na tohle hrozná mě stačí aby na mě někdo zvýšil hlas a jsem strašně rozhozená 😀

jajinka27
22. říj 2009

tera...no už tady toho padlo hodně o krči , ale chápu že se ti nechce dočítat 😀 Je to tam fajn, ale všude je to o lidech, já měla docela štěstí a narazila jsem jen na hodné sestřičky a doktory, jen jedna dětská mudr mi byla nesympatická

mmem_
22. říj 2009

ahojte tehulky

ja som sa chcela spytat, idem zajtra na poradnu a caka sa tam stale tak dlho? Idem aj s muzom aj s malym tak dufam ze to nebude na cele dopoledne.

a este som sa chcela spytat, davnejsie som citala ze tu niekto z vas pisal ze sa da dohodnut si lekara k porodu. Skusala som si to spatne docitat ale nenarazila som na to? Nespomeniete si niekto kto to tu pisal alebo s tym ma niekto skusenost ako to funguje? kludne do IP

diky

katchula
22. říj 2009

tera87 já mám taky dobrou zkušenost s krčskou porodnicí, šla bych tam příště zase a to mluví za vše, ne? 😉 Mně byla nesympatická akorát jedna sestra v poradně, ale střídá se jich tam víc a některý byly naopak moc sympatický. Jinak byli všichni v pohodě, milý a hodný.

jmisa
22. říj 2009

Já už taky porodila 😀 A byla jsem spokojená. Jestli na mě někdo u porodu zvýšil hlas, tak si to nepamatuju, ale silně o tom pochybuju. Jen já jsem si tam zařvala u tlačení, mi to potichu prostě nešlo 😀

romankav
22. říj 2009

Holky, říkala mi kamarádka, která v Krči rodila tohle pondělí, že při šití po nástřihu jí to vůbec neumrtvili, že to šití bylo horší než porod 😒 Tak si přečtěte diskuzi: Šití po nástřihu "na živo", aby jste věděli, že na znecitlivění máte právo. Neříkám, že to tam takhle dělají všichni lékaři, ale je to dost neetické zacházet s ženou po porodu jako kdyby nebyla člověk ☹

mmem_
22. říj 2009

ahojte neviete ako je to ked si chcete dohodnut toho porodnika????
diky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru